Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 56789 14>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες
    Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:00
Ναι ασε, το καταλαβαμε απο την πρωτη κιολας μερα... Να, αυτα γινονται και με κανουν να ξενερωνω τελειως!
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:03
Όντως δίκιο έχεις. Ο καθένας στην θέση σου αναλόγως θα ένοιωθε !
Επιστροφή στην κορυφή
aleka Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 09/Οκτωβρίου/2008
  Παράθεση aleka Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:10
Αρχικά αποστάλθηκε από illy

Αυτα μονοοοοοοοοοοο; Και εμας γιατι μας ταραξαν στις παροιμιες κ αριθμητικες πραξεις και στις σπαζοκεφαλιες;

Συγνωμη αυτα σε ρωτησαν οταν περνουσες την τριτη μερα δηλ. Απο τους ψυχολογους; Εγω οταν περασα απο εκει με ρωτησαν μονο τι ειδικοτητα εχω δηλωσει, Αν το εχω σπουδασει αυτο και αν δουλευω αυτα μονο, στην συνεντευξη στο γουδι ηταν λιγο αυστηρα τα πραγματα
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:12
Μαλιστα Αλεκα μου! Αυτα... Αν διαβασεις προηγουμενα ποστ μου θα δεις τι ρωτησαν γενικοτερα! Οκ ενταξει ονοματεπωνυμο, αν σπουδασα, αν εργαζομαι κ μπηκαν αμεσως στο ψητο
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
aleka Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση aleka Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:14

Μαλιστα Αλεκα μου! Αυτα... Αν διαβασεις προηγουμενα ποστ μου θα δεις τι ρωτησαν γενικοτερα! Οκ ενταξει ονοματεπωνυμο, αν σπουδασα, αν εργαζομαι κ μπηκαν αμεσως στο ψητο

Μαλλον ημουν τυχερη κ την γλιτωσα!
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:16
Χαχαχα Μαλλον! Παντως δεν σου εχω και πολυ καλα νεα... Μου ειπε η φιλη μου οτι ειναι παρα πολλοι του οικονομικου
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
aleka Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση aleka Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:23

Χαχαχα Μαλλον! Παντως δεν σου εχω και πολυ καλα νεα... Μου ειπε η φιλη μου οτι ειναι παρα πολλοι του οικονομικου

Κατι ακουσα κ εγω. Οσοι ειμασταν περυσι για οικονομικο ξαναδηλωσαν σχεδον ολοι, αλλα φετος ειματε λιγοτεροι, κοψανε πολλες κοπελες κ υπαρχουν αρκετοι ανδρες
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:26
Ξερεις ποιο ηταν το πιο σπαστικο; Εφοσον φετος εβαλαν 10 θεσεις και περυσι ζητησαν 30-επιλαχοντες δεν πηραν διοτι δεν εφτγε κανεις εννοειται-, επομενως ειχαν αναγκη απο 40 θεσεις, τι δεν προκηρυξαν 40 θεσεις περυσι κ να τελειωνει το θεμα; Γιατι με τετοια ειδικοτητα πολυ σπανια εως καθολου παραιτεισαι!
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
aleka Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση aleka Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:32

Ξερεις ποιο ηταν το πιο σπαστικο; Εφοσον φετος εβαλαν 10 θεσεις και περυσι ζητησαν 30-επιλαχοντες δεν πηραν διοτι δεν εφτγε κανεις εννοειται-, επομενως ειχαν αναγκη απο 40 θεσεις, τι δεν προκηρυξαν 40 θεσεις περυσι κ να τελειωνει το θεμα; Γιατι με τετοια ειδικοτητα πολυ σπανια εως καθολου παραιτεισαι!

Να σου πω την αληθεια κ εγω το σκεφτηκα αυτο! Ειναι σχετικα καινουργια ειδικοτητα, περυσι ναι δεν πηραν επιλαχων γιατι δεν εφυγε κανενας, μαλλον θελουν να τους παιρνουν σιγα-σιγα αν κ τωρα θα αργησουν να ξαναπαρουν.
Επιστροφή στην κορυφή
ioanna_dma Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση ioanna_dma Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Οκτωβρίου/2009 ώρα 05:00
Εχω ακουσει οτι κοβουν πολυ στα ψυχοτεχνικα... Γιατι; Τι ακριβως ρωτανε; Ολοι τρελοι ειναι και τους κοβουν;
Επιστροφή στην κορυφή
tzordanista Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση tzordanista Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2009 ώρα 16:58
Γνωρίζει κάποιος αν στο εμπόριο πουλιούνται βιβλία που να γραφουν τις ερωτήσεις που πέφτουν στα ψυχολογικά τεστ; Ή κάποια σελίδα απ όπου θα μπορώ να τα κατεβάσω; Έτσι μωρέ για να δω τι παίζει...
Επιστροφή στην κορυφή
Nansy_L Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 11/Αυγούστου/2009
  Παράθεση Nansy_L Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:01
DINO αυτα τα ψυχοτεχνικα με τις ερωτησεις που λες δεν καταργηθηκαν; Στο στρατο το μονο που καναμε ηταν να ζωγραφισουμε 1αντρα,1γυναικα και να γραψουμε σε 1παραγραφο λιγα λογια για τον εαυτο μας! Κ την αλλη μερα περναγαμε απο ψυχολογο.. Αλλιως ειναι στην αεροπορια;:%
Επιστροφή στην κορυφή
DinosV Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 09/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση DinosV Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:14
Νανσυ στην Πολεμικη Αεροπορια εχει διαφορετικα ψυχοτεχνικα, οπως ειναι το Τεστ Προσωπικοτητας οπως λεγεται, το 16pf την ζωγραφια του εκαστοτε φυλου με το επαγγελμα κ τα συναφη που ζητουνται κ μια μικρη περιληψη αυτοκριτκης μας.

Στον Στρατο Ξηρας ειχα δωσει Ψυχοτεχνικη μετρηση μεσω ενος Matrix τεστ κ τα αλλα που αναφερεις εσυ με την ζωγραφια κ τα επιθετα που προσδιοριζαν τον χαρακτηρα μας κ μια μινι συνεντευξη 10" απο εναν Αντισυνταγματαρχη ΤΘ κιολας τι σχεση ειχε τωρα αυτος με αυτα ουτε που ξερω, κ τι θα καταλαβαινε αυτος κ εκρινε!
Επιστροφή στην κορυφή
tzordanista Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση tzordanista Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:15
Ξερει κανείς που μπορώ να δω, σε κάποια σελίδα ήν σε κάποιο εντυπο πως είναι αυτές οι ρημάδες ερωτήσεις στα ψυχοτεχνικά; Όχι τίποτ άλλο απλά έτσι για να μου φύγει η περέργεια! Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
tzordanista Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση tzordanista Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:17
Αν χρειάζεται και οξύνοια στις ερωτήσεις καλά είμαστε! Δεν είμαι και της πολλής σκέψης... Τα ψιλό βαριεμαι όσο να ναι αυτά! Μια χαρα με βλεπω [:^ (]
Επιστροφή στην κορυφή
DinosV Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση DinosV Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:18
Ουπς δεν γινεται. Ειναι αυστηρως "απορητο" κ δεν δινεται παρα μονον σε εξετασεις!
Επιστροφή στην κορυφή
DinosV Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση DinosV Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:21
Εξαλλου δεν ειναι κατι το τραγικο, δεν παιζει ρολο να τις ξερεις απο πριν διοτι δεν υπαρχει σωστη κ λαθος απαντηση!

Θα σας το εδινα ατυπα απλα το εχω καπου μεσα στα χαρτια μου κ δεν ξερω που ακριβως να ψαξω για να το βρω για να σας εδινα μια ιδεα. Ελπιζω μονο να μην με κυνηγουν μετα!
Επιστροφή στην κορυφή
tzordanista Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση tzordanista Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:21
Ρωτώ γιατί ένας γνωστός μου μου είπε ότι πωλιούνται στο εμπόριο βιβλιαράκια με τις ερωτήσεις των ψυχοτεχνικών για αεροπορία, ξηρά και ναυτικό! Κρίμα και ήθελα πολύ να δω τι επρόκειτο να αντιμετωπίσω αν με το καλό πάω να δωσω!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 56789 14>