Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1112131415 19>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Fanis K. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Fanis K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για ΟΒΑ (2019)
    Αποστολή: 22/Απριλίου/2019 ώρα 17:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Πάνος

Αρχικά αποστάλθηκε από Fanis K.

Μέχρι στιγμής δεν έχει ακουστεί να έχουν απολυθεί ΟΒΑ, παρά μόνο με την θέληση τους.
Το κράτος ξέρει τι κάνει για λίγο οικονομία.
Τους έχει με συμβάσεις και ανανεώσεις γιατί συμφέρουν.
Αλλά τα έξοδα του μόνιμου και άλλα του συμβασιούχου.

ο συμβασιουχος όμως θα το σκεφτεί να μπει, λογω χαμηλού μισθού και το κράτος θα χάσει τους φόρους, ενώ ο μόνιμος θα έχει και το σπίτι και το αμάξι του και θα πληρώνει
τους μισθους που περνουν στην κυβέρνηση δεν τους κοιτάνε τα αμάξια και κινητά που έχουν κάνουν οικονομία στην ασφάλεια τις χώρας
τους οβα του 2013 που μπήκαν τι έγινε;

Καλά τα λες, αλλά βλέπεις τώρα σε τι φάση είμαστε για να βγει προκήρυξη για ΕΠΟΠ.
Δεν γνωρίζω τι έγινε με τους ΟΒΑ του 2013.
Αν ξέρεις πες μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2019 ώρα 17:26
Δεν μπήκαν οβα το 2013.
Οι τελευταίοι ήταν το 2011 και απολύθηκαν ΟΛΟΙ το 2014.
Γράφανε και εδω στο φόρουμ 2 ατομα.
Το 2014 η 2α ΜΑΛ πήρε 25 άτομα για 3 χρόνια και ανανέωση 5+5, το έγραφε η προκήρυξη τους.
Επιστροφή στην κορυφή
Πάνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2019 ώρα 21:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Διασωστης31

Δεν μπήκαν οβα το 2013.
Οι τελευταίοι ήταν το 2011 και απολύθηκαν ΟΛΟΙ το 2014.
Γράφανε και εδω στο φόρουμ 2 ατομα.
Το 2014 η 2α ΜΑΛ πήρε 25 άτομα για 3 χρόνια και ανανέωση 5+5, το έγραφε η προκήρυξη τους.

δηλαδή 13χρονια; μπορεί να βγει προκήρυξη για μια μονάδα μόνο;
ξέρεις ποια είναι αυτά τα άτομα εδώ;
θυμόμουν είχε βγει για ειδικές δυνάμεις
Επιστροφή στην κορυφή
οβαστρ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση οβαστρ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 09:49
γνωρίζει καποιος τις διαδικασιες για μεταταξη στις ε. δ απο αλλο οπλο συμφωνα με το καινουργιο νομοσχεδιο;
Επιστροφή στην κορυφή
Fsasa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Fsasa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 13:44
Αρχικά αποστάλθηκε από οβαστρ

γνωρίζει καποιος τις διαδικασιες για μεταταξη στις ε. δ απο αλλο οπλο συμφωνα με το καινουργιο νομοσχεδιο;
Χωρίς βύσμα ξέχνα το.
Επιστροφή στην κορυφή
Πάνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Πάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2019 ώρα 20:35
Αρχικά αποστάλθηκε από Fsasa

Αρχικά αποστάλθηκε από οβαστρ

Χωρίς βύσμα ξέχνα το.

είναι σε ισχύ το νομοσχέδιο μπορείς να κάνεις μεταταξη?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek army Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Greek army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαΐου/2019 ώρα 13:10
Καλησπέρα ! Παιδιά Τι κάνετε ! Μήπως Κανένα έχουμε νέο !
Επιστροφή στην κορυφή
Fanis K. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Fanis K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 12:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek army

Καλησπέρα ! Παιδιά Τι κάνετε ! Μήπως Κανένα έχουμε νέο !

https://staratalogia.blogspot.com/2019/05/46092019.html?m=1

Καλησπέρα φίλε.
Δες το ΦΕΚ που σου έστειλα πιο πάνω και πάνε στο άρθρο 21.
Ελπίζω να βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή
οπλιτης κ. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση οπλιτης κ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 15:44
Καλησπερα στην παρεα θελω να κανω μια ερωτηση, τωρα εμεις που ειμαστε 3 + 3 και ποιο συγκεκριμενα προσωπικα εγω που εχω 2 μερες κρατησει και 5 μερες φυλακη για πειθαρχικο παραπτωμα, αμα καποια στιγμη βγει κατι για μονιμοποιηση, να εχω καποιο προβλημα με την μονιμοποιηση λογω τις φυλακης που εχω φαει ; Ξερουμε για αναλογες περιπτωσεις στο παρελθον ; Μην σπαταλαμε τζαμπα χρονια για το τιποτα και στο τελος δεν μας μονιμοποιησουν σε πιθανη εγκυκλιο λογω φυλακων (και δεν λεω για 15 20 30 μερες.)
ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
ARN Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 12/Μαΐου/2018
  Παράθεση ARN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 16:02
Δεν θα σε επηρεάσει κάπου. Ενδεχομένως να έχει προτεραιότητα κάποιος οβα που θα έχει ίδια μόρια με εσένα...
Επιστροφή στην κορυφή
οπλιτης κ. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση οπλιτης κ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 19:13
Και να σε ρωτησω κατι ρε φιλε, σπουδαζω τωρα εγω και μου εχει μεινει μονο η πρακτικη για το πτυχιο. Το πτυχιο δεν μπορω να το παρω λογω πρακτικης που δεν εχω τελειωσει και δεν μπορω να κανω λογω αεροποριας, ποσα μορια μου δινει εμενα τωρα αυτο (οτι σπουδαζω και ειμαι με πρακτικη για πτυχιο.) ;
Και ποσα αμα ειχα το πτυχιο στα χερια μου.
Επιστροφή στην κορυφή
ARN Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Μαΐου/2018
  Παράθεση ARN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 11:27
Μόρια παίρνεις ΜΟΝΟ με την κατοχή του πτυχίου σου.

Επιστροφή στην κορυφή
Στρατής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Στρατής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 12:46
Θα βγει προκήρυξη έχουμε ακούσει κατι;
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 17:21
Αρχικά αποστάλθηκε από Στρατής

Θα βγει προκήρυξη έχουμε ακούσει κατι;

Λες να μετράει το ΚΕΜΕΑ;
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Στρατής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 19:12
Εσύ θα μου πεις πως υποτιθεται ότι είσαι και εμπειρος;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek army Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Greek army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Μαΐου/2019 ώρα 09:29
https://www.armyvoice.gr/2019/05/prokiryxi-ova-teleftea-nea-gia-proslipsis-sto-strato-1200-opliton/
Επιστροφή στην κορυφή
Fanis K. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Fanis K. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Μαΐου/2019 ώρα 11:04
https://www.armyvoice.gr/2019/05/prokiryxi-ova-teleftea-nea-gia-proslipsis-sto-strato-1200-opliton/amp/

Επιστροφή στην κορυφή
alex Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση alex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Μαΐου/2019 ώρα 15:44
Μονο για στρατο ξηρας?
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1112131415 19>