Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 15>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Konstadin Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 17/Οκτωβρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Konstadin Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πότε ορκίζεσαι στο στρατό;
    Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2008 ώρα 21:08
Ρε φυλε τι λες τορα αμα ειναι στον καθενανε να λεγανε αμα ειναι φετες ι οχι την μισι σου θιτια θα την ολοκλιρονες στιν ορκομοσια Σκεψουτο λογικα με ολο το σεβασμο δηλαδι αντε καλι θιτια...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2008 ώρα 21:44
Αρχικά αποστάλθηκε από my_number_one

Και κάτι ακόμα, στην ορκομωσία αναφέρουν την σωματική σου ικανότητα η όχι;

Όχι...

Όλοι μαζί ορκίζονται οι στρατεύσιμοι.

Επιστροφή στην κορυφή
my_number_one Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 27/Ιουνίου/2008
  Παράθεση my_number_one Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2008 ώρα 04:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Konstadin

Ρε φυλε τι λες τορα αμα ειναι στον καθενανε να λεγανε αμα ειναι φετες ι οχι την μισι σου θιτια θα την ολοκλιρονες στιν ορκομοσια Σκεψουτο λογικα με ολο το σεβασμο δηλαδι αντε καλι θιτια...

Συγνώμη σε μένα αναφέρεσαι με αυτή την απάντηση ; Με όλο τον σεβασμo μάθε πως κάθε ερώτηση γίνετε δεκτή απο το forum και και καμία ερώτηση δεν είναι κουτή. Εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση το μέλος yandr που μας απαντούν στα ερωτήματα που κάνουμε. Τώρα άν εσένα σου φαίνονται κουτά αυτά που ρωτώ μην κάνεις καν τον κόπο να δώσεις απαντήσεις και σχολιασμούς όπως και έπραξες. Άλλοι γνωρίζουνε πολλά για το στρατό και άλλοι όμως λίγα. Αν πάλι με το μήνυμά σου δεν αναφέρεσαι σε μένα σου ζητώ ταπεινά χίλια συγνώμη γιατί το μύνημα σου σου εστάλη ακριβώς κάτω απο το δικό μου και δεν αναφέρεσαι σε ποιον προορίζεται.
Υ. Γ. Ευχαριστώ για όλα φίλε μου yandr !
Επιστροφή στην κορυφή
Epag Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 08/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση Epag Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2008 ώρα 14:08
Αφου τελικα γινετε να μην ορκιστεις ποιος ο λογος της ορκομοσιας;
Επιστροφή στην κορυφή
Rojoblanco Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 10/Μαΐου/2008
  Παράθεση Rojoblanco Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2008 ώρα 05:55
Τυπικος-παραδοσιακος...
Υποτιθεται οτι μετα την ορκωμοσια εισαι και επισημα πλεον στρατιωτης!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2009 ώρα 17:29
Παιδιά καλησπέρα,

Η ορκομωσία για τη σειρά μας (18-21 Μαιου) πότε θα είναι;
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos_26 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση Nikos_26 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2009 ώρα 17:35
Λογικα 10 μερες μετα την καταταξη μας. Κατσε μια φορα να μας ερθουν τα χαρτια και βλεπουμε. Υποθετω οτι απο βδομαδα θα αρχισουν να ερχονται
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 13:55
Παρακαλω μπορειτε να μου πειτε ποτε ορκιζοντε τωρα; Καθημερινη η σκ;
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2009
  Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 14:02

Καλημέρα παίδες!

Σήμερα παρουσιάζεται ο "κολλητός" μου και θα ήθελα να ξέρω πότε περίπου υπολογίζετε ότι θα ορκιστεί! Παρουσιάστηκε στο ΚΕΕΜ στη Σπάρτη!
Απ' ότι ξέρω η ορκομωσία είναι τις καθημερινές! Ισχύει ή παίζει όπως λέει το παλικαράκι ακριβώς "από πάνω" και Σαβ/κο;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 14:07

Παιδιά η ορκομωσία πέφτει καθημερινή μέρα σίγουρα και ακολουθεί η άδεια ορκομωσίας.

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 14:12
Συγκεκριμένη μέρα δεν γνωρίζει κανείς! Να υπολογίζεις 10 με 11 μέρες απο την μέρα που θα παρουσιαστεί.
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 14:22
Αρχικά αποστάλθηκε από Δ. Υ. Κ

Συγκεκριμένη μέρα δεν γνωρίζει κανείς! Να υπολογίζεις 10 με 11 μέρες απο την μέρα που θα παρουσιαστεί.
Ο. Κ. Φιλαράκο! Ευχαριστώ πολύ!
Μάλλον θα την χάσω την ορκομωσία μιας και δεν δικαιούμαι άδεια και εφ' όσων πέφτει και καθημερινή!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 14:24
Να σαι καλά! Άν μπορέσεις να πάς θα είναι καλή φάση!
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 14:32

Να σαι καλά! Άν μπορέσεις να πάς θα είναι καλή φάση!
Μακάρι να μπορούσα! Αλλά καθημερινή δεν παίζει με τίποτα! Κάνω πρακτική τώρα και δε δικαιούμαι καθόλου άδεια!
Οπότε...
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 14:33
Έχεις δίκιο... Στην πρακτική δεν παίζει άδεια το γνωρίζω... Δεν πειράζει θα έχεις την δυνατότητα να δείς το φιλαράκι σου στην άδεια ορκομωσίας.
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 14:54

Έχεις δίκιο... Στην πρακτική δεν παίζει άδεια το γνωρίζω... Δεν πειράζει θα έχεις την δυνατότητα να δείς το φιλαράκι σου στην άδεια ορκομωσίας.
Τι να κάνουμε; ! Πέσαμε στην περίπτωση βλέπεις!
Δε πειράζει!
Ήθελα πολύ να πάω στην ορκομωσία να δω και εγώ πως είναι τα πράαγματα αλλά που θα πάει, φτάνει ο καιρός και τον Νοέμβρη θα έρθει και η δική μου σειρά!
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 15:11
Έτσι είναι! Πάντως στην ορκομωσία μιλάμε για το απίστευτο κλάμα των συγγενών. Δεν θα το ξεχάσω με τίποτα. Η μάνα μου επειδή ήτανε μακρυά με μπέρδεψε με έναν άλλον και έκλαιγε για λάθος άτομο... Τελικά με ανακάλυψε η θεία μου...
Επιστροφή στην κορυφή
D.S. Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Παράθεση D.S. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2009 ώρα 15:15

Έτσι είναι! Πάντως στην ορκομωσία μιλάμε για το απίστευτο κλάμα των συγγενών. Δεν θα το ξεχάσω με τίποτα. Η μάνα μου επειδή ήτανε μακρυά με μπέρδεψε με έναν άλλον και έκλαιγε για λάθος άτομο... Τελικά με ανακάλυψε η θεία μου...
Ναι, ναι το ξέρω ότι πέφτει τρελό κλάμα! Λες και σε πάνε για σφαγή!
Άλλοι κλαίνε από συγκίνηση και άλλοι κλαίνε γιατί τους "παίρνει" τα παιδιά ο Στρατός λες και δεν θα ξαναβγούν από εκεί!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 15>