Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΠροκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 430431432433434 644>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Dea pz Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 21:56
Εγώ είμαι 29 δείκτη μάζα αλλά έχω 98 περιφέρεια γ τον φίλο π είπε πως δεν γίνετε ν ξεπερνάς τον ΔΜΣ κ ν είσαι εντός περιφέρειας.. γίνετε αν δεβ είσαι χοντρός. Αλλά γυμνασμένος φίλε μ
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 21:44
Κοιτα εκεινη την ωρα στα αθληματα αμα τα εχεις περασει και πας για προσληψη, μεσα στη χαρα σου δε νομιζω να ασχοληθεις επειδη ο αλλος εχει ταττουαζ. Πετας στα συννεφα εκεινη την ωρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Τέλος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 22:30
Εγώ προσωπικά θα τον δώσω γιατί τόσα χρόνια δεν έκανα τατουάζ λόγο αυτών των προκηρύξεων και περίμενα πως και πως να βγει κατι και πιστεψεμε αυτή που πραγματικά το ήθελαν και το περίμεναν και ήξεραν δεν χτύπησαν τατουαζ γι'αυτό το λόγο.. Κάποιοι εδώ μέσα έχουν ρίξει ιδρώτα για να μαζέψουν μόρια και να καλύψουν το μικρό απολυτήριο.. οπότε ο καθένας βλέπει και το συμφέρον του.. Δεν είναι χολή είναι το γράμμα του νόμου όσο και αντισυνταγματικό και αν είναι και αν δω κάποιον με τατουάζ είτε θα είναι βισμα είτε θα έκανε μαγκιά να το καλύψει ώστε να πέρασε.. Δηλαδή παράνομα βρίσκεται εκεί που είναι βάση τις προκηρύξεις.. Αυτά από εμένα και ας μην σας αρέσουν αλλά εγώ έριξα υδρωτα για να φτάσω 2500 μορια
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 22:48
Κοπέλια *
Επιστροφή στην κορυφή
3η ΜΑΛ Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 05/Απριλίου/2015
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 23:00
Δεν παίζει ρόλο πάντα αν κάποιος έχει περισσότερα κιλά. Στη θητεία μου είδα παιδιά με παραπάνω κιλά να βγάζουν το μιλι 1600m για πλάκα και σε καλό χρόνο.
Επίσης κάποιοι ότι κάνατε μέχρι τώρα στη ζωή σας το κάνατε αποκλειστικά για κάποια μελλοντική προκήρυξη και όχι για τον εαυτό σας πρώτα; Ειδικές δυνάμεις.. αγγλικά.. δίπλωμα οδήγησης..
Think less..Live more...
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 22:53
Αρχικά αποστάλθηκε από Dea pz

Αρχικά αποστάλθηκε από Ghost

Δεν είμαι φίλος είμαι φίλη... με 29 δείκτη μαζας σώματος δε βγάζεις χιλιαρι Ούτε με αίτηση στον ύψιστο. Και το λέω πολύ φιλικά. ΕΓΩ ΔΕ μίλησα για χοντρό δε μου αρέσει καν η έκφραση η λέξη αυτή. Αλλά ένα βαρυ κορμι με δείκτη 29 θέλει πολύ προσπάθεια για τα 1000 μέτρα.
Αδερφέ βγάζω το 1000 σε 4,06 100 σε 12 Δευτέρα.. Μήκος ύψος κ σφαίρα γ πλάκα κ πες μ Εσγ τώρα ότι θες. Μάλλον δεν έχεις ιδέα !!
και γω μια απο τα ιδια εχω ΔΜΣ 30 και περιφερεια 101 και τα βγαζω ολλα για πλακα τωρα τη λες δν καταλαβενω
Επιστροφή στην κορυφή
Θανος2468 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 21/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 23:04
Καλά ρε μαλακές φιλικα παντα έχετε δμσ 28 Και 30 Δεν μπορείτε μεσα σε 35 μερες να χάσετε 2 3 κιλά τοσο δυσκολο σας είναι οταν κατέβαινα αγωνες ήμουν 78 Και σε 10 μερες στην. ζυγηση ήμουν 70.3 ! δλδ κάντε λιγο αφαγια μην τρώτε υδατανθρακες για 30 μερες να είστε σίγουροι και πιο αερατοι στο 1000
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 23:13
Αρχικά αποστάλθηκε από Θανος2468

Καλά ρε μαλακές φιλικα παντα έχετε δμσ 28 Και 30 Δεν μπορείτε μεσα σε 35 μερες να χάσετε 2 3 κιλά τοσο δυσκολο σας είναι οταν κατέβαινα αγωνες ήμουν 78 Και σε 10 μερες στην. ζυγηση ήμουν 70.3 ! δλδ κάντε λιγο αφαγια μην τρώτε υδατανθρακες για 30 μερες να είστε σίγουροι και πιο αερατοι στο 1000
θα π προσωπικά κάνω φουλ διατροφή κ γυμναστική γ να πέσω. !!! Γ αυτό λέω ο καθένας ξέρει το ποσό παλεύει ! Κ μην ξεχνάς άλλο εσυ π εισια αθλητής άλλο πχ εγώ που δεν είμαι σε αυτό το στυλ απαραίτητα !!! Θα τ καταφέρω όμως !
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 23:14
Αρχικά αποστάλθηκε από Θανος2468

το κανω αυτο εγω και παω καλα
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 22:48
Αρχικά αποστάλθηκε από Ghost

Δεν είμαι φίλος είμαι φίλη... με 29 δείκτη μαζας σώματος δε βγάζεις χιλιαρι Ούτε με αίτηση στον ύψιστο. Και το λέω πολύ φιλικά. ΕΓΩ ΔΕ μίλησα για χοντρό δε μου αρέσει καν η έκφραση η λέξη αυτή. Αλλά ένα βαρυ κορμι με δείκτη 29 θέλει πολύ προσπάθεια για τα 1000 μέτρα.
Αδερφέ βγάζω το 1000 σε 4,06 100 σε 12 Δευτέρα.. Μήκος ύψος κ σφαίρα γ πλάκα κ πες μ Εσγ τώρα ότι θες. Μάλλον δεν έχεις ιδέα !!
Επιστροφή στην κορυφή
Ghost Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 22:03
Επιστροφή στην κορυφή
I5emploki Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 21:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Storm

Παντως επειδη καποιος ανεφερε οτι τα πτυχια τριτοβαθμιας εκπαιδευσης θα πρεπε να εχουν μοριοδοτηση και μερικοι ειναι υπερ και αλλοι κατα...
Η αποψη μου πανω σ αυτο ειναι οτι θα μπορουσαν να υπαρχουν, οχι σαν κυριο προσόν αλλα να δινουν 100 -150 μορια (βλεπε λιμενοφυλακες).
Και δεν εχει να κανει με το τι πτυχιο ειναι αλλα με τη μορφωση γενικοτερα και με την αντιληψη κτλ!
Σαν κυριο προσον ειναι το απολυτηριο αρα και με αυτο η "μορφωση" παιζει τον πρωτο ρολο ααφου οσο μεγαλυτερο τοσο περισσοτερα μορια. Παλι αν καποιος εχει 18-19 σημαινει κατα μεγαλο ποσοστο οτι θα χει περασει και σε καμια σχολη οποτε ειναι καπως αλληλένδετα.
Απ την αλλη οπως θα βλεπετε μοριοδοτείται και η γνωση ξενης γλωσσας με βαθμιδες, οσο μεγαλυτερο πτυχιο περισσοτερα μορια και μαλιστα αν εχεις και δευτερη γλωσσα παιρνεις κι αλλα.
Θα μπορουσες να πεις γι. Αυτο, τι να το κανει το proficiency ο ειδκος φρουρος, σιγα... Το lower φτανει. Κι ομως θελουν να ξερεις! Μοριοδοτειται ξενη γλωσσα δευτερη τα ιταλικα, παλι μπορει να πει καποιος τι να τα κανεις τα ιταλικα. Και ομως τα θελουν...
Θα μπορουσαν να εχουν εξτρα μοριοδοτηση ειδικα και τα πτυχια απο τεφαα, λογικο και δικαιο θα μου ακουγοταν αν και δεν εχω παει γυμναστικη ακαδημια!
Διπλωμα φορτηγου γ κατηγοριας και πανω βγαζει και ενας που δεν εχει τελειωσει το δημοτικο, δεν ειναι τπτ τρελο και ουτε θα οδηγησουν απαραιτητα ολοι φορτηγα φορτηγα. Ενω το διπλωμα μηχανης θα πρεπε κατα τη γνωμη μου να ναι υποχρεωτικο αφου σχεδον ολοι γ ια εκει προοριζονται...
Τα κριτηρια ειναι αυτα που ειναι, αλλα δικαια αλλα αδικα... Αλλαγες παιρνουν σιγουρα και γενικα μακαρι να αλλαζε η εισαγωγη στα σωματα ασφαλειας και ε. Δ απο τις πανελλαδικες!
Σωστοτατος ο στορμ. Μοριοδοτης επαρκεια διδασκαλιας αγγλικων C2 και βαθμους γελ -επαλ στο φουλ, Αλλα πτυχια τριτοβαθμιας οχι.Strange. Θεωρω οτι η προκυρηξη του λιμενικου ειναι πιο αξιοκρατικη, αν και ποιος παιρνει τις 10 ελξεις δεν ξερω απο αυτους που θα δηλωσουν χαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Tilemos Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 31/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 23:23
Ρε Θάνο ηρέμησε ρε φίλε μη λες υπερβολές και πάνε οι άλλοι και για 30 μέρες δεν τρώνε και βγάλουν πρόβλημα. Τι είναι τα 8 κιλά να τα χασεις σε 10 μέρες. Σίγουρα αν έχεις κάποια παραπανίσια μπορείς σε ένα μήνα να πέσεις 4-5 κιλά. Αλλά όχι και 8 κιλά σε 10 μέρες
Επιστροφή στην κορυφή
The Marine Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 27/Σεπτεμβρίου/2012
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 22:16
Ο νομος περι τατουαζ ειναι αντισυνταγματικος και αυτο το κολλημα υπαρχει μονο στην Ελλαδα καθως σε ολοκληρη την Ευρωπη υπαρχουν αστυνομικοι και με τατουαζ μανικια ακόμη, επισης απο τη στιγμη που μπεις στο σωμα μπορεις να κανεις τατουαζ οπου θελεις χωρις να σου πει κανεις κατι (για να μην αναφερθω στο γεγονος οτι καμια αλλη ελληνικη προκυρηξη σωματων ασφαλειας δεν εχει αυτο τον ορο). Καθεστε καποιοι και λετε για τα πτυχια τριτοβαθμιας εκπαιδευσης που παιδια που τα κατεχουν εχασαν χρονο/χρημα για να τα αποκτησουν μια μορφωση σε ανωτερο επιπεδο απο τη δευτεροβαθμια εκπαιδευση που ισως καποιοι δεν ξερετε τι θα πει ''βγαζω ενα πανεπιστημιο'' και παρολα αυτα αυτη η προσπαθεια δεν μοριοδοτειται. Διαβασα αποψεις ειρωνικές του στυλ '' εχεις τελειώσει τει λογιστικής η αει μαθηματικό είσαι μορφωμένος για να αντιμετωπίσεις το έγκλημα'' και απαντω τι ρολο παιζει το τατουαζ οταν θα σου ερθει σημα για να αντιμετωπίσεις το έγκλημα δλδ; Δεν εχω πτυχιο ΑΕΙ αλλα θεωρω οτι θα επρεπε να μοριοδοτειται διότι είναι χαρτί ανώτερο από το απουτήριο λυκείου και θεωρω προσον το να κατεχεις πτυχιο τριτοβαθμιας εκπαιδευσης και μεγαλυτερο μαλιστα απο ενα διπλωμα Γ/Δ/Ε κατηγοριας που το παιρνει και η ''κουτση Μαρια'' στις μερες μας και ομως ο αποφοιτος ΑΕΙ θα παρει 0 μορια για την προσπαθεια τεσσάρων τουλαχιστον χρονων στα θρανια του Πανεπιστημιου ενω ο νταλικερης θα παρει 200. Κακα τα ψέματα επίσης όσοι πήγαν ιδιωτικό σχολείο έχουν απολυτήριο τουλάχιστον 19 που σημαίνει αυτομάτως 1900 μόρια. Προσωπικά μπορεί να έδινα κάποιον αν είχε κάνει κάποια σοβαρή παρατυπία στις επιτροπές (πχ κάποιον που με πλαστά χαρτιά πήρε μόρια ή δεν ξέρω εγω τι) αλλα δεν θα έδινα έναν ενδεχόμενο συνάδελφο επειδή έχει ένα τατουάζ στο χέρι του γιατί δεν το θεωρώ κακό, ούτε θεωρώ ότι έχει κάποια αρνητική επίπτωση στο αστυνομικό επάγγελμα ή στην εκτέλεση των καθηκόντων του. Και όσοι επιλαχών προκείται να το κάνουν στις επιτροπές θα πω ενα μεγάλο κρίμαι γιατί το να βγάζεις ''χολή'' με τέτοιο τρόπο είναι απαράδεκτο. Εγώ προσωπικά θα κοιτάξω την δουλειά μου και δεν θα ασχολούμαι με τους υπόλοιπους στις επιτροπές (αν είμαι επιτυχών/επιλαχών), θεωρώ ότι υπάρχουν άνθρωποι εκεί που θα κάνουν τη δουλειά τους, δε χρειάζεται να πετάγεται ο κάθε πικραμένος και να λέει για τον συνάδελφο του κόψτε τον κλπ μόνο και μόνο επειδή θέλει να του φάει τη θέση. Αν είναι να κόψουν κάποιον οι γιατροι για το τατουάζ ας τον κόψουν οι γιατροί γιατι αυτή είναι η δουλειά τους, δεν είναι η δουλειά των υπόλοιπων υποψηφίων να πετάγονται και να ''δίνουν'' τους υπόλοιπους, το ίδιο ακριβώς ισχύει και στις αθλητικές δοκιμασίες, θα είναι άνθρωποι εκεί που θα κρίνουν την ικανότητα των υποψηφίων. Εκφράζω την προσωπική μου άποψη χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κάποιον, καλή επιτυχία σε όλους!
"Θαρσείν Χρή" ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
Storm Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 10/Ιουνίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 21:38
Slade7 αμα ερθει κοσμος με ισοθερμικο αθλητικο μακρυμανικο δε θα παρει κανεις χαμπαρι και δε νομιζω να μπορει κανεις να πει, ο ταδε εχει κτλ ετσι στα καλα καθουμενα χωρις να. φαινεται. τπτ (δεν εχω τατουαζ)
Επιστροφή στην κορυφή
Ghost Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 21:38
Επειδή πραγματικά διαβάζω τα ότι να ναι εδώ μέσα... με άτομα που απλά πήγαν ειδικές δυνάμεις και λένε ότι τους κατέβει νομίζοντας ότι είναι στρατηγοί. ’λλοι πάλι μιλάτε για αθλήματα ενώ δεν τα δώσατε ποτέ μέσα στην αστυνομία για να δείτε τι ακριβώς γίνεται. ’λλοι πάλι λένε για ΑΕΙ ΤΕΙ και μόρια και μόρφωση λες και μιλάμε για θέση η οποία είναι επιστημονικά τεκμηριωμένη για την νασα. ( ειδικούς φρουρούς ζητάει Όχι επιστημονικά τεκμηριωμένα στελέχη για το αρχηγείο ) .. άλλοι πάλι στον κόσμο τους αναφέρουν βάσεις Α κατηγορία 2600 2700 και β κατηγορία 3.000... Ε δηλαδή έλεος... αρχικά 30% περισσότερες αναβολές στην θητεία αναφέρει το στρατολογικό.20% λιγότεροι τα τελευταία χρόνια σε ειδικές δυνάμεις... Και παίρνουν μέχρι το 1991 Όχι μέχρι το 1970 για να υπάρχει βάση 2700 για όνομα... έλεος... στη μάζα και στα τατουάζ θα κοπούν πολλά άτομα όσοι είναι 1.70 θα κοπούν κατά πάσα πιθανότητα. Και Στα αθλήματα θα πέσει πέλεκυς. Και έτσι είναι το σωστό και το αξιοκρατικό για όλους... Το 2011 λόγω πυροσβεστικής και λιμενικού μπήκαν άτομα επιλαχόντες με 2080 μόρια... ηρεμήστε λίγο και βάλτε ένα μέτρο στα ότι να ναι που σκέφτεστε ορισμένοι Γιατί είναι τελείως ανακριβές.
Επιστροφή στην κορυφή
Ghost Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 23:30
Dea το βγάζω 3:46 που σημαίνει μαθηματικά σε αφήνω 250 μέτρα πίσω.. σφαίρα 8.75 δεξί.. Οπότε δεν έχω κάτι να ανταγωνιστω από εσένα. Όσο για τις 30 μέρες που λέτε. Ακόμη και 20 Σεπτέμβρη να τα βγάλουν που δεν πρόκειται τόσο σύντομα... Μετά από 20 μέρες θα δώσουμε αθλήματα... άρα καλό Οκτώβρη! Μη λέτε ότι να ναι

Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 24/Μαΐου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 21:58
Ακριβώς αυτό με τν περιφέρεια διαχωριζει τους χοντρους από τους γυμνασμένους.. Σωστή αλλαγή.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 430431432433434 644>