Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 151617
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
kostas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού
    Αποστολή: 31/Μαΐου/2019 ώρα 19:12
υεα πεζικου μπορεί να πάει για ειδικές δυνάμεις;
Επιστροφή στην κορυφή
mysterio Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 09/Δεκεμβρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση mysterio Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2019 ώρα 22:56
Αρχικά αποστάλθηκε από kostas

Ναι μπορεί αρκεί να πετύχει στις δοκιμασίες που θα κληθεί να περάσει μαζί με τους υπόλοιπους υποψήφιους για Ειδικές Δυνάμεις.
Κουράγιο παίδες... όλοι μαζί μπορούμε... και κάτι θα γίνει...
Επιστροφή στην κορυφή
kostas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2019 ώρα 12:41
Αρχικά αποστάλθηκε από mysterio

Ναι μπορεί αρκεί να πετύχει στις δοκιμασίες που θα κληθεί να περάσει μαζί με τους υπόλοιπους υποψήφιους για Ειδικές Δυνάμεις.

εγώ νόμιζα δεα ειδικών δυνάμεων πάνε όσοι είναι απο το κεεδ
τον μπερε τον περνουν στην σεαπ ή στην μονάδα;
Επιστροφή στην κορυφή
mysterio Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 09/Δεκεμβρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση mysterio Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουνίου/2019 ώρα 00:55

\εγώ νόμιζα δεα ειδικών δυνάμεων πάνε όσοι είναι απο το κεεδ
τον μπερε τον περνουν στην σεαπ ή στην μονάδα;
Δεν είναι απαραίτητο αυτό. Στη ΣΕΑΠ θα ορκιστούν οι ΔΕΑ (ΠΖ) (και όχι μονο αλλά και κάποιοι λίγοι από άλλα όπλα) και μετά αφότου μείνουν σαν ΔΕΑ στη ΣΕΑΠ για κάποιο διάστημα για την ειδικότητα τους, όσοι είναι για Ειδικές Δυνάμεις θα πάνε στο ΚΕΑΠ στη Ρεντίνα όπου όσοι ολοκληρώσουν εκεί την εκπαίδευση θα πάρουν και τον πράσινο μπερέ και θα πάνε μετά σε μονάδες για το υπόλοιπο της θητείας τους.
Επειδή εγώ δεν ήμουν στις Ειδικές Δυνάμεις, εαν έχω κάπου λάθος όποιος γνωρίζει κάτι άλλο καλύτερα ας με διορθώσει όπου νομίζει.
Επιστροφή στην κορυφή
nk Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2020 ώρα 17:19
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θα ήθελα αν γίνεται κάποιος να μου αναφέρει τι παίζει με τον λόχο διοικήσεως εκεί. πως είναι οι εγκαταστάσεις κτλπ; αξίζει να είσαι φαντάρος εκεί (όχι ΥΕΑ);
Επιστροφή στην κορυφή
Rafael Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Rafael Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2020 ώρα 20:45
Ο λόγος διοικήσεως εκεί δεν εχ2ι απολύτως καμία σχέση με την σεαπ. Καμία όμως.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 151617
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.