Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εποχικοί Πυροσβέστες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 23456 12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εποχικοί Πυροσβέστες
    Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 09:52
Παιδια καλησπερα ηλικια για εμας απλους πολιτες ισχυει μεχρι 40;
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2012
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2019 ώρα 15:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος

Παιδια καλησπερα ηλικια για εμας απλους πολιτες ισχυει μεχρι 40;

Για τους πάντες τα 40 χρόνια φίλε μου.
Επιστροφή στην κορυφή
fireman Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fireman Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 12:34
Καλημέρα και καλό μήνα. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Σαν εποχικός έχεις δικαίωμα να δώσεις εξετάσεις (πχ πανελλήνιες ή εσωτερικές στο σώμα) για να μπείς στη σχολή ανθυποπυραγών?
Επιστροφή στην κορυφή
Panos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Panos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 13:34
Γνωρίζει κανείς πότε αρχίζουν οι αιτήσεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Fsasa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Fsasa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 13:40
Αρχικά αποστάλθηκε από fireman

Καλημέρα και καλό μήνα. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Σαν εποχικός έχεις δικαίωμα να δώσεις εξετάσεις (πχ πανελλήνιες ή εσωτερικές στο σώμα) για να μπείς στη σχολή ανθυποπυραγών?
Πανελλήνιες.
Επιστροφή στην κορυφή
spinalgr1990 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2013
  Παράθεση spinalgr1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 13:47

Καλημέρα και καλό μήνα. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Σαν εποχικός έχεις δικαίωμα να δώσεις εξετάσεις (πχ πανελλήνιες ή εσωτερικές στο σώμα) για να μπείς στη σχολή ανθυποπυραγών;

Εφοσον εισαι κατω απο 26 ετων μπορεις. Δεν εχεις καποια εξτρα μοριοδοτηση αν εισαι εποχικος με το συστημα των Πανελλαδικων εκετασεων.
Επιστροφή στην κορυφή
Πάνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 13:54
Αρχικά αποστάλθηκε από spinalgr1990

Καλημέρα και καλό μήνα. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Σαν εποχικός έχεις δικαίωμα να δώσεις εξετάσεις (πχ πανελλήνιες ή εσωτερικές στο σώμα) για να μπείς στη σχολή ανθυποπυραγών;

Εφοσον εισαι κατω απο 26 ετων μπορεις. Δεν εχεις καποια εξτρα μοριοδοτηση αν εισαι εποχικος με το συστημα των Πανελλαδικων εκετασεων.

σίγουρα ότι δεν έχουν χαμηλότερες βάσεις για αυτούς;
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 20:14
Αν γνωριζει καποιος , ειχα κανει καποτε εθελοντης καποιους μηνες αλλα λογω δουλειας οικοδομη δε μπορουσα να συνεχισω αν παω στη πυροσβεστικη θα μ δωσουν χαρτι για τα μορια η επειδη σταματησα δεν πιανονται; διπλωμα μηχανης πιανεται;
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 23:09
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος

Αν γνωριζει καποιος , ειχα κανει καποτε εθελοντης καποιους μηνες αλλα λογω δουλειας οικοδομη δε μπορουσα να συνεχισω αν παω στη πυροσβεστικη θα μ δωσουν χαρτι για τα μορια η επειδη σταματησα δεν πιανονται; διπλωμα μηχανης πιανεται;

Δίπλωμα μηχανής δεν πιάνεται.

Θα πρέπει να είσαι εθελοντής όταν θα κάνεις την αίτηση σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2019 ώρα 11:57
Ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα
Επιστροφή στην κορυφή
χρηστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση χρηστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2019 ώρα 22:26
Ξεκινησαν οι αιτησεις?
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2019 ώρα 23:21
Αρχικά αποστάλθηκε από χρηστος

Ξεκινησαν οι αιτησεις?

ΟΧΙ
Επιστροφή στην κορυφή
capten fan Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 19/Μαΐου/2017
  Παράθεση capten fan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2019 ώρα 11:28
Παιδια καλησπέρα
Εγω ηθελα να ρωτήσω για πιο λογο χωριζει τους 4000 πυροσβέστες σε 3400 εποχικούς και 600 ιδιώτες;
Οι ιδιώτες δλδ δε θα ειναι εποχικοί;
Συγνώμη αν εχω καταλάβει κατι λαθος γτ δεν εχω ασχοληθεί ποτε ξανα με καποια προκήρυξη.
Σας ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2019 ώρα 11:33
Αρχικά αποστάλθηκε από capten fan

Παιδια καλησπέρα
Εγω ηθελα να ρωτήσω για πιο λογο χωριζει τους 4000 πυροσβέστες σε 3400 εποχικούς και 600 ιδιώτες;
Οι ιδιώτες δλδ δε θα ειναι εποχικοί;
Συγνώμη αν εχω καταλάβει κατι λαθος γτ δεν εχω ασχοληθεί ποτε ξανα με καποια προκήρυξη.
Σας ευχαριστώ

Καλημέρα, διαβάζεις λάθος σελίδα, αυτό που διαβάζεις είχε βγεί το 2011.

Αυτό που ισχύει τώρα είναι για συμβάσεις 6 μηνών που πρόκειται να βγάλουν σύντομα όπως λένε...

Μένει να δούμε αν όντως τα πράγματα ειναι όπως τα λένε γιατί αν δεν βγεί η επίσημη προκήρυξη αιτήσεις δεν μπορεί να γίνουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2019 ώρα 18:37
Καλησπερα παιδια ξερουμε τι θα ζηταει δλδ
Χαρτι λυκειου για μορια , προσοντα εννοω.. εγω απλος πολιτης με χαρτι λυκειου κ διπλωμα φορτηγου
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
Κατάσταση: Online
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2019 ώρα 21:43
Βγηκε η προκηρυξη παιδια!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Lesdal Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2019
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Lesdal Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2019 ώρα 21:54
KΑλή τύχη σε όλους.
Θα ήθελα βοήθεια εαν καποιος έχει γνώση επι του θέματος.
Είμαι 21, δίνω και πανελλαδικες σε 1 μήνα για τις σχολές Αξιωματικών και πυροσβεστών.
Απο ότι καταλαβαινω θα πρεπει να συμμετέχω 2 φορες στις ιατρικες και αθλητικες επιτροπες μιας και προκειται για διαφορετικες προκυρηξεις. Σε περιπτωση που περασω ως εποχιακος αλλα και περασω στη σχολη πυροσβεστων για παραδειγμα τοτε τι γίνεται; Μπορω να φυγω απο εποχιακος τελη αυγουστου και να μπω κανονικα στη σχολη μου; Η εαν παραιτηθω απο εποχιακος τοτε θα έχω επιπτωσεις οσον αφορα την εισαγωγη στη σχολη;

Επιστροφή στην κορυφή
George Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση George Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2019 ώρα 22:02
Φίλε εσυ που θέλεις να δώσεις πανελλήνιες ρωτα να μάθεις καλύτερα για εποχικούς που θέλεις να κανεις τα χαρτιά ... γιατί λέει να έχουν εκπληρώσει την στρατιωτική θητεία.. αυτοί που περνάνε μέσω πανελληνίων πυροσβέστες περνάνε 6 μήνες στρατιωτική θητεία
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 23456 12>