Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εποχικοί Πυροσβέστες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 56789 29>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2012
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εποχικοί Πυροσβέστες
    Αποστολή: 10/Μαΐου/2019 ώρα 23:35
Αρχικά αποστάλθηκε από Κομαντο

Και γω εκτός νόμου Μ έκανα. Σιγά. Έχω κάτι θεματακια όμως περί απολυτήριο στρατου όπου έχω δύο ειδικοτητες σκοπευτής-πεζοναυτης. Και σήμερα μου είπανε να κάνω ένσταση. Γτ δν μου πιοασανε μορια.

Καλη επιτυχία να έχεις, κάνε ένσταση ότι σου είπανε...
Επιστροφή στην κορυφή
Κομαντο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κομαντο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 12:01
George777
Ευχαριστώ φίλος. Εσύ τα έκανες; Πιστεύετε ότι κάποια στιγμή θα μονιμοποιηθουμε ο μισθός παιδια καθαρός είναι γύρω στα 700.. στο χέρι.. έτσι?
Επιστροφή στην κορυφή
geo11 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση geo11 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 16:02
Στο νομο σερρων εχει θεσεις; Και αν εχει που πηγαινω να κανω τα χαρτια μου;
Επιστροφή στην κορυφή
Bill93 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 07/Φεβρουαρίου/2019
  Παράθεση Bill93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 20:40
Καλησπέρα. Για το δίπλωμα Γ κατηγορίας βγάζουμε φωτοτυπία τ δίπλωμα ή χρειάζεται κάποιο χαρτί από το υπουργείο μεταφορών?;
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 20:42

George777
Ευχαριστώ φίλος. Εσύ τα έκανες; Πιστεύετε ότι κάποια στιγμή θα μονιμοποιηθουμε ο μισθός παιδια καθαρός είναι γύρω στα 700.. στο χέρι.. έτσι?

Δεν τα έκανα φίλε σκοπεύω να τα κάνω αρχές της επόμενης εβδομάδας.

Κάτσε να γίνουν οι προσλήψεις πρώτα δεν είναι ώρα για τέτοιες κουβέντες εδώ δεν ξέρει κανένας αυτούς που θα πάρουν φέτος αν τους πάρουν και του χρόνου...
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 20:43
Αρχικά αποστάλθηκε από geo11

Να μπεις να δεις την προκήρυξη στη σελίδα της πυροσβεστικής fireservice.gr
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 20:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Bill93

Καλησπέρα. Για το δίπλωμα Γ κατηγορίας βγάζουμε φωτοτυπία τ δίπλωμα ή χρειάζεται κάποιο χαρτί από το υπουργείο μεταφορών?;
Το δίπλωμα φωτοτυπία εμπρός και πίσω και από όσο ξέρω ακόμα και χαρτί με στρογγυλή σφραγίδα από το μεταφορών του τόπου σου μια χαρά αποδεκτό είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Bill93 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση Bill93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 21:14
Ευχαριστώ Γιώργο. Και κάτι άλλο που δεν διευκρινίζεται στην προκήρυξη, αν ανήκω στον νομό Α και θέλω να κάνω τα χαρτιά μου στον νομό Β πρέπει να πάω στον Β ή μπορώ να τα κάνω και από τν Α; Όσον αφορά την ανανέωση λογικά θα γίνεται σε κάθε νεα περίοδο αφού λέει ότι αν έχεις βαθμολογία πάνω από 5 κρίνεσαι κατάλληλος... Θα δείξει
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 21:53

Ευχαριστώ Γιώργο. Και κάτι άλλο που δεν διευκρινίζεται στην προκήρυξη, αν ανήκω στον νομό Α και θέλω να κάνω τα χαρτιά μου στον νομό Β πρέπει να πάω στον Β ή μπορώ να τα κάνω και από τν Α; Όσον αφορά την ανανέωση λογικά θα γίνεται σε κάθε νεα περίοδο αφού λέει ότι αν έχεις βαθμολογία πάνω από 5 κρίνεσαι κατάλληλος... Θα δείξει

Μόνο στην υπηρεσία του νόμου που θέλεις να αιτηθεις καταθέτεις τα χαρτιά σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Geo11 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Geo11 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 22:42
Αρχικά αποστάλθηκε από george777

Σέρρες δεν έχει το. ειδα να κάνω σε άλλο νομο Θεσσαλονίκης π. χ;
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΥΝΗΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2011
  Παράθεση ΚΥΝΗΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 22:56

Καλησπέρα. Για το δίπλωμα Γ κατηγορίας βγάζουμε φωτοτυπία τ δίπλωμα ή χρειάζεται κάποιο χαρτί από το υπουργείο μεταφορών;
Το δίπλωμα φωτοτυπία εμπρός και πίσω και από όσο ξέρω ακόμα και χαρτί με στρογγυλή σφραγίδα από το μεταφορών του τόπου σου μια χαρά αποδεκτό είναι.

στην κατηγορια β ειναι απαραιτητο το επαγγελματικο διπλωμα Γ ΚΑΙ ΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ Δ ΠΟΥ ΜΟΡΙΟΔΟΤΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ δεν εχει κανενα νοημα το Γ ΑΚΟΜΑ και το Ε.
Επιστροφή στην κορυφή
Bill93 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση Bill93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 23:15
Γράφει ότι εάν ανήκεις στην β κατηγορία και έχεις και το Δ παίρνεις τα 20 μόρια. Μόνο Δ δεν παιρνεις τα 20 μόρια. Κυνηγε είχε καμία μπεκάτσα φέτος?;
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΥΝΗΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2011
  Παράθεση ΚΥΝΗΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 23:43

Γράφει ότι εάν ανήκεις στην β κατηγορία και έχεις και το Δ παίρνεις τα 20 μόρια. Μόνο Δ δεν παιρνεις τα 20 μόρια. Κυνηγε είχε καμία μπεκάτσα φέτος;

ΣΩΣΤΟ, αλλα ακομα και να εχεις Γ (για το οποιο ρωτησες αρχικα) δεν βρισκω το λογο να διαγωνιστει καποιος στην κατηγορια β (οδηγων) εαν δεν εχει το Δ που μοριοδοτειται.

p.s ασε τις μπεκατσες για νοεμβρη και πες μας τα μορια σου να δουμε τι παιζετε.
δεν βλεπω κινητικοτητα στο forum παντως.
καλη επιτυχια σε ολους.

Επιστροφή στην κορυφή
Bill93 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση Bill93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 00:07
Δεν έχω πολλά μόρια,500 από δόκιμος και το Γ που με βάζει β κατηγορία.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 08:13
Αρχικά αποστάλθηκε από ΚΥΝΗΓΟΣ

Γράφει ότι εάν ανήκεις στην β κατηγορία και έχεις και το Δ παίρνεις τα 20 μόρια. Μόνο Δ δεν παιρνεις τα 20 μόρια. Κυνηγε είχε καμία μπεκάτσα φέτος;

ΣΩΣΤΟ, αλλα ακομα και να εχεις Γ (για το οποιο ρωτησες αρχικα) δεν βρισκω το λογο να διαγωνιστει καποιος στην κατηγορια β (οδηγων) εαν δεν εχει το Δ που μοριοδοτειται.

p.s ασε τις μπεκατσες για νοεμβρη και πες μας τα μορια σου να δουμε τι παιζετε.
δεν βλεπω κινητικοτητα στο forum παντως.
καλη επιτυχια σε ολους.

Δεν έχει νόημα; Γιατί δεν έχει νόημα... Μην ξεχνάς κάποιος που δεν έχει Γ κατηγορίας δίπλωμα δεν μπορεί ΚΑΝ να διαγωνιστεί στη Β κατηγορία.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 08:15

Δεν έχω πολλά μόρια,500 από δόκιμος και το Γ που με βάζει β κατηγορία.

Δόκιμος (στρατός) ή Εθελοντής άνω των 5 ετών παίρνουν απο 50 μόρια η κάθε κατηγορία, είναι τα μεγαλύτερα σε μόρια κριτήρια, αντικειμενικά πολλά δεν έχει κάποιος που δεν έχει 1 απο τα 2 αυτά κριτήρια, εσύ γιατί δεν έχεις;
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 08:16
Αρχικά αποστάλθηκε από Geo11

Σέρρες δεν έχει το. Ειδα να κάνω σε άλλο νομο Θεσσαλονίκης π. Χ;

Αφού δεν έχει Σέρρες και θέλεις να κάνεις θεσσ/νικη τότε ναι έχεις το δικαίωμα να κάνεις θεσσ/νικη... Πηγαίνοντας εκεί να κάνεις τα χαρτιά σου.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 08:24

Και γω εκτός νόμου Μ έκανα. Σιγά. Έχω κάτι θεματακια όμως περί απολυτήριο στρατου όπου έχω δύο ειδικοτητες σκοπευτής-πεζοναυτης. Και σήμερα μου είπανε να κάνω ένσταση. Γτ δν μου πιοασανε μορια.

Πές μας αν θές όλη την διαδικασία στην Π. Υ όπου έκανες αίτηση... Τι ακριβώς εκεί έκανες και το πιό κύριο στο τέλος όταν έφυγες τι σου δώσανε ώς απόδειξη ότι αιτήθηκες;

Θα ήταν χρήσιμο για όλους εμάς που ακόμα δεν πήγαμε να έχουμε μία εμπειρία και απο αυτό πρίν το κάνουμε και επίσημα.

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 56789 29>