Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 91011
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
e.g Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση e.g Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού
    Αποστολή: 03/Μαΐου/2019 ώρα 13:16
595 α/μ ΤΠ υγειονομικο; Τι λέει;
Επιστροφή στην κορυφή
kostasgal Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση kostasgal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2019 ώρα 19:27
Καλησπέρα παιδιά. Παρουσιάζομαι κι εγώ την προσεχή Πέμπτη στο στρατόπεδο Ζώγκου στις διαβιβάσεις. Έχουμε κάποια εικόνα από το στρατόπεδο και τις συνθήκες. ΔΝ για Θεσσαλονίκη παίρνεις εύκολα;
Επιστροφή στην κορυφή
Petros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Petros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2019 ώρα 14:16
Φίλε ζωάρα θα κάνεις.. ΔΝ πολύ εύκολα παίρνεις..
Επιστροφή στην κορυφή
kostasgal Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 04/Μαΐου/2019
  Παράθεση kostasgal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2019 ώρα 21:16
Για πες εντυπώσεις και πληροφορίες φιλαράκι. Από εξόδους πώς πάει;
Επιστροφή στην κορυφή
Petros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Petros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2019 ώρα 21:22
1-2 και 1-1 πάει. Αγγαρείες τα πρωινά δεν έχει εκτός από τα κλασικά.. Τουαλέτες, θάλαμο κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
Petros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Petros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2019 ώρα 02:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Petros

1-2 και 1-1 πάει. Αγγαρείες τα πρωινά δεν έχει εκτός από τα κλασικά.. Τουαλέτες, θάλαμο κλπ

Διόρθωση = 2 μέσα 1 έξω πάει και κάποιες φορές 1 1... αλλά είναι χαλαρά τα πράγματα
Επιστροφή στην κορυφή
tsolosg Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση tsolosg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουνίου/2019 ώρα 01:32
Παρουσιατηκα στο 71 τυπ λυπ τον Απριλιο του 1995,234 σειρα,95 α εσσο. Εκατσα 8 μηνες. Στο ταγμα υποστηριξης ολα τα σωματα ηταν χυμα σκτος απο εμας του υλικου πολεμου που ειχαμε λοχαγο τον Ζαχαριαδη και ανθυπολοχαγο τον φοβερο και τρομερο Μπουσια Σπυρο που μας πηγαινε πεταδειν! Αφου οι του 595 γελαγαν με αυτα που τραβαγαμε. Ηταν απο τις πιο μαυρες μεταθεσεις που θα μπορουσε να παει καποιος τοτε απο το σωμα υλικου πολεμου. Πω πω, μετα απο 24 χρονια τι θυμηθηκα ρε παιδια. Ταγματαρχη ειχαμε τον Πετσα Νικο. Τωρα φανταζομαι θα ειναι πιο καλα. Η θηυεια ειναι πιο μικρη. Τοτε ειχαμε 18 αμηνο. Ειμασταν η πρωτη σειρα που εφαρμοστηκε. Ειχαμε και τα καλα θυμαμαι, κοπανες τα Σαββατα αναλογα με τον δεα και βουρ για λαδαδικα, μας ειχαν πιασει μια φορα θυμαμαι και ειχαμε φαει απο 10 μερες φυλακα. Χαχαχαχα, τωρα πια θυμαμαι την Ν. Σαντα σαν να ηταν ονειρο.
Επιστροφή στην κορυφή
DENMIL Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση DENMIL Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2019 ώρα 10:42
Καλησπέρα παιδια. Παρουσιαζομαι στο 595 ταγμα στη νεα σαντα στον στρατο ξηρας - υγειονομικο. Πως ειναι τα πραγματα εκει και πως τη Βγαζουν οι υγειονομικοι?
Επιστροφή στην κορυφή
285 ΛΕΛΕ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 285 ΛΕΛΕ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουνίου/2019 ώρα 21:46
Φιλε μαζι ημασταν... Εγω 285 βεβαια με Τσιουτρα! Θυμαμαι εσας σας εστειλαν σε ενα βραδυ στον Εβρο (ενω το ταγμα ηταν αμεταθετο). Μεγαλη αναταραχη και κλαματα! Γλυτωσαμε οι νεοι και παλιωσαμε μια ωρα αρχυτερα!
Επιστροφή στην κορυφή
Νίκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2019 ώρα 09:33
Μου ήρθε μετάθεση για 71 Αερομεταφεομενης ταξιαρχίας Κιλκίς, γνωρίζει κανείς τίποτα για εκεί τι γίνεται ;
Επιστροφή στην κορυφή
Demil Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Demil Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 00:41
Έχεις κάποια πληροφορία φίλε μου;
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2019 ώρα 18:46
Καλησπέρα παίρνω μετάθεση στο Κιλκίς στο Στρατηγείο 71 Αερομεταφερόμενων Ταξιαρχίας, γνωρίζει κανείς τι παίζει εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
Βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 22:13
Εγω ήμουν ΛΕΜ. Θυμαμαι τον Μπόυσια μια φορα που του πήγα δυο τυρόπιτες και τρελάθηκε...Ήμουν αγγαρεία στα μαγειρεία και μου είπαν βάλε του δυο, οταν πήγα κόκκινη σε από τα νεύρα του...237 σειρα
Επιστροφή στην κορυφή
πολιτης95 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση πολιτης95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 19:03
Καλησπερα παιδια, παρουσιαζομαι τον Οκτωβρη νεα σαντα ειδικοτητα υλικου πολεμου. Γνωριζει καποιος πως ειναι τα πραγματα εκει?
Επιστροφή στην κορυφή
K404 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση K404 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 07:43
Έρευνα και Πληροφορικής στην 595 θα έχω κόκκινο μπερέ; Είναι δύσκολα;
Επιστροφή στην κορυφή
Peter96 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Δεκεμβρίου/2019
  Παράθεση Peter96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιανουαρίου/2020 ώρα 16:10
Φίλε έχεις καμία πληροφορία για το στρατόπεδο; Γιυι και εγώ παρουσιάζομαι υγειονομικό και θα ήθελα να ξέρω. Αν με βοηθούσες θα το εκτιμούσα.
Επιστροφή στην κορυφή
Πανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2020 ώρα 00:37
Καλησπέρα παιδιά. Παρουσιάζομαι 24-1 διαβιβάσεις στη Νέα Σάντα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με τους διαβιβαστές μετά την παρουσίαση; Συνήθως μεταφέρονται αυθημερόν ’σσηρο ή παραμένουν Νέα Σάντα; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 91011
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.