Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αποτελέσματα Εποχικών Πυροσβεστών (2020)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2627282930 45>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 18/Φεβρουαρίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αποτελέσματα Εποχικών Πυροσβεστών (2020)
    Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 07:53
Αρχικά αποστάλθηκε από tsoroke

*Επισήμανση εξετάσεις γεν αίματος, ούρον, να προσκομίζονται. Δέν γράφει κάτι άλλο.

Θα σου πω γιατί ... Γιατί σε κάποιες υπηρεσίες δώσανε κ μια σελίδα επιπλέον που διευκρινίζει τα επισυναπτόμενα έγγραφα που θέλει... προφανώς και δεν θα παιχτεί πρόβλημα...

Αυτό το χαρτί λοιπόν γράφει :

Ηλεκτροκαρδιογράφημα
Ακοογραμα
Καταγραφή οπτικής εξέτασης
Γεν. Αίματος
Γεν. Ούρων
Σαγχαρο ορου.

Το πρώτο είναι του καρδιολόγου
Το δεύτερο του ΩΡΛ
Το τρίτο του οφθαλμιάτρου
Και
3 τελευταία είναι από το μικροβιολογικό

Προφανώς κ σε όσους δε δώσανε αυτό το χαρτί που λέω το διευκρινιστικο

Δε θα έχουν θέμα κ θα είναι καλυμμένοι με τις 3 μικροβιολογικές εξετάσεις μόνο.

Επιστροφή στην κορυφή
2 Μαλ Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 01/Ιουνίου/2019
  Παράθεση 2 Μαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 11:32
Για δυτική αττική δεν έχω παραλάβει κάποιο χαρτί πάντως που να ζητάει ακουογραμμα κτλ. Εκτός αν έχω κάνει κάποιο λάθος εγώ...
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 12:23
Αρχικά αποστάλθηκε από 2 Μαλ

Για δυτική αττική δεν έχω παραλάβει κάποιο χαρτί πάντως που να ζητάει ακουογραμμα κτλ. Εκτός αν έχω κάνει κάποιο λάθος εγώ...

Στο νοσοκομείο το βγάζει έτσι κ αλλιώς το ακοόγραμμα άσχετα αν τελικά το θέλουν ή όχι στην υπηρεσία που έκανες την αίτηση, αν δεν σου είπαν οκ δε θα το θέλουν θα τους ειναι περιττό κ θα τους αρκεί η γνωμάτευση του ΩΡΛ στο έντυπο (καρτέλα.)
Επιστροφή στην κορυφή
2 Μαλ Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση 2 Μαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 13:16
Οι ευχαριστώ πολύ pyr. Γνωρίζεις μετά από πόσες μέρες (αφού δώσουμε την καρτέλα) θα περάσουμε αθλήματα ;
Επιστροφή στην κορυφή
ydneas Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση ydneas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 13:37
Ρε παιδιά μετά το σάκχαρο όρου γράφει ΚΤΛ άρα θέλεις όλες τις εξετασεις
Επιστροφή στην κορυφή
tsoroke Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 21/Απριλίου/2020
  Παράθεση tsoroke Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 15:49
Εγώ έχώ απλά την καρτέλα με τους γιατρούς που πρέπει να περάσω. Και μια επιπλέον γιατί είμαι οδηγός. Έχω και καρδιογράφημα βέβαια και ακουώγραμμα... Και ολες αιματος. Μόνο ακτινογραφία δέν έχω... Ολα οκ;
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 16:49
Αρχικά αποστάλθηκε από tsoroke

Εγώ έχώ απλά την καρτέλα με τους γιατρούς που πρέπει να περάσω. Και μια επιπλέον γιατί είμαι οδηγός. Έχω και καρδιογράφημα βέβαια και ακουώγραμμα... Και ολες αιματος. Μόνο ακτινογραφία δέν έχω... Ολα οκ;

γιατί ένα επιπλεον; Σαν οδηγός έπρεπε να ειχες 2 επιπλέον έντυπα...

Υπόδειγμα Β (οφθαλμίατρος)

Υπόδειγμα Γ (παθολόγος)

Αυτά τα 2 επιπλέον έντυπα ειναι Μόνο για οδηγούς.
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 16:52
Αρχικά αποστάλθηκε από 2 Μαλ

Οι ευχαριστώ πολύ pyr. Γνωρίζεις μετά από πόσες μέρες (αφού δώσουμε την καρτέλα) θα περάσουμε αθλήματα ;

Με κάθε επιφύλαξη άκουσα για πέμπτη.

το τονίζω με κάθε επιφύλαξη δεν ειναι επίσημο.
Επιστροφή στην κορυφή
Kostasthegreek Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 09/Απριλίου/2020
  Παράθεση Kostasthegreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 17:20
Καλησπέρα παιδιά, θα ηθελα να ρωτήσω, για χειρουργό ορθοπεδικό δερματολόγο και σε όσους αλλους δεν γράφει ότι θέλει επισυναπτόμενο έγγραφο, αρκεί μόνο η υπογραφή και η σφραγίδα τους στο δελτίο που μου έβαλαν ; Ή έπρεπε να μου δώσουν και επιπλέον γνωμάτευση ;
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2020 ώρα 17:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostasthegreek

Καλησπέρα παιδιά, θα ηθελα να ρωτήσω, για χειρουργό ορθοπεδικό δερματολόγο και σε όσους αλλους δεν γράφει ότι θέλει επισυναπτόμενο έγγραφο, αρκεί μόνο η υπογραφή και η σφραγίδα τους στο δελτίο που μου έβαλαν ; Ή έπρεπε να μου δώσουν και επιπλέον γνωμάτευση ;

ως υποχρέωση δεν αναφέρεται κάπου, απλά αφού πάς που πάς δε το παίρνεις θα πεί κάποιος... Παρόλα αυτά την λεπτομέρεια αυτή μπορεί να την διευκρίνηση η επιτροπή πρόσληψης αν κάποιος θέλει να πάρει σοβαρή απάντηση και δεν έχει γνωματεύσεις απο κάποιους γιατρούς... Κ για να μην υπάρχει τζάμπα άγχος.
Επιστροφή στην κορυφή
tsoroke Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 21/Απριλίου/2020
  Παράθεση tsoroke Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 01:48
Σωστός ναί αυτά τα δύο έχω. Και αυτά που είπα εκτος απο ακτινογραφία που δεν γράφει πουθενά. Νομίζω εντάξει είναι...
Επιστροφή στην κορυφή
ydneas Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση ydneas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 08:50
Παιδιά τη περίμετρο μέσης από που τη μετράμε ακριβώς; ακριβώς πάνω απ' τη κοιλιά;
Επιστροφή στην κορυφή
ydneas Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση ydneas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 08:52
Αρχικά αποστάλθηκε από ydneas

Παιδιά τη περίμετρο μέσης από που τη μετράμε ακριβώς; ακριβώς πάνω απ' τη κοιλιά;
εννοώ πάνω απ' την ν αφαλο
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 13:25
Αρχικά αποστάλθηκε από ydneas

Παιδιά τη περίμετρο μέσης από που τη μετράμε ακριβώς; Ακριβώς πάνω απ' τη κοιλιά;

Όχι φίλε τα βυζιά ... εκεί στο ύψος του αφαλού χωρίς να ειμαι 100% σίγουρος γιατί ειναι νέο κριτήριο αυτό δεν υπήρχε.
Επιστροφή στην κορυφή
Maradonito Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 06/Μαΐου/2020
  Παράθεση Maradonito Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2020 ώρα 14:15
Εκει που τελειωνει το πλευρικο τοξο... λιγο πιο κατω απο το τελευταιο πλευρο για να καταλαβεις... και βγαινει λιγο ακριβως πιο πανω απο τον αφαλο η περιμετρος.
Επιστροφή στην κορυφή
D PAP Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 27/Απριλίου/2020
  Παράθεση D PAP Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαΐου/2020 ώρα 01:18
Πεμπτη παιδια για αθληματα. Ειναι κανεις για Πειραια;
Επιστροφή στην κορυφή
ydneas Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση ydneas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαΐου/2020 ώρα 08:57
Αρχικά αποστάλθηκε από D PAP

Πεμπτη παιδια για αθληματα. Ειναι κανεις για Πειραια;
α ναι; κατευθείαν;
Επιστροφή στην κορυφή
2 Μαλ Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση 2 Μαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαΐου/2020 ώρα 10:05
Ανακοινώθηκε κάπου επισήμως ;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2627282930 45>