Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 910111213 29>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής (όχι κληρωτοί)
    Αποστολή: 19/Μαΐου/2011 ώρα 02:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικολέτα

297ΙΜΑΚ μπορείς να μου εξηγήσεις τις συντομογραφίες στη 2η πρόταση αν δε σου κάνει κόπο;

Σχολή Υποβρυχίων Καταστροφών
Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
  Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2011 ώρα 02:36

Και επίσης μπορεί κάποιος να μου πει τι Μπορούν νακάνουν οι γυναίκες στο ΠΝ; Σας ευχαριστώ και πάλι!
Συνφωνα με τη Συνταγματικη οδηγεια περι ισοτητας των δυο φυλλων και περι μη διακρησεων, οτι και οι αντρες (εκτος απο τα ΟΥΚ, ειναι το τελευταιο μας αβατο) Επισης εχουν επιδηξει εξερετικη ικανοτητα στο να βρισκουν ενα ανωτερο Αξιωματικο, να τον παντερυονται και να γλύτωνουν τις πλευσιμες υποχρεωσεις τους, μπιφτεκονοντας τες, στον υπολοιπο αντρικο πληθυσμο...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2011 ώρα 02:37

Καλησπέρα παιδιά, μπράβο για την προσπάθειά σας να μας ενημερώνετε.Ήθελα να ρωτήσω εάν δέχονται γυναίκες στα Ο. Υ. Κ. Και αν μέσω ΑΕΝ μπορεί κάποιος να καταταγεί στο Πολεμικό Ναυτικό.(Είμαι καινούρια στο forum και δεν ξέρω εάν δημοσίευσα στο κατάλληλο θέμα). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

AEN: Εισαγωγή σε Πολεμικό Ναυτικό / Λιμενικό

Επιστροφή στην κορυφή
Νικολέτα Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2011
  Παράθεση Νικολέτα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2011 ώρα 16:25
Tο πιο κοντινο στα ΟΥΚ που μπορεις να πας ειναι στις Κ/Δ του Σ. Ξ. Με ειδικοτητα ΧΕΛ η ΚΤΣ (εαν εισαι ΑΕΝ Πλ) η ΤΤΣ (εαν εισαι ΑΕΝ Μχ) Απο τις καλυτερες ειδικοτητες

αυτές τις συντομογραφίες εννοούσααν θες.
Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
  Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2011 ώρα 17:05

Tο πιο κοντινο στα ΟΥΚ που μπορεις να πας ειναι στις Κ/Δ του Σ. Ξ. Με ειδικοτητα ΧΕΛ η ΚΤΣ (εαν εισαι ΑΕΝ Πλ) η ΤΤΣ (εαν εισαι ΑΕΝ Μχ) Απο τις καλυτερες ειδικοτητες

αυτές τις συντομογραφίες εννοούσααν θες.
Τα εχω ηδη γραψει αλλου! Ψαξτε λιγο παιδια!

Ειδικότητες στις Ειδικές Δυνάμεις
Επιστροφή στην κορυφή
Tsakalos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Tsakalos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουνίου/2011 ώρα 16:22
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω, επειδη φτανει η ωρα μου να καταταχθω και θελω να μπω ουκ, αν υπαρχει οριο για μυωπες και γενικα για προβληματα ορασης; Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουνίου/2011 ώρα 19:46
Έχουμε πει 10000000000 φορές ότι μόνο μόνιμοι πάνε στα ΟΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουνίου/2011 ώρα 12:56
Μήπως να βάλουμε έναν μετρητή; Και όταν φτάσει 100 χιλιάδες να κάνουμε διαγωνισμό!
Επιστροφή στην κορυφή
Deathdiver Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 03/Αυγούστου/2010
  Παράθεση Deathdiver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουνίου/2011 ώρα 14:12
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Μήπως να βάλουμε έναν μετρητή; Και όταν φτάσει 100 χιλιάδες να κάνουμε διαγωνισμό!
Xαχαχα Και η τελικη ερωτηση του διαγωνισμου θα ειναι: Στα ΟΥΚ πανε μονο μονιμοι. Σωστο η Λαθος;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2011 ώρα 14:43
Για το ερώτημα αυτό από εδώ και εμπρός απευθείας διαγραφή παρακαλώ
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2011 ώρα 19:03
Καλησπερα παιδια! Επειδη εγινε ερωτηση αλλα απαντηση δεν βλεπω θέλω να ρωτησω αν σε αποδεχονται στα ΟΥΚ με προβληματα ορασης. Θελω να παω μονιμος και εχω 1,75 μυωπια 0,25 αστιγματισμο και στα δυο ματια
θα ημουν υποχρεος αν μου απαντουσατε! Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ Δες τη Λίστα

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2010
  Παράθεση ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2011 ώρα 20:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Nikos

Καλησπερα παιδια! Επειδη εγινε ερωτηση αλλα απαντηση δεν βλεπω θέλω να ρωτησω αν σε αποδεχονται στα ΟΥΚ με προβληματα ορασης. Θελω να παω μονιμος και εχω 1,75 μυωπια 0,25 αστιγματισμο και στα δυο ματια
θα ημουν υποχρεος αν μου απαντουσατε! Ευχαριστω!
Υπρεχει σχετικο θεμα ψαξε και θα βρεις εχει απαντηθη 1000 φορες
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2011 ώρα 21:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Nikos

Επειδη εγινε ερωτηση αλλα απαντηση δεν βλεπω θέλω να ρωτησω αν σε αποδεχονται στα ΟΥΚ με προβληματα ορασης.

Δυστυχώς όχι.

Γενικώς θα πρέπει να είσαι πλήρως αρτιμελής για να σε δεχτούν συνεπώς έχω να προτείνω την κλασσική μέθοδο του λέιζερ!(εάν το έχεις τόσο καημό)

Επιστροφή στην κορυφή
Nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2011 ώρα 22:22
Υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να μπω σε αλλες μοναδες ε. Δ. Χωρις διορθωση με λειζερ για την μυωπια; Ευχαριστω και παλι!
Επιστροφή στην κορυφή
panos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση panos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2011 ώρα 23:23
Καλησπέρα. Θελω να σας ρωτησω τι ακρηβως χρειάζεται καποιος ωστε να μπορεσει να ''μπει'' στα ΟΥΚ και στα ΛΟΚ ξεχωριστα. Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας
Επιστροφή στην κορυφή
Ιουλιος Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 05/Μαΐου/2011
  Παράθεση Ιουλιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2011 ώρα 23:52
Αρχικά αποστάλθηκε από panos

Καλησπέρα. Θελω να σας ρωτησω τι ακρηβως χρειάζεται καποιος ωστε να μπορεσει να ''μπει'' στα ΟΥΚ και στα ΛΟΚ ξεχωριστα. Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

στα ΟΥΚ πρεπει να εισαι μονιμος. Αν θες ΛΟΚ ερχονται "στελεχη" των ειδικων δυναμεων και λενε πιοι θελουν ειδικες δυναμεις και τους λες! Απλως περνας κατι δοκιμασιες
Προτιμώ να πεθάνω για την Πατρίδα μου παρά να ζήσω για να την υποδουλώσω
Επιστροφή στην κορυφή
panos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση panos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2011 ώρα 13:46
Και ποιες ειναι αυτες οι δοκιμασιες μηπως ξερετε;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2011 ώρα 13:49
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 910111213 29>