Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 45678 14>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες
    Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 04:12
Καλησπερα αννα, αθηνα εδινα. Εγω ημουν απο τις πρωτες και ολες μπηκαμε και βγηκαμε αμεσως, δε μας ειπε απο την επιτροπη Να κοπηκαμε ή περασαμε. Στο αναφερουν αμεσως αν κοπηκες; Τεσπα, αυριο ειναι ημερα των απαλλαγων, θα χτυπησουν καμπανες! Χαχαχα! Καλη επιτυχια σου ευχομαι...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:11
Παιδια εχει παει κανενας για τις ψυχολογικες και αλλες εξετασεις; Ειχε καθολου αποχή; Και κοπηκαν πολλα ατομα;
Επιστροφή στην κορυφή
tati Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 06/Ιουλίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση tati Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:16

Ολα σχεδον οσα δεν ειχαν μεσο

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:30
Αρχικά αποστάλθηκε από ttsevekidou

Αν εχεις μεσον διαβαινε αν οχι η επιλογη ειναι δικη σου.
δε μπορω να σου πω κατι αλλο.
δεν εφτασα στα αθληματα
ΟΚ. Ευχαριστω. Καμια παραξενη ερωτηση στα ψυχολογικα; Ειχα διαβασει καπου για κατι τρελες ερωτησεις: Τι ομαδα εισαι, ποιοι ειναι οι ηρωες του ΄21 κτλ. Παιζει κατι τετοιο;
Επιστροφή στην κορυφή
tati Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 06/Ιουλίου/2009
  Παράθεση tati Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:32

Για ψυχοτεχνικα τεστ δε μιλας;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 16:35
Αρχικά αποστάλθηκε από ttsevekidou

Για ψυχοτεχνικα τεστ δε μιλας;

Ναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:08
Καλησπερα, να ρωτησω θα περασουμε δυο φορες απο ψυχοτεχνικα;

Μια μερα προφορικα (ζωγραφικη κλπ) και την αλλη γραπτα ;

Τι τεστ γραπτο ειναι αυτο;
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:15
Αρχικά αποστάλθηκε από newby

Καλησπερα, να ρωτησω θα περασουμε δυο φορες απο ψυχοτεχνικα;

Μια μερα προφορικα (ζωγραφικη κλπ) και την αλλη γραπτα ;

Τι τεστ γραπτο ειναι αυτο;
μαλιστα! Ειναι δυο μερες... Τη μια μερα ειναι ζωγραφια με γυναικεια κ αντρικη φιγουρα και να κανεις αυτοπεριγραφη και την επομενη μερα ειναι συνεντευξη με τον ψυχολογο... Στην συνεντευξη θα ρωτησει ερμηνεια παροιμιων, αινιγματα, ομοιοτητες-διαφορες (πχ ραντζο-κρεββατι, δορυ-ασπιδα, οβιδα-ναρκη κυριως δηλαδη με στρατιωτικους ορους) και να κανεις μια αριθμητικη πραξη (πολλ/σμο, διαιρεση κλπ)
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:20
Αντε παλι, παλι τα ιδια θα εχουμε με την συνεντευξη. Μονη σου θα πας σε αυτην την Προφορικη εξεταση; Υπαρχει Επιτροπη ή μονο ο ψυχολογος; Εκει μαλλον κοβουν οσους δεν εχουν μεσο ε;
σε ευχαριστω για τον ενδιαφερον σου
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:31
Θα περιμενω απαντηση σου... Ειναι η πρωτη φορα που δινω και ειμαι πολυ αγχωμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:43
Οχι κουκλα μου, δεν υπαρχει λογος να εισαι αγχωμενη! Θα εισαι πολυ χαλαρη, αυτο θελουν, σν να εισαι με φιλους σου κ συζητατε... Ειναι ο ψυχολογος, ο συντ/ρχης που σου κανει τις ερωτησεις και αλλοι 4, τουλαχιστον στη θεσ/νικη ηταν τοσοι-μπορει κ 5 ατομα ή 6, δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια, ξεχασα- Τωρα για ποιο λογο κοβουν, δεν ξερω... Δεν θελουν να εισαι αγχωμενη, ειναι λογος αυτος που κοβουν! Ποτε ξεκινας τις διαδικασιες;
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
aleka Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 09/Οκτωβρίου/2008
  Παράθεση aleka Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:48
Στα ψυχοτεχνικα δεν κοβετε κανενας, πρεπει να εναι πολυ κραυγαλεο το προβλημα που εχεις (αν εχεις) οσες φορες εχω δωσει δεν εχει κοπει καμια εκτος απο μια κοπελα η οποια φαινοταν οτι ειχε προβλημα. Εμενα προσωπικα με ρωτησαν μονο τι εχω δηλωσει κ αν το εχω σπουδασει, δεν ειχαν κ ιδιοι το περιθωριο να με ρωτησουν περισσοτερα γιατι ειναι Το αντικειμενο των σπουδων μου αυτο που εχω δηλωσει κ δεν ειναι κ δυσκολη ειδικοτητα για γυναικα, οπως εκαναν με καποιες κοπελες Η οποιες δηλωσαν δυσκολες ειδικοτητες κ το χειροτερο ηταν οτι δεν ηξεραν κ τι δηλωσαν.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:11
Αρχικά αποστάλθηκε από illy

Αρχικά αποστάλθηκε από newby

μαλιστα! Ειναι δυο μερες... Τη μια μερα ειναι ζωγραφια με γυναικεια κ αντρικη φιγουρα και να κανεις αυτοπεριγραφη και την επομενη μερα ειναι συνεντευξη με τον ψυχολογο... Στην συνεντευξη θα ρωτησει ερμηνεια παροιμιων, αινιγματα, ομοιοτητες-διαφορες (πχ ραντζο-κρεββατι, δορυ-ασπιδα, οβιδα-ναρκη κυριως δηλαδη με στρατιωτικους ορους) και να κανεις μια αριθμητικη πραξη (πολλ/σμο, διαιρεση κλπ)

Τι δόρια και ασπίδες ρε; Για την ΣΣΑΣ δίνουμε;
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 02:35
Ναι δυκ μου, αυτο που ακους καλε μου οσο περιεργο και αν σου ακουγεται... Ερωτ:(τι σχεση εχουν ο λοχιας και ο αρχιλοχιας; τζοκευ και χιτωνιο, ομοιοτητες-διαφορες Καναδεζα-αρμα, σφαιρα-γεμιστηρας) ακου κ αυτο: Τι υπαρχει αναμεσα στη γη και τον ουρανο; Και φυσικα η απαντηση ειναι το "και"... Βλακειες!
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 18:48
Για πες δυκ μου, τι σε ρωτησαν στην συνεντευξη στα ψυχοτεχνικα;
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 18:51
Ποια Ειδικότητα δήλωσα, άν δουλεύω, άν έχω υπηρετήσει και που, τι δουλειά κάνει ο πατέρας μου και που μένω μόνιμα
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 18:53
Αυτα μονοοοοοοοοοοο; Και εμας γιατι μας ταραξαν στις παροιμιες κ αριθμητικες πραξεις και στις σπαζοκεφαλιες;
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 18:56
Ξέρεις τι γίνεται μωρέ ίλλυ μου; Ότι με έναν επιλοχία που συζητάγαμε Μου είπε ότι απο ώπου μπορούσαν 'έκοβαν' τις γυναίκες οι επιτροπές. Με τους άντρες πολύ ελαστικά τα πράγματα
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 45678 14>