Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1213141516 19>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Μάκης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μάκης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)
    Αποστολή: 13/Μαΐου/2019 ώρα 23:33
οσοι έχουν πάει προεδρική φρουρά μπορούν να λάβουν μέρος;
Επιστροφή στην κορυφή
Ηλίας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλίας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2019 ώρα 11:15
Λένε για 1200 θέσεις ΟΒΑ στον στρατό ξηράς για το σώμα του τεχνικού του υγειονομικού κ των ειδικών δυνάμεων. Εγώ που στη θητεία μου ήμουν χειριστής ολμων με λίγα δε θα μπορώ ν κάνω χαρτιά για ανακατάταξη;
Επιστροφή στην κορυφή
ARN Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 12/Μαΐου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ARN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2019 ώρα 12:03
Υπομονή παιδιά το τι λένε μέχρι τι θα βγει έχει τεράστια απόκλιση, στην προηγούμενη σειρά βγήκαν συγκεκριμένες ειδικότητες για ειδικές δυνάμεις αλλά λόγω έλλειψης συμμετοχής πρόσθεσαν περισσότερες ειδικότητες για να συμπληρωθεί ο αριθμός.
Υπομονή, μόλις βγει η προκήρυξη θα γράφει ακριβώς τι ειδικότητες ζητάει.

Υ. Γ Τίποτα δεν είναι σίγουρο φημολογίες θα διαβάσετε πολλές, περιμένετε να βγει η προκήρυξη και τα πράγματα θα είναι ξεκάθαρα για ειδικότητες/όπλο
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2019 ώρα 13:59
Παιδια θα ειναι μονο γι αυτους που ειναι ηδη φανταροι και για οσους δεν. εχουν περασει 3 χρονια απο την απολυση?;
Επιστροφή στην κορυφή
Πεζοναύτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πεζοναύτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2019 ώρα 16:45
Για οβα ναι φίλε φανταροι όσοι είναι κοντά στην απόλυση και τους πιάνει και για έφεδρους 3 χρόνια απτην απολυση
Επιστροφή στην κορυφή
alex Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση alex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαΐου/2019 ώρα 01:46
Οι 1200 ειναι για μονο στρατο ξυρας; Για αεροπορια και ναυτικο;
Επιστροφή στην κορυφή
Λ.β Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Λ.β Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουνίου/2019 ώρα 22:00
Παιδιά γνωρίζει κανείς αν βγει καμία προκήρυξη?;
Επιστροφή στην κορυφή
Fanis K. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2019
  Παράθεση Fanis K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουνίου/2019 ώρα 23:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Λ. β

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν βγει καμία προκήρυξη?;

Γεια σου φίλε.
Μάλλον δεν θα γίνει κάτι γιατί πλησιάζουμε πρόωρες εκλογές.
Ναι μεν έχουν γίνει οι διαδικασίες για να βγει για ΟΒΑ αλλά άργησαν πολύ. Έπρεπε να το τρέξουν για να βγάλουν προκήρυξη.

Τώρα μην περιμένεις και πολλά.
Εγώ προσωπικά πιστεύω προς τον Σεπτέμβριο θα βγάλουν για ΟΒΑ.
Ασχέτως αν βγει ή δεν βγει νέα κυβέρνηση.
Ο στρατός έχει ανάγκη από προσωπικό έστω και για ΟΒΑ.
Ελπίζω να σε βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ηλίας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλίας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2019 ώρα 19:46
Καλησπέρα παιδιά, εγώ είχα πάρει βαθμό λοχία κατά την θητεία μου, αν λέμε βγει προκυρηξη κ αν με δεχτούν αυτός ο βαθμός περνάει κ στην θητεία ως ΟΒΑ ή δεν θα ισχύει πουθενά; βοηθάει με λίγα λόγια κάπου;
Επιστροφή στην κορυφή
355 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 355 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2019 ώρα 23:37
είχα υπηρετήσει στην ελδυκ, αν βγει προκήρυξη μπορώ να πάρω μέρος;
Επιστροφή στην κορυφή
Fanis K. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Fanis K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2019 ώρα 12:51
Αρχικά αποστάλθηκε από Ηλίας

Καλησπέρα παιδιά, εγώ είχα πάρει βαθμό λοχία κατά την θητεία μου, αν λέμε βγει προκυρηξη κ αν με δεχτούν αυτός ο βαθμός περνάει κ στην θητεία ως ΟΒΑ ή δεν θα ισχύει πουθενά; βοηθάει με λίγα λόγια κάπου;

Καλησπέρα φίλε.
Θα ισχύει ο βαθμός σου κανονικά.

Επιστροφή στην κορυφή
Fanis K. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Fanis K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2019 ώρα 12:54
Αρχικά αποστάλθηκε από 355

είχα υπηρετήσει στην ελδυκ, αν βγει προκήρυξη μπορώ να πάρω μέρος;

Καλησπέρα φίλε.
Γίνεται, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek army Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Greek army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2019 ώρα 14:39
Όταν θα μπούμε με το καλό θα μπούμε μέσω ΑΣΕΠ όμως
Επιστροφή στην κορυφή
δημητρης98 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2017
  Παράθεση δημητρης98 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2019 ώρα 17:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek army

ειναι σιγουρο;
Επιστροφή στην κορυφή
Fanis K. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Fanis K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2019 ώρα 19:05
Αρχικά αποστάλθηκε από δημητρης98

ειναι σιγουρο;

Καλησπέρα παιδιά.
Εγώ προσωπικά γνωρίζω ότι για τον στρατό δεν υπάρχει ΑΣΕΠ.
Για την διαδικασία της προκήρυξης (όταν βγει με το καλό), υπάρχει επιτροπή του ΓΕΣ.
Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας πει.
Επιστροφή στην κορυφή
ARN Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Μαΐου/2018
  Παράθεση ARN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2019 ώρα 21:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Fanis K.

Καλησπέρα παιδιά.
Εγώ προσωπικά γνωρίζω ότι για τον στρατό δεν υπάρχει ΑΣΕΠ. Για την διαδικασία της προκήρυξης (όταν βγει με το καλό), υπάρχει επιτροπή του ΓΕΣ. Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας πει.

Όπως τα λες είναι. Δεν γίνεται μέσω ασεπ
Επιστροφή στην κορυφή
Greek army Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Greek army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2019 ώρα 14:23
μέχρις Το Σεπτέμβρη Θα βγει η Προκήρυξη
Επιστροφή στην κορυφή
355 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 355 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2019 ώρα 23:04

μέχρις Το Σεπτέμβρη Θα βγει η Προκήρυξη

έχεις πληροφορίες ή έτσι το λες;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1213141516 19>