Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 272829
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
εγγραφη στον στρατο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση εγγραφη στον στρατο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)
    Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 07:23
Για σας εχω μια ερωτηση εγω ειμαι ξενος (ειμαι γεννημενος στιν γερμανια) και εχω σκεφτη να γραφτω στον στρατο στα Ο. Υ. Κ για να ειμαι ποιο ειλικρινής ομως δεν ξερω για το αμα επιτρέπεται για ατομο που δεν ειναι γεννηθεις ελληνας να παει σε ειδικη ομαδα του ελληνικου στρατου
Επιστροφή στην κορυφή
TheloNaPaoSnd Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 24/Νοεμβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση TheloNaPaoSnd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 12:03
Αν έχεις ελληνική υπηκοότητα μπορείς.
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχάλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχάλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Αυγούστου/2019 ώρα 19:13
Ποιες είναι οι δύο ΕΣΣΟ που μπορείς να πας Ο. Υ. Κ. ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση TheloNaPaoSnd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Αυγούστου/2019 ώρα 21:10
Η μία είναι Σεπτεμβρίου αν δεν κάνω λάθος.
Επιστροφή στην κορυφή
john92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Αυγούστου/2019
  Παράθεση john92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2019 ώρα 16:36
Καλησπέρα σας,

Είμαι 17 χρονών από Κύπρο και θέλω να ρωτήσω Κάποιος που θα τελέιωσει τη σχολή ναυτικών δοκίμων της Ελλάδος ως αξιωματικός της Κύπρου εάν έχει δικαίωμα να δηλώσει να συμμετάσχει στο σχολείο ΟΥΚ της Ελλάδος.

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση TheloNaPaoSnd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2019 ώρα 17:25
Στο σχολείο μπορούν να συμμετάσχουν και στελέχη ενόπλων δυνάμεων ξένων κρατών, αλλά γιατί να πας; Είναι εντελώς ίδια, έχουν ίδια αντικείμενα εκπαίδευσης, ίδιο ποσοστό επιτυχίας και ίδιο διακριτικό. Έχουν πολύ λίγες διαφορές. Δηλαδή θα κοτσάρεις το ίδιο διακριτικό και στην δεξιά πλευρά της στολής σου; Δεν σου λέω ότι είναι κάτι ηλίθιο, αν όμως σε αφήσουν να πας να περάσεις τα ίδια χαρά στην υπομονή σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχάλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχάλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2019 ώρα 17:36
Δηλαδή όσοι είναι σε αλλη ΕΣΣΟ δεν μπορούν να πάνε για θητεία στα ΟΥΚ
Επιστροφή στην κορυφή
john92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση john92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2019 ώρα 17:37
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Απλά έχω ακούσει ότι στην Κύπρο δεν ανοίγουν τόσο εύκολα θέσεις για ΟΥΚ και ειδικά μόνιμους της Κύπρου για αυτό ήθελα να ρωτήσω αν μετά που να τελειώσω τη σχολή θα μπορώ να δηλώσω να έρθω στο σχολείο της Ελλάδας Ξέρετε αν έχει κάποια ειδική διαδικασία ;
Επιστροφή στην κορυφή
john92 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση john92 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2019 ώρα 17:40
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Απλά έχω ακούσει ότι στην Κύπρο δεν ανοίγουν τόσο εύκολα θέσεις για ΟΥΚ και ειδικά μόνιμους της Κύπρου για αυτό ήθελα να ρωτήσω αν μετά που να τελειώσω τη σχολή θα μπορώ να δηλώσω να έρθω στο σχολείο της Ελλάδας Ξέρετε αν έχει κάποια ειδική διαδικασία ;
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχάλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχάλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2019 ώρα 18:04
Είναι σίγουρα τον Μάρτιο και τον Σεμπτέμβριο.
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Jimis742 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Jimis742 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 18:29
Γεια σας θελω να κανω μια ερώτηση! Υπαρχει περιπτωση να κανω επεμβαση στην επιγονατιδα ωστε να μην βγαινει αλλα ουτε βιδες ουτε τιποτα.1ον λογικά στις ιατρικες εξετάσεις θα με απορρίψουν αλλα αν τους το κρύψω δηλαδη αν δεν τους το πω λετε να το καταλάβουν; Επισβς θα μπω απο στρατιωτική σχολη που θα μου κανουν κι εκεί εξετασεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Pagomenos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση Pagomenos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Οκτωβρίου/2019 ώρα 14:49
Γειά σας και από μένα παιδιά. Μια ερώτηση έχω παιδιά όποιος ξέρει να μου πει. Είχα κάνει την θητεία μου το 08 12μηνο. Είμαι 32 χρόνων μπορώ να μπω σαν οβα και μετά να πάω στα ουκ η να πάω στο σχολείο της μυκ; Η λόγο ηλικίας δεν γίνεται; Οποίος μπορεί ας απαντήσει αν ξέρει ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 272829
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.