Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 117118119120>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Freddo_Espresso Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Freddo_Espresso Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 09:34
Αρχικά αποστάλθηκε από Douis45

Γεια σας παιδιά.
ΦΕΤΟΣ ΔΙΝΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ...
Είμαι μεταξύ αστυφυλάκων κ πυροσβεστών...
Τι μ. Προτεινετε

Από εσένα εξαρτάται φίλε μου όχι εμάς. Πάντως εγώ θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα τη Πυροσβεστική για πολλούς και διάφορους λόγους.
"Όλοι θέλουν το καλό σου, αρκεί να μην είναι καλύτερο από το δικό τους."
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
Κατάσταση: Online
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 10:07
Εκει π είναι η κ@υλα σ φίλε μου. ’κου μονο τον εαυτό σου!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 30/Απριλίου/2019
  Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 10:26
Εμενα προσωπικά μου άρεσει περισσότερο η αστυνομία...
Όμως το οικογενειακό περιβάλλον μ με σπρώχνει προς την πυροσβεστική ... Λόγω περισσότερης ασφαλείας... Κ ότι θα επιστρέψω... Πιο εύκολα στον τόπο... μ. Ισχύουν αυτά;
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2016
  Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 15:13
Χαχαχα φίλε μου σε νιώθω. Και εγώ προτιμώ Αστυνομία αλλά όλοι έχουν πέσει απάνω μου και προσπαθούν να με στείλουν προς Πυροσβεστική ή Λιμενικό. Η κάθε δουλειά έχει τους κινδύνους της. Στην Πυροσβεστική δεν υπάρχει ασφάλεια εννοείτε. Είμαστε μία χώρα με συχνές πυρκαγιές σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει ασφάλεια απλά το γεγονός ότι δεν θα περιπολείς την νύχτα στο κέντρο της Αθήνας νομίζω προσδίδει μία ασφάλεια παραπάνω από Αστυνομία. Για τις μεταθέσεις σκέψου ότι παίρνουν λιγότερους Πυροσβέστες από ότι Αστυνομικούς κάθε χρόνο οπότε δεν νομίζω να ισχύει. Τέλος, κάνε ότι σου λέει η καρδιά σου μην ακούς τους άλλους το θέμα είναι ότι κάνεις να σου αρέσει
Life Sucks
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 15:52
Σας ευχαριστώ πολύ όλους...
Καλά αποτελέσματα σε όλους...
Επιστροφή στην κορυφή
Daphne88 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Απριλίου/2019
  Παράθεση Daphne88 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 20:24
Παιδιά ξέρετε πότε περίπου θα βγει η προκήρυξη; Γιατί για τις στρατιωτικές και το λιμενικό έχει βγει ήδη..
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 20:42
Τον ιουνιο βγαινει καθε χρονο
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Freddo_Espresso Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2017
  Παράθεση Freddo_Espresso Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 21:43
Αν επιλέξεις αστυφυλάκων, ετοιμάσου για μπόλικη δράση, αρκετό ξενύχτι και καμιά δεκαριά χρόνια στην Αθήνα. Όμως η αστυνομία και δη στην Αθήνα είναι ένα τεράστιο σχολείο, θα δεις και θα μάθεις πολλά, όμως θα είσαι πάντα δακτυλοδεικτούμενος από πολλούς ως "μπάτσος" πράγμα που δεν είναι πάντα καλό.
Από την άλλη η Πυροσβεστική έχει και αυτή δράση (άλλου είδους), όπως και εντελώς διαφορετική απήχηση στο μέσο πολίτη και σαφώς πολύ λιγότερη χαρτούρα, ενώ επιστρέφεις στο τόπο επιλογής σου σχετικά ευκολότερα.
Κάτι ενδιάμεσο είναι το Λιμενικό. Αν γουστάρεις θάλασσα, επαφή με το πολίτη, αστυνόμευση στα λιμάνια και περιπολίες με σκάφη τότε η επιλογή νομίζω πως αποτελεί μονόδρομο, αλλά αν είσαι από μέρος που δεν έχει θάλασσα και επιθυμείς κάποτε να επιστρέψεις, τότε να το σκεφτείς περισσότερο.
"Όλοι θέλουν το καλό σου, αρκεί να μην είναι καλύτερο από το δικό τους."
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 22:56
Δηλαδή ... Μέσα αμα επιλέξω αστυνομια... δεν υπάρχει προοπτική να γυρίσω άμεσα στο τόπο μ...
Όσο για το λιμενικό ... Δεν έχω καλή σχέση με τη θάλασσα...
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 23:07
Πλεον με τοσες ελλειψεις που εχει η αστυνομια και ειδικα στην Αθηνα οποιος κατσει 10 χρονια και γυρισει στον τοπο του θα ειναι τυχερος! Εδω στην επαρχια και οι υπηρεσιες βγαινουν τσιμα τσιμα! Ας ελπισουμε να αλλαξουν συντομα τα πραγματα!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 08:44
Να ρωτήσω όταν θα δίνουμε αθλήματα επιτρέπονται οι κάλτσες συμπίεσης ;
Life Sucks
Επιστροφή στην κορυφή
Douis45 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Douis45 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 09:34
’λλη μια ερώτηση...
’μα λέω εγώ περάσω αξιωματικων αστυνομιας υπάρχει περίπτωση να γυρισω στον τόπο μ ( Πύργος Ηλείας)
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 11:00
Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα τίποτα δεν είναι σίγουρο. Όσο πιο λίγοι μπαίνουν στο σώμα τόσο πιο λίγες και δύσκολες θα είναι οι μεταθέσεις και ειδικά σαν αξιωματικός που ο αριθμός τους είναι ακόμα μικρότερος από τους Αστυφύλακες. Κάποια στιγμή θα πας μάλλον αλλά αυτή η κάποια στιγμή είναι το απόλυτο άγνωστο. Προφανώς θα υπηρετήσεις αρκετά χρόνια στην Αθήνα. Μιλάμε πάντα για τα σημερινά δεδομένα.
Life Sucks
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 23:51
100 δόκιμους λιμενοφύλακες και 30 σημαιοφόρους για το Λιμενικό. Τα νούμερα σίγουρα δεν είναι καλά. Έχω αρχίσει να χάνω την ελπίδα μου για 500ους δόκιμους Αστυφύλακες φέτος.
Τελικά απάντηση δεν πήρα. Στα αθλήματα επιτρέπονται οι κάλτσες συμπίεσης ;
Life Sucks
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαΐου/2019 ώρα 22:45
310 θέσεις τελικά η Αστυφυλάκων φέτος. Όχι και τεράστια αύξηση...
Life Sucks
Επιστροφή στην κορυφή
NickG Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 31/Ιουλίου/2018
  Παράθεση NickG Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2019 ώρα 15:24
Καλησπέρα παιδιά. Σε λίγες μέρες δίνω πανελλήνιες, και έχω ως στόχο την αστυνομία. Όμως δυστυχώς είμαι πολύ πίσω στα αθλήματα λόγο τραυματισμών και προβλημάτων, και δε θα πάω να δώσω φέτος. Οπότε λογικά θα περάσω σε μια σχολή, και θα πάω με το δέκα τοις εκατό για του χρόνου. Πιστεύετε πως είναι εφικτό, και αν ναι, κατά την άποψη σας πόσα μόρια θα πρέπει να έχω; Ξέρω , είναι πολύ υποκειμενικό καθώς άτομα από σχολές με υψηλότερες βάσεις μπορεί να αλλάξουν γνώμη και να κάνουν και εκείνοι δέκα τοις εκατό, αλλά το θεωρώ δύσκολο. Γνώμες;
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2019 ώρα 12:05
Αρχικά αποστάλθηκε από NickG

Καλησπέρα παιδιά. Σε λίγες μέρες δίνω πανελλήνιες, και έχω ως στόχο την αστυνομία. Όμως δυστυχώς είμαι πολύ πίσω στα αθλήματα λόγο τραυματισμών και προβλημάτων, και δε θα πάω να δώσω φέτος. Οπότε λογικά θα περάσω σε μια σχολή, και θα πάω με το δέκα τοις εκατό για του χρόνου. Πιστεύετε πως είναι εφικτό, και αν ναι, κατά την άποψη σας πόσα μόρια θα πρέπει να έχω; Ξέρω, είναι πολύ υποκειμενικό καθώς άτομα από σχολές με υψηλότερες βάσεις μπορεί να αλλάξουν γνώμη και να κάνουν και εκείνοι δέκα τοις εκατό, αλλά το θεωρώ δύσκολο. Γνώμες;

αν δεν είσαι τραυματίας τώρα μην το φοβηθείς. Εγώ με ελάχιστη προετοιμασία θα δώσω αθλήματα. Δεύτερον, μην εμπιστεύεσαι το 10% πέρα από το ότι μπορεί να καταργηθεί του χρόνου όπως ακούγεται δεν ξέρεις και πόσα άτομα θα πάρει του χρόνου ή μάλλον αν θα πάρει. Τόσα και τόσα βλέπουμε δεν θα κολλήσουμε σε αυτό. Το 10% είναι μεγάλο ρίσκο για όλες τις σχολές αλλά ιδίως για Αστυνομικές που έχουν πολλούς υποψηφίους
Life Sucks
Επιστροφή στην κορυφή
NickG Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 31/Ιουλίου/2018
  Παράθεση NickG Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2019 ώρα 23:51
Αμφιβαλλω αν θα καταργηθει το 10%. Θα γινει μεγαλος χαμος με μια τετοια αποφαση, καθως δεν δινουν ευκαιρια στους μαθητες να αλλαξουν σχολη σε περιπτωση που δεν τους ταιριαζει η τωρινη τους. Οσο για τον αριθμο των εισακτεων του χρονου, πιστευω πως θα παραμεινει ο ιδιος, δεδομενο δηλαδη πως θα παρει, αφου και ο Μητσοτακης (που φαινεται πως θα κερδισει στις επερχομενες εκλογες) ειπε πως ειναι αναγκαια επιπλεον αστυνομευση ειδικα στην Αθηνα, οποτε πιστευω πως δεν πρεπει να φοβομαστε. Αλλα ναι, αυτο με τις βασεις ειναι πολυ σχετικο, και ειναι οντως μεγαλο ρισκο. Δεν ειμαι τραυματιας τωρα, αλλα απο τοτε που επαθα εξαρθρημα επιγονατιδας, πριν ενα χρονο, εμεινα πολυ πισω, και παχυνα, οποτε ειναι αδυνατον να δωσω αθληματα και να περασω. Ουτε με μεσο με τετοια χαλια.
Ευχαριστω για το χρονο σου! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 117118119120>