Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εποχικοί Πυροσβέστες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 89101112 34>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Panos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Panos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εποχικοί Πυροσβέστες
    Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 09:53
Αρχικά αποστάλθηκε από Πολίτης

Εγώ παιδιά 95 έπιασα, λίγα μου φαίνονται, δεν ξέρω αν εγώ ελπίδες
Εσύ έπιασες σχεδόν όλα υμτα μόρια.. Λογικά είσαι μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2012
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 09:57

τι είχες αν επιτρέπεται και έπιασες 95;

σε πια υπηρεσία δήλωσες φίλε μου;

και τι σε κάνει να νομίζεις πώς τα 95 είναι λίγα;
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολίτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 10:04
Κανένα θέμα.
Ειδικές Δυνάμεις, Τριτεκνος και μακροχρόνια άνεργος, στην Αιτωλοακαρνανία δήλωσα αλλα δεν ξερω, μου φαίνεται άπατος θα πάω.
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολίτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 10:08
Αρχικά αποστάλθηκε από george777

τι είχες αν επιτρέπεται και έπιασες 95;

σε πια υπηρεσία δήλωσες φίλε μου;

και τι σε κάνει να νομίζεις πώς τα 95 είναι λίγα;

Κανένα θέμα.
Ειδικές Δυνάμεις, Τριτεκνος και μακροχρόνια άνεργος, στην Αιτωλοακαρνανία δήλωσα αλλα δεν ξερω, μου φαίνεται άπατος θα πάω.
Ε νομίζω ότι θα μπουν πολλοί εθελοντές και ίσως κάποιους από αυτούς να έχουν και ειδικές δυνάμεις. αλλα συνήθως οι εθελοντές είναι πιο μεγάλης ηλικίας από τη δική μου με σταθερή δουλειά που δύσκολα θα άφηναν για μια των επτακοσίων ευρώ που δεν έχει διαλευκανθεί αν θα υπάρξει επαναπρόσληψη του χρόνου.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 10:50

Κανένα θέμα.
Ε νομίζω ότι θα μπουν πολλοί εθελοντές και ίσως κάποιους από αυτούς να έχουν και ειδικές δυνάμεις. Αλλα συνήθως οι εθελοντές είναι πιο μεγάλης ηλικίας από τη δική μου με σταθερή δουλειά που δύσκολα θα άφηναν για μια των επτακοσίων ευρώ που δεν έχει διαλευκανθεί αν θα υπάρξει επαναπρόσληψη του χρόνου.
Προσωπική μου άποψη... Είσαι μέσα... Ήδη... Είναι δύσκολος ο συνδιασμός σου...
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΥΝΗΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2011
  Παράθεση ΚΥΝΗΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 10:54

Προσωπική μου άποψη... Είσαι μέσα... Ήδη... Είναι δύσκολος ο συνδιασμός σου...
Θα συμφωνησω.
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολίτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 11:17
Τι να πω, μακάρι.
Και σε όλους παιδιά εύχομαι να μπείτε. Δύσκολοι καιροί
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 13:50
Εφόσον δεν υπάρχει ποσόστωση, αυτοί που θα μπουν θα είναι όλοι τους τρίτεκνοι - πολύτεκνοι (ΑΝΔΡΕΣ μόνο).

Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 16:08

Τι να πω, μακάρι.

Ευχαριστούμε.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2019 ώρα 16:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιάννης

Εφόσον δεν υπάρχει ποσόστωση, αυτοί που θα μπουν θα είναι όλοι τους τρίτεκνοι - πολύτεκνοι (ΑΝΔΡΕΣ μόνο).

ε σχεδόν όλοι άνδρες θα είναι ναι... Αλλά θα διαφωνήσω ότι όλοι θα είναι τρίτεκνοι και πολύτεκνοι

προσωπικά πιστεύω οι μισοί και κάτω θα ειναι τρίτεκνοι πολύτεκνοι γιατι την διαφορά την κάνει αυτός που έχει ΕΙΔ. ΔΥΝΑΜΕΙΣ ή ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ >5χρόνια στο σώμα.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2019 ώρα 15:34

Τι να πω, μακάρι.

Δύσκολοι καιροί θα είναι και σε όσους δε θα ειναι σπίτι τους...

δηλαδή ή θα νοικιάζουν ή θα έχουν δρόμο στην ουσία μία ή άλλοι... Με 650 ευρώ (κάπου τόσα θα είναι) θα γίνει εύκολος ο καιρός;
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πολίτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2019 ώρα 16:57

δηλαδή ή θα νοικιάζουν ή θα έχουν δρόμο στην ουσία μία ή άλλοι... Με 650 ευρώ (κάπου τόσα θα είναι) θα γίνει εύκολος ο καιρός;

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και εγώ, σε περίπτωση που με πάρουν (δύσκολο) θα κανουμε το σκατο μας παξιμάδι.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2019 ώρα 23:01

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι και εγώ, σε περίπτωση που με πάρουν (δύσκολο) θα κανουμε το σκατο μας παξιμάδι.

Είσαι εκτός του νομού σου έ; Αν θές στείλε μου προσωπικό μήνυμα με το facebook sou
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 00:33
Mήν δίνεται στο public chat προσωπικά δεδομένα σας για την προσωπική σας ασφάλεια. Αν θέλετε να συνεννοηθείται για κάτι φτιάξτε έναν λογαριασμό και ανταλλάξτε μέσω ΠΜ τα instagram,facebook κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Κομαντο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κομαντο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 10:57
Και γω παιδιά εκτός νόμου παιζω..6 μήνες ειναι. Καλά θα ήταν να νοικιάζαμε με άλλον/άλλους.. το θέμα είναι θα μας πάρουν μόνιμα κάποτε.. τουλάχιστον άμα μπούμε να αξίζει η ταλαιπωρία καθε χρόνο..
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 11:13
Όσο αναφορά την επαναπρόσληψη ή όχι των εποχικών πυροσβεστών, παραθέτω παρακάτω το σχετικό άρθρο, να τονίσω πώς στο προηγούμενο Π. Δ.(2003) για εποχιακούς πυροσβέστες δεν υπήρχε το εν λόγω άρθρο

’ρθρο 3
Προκήρυξη διαγωνισμού πρόσληψης

1. Για την αντιμετώπιση των αυξημένων υπηρεσιακών αναγκών της αντιπυρικής περιόδου σε προσωπικό, εκδίδεται από τον Αρχηγό του Π. Σ. Το μήνα Ιανουάριο κάθε έτους προκήρυξη διαγωνισμού για την πρόσληψη πυροσβεστών εποχικής απασχόλησης, στην οποία μπορούν να συμμετέχουν υποψήφιοι από όλη τη χώρα. Στην προκήρυξη αναφέρεται ο αριθμός των προσλαμβανόμενων από κάθε κατηγορία σε κάθε Πυροσβεστική Υπηρεσία ή Πυροσβεστικό Κλιμάκιο, τα απαιτούμενα προσόντα, ο τόπος και τα όργανα παραλαβής των δικαιολογητικών, η ημερομηνία και ο τρόπος διεξαγωγής της διαδικασίας πρόσληψης, η χρονική διάρκεια και το είδος της σύμβασής τους καθώς και κάθε άλλη αναγκαία λεπτομέρεια. Η προκήρυξη αναρτάται στις Πυροσβεστικές Υπηρεσίες και δημοσιεύεται υποχρεωτικά σε μία τουλάχιστον τοπική εφημερίδα και σε μία εφημερίδα πανελλήνιας κυκλοφορίας καθώς και στην επίσημη ιστοσελίδα του Π. Σ.

2. Kάθε έτος και μετά την υπογραφή των συμβάσεων, εάν εξακολουθούν να υφίστανται κενά, με απόφαση Αρχηγού Π. Σ. Δύναται να εκδίδεται συμπληρωματική πρόσκληση για την κάλυψη των συγκεκριμένων κενών.

Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 11:19
Ερώτηση... Πώς γίνεται μερικοί να μιλάνε για επαναπρόσληψη την ώρα που το Π. Δ. Αναφέρει στο άρθρο 3 αυτά που διαβάζουμε δηλαδή:

1) κάθε ιανουάριο κάθε έτους προκήρυξη διαγωνισμού για την πρόσληψη πυροσβεστών εποχικής απασχόλησης στην οποία μπορούν να συμμετέχουν υποψήφιοι απο όλη την χώρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Bill93 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 07/Φεβρουαρίου/2019
  Παράθεση Bill93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 11:44
Ποσα χρόνια έχει να βγάλει προκήρυξη για εποχικούς; Για να δούμε αν ισχύει το κάθε Γενάρη. Ξέρεις πότε πέρασε αυτό τ άρθρο?
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 89101112 34>