Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μειωμένη στρατιωτική θητεία

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 222324
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Sakatsiki Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Sakatsiki Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μειωμένη στρατιωτική θητεία
    Αποστολή: 27/Απριλίου/2019 ώρα 23:03
Το bold κομματι ειναι που αφορά εσενα. Εισαι ο μεγαλυτερος γιος Εχεις γονεα που διατελει σε χηρεια. Το δικαιουσαι
Επιστροφή στην κορυφή
Boss4 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Απριλίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Boss4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Απριλίου/2019 ώρα 10:08
Αυτό εδώ δικαιούμαι;
  • Ο μόνος ή μεγαλύτερος γιός θανόντος γονέα ή άγαμης μητέρας, εφόσον δεν έχουν άλλο ικανό για κάθε εργασία ενήλικο τέκνο
Επιστροφή στην κορυφή
alex Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση alex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2019 ώρα 21:47
Καλησπέρα, μπαίνω με εσσο μαίου και ο πατέρας μου ειναι άνω των 70 ετών. Καταθέτω τα χαρτιά μου πριν παρουσιαστώ στο στρατόπεδο ή μετά, επίσης αυτό μπορεί να γίνει και σε ΚΕΠ ή υποχρεωτικά στην στρατολογική υπηρεσία;
Επιστροφή στην κορυφή
Αβυπ359 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Αβυπ359 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2019 ώρα 04:32
Είμαστε τριτεκνοι και ο πατέρας μου είναι 70 αλλά είμαι ο δεύτερος.. δικαιούμαι 8μηνο ή πρέπει να περιμένω το καινούργιο νομοσχέδιο να δω αν θα με πιάσει; εσείς ξέρετε άμα θα πιάσει εμάς που είμαστε ήδη σττατο;
Επιστροφή στην κορυφή
nomikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nomikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2019 ώρα 11:06
Βγήκε χθες το ΦΕΚ_67Α/3.5.2019.
Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ και θα σας πρότεινα κάντε μια αίτηση στο στρατολογικό γραφείο όπου υπάγεστε ή μια υπηρεσιακή αναφορά μέσω της μονάδας που υπηρετείτε για μειωμένη θητεία.
Εϊναι πλέον νόμος του κράτους και έχει άμεση νομική ισχύ (αφού το νομοσχέδιο δεν ορίζει διαφορετική ημερομηνία ισχύος) οπότε δεν είναι δυνατόν να σας πούνε οτιδήποτε.
Επιστροφή στην κορυφή
Boss4 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Απριλίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Boss4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2019 ώρα 12:23
Είμαι γιος θανόντος γονέα και ο μεγαλύτερος γιος από τον αδελφό μου.. Είμαι 8 μηνός και έχει γίνει δεκτό.. Αυτες οι αλλαγές που ψηφίζουν τώρα και ανεβάζουν σε κατι φεκ επηρεάζουν εμένα?;
Επιστροφή στην κορυφή
359λελε Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 359λελε Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2019 ώρα 09:30
Είναι επίσημο. Η νέα μειωμένη θητεία για 3τεκνους και πολύτεκνους πιάνει και όσους υπηρετούν ήδη. Κάνετε μια αίτηση στην στρατολογία και απολύεστε.
Επιστροφή στην κορυφή
lar1998 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση lar1998 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2019 ώρα 21:55
Μειώνεται η θητεία και σε όσους τρίτεκνους υπηρετούν ήδη... Σε κάποιον γνωστό μου τους ειδοποίησαν μέσα στη μονάδα να καταθέσουν τα δικαιολογητικά για να γίνει η μείωση... Αυτός υπηρετεί ήδη τον όγδοο μήνα και σε 1 εβδομάδα απολυεται!
Επιστροφή στην κορυφή
student Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση student Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2019 ώρα 22:46
Είμαι γιος θανόντος πατέρα και ο μεγαλύτερος γιος από 3 παιδιά. Μου επιτρέπεται Απαλλαγη;
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Vasilis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2020 ώρα 20:14
Καλησπέρα μάγκες.. Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει.. Είμαι τριτεκνος αλλά λόγω θανάτου του πατέρα μου θεωρουμαστε πολυτεκνοι και ημαστε κανονικά εγγεγραμμένοι στα πολυτέκνα.. Γνωρίζει κάποιος αν δικαιουμε να κανω και εγω 6μηνη θητεία λόγω τέτοιας κατάστασης. Η μένω στην τριτεκνια και κάνω 8μηνο;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 222324
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.