Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΛΟΚ vs ΜΑΚ

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΛΟΚ vs ΜΑΚ
    Αποστολή: 07/Ιουνίου/2010 ώρα 22:43
Σε κάθε εσσό που μπαίνει αλλάζουνε πολλά πραγμάτα σε κάθε μοίρα. Ειδικά οταν αλλάζει ο διοικητής. Οπότε τα άρθρα δεν νομίζω να είναι και τόσο έγκυρα
Επιστροφή στην κορυφή
Magkas Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 18/Απριλίου/2010
  Παράθεση Magkas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 03:23
Συμφωνω παιζει ρολο και ο δοιηκητης, και να ροτισω στα ΛΟΚ εχω ακουσει οτι βαρας με ολα τα οπλα (τυφεκια, ρουκετες... ) , βαρας και στα ΜΑΚ με ολα τα οπλα;
Επιστροφή στην κορυφή
OMEGA Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση OMEGA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 16:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Magkas

Συμφωνω παιζει ρολο και ο δοιηκητης, και να ροτισω στα ΛΟΚ εχω ακουσει οτι βαρας με ολα τα οπλα (τυφεκια, ρουκετες... ) , βαρας και στα ΜΑΚ με ολα τα οπλα;
βλεπεις πολυ ραμπο...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2010 ώρα 17:37
Εγώ όταν είχα πάει μόνο με το όπλο έριξα. Και πρόσεχε τους χαρακτηρισμούς. Απαγορεύεται να προσβάλεις τα άλλα μέλη
Επιστροφή στην κορυφή
Magkas Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 18/Απριλίου/2010
  Παράθεση Magkas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2010 ώρα 03:55
Λογικο μου ακουγετε αυτο αλλα οχι οτι δεν βαρας με ολα τα ειδη οπλων στα ΛΟΚ...
Επιστροφή στην κορυφή
perastikos Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 01/Ιουλίου/2010
  Παράθεση perastikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:10
Ρε μαγκες πως τα βλεπετε τα πραματα μεταξυ ΛΟΚ και ΜΑΚ; Καλυτερα αν ψαχνω απο τωρα παρα τελευταια στιγμη. Πραγματικα δεν ξερω τι να επιλεξω οταν ερθει η ωρα. Και τα 2 ωραια μου φαινονται αλλα δεν ξερω τι χανω και τι κερδιζω στο καθενα. Τι λετε και σεις; Οι παλιοτεροι εχουν να προτεινουν κατι εκτος απο το πηγαινε οπου θες (χωρις ειρωνεια εννοειται);
Επιστροφή στην κορυφή
Deathdiver Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 03/Αυγούστου/2010
  Παράθεση Deathdiver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 03:35
Αρχικά αποστάλθηκε από perastikos

Ρε μαγκες πως τα βλεπετε τα πραματα μεταξυ ΛΟΚ και ΜΑΚ; Καλυτερα αν ψαχνω απο τωρα παρα τελευταια στιγμη. Πραγματικα δεν ξερω τι να επιλεξω οταν ερθει η ωρα. Και τα 2 ωραια μου φαινονται αλλα δεν ξερω τι χανω και τι κερδιζω στο καθενα. Τι λετε και σεις; Οι παλιοτεροι εχουν να προτεινουν κατι εκτος απο το πηγαινε οπου θες (χωρις ειρωνεια εννοειται) ;
Αν σου αρεσει το βουνο πανε ΛΟΚ αν σου αρεσει η θαλασσα πανε ΜΑΚ...
Επιστροφή στην κορυφή
asimike Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2010
  Παράθεση asimike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Deathdiver

Ρε μαγκες πως τα βλεπετε τα πραματα μεταξυ ΛΟΚ και ΜΑΚ; Καλυτερα αν ψαχνω απο τωρα παρα τελευταια στιγμη. Πραγματικα δεν ξερω τι να επιλεξω οταν ερθει η ωρα. Και τα 2 ωραια μου φαινονται αλλα δεν ξερω τι χανω και τι κερδιζω στο καθενα. Τι λετε και σεις; Οι παλιοτεροι εχουν να προτεινουν κατι εκτος απο το πηγαινε οπου θες (χωρις ειρωνεια εννοειται) ;
και αν δεν σου αρεσει τιποτα απο αυτα... Πεζικο.
...
ΕΛΛΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Deathdiver Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 03/Αυγούστου/2010
  Παράθεση Deathdiver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 15:02
Αρχικά αποστάλθηκε από asimike

Αρχικά αποστάλθηκε από Deathdiver

και αν δεν σου αρεσει τιποτα απο αυτα... Πεζικο.
...
Eτσι
Επιστροφή στην κορυφή
panos commando Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 29/Ιουνίου/2010
  Παράθεση panos commando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2011 ώρα 16:32
Ρε παιδια να ρωτισω κατι αν σε καποιον αρεσει και τ βουνο και η θαλασσα τι να επιλεξει; Πιο απτα δυο εχει και λιγο απτο αλλο;
Επιστροφή στην κορυφή
KOMMANTO Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση KOMMANTO Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2011 ώρα 21:54
Αρχικά αποστάλθηκε από panos commando

Ρε παιδια να ρωτισω κατι αν σε καποιον αρεσει και τ βουνο και η θαλασσα τι να επιλεξει; Πιο απτα δυο εχει και λιγο απτο αλλο;
Πεζοναύτης, έχει και απο τα δύο
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ soldier Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση ΛΟΚ soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 03:12
Ας μη λέει ο καθένας ό, τι νά 'ναι... Ήμουν καταδρομέας σε ορεινή μοίρα και έχω κάνει και σε βουνό καί σε θάλασσα εκπαίδευση...
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ soldier Δες τη Λίστα

Παράθεση ΛΟΚ soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 03:21

Πάνω κάτω αμφίβιοι και ορεινόι καταδρομείς κάνουν τα ίδια:1. Εκπαίδευση ορεινού,2. Ανταρτοπόλεμο,3. Αμβίφια (με ταχύπλοα zodiak),4. Θαλασσία,5.50άρα πορεία,6.6ημερο πεζικού κλπ.

οι πεζοναύτες τα ίδια + απόβαση απο αβακ.

ο αμφίβιος και ο πεζονάυτης ειδικέυεται στο νερό και ο ορεινός στο βουνό, ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
  Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 15:46
Αρχικά αποστάλθηκε από ΛΟΚ soldier

Ας μη λέει ο καθένας ό, τι νά 'ναι... Ήμουν καταδρομέας σε ορεινή μοίρα και έχω κάνει και σε βουνό καί σε θάλασσα εκπαίδευση...
Εμεις δεν κανουμε χειμερινη διαβιωση κ εσεις δεν εχετε VTR k MAGNA. Εσεις εχετε το κρυο κ εμεις εχουμε την υγρασια κ την αλμυρα της θαλασσας. Αυτη ειναι η διαφορα
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ soldier Δες τη Λίστα

Παράθεση ΛΟΚ soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2011 ώρα 16:16

Αρχικά αποστάλθηκε από 297ΙΜΑΚ

Αρχικά αποστάλθηκε από ΛΟΚ soldier

Εμεις δεν κανουμε χειμερινη διαβιωση κ εσεις δεν εχετε VTR k MAGNA. Εσεις εχετε το κρυο κ εμεις εχουμε την υγρασια κ την αλμυρα της θαλασσας. Αυτη ειναι η διαφορα

Σωστός! αυτά τα ξέχασα...

Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 11/Απριλίου/2011
  Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2011 ώρα 14:09
Τι ειναι η "χειμερινη διαβιωση" παιδια?
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2011 ώρα 15:08
Επιστροφή στην κορυφή
K.G Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 11/Απριλίου/2011
  Παράθεση K.G Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2011 ώρα 15:10
:)

Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>