Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 24>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

panos_13 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 06/Αυγούστου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση panos_13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;
    Αποστολή: 10/Αυγούστου/2009 ώρα 13:41
Και κατι ακομα ρε παιδια... Αποδεικτικο γραμματικων γνωσεων ειναι το πτυχιο που εχω παρει απο το ΤΕΕ οταν τελειωσα ε;

Επιστροφή στην κορυφή
ProSiNNeR Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 06/Φεβρουαρίου/2008
  Παράθεση ProSiNNeR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2009 ώρα 03:44
Παιδιά επειδή θα μπω ΥΕΑ να πάρω μόνο τα έγγραφα που λέει στο σημείωμα κατάταξης;
Το απολυτήριο και το αποδεικτικό του ΑΦΜ πρέπει να είναι επικυρωμένα;

Επιστροφή στην κορυφή
giannis2021 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 13/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση giannis2021 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Οκτωβρίου/2009 ώρα 12:25
Με λίγα λόγια όταν παρουσιάζεται κάποιος πρέπει να έχει μαζί του:

1) Δελτίο Αστυνομικής ταυτότητας
2) Ακτινογραφία θώρακος
3) Ατομικό βιβλιάριο υγείας
4) ΑΦΜ
5) Αντίγραφο τίτλου σπουδών (αν θες, αν έχεις κάποιο, κλπ)

Τα πιο σημαντικά και σίγουρα πρέπει να είναι αυτά, έτσι;

ευχαριστώ.

π. Σ: Όχι για ΥΕΑ, για μια κανονική θητεία !
Επιστροφή στην κορυφή
kerkiraios Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση kerkiraios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2009 ώρα 02:00

Καλησπερα.

παρουσιαζομαι 10 νοεβριου αυλωνα τεθωρακισμενα το προβλημα μου ειναι οτι εχω χασει το ατομικο βιβλιαριο υγειας εχω ρωτησει και μου λεν οτι δεν μπωρω να βγαλω αλλο ο γιατρος μου μου ειπε οτι θα μου δωσει μια βεβαιωσει θα εχω προβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2009 ώρα 03:39
Όχι κανένα πρόβλημα. Όταν λέμε βιβλιάριο υγείας εννοούν το παιδικό, όχι πχ του Δημοσίου.

Επιστροφή στην κορυφή
kerkiraios Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση kerkiraios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2009 ώρα 03:46
Ναι αυτο εχω χασει το παιδικο...
Επιστροφή στην κορυφή
Blackberret Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 23/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Blackberret Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2009 ώρα 23:50
Κερκυραιος, απο ποιο μερος της Κερκυρας εισαι κτλ; Εγω μενω αθηνα αλλα εχω καταγωγη, σπιτι και πολλους φιλους απο το νησι και μπαινω 12 τεθ. Αυλωνα.

Θα ηθελα να κανω και γω 2 ερωτησεις αν ξερει καποιος να απντησει παρακαλω:

Παιζουν ρολο τα διπλωματα αγγλικων, γαλλικων πανεπιστημιου κτλ γενικα, οχι για ΥΕΑ;

και δευτερον: Ειμαι ΥΕΑ αλλα επειδη θα κανω αιτηση για μειωμενη θητεια αυτα τα δυο δεν συμβαδιζουν μαζι ετσι δεν ειναι;

Επιστροφή στην κορυφή
kerkiraios Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση kerkiraios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2009 ώρα 03:40
Ειμαι απο χωριο ισως να μην με ξερεις...12 ε;
τοτε μπορει να γνωριστουμε μεσα.
αν εχεις μσν στηλτω σε μηνυμα τα τα πουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
giannis2021 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση giannis2021 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Οκτωβρίου/2009 ώρα 19:54
Αρχικά αποστάλθηκε από giannis2021

Με λίγα λόγια όταν παρουσιάζεται κάποιος πρέπει να έχει μαζί του:

1) Δελτίο Αστυνομικής ταυτότητας
2) Ακτινογραφία θώρακος
3) Ατομικό βιβλιάριο υγείας
4) ΑΦΜ
5) Αντίγραφο τίτλου σπουδών (αν θες, αν έχεις κάποιο, κλπ)

Τα πιο σημαντικά και σίγουρα πρέπει να είναι αυτά, έτσι;
Ας μου απαντήσει κάποιος!
ευχαριστώ.

π. Σ: Όχι για ΥΕΑ, για μια κανονική θητεία !
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Οκτωβρίου/2009 ώρα 21:55
/thiteia/katataksi_1.asp Κοιτα και εδω γιαννη
Επιστροφή στην κορυφή
giannis2021 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση giannis2021 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Οκτωβρίου/2009 ώρα 23:16
Οκ
Επιστροφή στην κορυφή
poto84 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 18/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση poto84 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2009 ώρα 05:27
Παιδια παρουσιαζομαι την αλλη δευτερα... Πρεπει να χω μαζι μου, το βιβλιαριο, το σημειωμα καταταξης, το δελτιο αποδοσης αφμ. Μετα την παρασκευη θα παω για την ακτινογραφια. Τη γνωματευση θα μου την δωσουν εκεινη τη στιγμη η πρεπει να κλεισω αλλο ραντεβου; Το απολυτηριο λυκειου πρεπει παση θυσια να ναι επικυρωμενο, η μπορει να ναι μια απλη φωτοτυπια;

και τελος δικαιουμαι 8μηνη θητεια. Ποτε πρεπει να το δηλωσω αυτο και τι χαρτια να καταθεσω;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:19

Όταν λέμε βιβλιάριο υγείας,

βρήκα ένα που γράφει "ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ", αυτό εννοεί;

Επίσης ΑΦΜ έχει κάποιος που εργάζεται, σωστα; Δεν νομίζω πως έχω

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2009 ώρα 19:32
Ναι, αυτό το βιβλιάριο Υγείας, για να δούν τι έμβόλια είχες κάνει όταν ήσουν βρέφος.

ΑΦΜ βγάζεις όταν κλείσει το 18ο έτος, είτε δουλεύεις είτε όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2009 ώρα 11:01
Αρχικά αποστάλθηκε από bohemis09

Η ακτινογραφια θωρακος οποτι καταλαβα ειναι απαραιτητη, ετσι δεν ειναι; Επισης οσον αφορα το αποδεικτικο γραμματικων γνωσεων, τι ακριβως θελουν (ειμαι εν ενεργεια φοιτητης, συνεπως το βιβλιαριο σπουδων μπορει να κανει;) και σε περιπτωση που δεν το προσκομισεις ποιες ειναι οι συνεπειες;
Επισης αν παρω καμια κουτα τσιγαρα θα μου την πουν;
http://www.army.gr/plirofories/katataji/equipment.php Δεν νομιζω να σου την πουν για την κουτα
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2009 ώρα 23:29
Αρχικά αποστάλθηκε από bohemis09

Παιδια εχω προβλημα... Παρουσιαζομαι την δευτερα 9/11... Πηγα σημερα να κανω την ακτινογραφια και μου ειπαν πως πρεπει να κλεισω ραντεβου απο την δευτερα που προφανως δεν υπαρχει περιπτωση αφου τοτε παρουσιαζομαι. Πειτε μου τι μπορω να κανω. Μπορω να παω σε καποιο εφημερευον σημερα και να κανω την ακτινογραφια; Και ολα αυτα συνεβησαν γιατι το χαρτι καταταξης μου ηρθε την πεμπτη που μας περασε λογω προβληματος, οπως μου ειπαν. Πριν ενα μηνα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν πως παρουσιαζομαι αυλωνα-τεθωρακισμενα χωρις να μου εχει ερθει βεβαια χαρτι καταταξης. Το χαρτι μετεπειτα ηρθε αυτην την πεμπτη οπου αναφερει πως παρουσιαζομαι στο ΚΕΥΠ λαμια. Πολυ αργα για να προβω σε οποιοαδηποτε ενεργεια. Ουτε πιστοποιητικο γραμματικων γνωσεων μπορεσα να παρω. Αν τους δειξω το βιβλιαριο σπουδων θα μου πουν τιποτα;

δε νομίζω να σου πούν τπτ, ειδικα για το χαρτι που άργησε να έρθει. Καλό ειναι και το βιβλιάριο σπουδών (αν και εγώ τον Σεπτέμβτη έβγαλα αναλυτικη κατάσταση βαθμολογίας) οσο για τη ακτινογραφία, άλλοι δεν ασχολουνται καν, άσε που μπορεί να μη την δούν καθόλου
Επιστροφή στην κορυφή
bohemis09 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 05/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση bohemis09 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2009 ώρα 23:33
Σε ευχαριστω φιλε μου, γιατι δεν σου κρυβω πως αγχωθηκα λιγακι
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Δεκεμβρίου/2009 ώρα 04:16
Το δίπλωμα οδήγησης γιατί το θέλουν;
υπάρχει περίπτωση να σε βάλουν να οδηγήσεις;

εναν γνωστό μου τον έβαλαν να οδηγεί ασθενοφόρο...
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12345 24>