Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αποτελέσματα Εποχικών Πυροσβεστών (2020)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 34567 45>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Defenter Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 25/Απριλίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Defenter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αποτελέσματα Εποχικών Πυροσβεστών (2020)
    Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 15:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Police7

Μπορεί κάποιος να μου βρει στις διατάξεις τον νόμο για τους τριτεκνους μήπως εγώ δεν μπορώ να την βρω; Πως μπορεί να μην μου πιάνει την τριτεκνια (έστω και αν έχω συμπληρώσει το 25ο) από την στιγμή που δεν υπάρχει διάταξη μέσα στην προκήρυξη, όπως έχει γίνει δλδ στους εφ που την έπιανε σε όλους! Πείτε μου σας παρακαλώ αν υπάρχει διάταξη μέσα στην προκήρυξη!

Ο νεος νομος λεει:
Ειδικότερα, τέκνα τρίτεκνης οικογένειας νοούνται ανεξαρτήτως ηλικίας και οικογενειακής κατάστασης των λοιπών τέκνων, τα παιδιά τρίτεκνης οικογένειας που είναι άγαμα και δεν έχουν συμπληρώσει το 25o έτος της ηλικίας τους, ή το 30ό έτος εφόσον είναι φοιτητές ή εκπληρώνουν τις στρατιωτικές υποχρεώσεις τους. Τα παιδιά που έχουν οποιαδήποτε αναπηρία 67% και άνω συνυπολογίζονται ισοβίως ανεξαρτήτως ηλικίας.

Ο παλιος ελεγε:
Για την υπαγωγή των μελών τρίτεκνης οικογένειας σε αυτές τις προστατευτικές διατάξεις απαιτείται και τα τρία παιδιά μίας οικογένειας να είναι άγαμα και να είναι έως 23 ετών ή εφόσον είναι φοιτητές ή εκπληρώνουν τις στρατιωτικές υποχρεώσεις τους έως 25 ετών.
Επιστροφή στην κορυφή
kta Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 24/Απριλίου/2020
  Παράθεση kta Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 15:48
Αυτός ο νόμος που λες ειναι για τις προκηρύξεις μέσω ασεπ κ στους ειδικούς φρουρούς π είχε βγει αυτο που λες δεν ισχυε για την δεν ειχε την εποπτεία ο ασεπ
Επιστροφή στην κορυφή
Defenter Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Defenter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 16:12
Μη λετε οτι θελετε. Η τριτεκνια δεν ειναι ισοβια. Μονο η πολυτεκνικη ιδιοτητα ειναι ισοβια.
Ειναι νομος του κρατους!
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 18/Φεβρουαρίου/2020
  Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 17:36
Αρχικά αποστάλθηκε από ydneas

αφού δε βγήκε ανακοίνωσε για τα υγειονομικά μέχρι μέσα Ιουνίου; Άρα δε θα πάει πιο μετά;
βασικά σορυ διάβασα για τους 962. Αλλά αυτοί ποιοι είναι; Οι περσινοι;[/QUOTE]

962 ειναι οι περυσινοί αποτελεί παρελθόν...

Με δεδομένο τα χρονικά περιθώρια τα περυσινά οι προσλήψεις των νέων φέτος θα γίνει το διάστημα 15-20/5 ...
Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 29/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 17:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Defenter

Ο νεος νομος λεει:
Ειδικότερα, τέκνα τρίτεκνης οικογένειας νοούνται ανεξαρτήτως ηλικίας και οικογενειακής κατάστασης των λοιπών τέκνων, τα παιδιά τρίτεκνης οικογένειας που είναι άγαμα και δεν έχουν συμπληρώσει το 25o έτος της ηλικίας τους, ή το 30ό έτος εφόσον είναι φοιτητές ή εκπληρώνουν τις στρατιωτικές υποχρεώσεις τους. Τα παιδιά που έχουν οποιαδήποτε αναπηρία 67% και άνω συνυπολογίζονται ισοβίως ανεξαρτήτως ηλικίας.

Ο παλιος ελεγε:
Για την υπαγωγή των μελών τρίτεκνης οικογένειας σε αυτές τις προστατευτικές διατάξεις απαιτείται και τα τρία παιδιά μίας οικογένειας να είναι άγαμα και να είναι έως 23 ετών ή εφόσον είναι φοιτητές ή εκπληρώνουν τις στρατιωτικές υποχρεώσεις τους έως 25 ετών.
ναι το ξέρω, η διάταξη λέω π είναι μέσα στην προκήρυξη, και στους εφ δεν υπήρχε διάταξη τέτοια για αυτό και οι 28αρηδες έπαιρναν τα μορια, στα σώματα ασφαλείας δεν ισχύει ότι ισχύει. Στον ασεπ
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΥΝΗΓΟΣ Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2011
Κατάσταση: Online
  Παράθεση ΚΥΝΗΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 18:12
Εως 4/5 ενστασεις

5,6/5 να βγουνε οι πινακες μετα των ενστασεων

μετα θα γινουν κληρωσεις σε ισοβαθμιες.
θα βγουνε οι νεοι πινακες 11/5 που θα λεει να παραλαβετε υγειονομικη καρτελα

θα δωσει 1 εβδομαδα σιγουρα για γιατρους αρα πατε 18,19/5

μετα αθληματα 22/5 πιστευω να εχετε τελειωσει

10 μερες σιγουρα για εκπαιδευση οδηγηση.

εμεις περυσι πρωτα ειχαμε υπογραψει συμβαση και μετα εγινε η εκπαιδευση στους οδηγους.

προσωπικη εκτιμηση παντα να ξεκινησετε δουλεια κανονικα αρχες ιουνιου.

Επιστροφή στην κορυφή
oikononopoulos6 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Αυγούστου/2019
  Παράθεση oikononopoulos6 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 18:14
Γεια σας παιδια μια ερωτηση ειμαι μεσα στην 50αδα της δι. Π. Υ. Αθηνων και η προκυρηξη ελεγε για 36 θεσεις εργατες αρα εχω κοπει αποτι καταλαβαινω η οχι;
Επιστροφή στην κορυφή
Pyr Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 18/Φεβρουαρίου/2020
  Παράθεση Pyr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 18:24
Αρχικά αποστάλθηκε από oikononopoulos6

Γεια σας παιδια μια ερωτηση ειμαι μεσα στην 50αδα της δι. Π. Υ. Αθηνων και η προκυρηξη ελεγε για 36 θεσεις εργατες αρα εχω κοπει αποτι καταλαβαινω η οχι;

Δεν κόπηκες αλλά δεν είσαι και προσωρινά επιτυχών... Είσαι όμως επιλαχών θα πάς κ εσύ να κάνεις τις διαδικασίες που πρέπει να κάνουν οι 36 πρώτοι + 36 επόμενοι απο τους 36 πρώτους ακόμα και ΜΕΣΑ σε βάθος πενταετίας μπορεί να σε καλέσουν για δουλειά...
Επιστροφή στην κορυφή
2 Μαλ Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 01/Ιουνίου/2019
  Παράθεση 2 Μαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 18:30
Και εγώ είμαι μέσα στην 80αδα για δύ. π. υ δυτικής Αττικής ενώ προσλαμβάνει 126 αν θυμάμαι καλά . Όμως δεν γνωρίζουμε τον αριθμό τον ενστασεων. Οπότε περιμένουμε τα οριστικά αποτελέσματα
Επιστροφή στην κορυφή
G35mk Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2019
  Παράθεση G35mk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 18:48
Και εγώ το ίδιο αδερφέ στην 80αδα είμαι στην δυτική Αττική, καλή επιτυχία μένει να δούμε τις ενστάσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Defenter Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Defenter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 19:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Police7

ναι το ξέρω, η διάταξη λέω π είναι μέσα στην προκήρυξη, και στους εφ δεν υπήρχε διάταξη τέτοια για αυτό και οι 28αρηδες έπαιρναν τα μορια, στα σώματα ασφαλείας δεν ισχύει ότι ισχύει. Στον ασεπ

Αγορινα μου κανεις λαθος. Οι 28αρηδες ΕΦ μοριοδοτηθηκαν, οχι γιατι δεν ισχυε ο παραπανω νομος (Ν.590/2019 άρθρο 64), αλλα γιατι σπουδαζαν.
Απλα ηταν λιγοι αυτοι (δηλ 26 με 28 χρονων που δεν σπουδαζαν και ηταν τριτεκνοι) και γιαυτο νομιζετε οτι μοριοδοτηθηκαν ολοι κανονικα. Αν δεις στους πινακες των ΕΦ οι τριτεκνοι του 1993 και κατω που πηραν τα μορια ειναι λιγοι (το 1/3) καθως θα επρεπε να σπουδαζουν παραλληλα για να μοριοδοτηθουν.
Με λιγα λογια για εμας τωρα οποιος ειναι πανω απο 25 θα μοριοδοτηθει για την τριτεκνια μονο εαν παραλληλα σπουδαζει, αφου στρατο ειναι υποχρεωτικο για εμας να εχει παει.

Ο νομος Ν.590/2019 στην προκηρυξη μας ισχυει, αλλα υπαρχει με παραπομπη δηλ πρεπει να πας απο ΦΕΚ σε ΦΕΚ για να τον βρεις, και ειναι μεσα στις διαταξεις τις πρωτης σελιδας. Πχ αναφερετε εδω ν.2190/1994 αλλα και στις π. Δ.36/2019 και Π. Δ.38 /2020 (Α΄73).

Αν πας στο αρθρο 64 του Ν.590/2019 (που δεν ειναι νομος ΑΣΕΠ αλλα του Κρατους, Μην ακουω βλακιες απο καποιους) τοτε θα δεις πως επηρεαζει πχ το νομο 2190/1994 στην ολοτητα του ο οποιος ειναι νομος που οπως ειπαμε παραπανω ειναι στην πρωτη σελιδα της προκηρυξης και ειναι ο νομος ο οποιος δινει τον ορισμο των τριτεκνων και πολυτεκνων μεταξυ πολλων αλλων πραγματων.
Επιστροφή στην κορυφή
Ranger94 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2019
  Παράθεση Ranger94 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 20:11
Κανεις λαθος defenter... ολοι τα πηραν τα μορια στους εφ ειτε σπουδαζαν ειτε οχισΔε ζητηθηκε στους τριτεκνους να καταθεσουν βεβαιωση σπουδων, οποτε τα πηραν ολοι! σ
Επιστροφή στην κορυφή
Ranger94 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση Ranger94 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 20:14
Ρε φιλε defenter αφου δε ζητηθηκε σε κανεναν τριτεκνο να καταθεσει βεβαιωση σπουδωνς αρα δε τους ενοιαζεε αν σπουδαζουν ή οχι!

Επιστροφή στην κορυφή
Police7 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 29/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Police7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 20:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Defenter

Αγορινα μου κανεις λαθος. Οι 28αρηδες ΕΦ μοριοδοτηθηκαν, οχι γιατι δεν ισχυε ο παραπανω νομος (Ν.590/2019 άρθρο 64), αλλα γιατι σπουδαζαν.
Απλα ηταν λιγοι αυτοι (δηλ 26 με 28 χρονων που δεν σπουδαζαν και ηταν τριτεκνοι) και γιαυτο νομιζετε οτι μοριοδοτηθηκαν ολοι κανονικα. Αν δεις στους πινακες των ΕΦ οι τριτεκνοι του 1993 και κατω που πηραν τα μορια ειναι λιγοι (το 1/3) καθως θα επρεπε να σπουδαζουν παραλληλα για να μοριοδοτηθουν.
Με λιγα λογια για εμας τωρα οποιος ειναι πανω απο 25 θα μοριοδοτηθει για την τριτεκνια μονο εαν παραλληλα σπουδαζει, αφου στρατο ειναι υποχρεωτικο για εμας να εχει παει.

Ο νομος Ν.590/2019 στην προκηρυξη μας ισχυει, αλλα υπαρχει με παραπομπη δηλ πρεπει να πας απο ΦΕΚ σε ΦΕΚ για να τον βρεις, και ειναι μεσα στις διαταξεις τις πρωτης σελιδας. Πχ αναφερετε εδω ν.2190/1994 αλλα και στις π. Δ.36/2019 και Π. Δ.38 /2020 (Α΄73).

Αν πας στο αρθρο 64 του Ν.590/2019 (που δεν ειναι νομος ΑΣΕΠ αλλα του Κρατους, Μην ακουω βλακιες απο καποιους) τοτε θα δεις πως επηρεαζει πχ το νομο 2190/1994 στην ολοτητα του ο οποιος ειναι νομος που οπως ειπαμε παραπανω ειναι στην πρωτη σελιδα της προκηρυξης και ειναι ο νομος ο οποιος δινει τον ορισμο των τριτεκνων και πολυτεκνων μεταξυ πολλων αλλων πραγματων.
από το μυαλό σου τα βγάζεις. Όλοι κανονικά πήραν τριτεκνια
Επιστροφή στην κορυφή
Defenter Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Defenter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 22:59
Οκ παιδες, εσεις τωρα αμα εχετε χαρτι σπουδων καντε ενσταση για να τα παρετε, αλλιως δεν τα περνετε
Επιστροφή στην κορυφή
Ranger94 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Παράθεση Ranger94 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 23:09
Ελεγε η προκηρυξη οτι οι τριτεκνοι ανω των 25 πρεπει να προσκομισουν βεβαιωση σπουδων; Αν δε το ελεγε σημαινει οτι τα παιρνουν ολοι τα μορια χωρις ηλικιακο οριο!
Επιστροφή στην κορυφή
Defenter Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Defenter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 23:12
Καπου στη μεση πηγαινε να δεις τη λεει ο ιδιος ο συλογος τριτεκνων, με τα εντονα γραμματα μια παραγραφουλα (για τους ΕΦ αυτα)

http://estiatriteknonthessalonikis.gr/2019/07/24/%CE%B5%CE%BB-%CE%B1%CF%83-%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CF%89%CE%BD/
Επιστροφή στην κορυφή
Defenter Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Defenter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 23:14
Ακριβως τα ιδια ισχυουν και για τη πυροσβεστικη παρα πολυ απλο
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 34567 45>