Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

188 Πυροβολαρχία Παρατηρήσεων

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 188 Πυροβολαρχία Παρατηρήσεων
    Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 02:21
Ρε παιδιά βοηθάτε κάποιος αν ξέρει να μου πει που είναι η 188 πυροβολαρχία παρατηρήσεων
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2009 ώρα 18:25
Βγήκε και σε εμένα μετάθεση για 188 π παρ σαν οδηγός απο θήβα ειναι καλά ξέρει κανένας;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2009 ώρα 20:13
Θα εισαι πολυ υπερηφανος για την μοναδα σου ειναι στον Λαγο Έβρου μεταξυ Ορεστιαδας και Διδυμοτείχου

εκει ημουνα και εγω τοπογραφος-μηχανικος μαχιμη μοναδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2010 ώρα 13:41
Και εγώ μπορώ να πώ ότι από όλη τη θητεία, στρατό έκανα στην 188 που έκατσα 50 μέρες για σχολείο τοπογραφίας. ΑΑΑ -12 και τα παιδιά τη πυροβολαρχίας μαχήμια, και χωρίς θέρμανση, ζεστό νερό κτλ
Επιστροφή στην κορυφή
παο 13 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση παο 13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιανουαρίου/2011 ώρα 22:23
Μια χαρα ειναι στην 188 ζωαρα !
Επιστροφή στην κορυφή
Lgts Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 29/Οκτωβρίου/2012
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Lgts Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Δεκεμβρίου/2012 ώρα 20:09
Μου ήρθε μετάθεση απο Θηβα σαν οδηγός στην 188. Μπορεί να πει κανείς πως έίναι εκει πέρα;
Επιστροφή στην κορυφή
GIANNHS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση GIANNHS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2013 ώρα 02:59
Εγω υπηρετησα στην 188 π παρ το 1983
Επιστροφή στην κορυφή
ΘΑΝΟΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΘΑΝΟΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2013 ώρα 21:53
Εγω υπηρετησα το 1994-1995 στην 188 π. Παρ Δ/Β και ημουν παρων και στην μετασταθμευση της μοναδας απο την λεπτη στον λαγο ενα εχω να πω απο ολη την δ/ση πυρ/κου εμεις ειμασταν 2 σκαλια ποιο πανω απο οποιαδοιποτε μοναδα πυρ/κου στην 16η μεραρχ. Αλλο το επιπεδο στην μοναδα πολυ ανωτερο μακραν ! Δ/της τσιομητας ευαγγελος ταγματαρχης.
Επιστροφή στην κορυφή
νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2015 ώρα 14:38
Και εγω υπηρετησα στην 188 π. Παρ στο δυδειμοτειχο το 1984-1985 σαν οδηγος κ ηταν σχετικα καλα αν εξερεσουμε εναν μαλακα διοικητη αντισυνταχματαρχη ******* και κατι καψωνομουτρα κωλοπαιδα οπως τον ****** και τον ****** κατα τα αλλα ηταν καλα!
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΝΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2016 ώρα 15:32
Κε εγω η μου να στην μοναδα στην 188. π παρ στο διδιμοτηχο το ετος 1984 κε 1985 να με γνορηζη κανενας παλλο φιλος απο το στρατοπεδω

Επιστροφή στην κορυφή
Θανάσης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θανάσης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2016 ώρα 09:18
188 ΠΥ. ΠΑΡ... '84-΄85 στο Διδυμότειχο τότε...19 μήνες. Πόσες αναμνήσεις...
Επιστροφή στην κορυφή
nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:17
Σε θυμαιμαι ντουνη εκανες λιγο και μαγειρας και ααπειλουσες οτι θα αυτοκτονισης

Επιστροφή στην κορυφή
ΣΑΒΒΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΣΑΒΒΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 00:48
Γιαννη ειμαι ο σαββας ημουν στην 188 απο σεπτεμβριο του 1982 εως απριλιο του 1984 ποιος εισαι?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 17:38
Απαγορεύεται η δημοσίευση τηλεφωνων.
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΝΤΟΥΝΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΝΤΟΥΝΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2017 ώρα 21:53
[quot e=θανάσησ]188 πυ. παρ... '84-΄85 στο διδυμότειχο τότε...19 μήνες. πόσες αναμνήσεισ... [/quote] φιλε μου θανασης ησε καλα τη κανης ημε ο ντουνης αριστειδης 1984-85 στην 188. π. παρ διδυμοτειχο η μου να κε εγω φαταρος εκη στην μοναδα στο 151 υψωμα με θημασε η μου να ο μαγερας θα χαρο πολλη να μιλι σου με εχω φεησ
Επιστροφή στην κορυφή
Θανάσης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θανάσης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2017 ώρα 22:51
Θυμάμαι και εγώ τον Ντούνη. Εσύ Νίκο; Ποιός; Εγώ ήμουν στον ουλαμό ήχου
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΝΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2017 ώρα 10:46
Θαναση καλημερα !
ειμαι ο αριστειδης ο ντουνης που μενω στο κορωπι αττικης.
ημασταν μαζι το 188 ετος 1984-1985
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλης Βέκας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασίλης Βέκας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 21:34
Η μετασταθμευση της μοναδας εγινε αρχες φθινοπωρου το 1995.

Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>