Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εποχικοί Πυροσβέστες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 23>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
RedCommando Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Ιουνίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση RedCommando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εποχικοί Πυροσβέστες
    Αποστολή: Από χθες ώρα 23:32
Αρχικά αποστάλθηκε από fire

Παιδια αυτο με αυτην την ηλιθιοτητα το Δ. Μ. Σ θα μας πει τι ειναι; Δεν ειμαστε 17 χρονα παιδακια που δινουνε σε στρατιοτικες σχολες. Ουτε τπτ γκομενες του ινστα να ειμαστε 5 κιλα κατω απο το υψος μας για να ειμαστε εγκυροι στο Δ. Μ. Σ. Οι περισσοτεροι ειμαστε αρκετα κιλα πανω απο το υψος μας. Επισεις κακως που δεν εχει οριο υψους ειδικα στη πυροσβεστικη δε μπορει με τπτ ενας κοντος κατω απο 1.70 να ανταπεξελθει. Μη σου πω κατω απο 1,75

Απ'όσο γνωρίζω είναι για την μέτρηση της παχυσαρκίας, αν είσαι παχυσαρκος βάση του δμσ σε κόβουν θεωρητικά, πρακτικά μπορεί και όχι λόγο σωματοτυπου, μυώδες κ. λπ.

Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 23:25
Αρχικά αποστάλθηκε από fire

Παιδια αυτο με αυτην την ηλιθιοτητα το Δ. Μ. Σ θα μας πει τι ειναι; Δεν ειμαστε 17 χρονα παιδακια που δινουνε σε στρατιοτικες σχολες. Ουτε τπτ γκομενες του ινστα να ειμαστε 5 κιλα κατω απο το υψος μας για να ειμαστε εγκυροι στο Δ. Μ. Σ. Οι περισσοτεροι ειμαστε αρκετα κιλα πανω απο το υψος μας. Επισεις κακως που δεν εχει οριο υψους ειδικα στη πυροσβεστικη δε μπορει με τπτ ενας κοντος κατω απο 1.70 να ανταπεξελθει. Μη σου πω κατω απο 1,75

Θα μετρήσει κάποιος ύψος και βάρος εκεί που θα πάμε το δελτίο ;
Επιστροφή στην κορυφή
fire Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fire Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:31
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 18:27
Αρχικά αποστάλθηκε από RedCommando

Εννοείται αυτό, ειδικά και σε ανθρώπους σαν και εμένα που ήδη ψάχνω σπίτι να νοικιάσω γιατι είναι κάπως μακριά η π. Υ, το Ταμείο είναι αναγκαίο γιατί δεν το κόβω να δεχθεί κάποιος αν του πω ότι το σπίτι το θέλω 4 μήνες με 130€ το μήνα. Ήδη επικοινώνησα με κάποιον ήταν κάπως αρνητικός.

και εγώ μακριά έχω περάσει το ενοίκιο ειναι μέσα στο πρόγραμμα...
Επιστροφή στην κορυφή
RedCommando Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση RedCommando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 18:24
Αρχικά αποστάλθηκε από george777

Οκ, να δούμε, πάντως ειναι βασικό το ταμείο ανεργίας σε ανθρώπους που δουλεύουν εποχιακά επαγγέλματα ένα απο τα επαγγέλματα αυτά ειναι κ του εποχικού πυροσβέστη... Κ το σωστό ειναι να ξέρει πρίν υπογράψει την σύμβαση αν θα τον καλύπτει το χειμώνα έστω για τα πολύ βασικά του έξοδα... Εντάξει άνθρωποι είμαστε να μη το ξεχνάμε αυτό...

Εννοείται αυτό, ειδικά και σε ανθρώπους σαν και εμένα που ήδη ψάχνω σπίτι να νοικιάσω γιατι είναι κάπως μακριά η π. υ, το Ταμείο είναι αναγκαίο γιατί δεν το κόβω να δεχθεί κάποιος αν του πω ότι το σπίτι το θέλω 4 μήνες με 130€ το μήνα. Ήδη επικοινώνησα με κάποιον ήταν κάπως αρνητικός.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 18:18
Οκ, να δούμε, πάντως ειναι βασικό το ταμείο ανεργίας σε ανθρώπους που δουλεύουν εποχιακά επαγγέλματα ένα απο τα επαγγέλματα αυτά ειναι κ του εποχικού πυροσβέστη... Κ το σωστό ειναι να ξέρει πρίν υπογράψει την σύμβαση αν θα τον καλύπτει το χειμώνα έστω για τα πολύ βασικά του έξοδα... Εντάξει άνθρωποι είμαστε να μη το ξεχνάμε αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή
RedCommando Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση RedCommando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 18:10
Αυτό με την επέκταση ακουστικε σαν ενδεχόμενο διότι πριν κάποια χρόνια νομίζω πάλι λόγο του ότι κόψανε τις συμβάσεις των εποχικών 15 μέρες νωρίτερα είχαν θέμα με το Ταμείο ανεργίας και κάνανε επέκταση της σύμβασης για 15-20 μέρες...
Επιστροφή στην κορυφή
RedCommando Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση RedCommando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 18:07
Αρχικά αποστάλθηκε από george777

Καλησπέρα σε όλους.

μία ερώτηση να κάνω, πλέον όπως φαίνεται στην καλύτερη να δουλέψουνε όσοι περάσουνε απο όλες τις δοκιμασίες 4 μήνες το πολύ.

Απο τον ΟΑΕΔ κάποιο βοήθημα θα υπάρχει στην πορεία;

αν δεν υπάρχει κανένα βοήθημα το χειμώνα τότε θεωρώ πώς θα υπάρξει πρόβλημα στο να δεχθούν την θέση άτομα που έχουν 12 μήνες δουλειά και κάνανε αίτηση, άτομα που έχουν οικογένεια, άτομα που απο άλλες δουλειές (εποχικές) μπορούν κ παίρνουν σίγουρα ταμείο ανεργίας το καλοκαίρι (π. Χ. Νησιά, τουριστικές περιοχές) ...

Αγχώνεσαι τσάμπα και νωρίς θεωρώ, κάτσε να δούμε τι θα γίνει, πολλά ακούγονται, μέχρι και για επέκταση της σύμβασης για έναν με δύο μήνες κάτι ακούστηκε για να προλάβουμε το Ταμείο Ανεργίας. Πιστεύω δεν θα μας αφήσουν στα κρύα του λουτρού για δικές τους καθυστερήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Driver Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Driver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 17:25
Γεια σου φιλαρακο. Επειδη το ειχα κοιταξει για να παρει καποιος επιδομα χρειαζονται 125 ενσημα, δηλαδη 5 μηνες. Δεν εχω ασχοληθει ομως παρα πολυ. Μπορεις να ψαξεις στο site ή να απευθυνθεις τηλεφωνικα στον οαεδ.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 17:15
Καλησπέρα σε όλους.

μία ερώτηση να κάνω, πλέον όπως φαίνεται στην καλύτερη να δουλέψουνε όσοι περάσουνε απο όλες τις δοκιμασίες 4 μήνες το πολύ.

Απο τον ΟΑΕΔ κάποιο βοήθημα θα υπάρχει στην πορεία;

αν δεν υπάρχει κανένα βοήθημα το χειμώνα τότε θεωρώ πώς θα υπάρξει πρόβλημα στο να δεχθούν την θέση άτομα που έχουν 12 μήνες δουλειά και κάνανε αίτηση, άτομα που έχουν οικογένεια, άτομα που απο άλλες δουλειές (εποχικές) μπορούν κ παίρνουν σίγουρα ταμείο ανεργίας το καλοκαίρι (π. Χ. Νησιά, τουριστικές περιοχές) ...
Επιστροφή στην κορυφή
RedCommando Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση RedCommando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 11:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Thchar

Το ρώτησα και στους 2 μικροβιολόγους. Μου απάντησαν πως δεν δίνουν ξεχωριστή γνωματευση και ότι το μόνο που χρειάζομαι είναι να επισυνάψω τα αποτελέσματα.

Απ όσο θυμάμαι και στην καρτέλα υγειονομικού ελέγχου για τις Πανελλαδικές εξετάσεις ακριβώς το ίδιο γινόταν. Ο μικροβιολόγος εδινε μόνο αποτελέσματα. Ο καρδιολόγος το καρδιογράφημα. Ο ΩΡΛ το ακοογρααμα κ. ο. κ.

Ακριβώς το ίδιο μου είπε και ο μικροβιολόγος. Ο οποίος πήρε τηλέφωνο την ίδια την υπηρεσία που του είπε μάλιστα ότι το μόνο που ήθελαν είναι η γνωματευση του μικροβιολόγου που την έγραψε ο ίδιος πάνω στο δελτίο, και απλά να επισυναψουν και της εξετάσεις παρέα με το δελτίο υγειονομικής εξέτασης για το αρχείο. αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 10:53

Σε εμένα η εξεταση έγινε πρωί και τα αποτελέσματα βγήκαν το απόγευμα της επόμενης. Καλού κακού κάντο μια ερώτηση πρώτου πας.

εντάξει ευχαριστώ, την τρίτη θα το ξεκαθαρίσω και αυτό... Να δούμε τι άλλο...
Επιστροφή στην κορυφή
Thchar Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Ιουνίου/2019
  Παράθεση Thchar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 10:39
Σε εμένα η εξεταση έγινε πρωί και τα αποτελέσματα βγήκαν το απόγευμα της επόμενης. Καλού κακού κάντο μια ερώτηση πρώτου πας.
Επιστροφή στην κορυφή
george777 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση george777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 10:31

Κάλημερα, επιτέλους ολοκλήρωσα τη καρτέλα των γιατρών.
50€ έδωσα για την εξεταση ούρων για απαγορευμένες ουσίες σε ιδιωτικό μικροβιολογικο. Είναι 3 διαφορετικές εξετάσεις. Κοκαΐνη, κάνναβη, όποιουχα. Αν δεν έδιναν παράταση λόγω απεργίας δεν θα την προλαβαίνα.

Το είπατε αρκετοί αλλά θα το πω κι εγώ, ελπίζω να αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία ειδικά για όσους έχουμε σταθερή δουλειά 12 μήνες το χρόνο.

Πόσες ημέρες κάνει να βγούνε τα αποτελέσματα για απαγορευμένες ουσίες; Το λέω γιατί στο νοσοκομείο δεν είχαν αυτή την εξέταση αν ειναι να πάω απο τρίτη να το βγάλω κ αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή
Thchar Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Thchar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 10:08
Το ρώτησα και στους 2 μικροβιολόγους. Μου απάντησαν πως δεν δίνουν ξεχωριστή γνωματευση και ότι το μόνο που χρειάζομαι είναι να επισυνάψω τα αποτελέσματα.

Απ όσο θυμάμαι και στην καρτέλα υγειονομικού ελέγχου για τις Πανελλαδικές εξετάσεις ακριβώς το ίδιο γινόταν. Ο μικροβιολόγος εδινε μόνο αποτελέσματα. Ο καρδιολόγος το καρδιογράφημα. Ο ΩΡΛ το ακοογρααμα κ. ο. κ.

Επιστροφή στην κορυφή
RedCommando Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση RedCommando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 09:56

50€ έδωσα για την εξεταση ούρων για απαγορευμένες ουσίες σε ιδιωτικό μικροβιολογικο. Είναι 3 διαφορετικές εξετάσεις. Κοκαΐνη, κάνναβη, όποιουχα. Αν δεν έδιναν παράταση λόγω απεργίας δεν θα την προλαβαίνα.

Το είπατε αρκετοί αλλά θα το πω κι εγώ, ελπίζω να αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία ειδικά για όσους έχουμε σταθερή δουλειά 12 μήνες το χρόνο.

Πήρες γνωματευση ξεχωριστή από κάποιο γιατρό για της Μικροβιολογίκες εξετάσεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Thchar Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Thchar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 09:48

Επιστροφή στην κορυφή
RedCommando Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση RedCommando Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουνίου/2019 ώρα 09:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Veteranos

Ο παθολόγος γράφει στην καρτέλα ότι είσαι κλινικά υγιής εκεί που είναι το κουτάκι του και σου γράφει ξεχωριστά και μια γνωμάτευση ότι οι εξετάσεις σου είναι φυσιολογικές και τέλος. Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο μικροβιολογικες έκανα σε κέντρο υγεία όπου μου υπέγραψε κανονικά και σφράγισε το δελτίο. Τοξικολογικες έκανα σε νοσοκομείο αλλά δεν μου σφράγισε κάποιος γιατρός το δελτίο χρειάζεται και αυτό;

Αν πάω σε ξεχωριστό παθολόγο, γιατί ήδη έχει βάλει υπογραφή ο παθολόγος του νοσοκομείου;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 23>