Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αποτελέσματα Εποχικών Πυροσβεστών (2020)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 3637383940 44>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 18/Φεβρουαρίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αποτελέσματα Εποχικών Πυροσβεστών (2020)
    Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 19:55
Αρχικά αποστάλθηκε από D PAP

Pyr μας δινουν αρβυλα; Αν ναι... Ειναι της προκοπης η θα πρεπει να αγορασουμε μονοι μας;

φίλε πέρυσι τα κλασσικά του στρατού (όχι καλά).

Φέτος βλέπω διάθεση για κάτι καλύτερο αλλα αν δε δούμε ας μη πούμε τίποτα...
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 19:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Stelios27

Γνωριζει καποιος πρωτη μερα τι κανουμε στην εκπαιδευση; Και ποσες μερες κραταει η εκπαιδευση για εργατες και ποσεςγια οδηγους; Και μετα την εκπαιδευση τελικα οι βαρδιες θα ειναι15ωρες η 8ωρες;

εκπαίδευση 7,5ώρες βάρδιες-εκπαίδευση.

η εκπαίδευση ειναι χρονικά η ίδια ΟΔΗΓΟΊ ΚΑΙ ΜΆΧΙΜΟΙ.

πρώτη μέρα θα ειναι υπερβολικά χαλαρά ουσιαστικά υπογραφή σύμβασης στις περισσότερες αν όχι όλες τις υπηρεσίες.
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 19:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Nontas

D PAP υποθετω ότι δίνουν όλο τον εξοπλισμό που θα χρειαστείς

Δίνουν... Απλά θα αναγκαστείς με τα περυσινά δεδομένα να αγοράσεις κάτι καλύτερο σε ΜΑΣΚΑ, γυαλιά αντιπυρικά, γάντια (δασικά), ίσως άρβυλα, ασύρματο.

το ξανα λέω με τα περυσινά δεδομένα φέτος τι καλύτερο μπορεί να δώσουν θα φανεί λίγο υπομονή μη αγοράζεται ακόμα κάτι μέχρι να δείτε τι πρέπει να πάρετε επιπλέον αφού δώσει η υπηρεσία ότι ειναι να δώσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Nontas Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 28/Μαΐου/2020
  Παράθεση Nontas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 20:01
Κατάλαβα φίλε ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 20:05
Αρχικά αποστάλθηκε από Nontas

Κατάλαβα φίλε ευχαριστώ πολύ

α... Όσο χαζό κ να ακούγεται αντιπυρική κουκούλα συνάδελφοι... Παραλίγο να καώ στο πρόσωπο πέρυσι... Ειναι ίσως απο τα πιο χρήσιμα 20 ευρώ η καλύτερη ποιότητα απο το ίντερνετ, θέμα χρόνου να αγοράσω... Απο την ακτινοβολία έσκασε το πρόσωπό μου, σοβαρή παράληψη απο μένα.
Επιστροφή στην κορυφή
2 Μαλ Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 01/Ιουνίου/2019
  Παράθεση 2 Μαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 20:08
Επιτρέπεται η χρήση προσωπικού ασύρματου ; Γιατί έχω δικού μου και μου είπαν ότι απαγορεύεται να το χρησιμοποιήσω. Ισχύει ;
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 20:21
Αρχικά αποστάλθηκε από 2 Μαλ

Επιτρέπεται η χρήση προσωπικού ασύρματου ; Γιατί έχω δικού μου και μου είπαν ότι απαγορεύεται να το χρησιμοποιήσω. Ισχύει ;

επιτρέπεται βέβαια...

θα το δώσεις στον αρμόδιο να σου το ρυθμίσει με τις συχνότητες της πυροσβεστικής υπηρεσίας και ολα οκ.
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 12/Μαΐου/2020
  Παράθεση Thanos777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 20:29
Αρχικά αποστάλθηκε από Pyr

Αρχικά αποστάλθηκε από Thanos777

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος από Π. Υ Ναυπλίου σε ποια κλιμάκια πάνε οι εποχικοί?

Για να καταλάβω εσύ είπανε πως πας Π. Υ. ΝΑΥΠΛΊΟΥ Ή ΠΥ ΝΑΥΠΛΊΟΥ και κλιμάκια δικαιοδοσία ς αυτής ;

Πώς ακριβώς το έγραφε στη λίστα από όπου επιλεγατε τοποθέτηση ;
ΠΥ Ναυπλίου και κλιμάκια δικαιοδοσίας αυτής.. αν γνωρίζει κάποιος ποια είναι τα κλιμάκια. Στ Π. Υ Ναυπλίου δεν πήγε κανείς από ότι είδα μόνο σε κλιμακια
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 20:34

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος από Π. Υ Ναυπλίου σε ποια κλιμάκια πάνε οι εποχικοί;

Για να καταλάβω εσύ είπανε πως πας Π. Υ. ΝΑΥΠΛΊΟΥ Ή ΠΥ ΝΑΥΠΛΊΟΥ και κλιμάκια δικαιοδοσία σ αυτής ;

Πώς ακριβώς το έγραφε στη λίστα από όπου επιλεγατε τοποθέτηση ;
ΠΥ Ναυπλίου και κλιμάκια δικαιοδοσίας αυτής. Αν γνωρίζει κάποιος ποια είναι τα κλιμάκια. Στ Π. Υ Ναυπλίου δεν πήγε κανείς από ότι είδα μόνο σε κλιμακια

Άκουσεμε

εδώ υπάρχει ενα μελανό σημείο, το ερώτημα ειναι όσοι πέτυχαν στην Π. Υ. Ναυπλίου και κλιμάκια δικαιοδοσίας αυτής σε πιό ΚΛΙΜΑΚΙΟ θα ειναι; Και με πιο τρόπο θα σε στείλουν εσένα στο Χ και οχι στο Ψ... ;

θα πάμε εδώ με μόρια όπως έγινε (και πολύ καλά έγινε) αξιοκρατικά ολόκληρη η προκήρυξη; Ή θα έχουμε αποφασίζω και διατάζω;

Σε αυτό δε μπορώ να απαντήσω με σιγουριά ...

το σίγουρο ειναι πώς θα είσαι στην περιοχή της δικαιοδοσίας της ΠΥ Ναυπλίου και όχι παραπέρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Thanos777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 20:54
[QUOTE=Pyr]Άκουσεμε

εδώ υπάρχει ενα μελανό σημείο, το ερώτημα ειναι όσοι πέτυχαν στην Π. Υ. Ναυπλίου και κλιμάκια δικαιοδοσίας αυτής σε πιό ΚΛΙΜΑΚΙΟ θα ειναι; Και με πιο τρόπο θα σε στείλουν εσένα στο Χ και οχι στο Ψ... ;

θα πάμε εδώ με μόρια όπως έγινε (και πολύ καλά έγινε) αξιοκρατικά ολόκληρη η προκήρυξη; Ή θα έχουμε αποφασίζω και διατάζω;

Σε αυτό δε μπορώ να απαντήσω με σιγουριά ...

το σίγουρο ειναι πώς θα είσαι στην περιοχή της δικαιοδοσίας της ΠΥ Ναυπλίου και όχι παραπέρα...
[/QUOTE pyr με βάση μορίων διαλεχτή καν δλδ όταν πήγε ο πρώτος είπε για ΠΥ Ναυπλίου και του είπαν να διαλεξει ανάμεσα από 3 κλιμάκια νομιζω. Εγώ όπως είπα ήμουν από τους τελευταίους και δεν γινόταν να διαλέξω. Ευχαριστω πάντως γτ τις απαντήσεις σου
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 20:56

pyr με βάση μορίων διαλεχτή καν δλδ όταν πήγε ο πρώτος είπε για ΠΥ Ναυπλίου και του είπαν να διαλεξει ανάμεσα από 3 κλιμάκια νομιζω. Εγώ όπως είπα ήμουν από τους τελευταίους και δεν γινόταν να διαλέξω. Ευχαριστω πάντως γτ τις απαντήσεις σου

φίλε μου απο 2 υπηρεσίες που γνωρίζω απο πρώτο χέρι έγινε ΥΠΕΥΘΥΝΗ δήλωση με προτίμηση τοποθέτησης... Πράγμα που εξαφανίζει κάθε υποψία πονηριάς... Ο καθένας πήγε εκεί που πραγματικά έπρεπε βάση μορίων.

Όσο αναφορά μετά για τις περιπτώσεις μιάς ΠΥ Χ... Και κλιμάκια αυτής τι παίζει δε το γνωρίζω ακόμα θα φανεί ...
Επιστροφή στην κορυφή
alekos94 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Μαΐου/2020
  Παράθεση alekos94 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 21:19
Καλησπέρα κύριοι, γνωρίζει κάποιος εαν έχουμε δυνατότητα διαμονής στην υπηρεσία κατά την διάρκεια της εκπαίδευσης ή ακόμα και μετά την εκπαίδευση?
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Thanos777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 21:22

φίλε μου απο 2 υπηρεσίες που γνωρίζω απο πρώτο χέρι έγινε ΥΠΕΥΘΥΝΗ δήλωση με προτίμηση τοποθέτησης... Πράγμα που εξαφανίζει κάθε υποψία πονηριάς... Ο καθένας πήγε εκεί που πραγματικά έπρεπε βάση μορίων.

Όσο αναφορά μετά για τις περιπτώσεις μιάς ΠΥ Χ... Και κλιμάκια αυτής τι παίζει δε το γνωρίζω ακόμα θα φανεί ...
ναι pyr σωστά καμμία υποψία πονηριάς. Απλα ρώτησα αν γνωρίζει κάποιος για τα κλιμάκια ΠΥ Ναυπλίου
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 21:25

ναι pyr σωστά καμμία υποψία πονηριάς. Απλα ρώτησα αν γνωρίζει κάποιος για τα κλιμάκια ΠΥ Ναυπλίου
Σε υπηρεσίες που γνωρίζω ΈΚΑΝΑΝ αναφορά στα κλιμάκια της υπηρεσίας τους. Αύριο να πάς να ρωτήσεις να μάθεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos777 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Thanos777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 22:26
Pyr δεν σε κατάλαβα τι αναφορά έκαναν; σρυ αν πρήζω με τις ερωτήσεις μου
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 22:38
[QUOTE=Thanos777]Pyr δεν σε κατάλαβα τι αναφορά έκαναν; σρυ αν πρήζω με τις ερωτήσεις μου [/QUOTE

Όχι δε με πριζεις

Π. χ. από πια κλιμάκια αποτελείται η πυ Ναυπλίου μπορείς να πας να μάθεις για να ξέρεις αυτό σου λέω.
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 22:38
Αρχικά αποστάλθηκε από alekos94

Καλησπέρα κύριοι, γνωρίζει κάποιος εαν έχουμε δυνατότητα διαμονής στην υπηρεσία κατά την διάρκεια της εκπαίδευσης ή ακόμα και μετά την εκπαίδευση?

Ανάλογα την υπηρεσία κ την θέληση για φιλοξενία - εξυπηρέτηση θα ρωτήσεις τον προϊστάμενο σου.
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΕΑ 340 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 08/Απριλίου/2020
  Παράθεση ΔΕΑ 340 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2020 ώρα 09:55
Καλημέρα σας και καλή σας αρχή
Μια ερώτηση Αθήνα ποιοι σταθμοί πήραν κόσμο;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 3637383940 44>