Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 40>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

sakalom Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση sakalom Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τι επιτρέπεται να πάρω στο στρατό;
    Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 20:43

mp3 επιτρεπεται;

Επιστροφή στην κορυφή
Apap Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 05/Αυγούστου/2008
  Παράθεση Apap Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 23:12
Αρχικά αποστάλθηκε από sakalom

mp3 επιτρεπεται;

Ναι , μπορείς να έχεις mp3 στη μονάδα. Αλλά επιτρέπεται να το χρησιμοποιείς μόνο τις ώρες ξεκούρασης. Όχι εν ώρα υπηρεσίας
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολακης Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2008
  Παράθεση Νικολακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Νοεμβρίου/2008 ώρα 21:31
Να ρωτησω, σε καποιο προηγουμενο μηνυμα καποιος ειχε ρωτησει αν επιτρεπονται τα φαρμακα και η απαντηση ηταν οχι εκτος κι αν εχεις συνταγη γιατρου, οσον αφορα την αλοιφη voltaren το liposan και τις otrivin τι γινεται;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2008 ώρα 11:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικολακης

Να ρωτησω, σε καποιο προηγουμενο μηνυμα καποιος ειχε ρωτησει αν επιτρεπονται τα φαρμακα και η απαντηση ηταν οχι εκτος κι αν εχεις συνταγη γιατρου, οσον αφορα την αλοιφη voltaren το liposan και τις otrivin τι γινεται;

Liposan;

Δεν μου αρέσει να παίρνω ανθρώπους στο ψιλό αλλά μου φαίνεται ότι τα ζητάς λιγάκι...
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολακης Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2008
  Παράθεση Νικολακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2008 ώρα 16:45
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Liposan;

Δεν μου αρέσει να παίρνω ανθρώπους στο ψιλό αλλά μου φαίνεται ότι τα ζητάς λιγάκι...

Γιατι ρε φιλε εσενα δεν σκανε τα χειλια σου απο το κρυο; Εμενα ειναι χειροτερα γιατι οταν σκανε ματονουν, και οσο για την voltaren; δεν πιανεσαι ποτε; ουτε η μυτη σου μπουκωνει για να χρειαζεσαι otrivin για να μην αναπνεεις μες το ψοφοκρυο απο το στομα;
Γιαυτο ρωταω αν μπορω να τα παρω μαζι μου ή αν θα μου τα κρατησουν!
Επιστροφή στην κορυφή
lolita Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2008
  Παράθεση lolita Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:45
Πλακα μας κανεις
Επιστροφή στην κορυφή
ΗΛΕΚΤΡΑ Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση ΗΛΕΚΤΡΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:47

Πολυ !
Επιστροφή στην κορυφή
Rojoblanco Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 10/Μαΐου/2008
  Παράθεση Rojoblanco Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2008 ώρα 05:38

Liposan;

Γιατι ρε φιλε εσενα δεν σκανε τα χειλια σου απο το κρυο; Εμενα ειναι χειροτερα γιατι οταν σκανε ματονουν, και οσο για την voltaren; δεν πιανεσαι ποτε; ουτε η μυτη σου μπουκωνει για να χρειαζεσαι otrivin για να μην αναπνεεις μες το ψοφοκρυο απο το στομα;
Γιαυτο ρωταω αν μπορω να τα παρω μαζι μου ή αν θα μου τα κρατησουν!

Πες στους δικους σου να στα φερουν στο επισκεπτηριο... αν αντεξεις 3-4 μερες στις "κακουχιες"...
Επιστροφή στην κορυφή
rethimno01 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 01/Σεπτεμβρίου/2007
  Παράθεση rethimno01 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2009 ώρα 06:10

Liposan;

Το Liposan φαίνεται "κάπως". Από την άλλη το φίλο Νικολακης δεν τον γνωρίζουμε προσωπικά. Μπορεί όντως να έχει πρόβλημα.
Εγώ θα έλεγα το εξής. Να τα πάρει μαζί του και να αναφέρει σχετικά στους γιατρούς στην κατάταξη. Αν ο γιατρός το επιτρέψει θα τα έχει μαζί του και δεν μπορεί να του απαγορεύσει ούτε ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2009 ώρα 21:29
Γιατι ρε παιδια να απαγορευεται το λιποζαν; οσον αφορά τους μυωπες, φοραγατε γυαλια; Φακους μπορει να παρει κανεις και να τους φοραει (οποτε μπορει τελος παντων) ...
Επιστροφή στην κορυφή
gioalex Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2007
  Παράθεση gioalex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2009 ώρα 21:52
Δεν είπε κανείς ότι απαγορεύεται το λιποζάν. Απλά θα προκαλέσει διάφορα σχόλια μεταξύ των άλλων στρατιωτών, αν με καταλαβαίνεις
Επιστροφή στην κορυφή
GEo_Thess Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση GEo_Thess Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2009 ώρα 03:32
Χαιρετώ παίδες,
Παρουσιάζομαι 9/2 Νιγρίτα Σερρών

- οταν λέμε παραμεθώριο εννουμαι;
- κινητο με κάμερα, αν το έχεις μαζι σου, στο παιρνουν κ στο επιστρέφουν αργότερα; Σου λένε να το κληδώσεις σε κανα νουλάπι, το δίνεις στους δικούς σου κατι τετοιο ;
- mp3 player;(mini τελειος, αλλα ο φορτιστής δεν κρύβεται παιζει προβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2009 ώρα 12:48
Εβρο, λημνο, ροδο και πολλα αλλα... Καλυτερα στην αρχη να μην παρεις κινητο με καμερα γιατι απαγορευεται οποτε ναι μπορει να στο κατασχεσουν... Παρε ενα απλο με 30 ευρω να κανεις τη δουλεια σου και αργοτερα βλεπεις... Για mp3 δεν ξερω αλλα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:04
Και κάτι τελευταίο... Αυτά τα... Σαπούνια... Μωρομάντηλα... Και τετοια που αναφέρει η λίστα από ένα λινκ που μας έκανες υπάρχει περίπτωση να μην μας αφήσουν να τα βάλουμε στον έλεγχο; (δεν μιλάω για σουγιά και τέτοια)... Για τα είδη υγιεινής αναφέρομαι κυρίως
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:11
Δεν πρόκειται να σου πάρουν τα σαπούνια και τα μωρομάντηλα.

Εκεί που ίσως υπάρξει πρόβλημα είναι με τους νυχοκόπτες και τα ψαλιδάκια. Καλό θα ήταν να τα έχεις πάνω σου. Όπως επίσης και τίποτα Depon ή αλλα φάρμακα.

Επίσης, εάν έχεις πρόβλημα υγείας και χρειάζεσαι συγκεκριμένα φάρμακα (ασθμα κλπ), πάρε και χαρτί ιατρού.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 22:15
Μάλιστα... Σε ευχαριστώ και πάλι. Η βοήθεια σου είναι πολύτιμη.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2009 ώρα 00:03
1) να παρουσιαστω με στρατιωτικο σακο; Η υποχρεωτικα με κανονικο;

2) οφθαλμικο ορο και κολυριο για ματια επιτρεπουν;

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Απριλίου/2009 ώρα 00:25
1) Πάρε στρατιωτικό

2) Ναι επιτρέπουν

Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 40>