Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αποτελέσματα Εποχικών Πυροσβεστών (2020)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1112131415 44>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 18/Φεβρουαρίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αποτελέσματα Εποχικών Πυροσβεστών (2020)
    Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 14:47
Αρχικά αποστάλθηκε από papadopoulos1988

ΔΥΚ, οι περισσότεροι έχουν κάνει αίτηση για 800 Συνοριακοί (σύμβαση 5 ετών). Πιο σιγουράκι είναι αυτό παρά η Πυροσβεστική.
Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ θα βρει τα χρήματα να τους κρατήσει, αντί να βγάλει νέα προκήρυξη το 2024.
Τα ένσημα είναι μισά ανά έτος, επειδή δουλεύεις 6 μηνο. Μέχρι να μονιμοποιηθείς θα βγάλεις άσπρα μαλλιά.
+ αιτήσεις 400 Συνοριοφυλάκων, Νέα προκήρυξη ΔΕ Εξωτ. Φρούρησης - ΔΕ Φρούρησης και η 6Κ/2018 (που εκκρεμεί - οι επιλαχόντες που πέρασαν τα αθλήματα και έγιναν επιτυχόντες).
Μεγάλη απορρόφηση σου λέω, σιγά μην κάτσει ο άλλος εποχιακός για το τίποτα.

Ναι αλλά η φετινή προκήρυξη προβλέπει απορρόφηση επιλαχόντων σε βάθος 5ετίας.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 14:50

ΔΥΚ, οι περισσότεροι έχουν κάνει αίτηση για 800 Συνοριακοί (σύμβαση 5 ετών). Πιο σιγουράκι είναι αυτό παρά η Πυροσβεστική.
Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ θα βρει τα χρήματα να τους κρατήσει, αντί να βγάλει νέα προκήρυξη το 2024.
Τα ένσημα είναι μισά ανά έτος, επειδή δουλεύεις 6 μηνο. Μέχρι να μονιμοποιηθείς θα βγάλεις άσπρα μαλλιά.
+ αιτήσεις 400 Συνοριοφυλάκων, Νέα προκήρυξη ΔΕ Εξωτ. Φρούρησης - ΔΕ Φρούρησης και η 6Κ/2018 (που εκκρεμεί - οι επιλαχόντες που πέρασαν τα αθλήματα και έγιναν επιτυχόντες).
Μεγάλη απορρόφηση σου λέω, σιγά μην κάτσει ο άλλος εποχιακός για το τίποτα.

Ναι ρε παιδί μου, έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις. Εμένα η απορία μου είναι το από που προκύπτει ότι θα βγει και του χρόνου προκήρυξη; Από που αντλείς πληροφορίες; Διότι εμένα οι πληροφορίες μου λένε (προς το παρόν τουλάχιστον), ότι τα όποια κενά δημιουργούνται για την επόμενη πενταετία, θα καλύπτονται από τον φετινό πίνακα των επιλαχόντων.

Προκήρυξη θα ξαναβγει και του χρόνου, θα απορροφηθούν αρκετά άτομα αλλού.

Σε ρωτάω με βάση το παραπάνω που έγραψες σε προηγούμενη σελίδα. Συζήτηση κάνουμε για να μην παρεξηγηθώ.

Φιλικά,
Επιστροφή στην κορυφή
papadopoulos1988 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 26/Απριλίου/2020
  Παράθεση papadopoulos1988 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 14:50
To 75% θα παραιτηθεί. Έχουν δηλώσει στις προκηρύξεις που ανέφερα πριν και θα δηλώσουν και σε νέα προκήρυξη συμμετοχή.
Αυτό σημαίνει ότι θα βγάλει νέα προκήρυξη (εποχιακών) του χρόνου, δεν θα έχουν μείνει άτομα στη λίστα.
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΥΝΗΓΟΣ Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2011
  Παράθεση ΚΥΝΗΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 14:52
Σταματα να γραφεις μπουρδες.

φιλικα
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση papadopoulos1988 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 14:52
ΔΥΚ, άσε τι γράφει η φετινή προκήρυξη (νέα πρόσκληση ατόμων από τον πίνακα για 5 χρόνια μπλα μπλα).
Από μέσα το έχω μάθει.
Επιστροφή στην κορυφή
ydneas Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση ydneas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 16:06
Εγώ πάντως θα πάω φέτος και οπότε βγάλει για ειδικούς θα κάνω τα χαρτιά μου
Επιστροφή στην κορυφή
M@ximos Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση M@ximos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 16:15

To 75% θα παραιτηθεί. Έχουν δηλώσει στις προκηρύξεις που ανέφερα πριν και θα δηλώσουν και σε νέα προκήρυξη συμμετοχή.
Αυτό σημαίνει ότι θα βγάλει νέα προκήρυξη (εποχιακών) του χρόνου, δεν θα έχουν μείνει άτομα στη λίστα.

Δεν παιζει με τπτ κατι τετοιο. Επισης το 75% που λες δεν μπορει να δηλωσει κατι αλλο λογω ηλικιας, δηλ οι ανω των 28. Τελος εχει πολυυυυ κοσμο να περιμενει στη λιστα των επιλαχοντων φετος και στις 2 κατηγοριες, ενω περσι ειχαν οντως θεμα στους οδηγους κυριως.
Το σωματειο λεει πως δεν ξαναβγαινει τπτ για αρκετα χρονια ακομα...
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 17:03
Αρχικά αποστάλθηκε από M@ximos

Δεν παιζει με τπτ κατι τετοιο. Επισης το 75% που λες δεν μπορει να δηλωσει κατι αλλο λογω ηλικιας, δηλ οι ανω των 28. Τελος εχει πολυυυυ κοσμο να περιμενει στη λιστα των επιλαχοντων φετος και στις 2 κατηγοριες, ενω περσι ειχαν οντως θεμα στους οδηγους κυριως.
Το σωματειο λεει πως δεν ξαναβγαινει τπτ για αρκετα χρονια ακομα...

Τι εννοείς m@xime; Όσο αναφορά οτι είχαν θέμα με τους οδηγούς πέρυσι; Σε σχέση με αυτό που υποστηρίζει ο φίλος papadopoulos1988;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 17:17

Και το 100% να παραιτηθεί, είναι τόσοι οι υποψήφιοι επιλαχόντες που όσες προκηρύξεις και αν βγουν για 28αρηδες ή για 32ρηδες (βλέπε σωφρονιστικούς), φτάνουν και περισσεύουν για να καλύπτουν τα όποια κενά για μια πενταετία τουλάχιστον. Οι περισσότεροι υποψήφιοι για το ΠΣ είναι πάνω από 28 έτσι κι αλλιώς.
Από εκεί και πέρα, τα σωματεία μιλούν για την τελευταία προκήρυξη για τα επόμενα χρόνια και φαντάζομαι ότι κάτι θα γνωρίζουν παραπάνω.
Τώρα αν εσύ αδερφέ μιλάς με υπουργεία και αρχηγούς και σου λένε το αντίθετο, το ακούω και αυτό και το σέβομαι.

Φιλικά,
Επιστροφή στην κορυφή
tsoroke Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 21/Απριλίου/2020
  Παράθεση tsoroke Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 20:18
Καλησπέρα ομάδα. Ειμαι επιτυχών στην κατηγορία οδηγών. Απλα έχω δώσει πιστοποιήση οτι πέρασα την εξέταση Γ κατηγορίας διότι δεν έχει βγει ακόμα το διπλωμά μου. Μέσα η προκύρηξη γράφει να παραδώσουμε το δίπλωμα μεχρι την υπογραφή της σύμβασης. Εμένα μου είπαν στο υπουργείο οτι θέλει 15 μέρες ακόμα απο την στιγμή που ανήξει η κατάσταση. Να φανταστώ θα υπάρχει καποια επιεικεια λόγω της κατάστασης που επικρατεί.

Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 21:16
Αρχικά αποστάλθηκε από tsoroke

Καλησπέρα ομάδα. Ειμαι επιτυχών στην κατηγορία οδηγών. Απλα έχω δώσει πιστοποιήση οτι πέρασα την εξέταση Γ κατηγορίας διότι δεν έχει βγει ακόμα το διπλωμά μου. Μέσα η προκύρηξη γράφει να παραδώσουμε το δίπλωμα μεχρι την υπογραφή της σύμβασης. Εμένα μου είπαν στο υπουργείο οτι θέλει 15 μέρες ακόμα απο την στιγμή που ανήξει η κατάσταση. Να φανταστώ θα υπάρχει καποια επιεικεια λόγω της κατάστασης που επικρατεί.

χμμμ πάρε ενα τηλ αύριο στο τηλεφωνο πληροφοριών της προκήρυξης 2132157695

προσπάθησε να πιάσεις γραμμή γιατί το ερώτημα σου δεν ειναι αστείο αλλά και ούτε εύκολο να απαντηθεί απο κάποιον.

ψάξτω και μην αγχώνεσαι κάπως πιστεύω θα βρεθεί η άκρη απο την στιγμή που στο μέτρησαν κανονικά στους προσωρινούς πίνακες.

Επιστροφή στην κορυφή
tsoroke Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 21/Απριλίου/2020
  Παράθεση tsoroke Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 21:31
Και εγώ αυτό πιστεύω... Λόγω της κατάστασης θα υπάρχει κατανόηση... Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
D PAP Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 27/Απριλίου/2020
  Παράθεση D PAP Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 00:41
Αρχικά αποστάλθηκε από tsoroke

Και εγώ αυτό πιστεύω... Λόγω της κατάστασης θα υπάρχει κατανόηση... Ευχαριστώ πολύ!

Λογω της καταστασης υπαρχει κατανοηση μην ανυσηχεις !
Επιστροφή στην κορυφή
Andrianoid Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Απριλίου/2020
  Παράθεση Andrianoid Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 03:46
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικα με τις υγειονομικές εξετάσεις που γίνονται οι εξετάσεις ούρων για το αν είσαι χρήστης κάνναβης. διαβασα στην προκήρυξη πως γίνονται και αυτές οι εξετασεις και αναρωτιέμαι αν κάποιος μπορεί να παραβλέψει κάπως αυτή την εξέταση δλδ εγώ με 3 παιδιά ειδικές δυνάμεις με 7.000 μόρια αν καπνίζω ένα τσιγάρο πχ την μέρα δεν μπορώ να εισέλθω στο πυροσβεστικό σώμα σαν εποχικός;
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση papadopoulos1988 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 11:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Andrianoid

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικα με τις υγειονομικές εξετάσεις που γίνονται οι εξετάσεις ούρων για το αν είσαι χρήστης κάνναβης. Διαβασα στην προκήρυξη πως γίνονται και αυτές οι εξετασεις και αναρωτιέμαι αν κάποιος μπορεί να παραβλέψει κάπως αυτή την εξέταση δλδ εγώ με 3 παιδιά ειδικές δυνάμεις με 7.000 μόρια αν καπνίζω ένα τσιγάρο πχ την μέρα δεν μπορώ να εισέλθω στο πυροσβεστικό σώμα σαν εποχικός;

Αν χορηγείται με ιατρική συνταγή δεν θα υπάρξει θέμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Kostasthegreek Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 09/Απριλίου/2020
  Παράθεση Kostasthegreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 14:36
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζει κάποιος πότε θα μας φωνάξουν για τα παρουμε την υγειονο μική καρτέλα για να κανουμε τις υγειονομικές εξετάσεις ;
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 15:53
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostasthegreek

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζει κάποιος πότε θα μας φωνάξουν για τα παρουμε την υγειονο μική καρτέλα για να κανουμε τις υγειονομικές εξετάσεις ;

Λοιπόν...

Αν δεν υπάρξουν ισοβαθμίες όπως πέρυσι που έγινε χαμός στις ισοβαθμίες και το λέω αυτό διότι φέτος άλλαξαν τα κριτήρια ισοβαθμιών και είναι δύσκολο να υπάρξουν...

Τότε η καρτέλα υγειονομικής εξέτασης θα δοθεί 5 ημέρες περίπου πιο γρήγορα.

που σημαίνει με πρόχειρους δικούς μου υπολογισμούς... Κάπου μέχρι την 8/5 να καλέσουν για παραλαβή.

Αν όμως υπάρξουν ισοβαθμίες πάμε μέχρι 11-13/5.

*αποτελεί μονο άποψη μου το παραπάνω σίγουρος δεν ειναι κανένας για την εξέλιξη.
Επιστροφή στην κορυφή
Andrianoid Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Απριλίου/2020
  Παράθεση Andrianoid Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 16:47
Τις εξετάσεις δηλαδή πας και τις κάνεις μόνος σου σε κρατικο νοσοκομειο όταν πάρεις την καρτελα.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1112131415 44>