Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 119120121
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Thalia92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Αυγούστου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Thalia92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 00:10
Καλησπέρα σας!! Για αστυνομία μέσο πανελλήνιες μεχρι 26 χρονών είναι;
Επιστροφή στην κορυφή
The Marine Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 27/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση The Marine Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 00:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Thalia92

Καλησπέρα σας!! Για αστυνομία μέσο πανελλήνιες μεχρι 26 χρονών είναι;
Ναι
"Θαρσείν Χρή" ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
Thalia92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Thalia92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 00:21
Σ ευχαριστώ!! ’ργησα
Επιστροφή στην κορυφή
DimitrisDion Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση DimitrisDion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 06:44
Εχουν καλεσει κανεναν επιτυγχοντα φετος απο το τμημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Panosvlach Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση Panosvlach Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 15:42
Καλησπέρα όχι κανέναν ακόμα και εγώ επιτυχών ειμαι και περιμένω φταίει που έχουν βάλει τους ειδικούς φρουρούς μπροστά μήπως ξέρει κανείς επδει είμαι ανάμεσα σε Ρέθυμνο και Κομοτηνή αν στο Ρέθυμνο έχει καλές εγκαταστάσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Panosvlach Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση Panosvlach Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 17:01
Καλησπερα στην ομαδα μηπως ξερει κανεις που να εχει παει ρεθυμνο πως ειναι απο εγκαταστασεις; Ειμαι 3ος σε σειρα επιτυχιας και εχω και τριτεκνια ειδικο κριτηριο ειμαι αναμεσα σε ρεθυμνο και κομοτηνη να επιλεξω ξερει κανεις να με συμβουλεψει; ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Giwrgos152617171 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Οκτωβρίου/2019
  Παράθεση Giwrgos152617171 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2019 ώρα 21:55
Να ρωτήσω Κάτι; Στην διάρκεια της φοίτησης στη σχολή ένας από Θεσσαλονίκη εννοείται πως μπορεί τις μέρες που υπάρχει έξοδος να γυρίσει στην πόλη του; 2 εμείς επιλέγουμε το παράρτημα που θέλουμε και είναι πιο κοντά στον τοπο μας...3 η πρακτική τα καλοκαίρια στον τοπο διαμονής μας γίνεται.. Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
SV112 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Νοεμβρίου/2019
  Παράθεση SV112 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2019 ώρα 12:40
1)Εάν σε βολεύει να πηγαινοερχεσαι και σε αφήσουν να βγεις από τη σχολή (Δηλαδή δεν έχεις στερηση εξοδου ή καποια υπηρεσία) ναι μπορείς να πηγαίνεις
2) εμένα σήμερα με πήραν τηλέφωνο να πάω να δηλώσω σχολές. Από ότι έχω ακούσει δηλώνουμε σχολές με τη σειρά που θέλουμε και έπειτα ανάλογα με τον τόπο κατοικίας μας και τη σειρά επιτυχίας με την οποία έχουμε περάσει πάμε στην αντίστοιχη σχολή
3) θα σε απογοητεύσω γιατί έχω την εντύπωση πως πλέον πάμε όλοι Αθήνα στην πρακτική . Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο το καλοκαίρι να μας πάρουν και σε νησί
Ελπίζω να σε βοήθησα
Επιστροφή στην κορυφή
SV112 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 19/Νοεμβρίου/2019
  Παράθεση SV112 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2019 ώρα 12:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Panosvlach

Καλησπερα στην ομαδα μηπως ξερει κανεις που να εχει παει ρεθυμνο πως ειναι απο εγκαταστασεις; Ειμαι 3ος σε σειρα επιτυχιας και εχω και τριτεκνια ειδικο κριτηριο ειμαι αναμεσα σε ρεθυμνο και κομοτηνη να επιλεξω ξερει κανεις να με συμβουλεψει; ευχαριστω εκ των προτερων

Γεια. Επειδή είσαι τρίτος στη σειρά επιτυχίας (συγχαρητήρια !!) πιστεύω ότι όποια σχολή και να βάλεις πρώτη στη σειρά προτίμησης θα σε πάρουν εκεί. Φέτος πέρασα και εγώ αλλά όσους αστυνομικούς έχω ρωτήσει με συμβούλεψαν να βάλω το Ρέθυμνο σαν πρώτη επιλογή. Γιατί και η νοοτροπία του κόσμου είναι διαφορετική και η σχολή είναι πάρα πολύ κοντά στο κέντρο για όταν θέλεις για τις εξόδους σου. Τώρα είναι και ανάλογα το τι σε βολεύει με τον τόπο κατοικίας σου.
Απλώς Έχε υπόψη σου ότι άμα πας στο Ρέθυμνο σαν σχολή τη βασική εκπαίδευση που περνάμε τον πρώτο μήνα θα την κάνεις πάνω στην Κομοτηνή και μετά θα πάτε κάτω Κρήτη
Επιστροφή στην κορυφή
Giwrgos152617171 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Οκτωβρίου/2019
  Παράθεση Giwrgos152617171 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Νοεμβρίου/2019 ώρα 18:14
Ευχαριστώ πολύ.. Και για την πρακτική δηλαδή είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να ρθεις... δεν έχω πάει στην σχολή απλά άκουσα ότι μόνο την τελευταία πρακτική είναι αναγκαστικά Αθήνα... γιατι το καλοκαίρι νομίζω οτι επιλέγεις Και συ ή βάζεις έστω μια προτεραιότητα για το που θες να πας

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 119120121