Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 14>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ψυχοτεχνικά για επαγγελματίες οπλίτες
    Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 21:28

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΤΕΧΝΙΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗ ΘΑ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΟΥΝ;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2008 ώρα 21:40
περισυ στις ψυχοτεχνικες εξετασεις τους βαλανε να περιγραψουνε σε 15σειρες τον ευατο τους και να ζωγραφισουνε μια γυναικα κι εναν ανδρα με χρονο λιγα δευτερολεπτα. φετος ποιος ξερει, δεν ειναι παντα στανταρ
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas_Topo Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Kostas_Topo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2008 ώρα 03:52
Αρχικά αποστάλθηκε από lolita

περισυ στις ψυχοτεχνικες εξετασεις τους βαλανε να περιγραψουνε σε 15σειρες τον ευατο τους και να ζωγραφισουνε μια γυναικα κι εναν ανδρα με χρονο λιγα δευτερολεπτα. φετος ποιος ξερει, δεν ειναι παντα στανταρ
Αυτα που λες τα βαζουν στην συνεντευξη οχι στα ψυχοτεχνικα. Στα ψυχοτεχνικα εχεις 500 περιπου ερωτησεις απο τις οποιες προκυπτει τι προσωπικοτητα εχεις
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Οκτωβρίου/2008 ώρα 04:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostas_Topo

Αρχικά αποστάλθηκε από lolita

Αυτα που λες τα βαζουν στην συνεντευξη οχι στα ψυχοτεχνικα. Στα ψυχοτεχνικα εχεις 500 περιπου ερωτησεις απο τις οποιες προκυπτει τι προσωπικοτητα εχεις

Όχι Κώστα, δίκιο έχει η κοπέλα!!! Πέρυσι έδινε ο σύντροφος μου κ στα ψυχοτεχνικά είχε ό, τι αναφέρει η κοπέλα...
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2008 ώρα 15:40

να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά; τα ψυχοτεχνικά μετράνε; δλδ αν δεν τα χεις πάει και τόσο καλά στη συνέντευξη γίνεται να σωθείς απο κει;

Επιστροφή στην κορυφή
zzzzzz Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 20/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση zzzzzz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:50
η συνεντευξη ειναι για να σου μορια ενω στα ψυχοτεχνικα προσπαθουν να δουν ποσο καλα στεκει καποιος και να σχηματισουν μια πρωτηεντυπωση για την ψυχοσυνθεση σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 01:59
Aπλα όποιος δεν πατάει καλά θα κοπει. όποιος ειναι νορμάλ θα περάσει...
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 02:34
Αρχικά αποστάλθηκε από a kala

Aπλα όποιος δεν πατάει καλά θα κοπει. όποιος ειναι νορμάλ θα περάσει...
Τί θα γίνει ρε φίλε δηλαδή; Ακόμη θα εξακολουθείς να αρνείσαι να απαντήσεις σε αυτό που σου ρωτάω; Εφόσον θεωρείς τον εαυτό σου τόσο έξυπνο κ μορφωμένο γιατί έγινες ειδικός φρουρός; Εφόσον διαθέτεις τόσα πολλά προσόντα κ σνομπάρεις όλους όσους μπαίνουν στον στρατό!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 02:44
Συνοριακος Φυλακας παρακαλώ.
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 03:26
Αρχικά αποστάλθηκε από α καλα

Συνοριακος Φυλακας παρακαλώ.
ωραία συνοριακός φύλακας, καμια διαφορα δεν βλεπω... εφοσον λοιπον σνομπαρεις ολους αυτους που πηγαινουν στρατο, θέλω να μου θυμισεις με τι διαδικασιες περασες συνορ. φυλακας!!! Εδωσες εξετασεις για να δειξεις τη μορφωση σου μηπως κ δεν το ξερω; Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... Μην ξεχνας λοιπον πως ξεκινησες κ εσυ, με τις ιδιες διαδικασιες μπαινουν κ στον στρατο... Οποτε δεν εισαι σε θεση να κρινεις κανεναν!!! Ή αν ηθελες να συνετίσεις καποιον ας το έκανες με λίγο "τακτ" κ όχι πουλώντας ειρωνία κ έχοντας μεγάλη ιδεα για τον εαυτό σου θεωρώντας ότι κάνεις κάτι το ξεχωριστό... Όλα αυτά πάντα με φιλική διάθεση σου τα λέω
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 05:50
ωραία συνοριακός φύλακας, καμια διαφορα δεν βλεπω... εφοσον λοιπον σνομπαρεις ολους αυτους που πηγαινουν στρατο, θέλω να μου θυμισεις με τι διαδικασιες περασες συνορ. φυλακας!!! Εδωσες εξετασεις για να δειξεις τη μορφωση σου μηπως κ δεν το ξερω; Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... Μην ξεχνας λοιπον πως ξεκινησες κ εσυ, με τις ιδιες διαδικασιες μπαινουν κ στον στρατο... Οποτε δεν εισαι σε θεση να κρινεις κανεναν!!! Ή αν ηθελες να συνετίσεις καποιον ας το έκανες με λίγο "τακτ" κ όχι πουλώντας ειρωνία κ έχοντας μεγάλη ιδεα για τον εαυτό σου θεωρώντας ότι κάνεις κάτι το ξεχωριστό... Όλα αυτά πάντα με φιλική διάθεση σου τα λέω!!! Δηλαδή έναν συνάδελφό σου που δεν έχει σπουδάσει τον υποτιμάς κ τον ειρωνεύεσαι; Πραγματικά θα ήθελα να μάθω... Δηλαδή νιώθω ότι εσύ τους ανθρώπους τους μετρας απο την μορφωση σου κ ετσι δειχνεις οτι δεν τους σεβεσαι... Ολοι ειστε μια ομαδα, ειστε απλοι συνοριακοι, ειστε ολοι το ιδιοι, ετσι στον στρατο είναι ολοι επαγγελματίες οπλιτες. ολοι το ιδιο, τα πτυχια δεν υπαρχουν, αλλα η ικανοτητα κ η μαχητικοτητα... Σου ξαναλεω πως παντα εχω φιλικη διαθεση απεναντι σου...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 11:30
Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... ;

Για να γνωρίζεις (αν και ειμαι σιγουρος ότι το ξερεις) η προκήρυξη Συνοριακών -Ειδικών Φρουρών δεν εχει συνεντευξη. Και ειναι οι πλεον αξιοκρατικες. Πλεον τα πολιτικά γραφεια μπορουν να επέμβουν όπου υπάρχει συνεντευξη (αν δεν εχεις βυσμα πρεπει να εχεις προσωπικότητα), επίσης στα γραπτά (Πυροσβεστική-Λιμενικό) και στα αθλήματα (σε όλες τις προκηρυξεις. Και στις ανωτέρω και στις στρατιωτικες σχολες και σχολές αστυνομίας). Με τους ΕΠ. ΟΠ. δεν έχω κατι, ίσα ίσα που εχοω αρκετους φίλους και ειναι μια χαρά παιδια. Απλα δεν μπορώ να φανταστώ παιδακια που εχουν τελειώσει μετα βιας ενα γυμνασιο να προσπαθουν με αθεμιτους τρόπους να ''πεταξουν'' εκτος παιδια που έχουν μοχθήσει(όποιος σπούδασε γνωρίζει). Μ αυτό τον τροπο αναβαθμίζεταιο θεσμός των ΕΠ. ΟΠ.
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas_Topo Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2008
  Παράθεση Kostas_Topo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 15:51
Με λιγα λογια αυτα που λεει ο a kala ειναι σωστα. Υπαρχουν 2 ειδων διαγωνσμοι, οι διαγωνισμοι ΑΣΕΠ και οι απλοι. Στις προκυρηξεις του ΑΣΕΠ δεν λειτουργει το βισμα, και εχεις δικαιωμα ενστασης αν δεις οτι σου δινουν λιγοτερα μορια απο αυτα που πραγματικα εχεις, ενω στις προκυρηξεις πχ του στρατου δεν μαθαινεις ποτε ποσα μορια συγκεντρωσες και δεν εχεις δικαιωμα να κανεις ενσταση για το τελικο αποτελεσμα. Οι διαγωνισμοι του ΑΣΕΠ ειναι κατα 99% αξιοκρατικοι ενω οι υπολοιποι ειναι κατα 99% βισματικοι. Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:32
Αρχικά αποστάλθηκε από α καλα

Συνεντευξη, αθληματα, αντε κ κανενα βυσματακι κ ολα καλα, συνοριακος φυλακας... ;

Για να γνωρίζεις (αν και ειμαι σιγουρος ότι το ξερεις) η προκήρυξη Συνοριακών -Ειδικών Φρουρών δεν εχει συνεντευξη. Και ειναι οι πλεον αξιοκρατικες. Πλεον τα πολιτικά γραφεια μπορουν να επέμβουν όπου υπάρχει συνεντευξη (αν δεν εχεις βυσμα πρεπει να εχεις προσωπικότητα), επίσης στα γραπτά (Πυροσβεστική-Λιμενικό) και στα αθλήματα (σε όλες τις προκηρυξεις. Και στις ανωτέρω και στις στρατιωτικες σχολες και σχολές αστυνομίας). Με τους ΕΠ. ΟΠ. δεν έχω κατι, ίσα ίσα που εχοω αρκετους φίλους και ειναι μια χαρά παιδια. Απλα δεν μπορώ να φανταστώ παιδακια που εχουν τελειώσει μετα βιας ενα γυμνασιο να προσπαθουν με αθεμιτους τρόπους να ''πεταξουν'' εκτος παιδια που έχουν μοχθήσει(όποιος σπούδασε γνωρίζει). Μ αυτό τον τροπο αναβαθμίζεταιο θεσμός των ΕΠ. ΟΠ.
Ξέρεις τι; Αν δεν έχεις κατι με τους επ. οπ , τοτε προς τί ο χαρακτηρισμός "ποντικια"; Κ παλι δεν μου απαντησες σε αυτο που σε ρωτησα... Δηλαδη βλεπεις υποτιμητικα συναδελφους σου που δεν εχουν σπουδασει; Ειναι αδικο να διακρινεις τους ανθρωπους συμφωνα με την μορφωση του!!! Κ εγω που τελειωσα πανεπιστημιο δεν νιωθω οτι υπετερω ή ξεχωριζω απο καποιον που δεν εχει σπουδασει... Μην ξεχνας οτι υπαρχει και η "κοινωνικη μορφωση" που για μενα ειναι πολυ πιο σημαντικο απο την αλλη μορφωση... Κ παρολο που εχω τελειωσει α. ε. ι. θα ειμαι σαν ολους τους άλλους επ. οπ, θα εχω ο, τι αρμοδιοτητες εχουν κ οι αλλοι, δεν θα διαφερω σε κατι... Οσο για τους διαγωνισμους τα γνωριζω όλα οπως ειπες διοτι παντα ενημερωνομαι σε ο. τι αφορα διαγωνισμους κ προκηρυξεις
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:51
Να σου πω; Βλεπω οτι συμμετεχεις ενεργα, γιατι δεν γινεσαι μελος-είδες yandr για σενα δουλεύω-; Αφου ουτως η αλλως συμμετεχεις στις συζητησεις ή ακομη μπορεις να δωσεις συμβουλες για το δικο σου επαγγελμα... Ή ακομη εφοσον εχεις τελειωσεις τεφαα μπορεις να μας πεις κ μερικά tips για τα αθληματα, πως να προπονηθουμε σωστα κ καλυτερα... Θα κρατησεις το nickname χωρις να δωσεις υποχρεωτικά κ λοιπά σου στοιχεια
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2008 ώρα 19:39
Θέλω να σου πω σε ποιο θέμα δεν μετραει η μορφωση... Την ώρα της κρίσης θα σε ρωτησει ο εχθρος ποιες οι γραμματικες σου γνωσεις; Εκεινη την ωρα μετραει το θαρρος, το σθενος, η μαχητικοτητα σου... Ολοι εκεινη την ωρα είμαστε ενα σωμα, μια ψυχη!Anyway, πάντως γίνε μέλος Το ίδιο είναι, είτε σαν guest ειτε σαν μέλος του forum, δεν υπάρχει διαφορά
Dum spiro spero
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 09:17
Εποπ=βυσματα του θεουλη

Γυναικεσ στον στρατο= αντιο ζωη... Μου θελετε και πολεμο κοριτσια; Εσεισ πολεμο με τα πιατα μπορειτε να κανετε... Αντε και να ξεμαλιασμα... Αιντε μωρε...

υ. Γ.akala προχώρα σε θέλει όλη η χώρα...illy μπράβο σου που τελείωσες το πανεπιστίμιο... Αλλά το βυσματάκι το έχουμε και για καβάτζα ε;
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:43
Αρχικά αποστάλθηκε από a08

εποπ=βυσματα του θεουλη

Γυναικεσ στον στρατο= αντιο ζωη... Μου θελετε και πολεμο κοριτσια; Εσεισ πολεμο με τα πιατα μπορειτε να κανετε... Αντε και να ξεμαλιασμα... Αιντε μωρε...

Υ. Γ.akala προχώρα σε θέλει όλη η χώρα...illy μπράβο σου που τελείωσες το πανεπιστίμιο... Αλλά το βυσματάκι το έχουμε και για καβάτζα ε;
οχι, γιατί θα έπρεπε;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 14>