Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΠροκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 642643644
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 16:43
Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Επισημαίνεται ότι, για όσους/ες υποψήφιους/ες βεβαιωθεί από τα οικεία Αστυνομικά Τμήματα ή τις τριμελείς Επιτροπές των Διευθύνσεων Αστυνομίας ότι κατέχουν το απαιτούμενο ανάστημα και προσέλθουν στις
προκαταρκτικές εξετάσεις, το ανάστημά τους θα μετρηθεί εκ νέου και αμετάκλητα από την Αθλητική Επιτροπή και θα υπάρξουν κυρώσεις για όσους/ες υπεύθυνους/ες δεν βεβαίωσαν το ακριβές ανάστημα των υποψηφίων.

Ποιος αξιωματικός θα πάρει την ευθύνη όταν έκανε αίτηση κάποιος να του βάλει χαριστικά 1.70 ; Εμένα ο αδερφός μου είχε βγάλει νέα ταυτότητα πριν 2 μήνες τον είχαν μετρήσει στο τμήμα με παπούτσια και τον έβγαλαν 1.90 ωστόσο του αφαίρεσε 2 πόντους και έγραψε 1.88 ο αξιωματικός δεν εμπιστευόταν την ταυτότητα που που ήταν από το ίδιο τμήμα και τον έβαλε να τον μετρήσει και τον έβγαλε 1.87 ωστόσο δεν παίρνει κάνεις αξιωματικός καμία ευθύνη να προσθέσει εκατοστά

ενώ για την ηλικία παίρνει ε ;
Επιστροφή στην κορυφή
Dias Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 16:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Johnny94

Dias power δεν απαντάς όμως έγκυρη η πηγή;2650 είμαι επιλαχών; γιατί σήμερα μέτραγαν μ 5000 αιτήσεις που είχαν μείνει άρα αν έχεις μάθει για 2620 2640 μπορεί να ανεβεί κιαλλο
. Σα να λες ότι έφαγε η Μπαρτσελόνα από την Καρδίτσα εφτά γκολ... έτσι ακούω εγώ βάση 2600...
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 16:45
Αρχικά αποστάλθηκε από kyriakos155

ενώ για την ηλικία παίρνει ε ;

Όχι βέβαια αυτό λέω εγώ δεν πιστεύω ότι δέχτηκαν αιτήσεις από πάνω των 28
Επιστροφή στην κορυφή
Commando Squadron B Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 09/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 17:01
Πραγματικά δεν αξίζει να ξανά γράψει κανείς σε αυτό το νήμα. Δεν σέβεστε ο ένας τον άλλον. Δεν σέβεστε και τα άτομα που έκαναν το φόρουμ και πιθανόν να είναι 40 και χρόνων πλέον. Τουλάχιστον εγω διάβαζα εδώ μέσα από το 11. Τραγικό παιδιά να ρωτάτε τον κάθε ανώνυμο κολλητέ με 2600 έχω ελπίδες; Τραγικό να λέμε κάθε μέρα 2600 η 2100 η βάση. Απλά τραγικό. Σε λίγες μέρες βγαίνουν οι πίνακες. Το 85% των παιδιών εδώ μέσα έχουν κάτω από 2600 αλλά δεν το σκεφτήκατε ποτέ. Όλοι οι υπόλοιποι δλδ και αυτοί που έκαναν 5 χλδς αιτήσεις σε 3 μέρες έχουν πάνω από 2600 δλδ και αυτοί εδώ μέσα που τα μάζευαν με κόπο έχουν κάτω από 2600. Οκ όπως το βλέπει ο καθένας τι να πω. Ακούστε την πηγή του καθενός λοιπόν και καλάψτε τη μοίρα σας. Χθες ήταν όλα καλά που έλεγαν για βάση 2300 σύμφωνα με πηγή κάποιου. Σήμερα πετάχτηκαν άλλοι δύο και λένε 2600 και καθεστε και μυξοκλαίτε.
Κανένας δεν ξέρει και κανένας δεν μπορεί να ξέρει. Ούτε αυτοί που τα μετράνε αυτή τη στιγμή. Τίποτα δεν τελείωσε ακόμη. Δώστε πάτημα εσείς στον κάθε ένα εδώ να σας χαλάει την ψυχολογία η να μπαίνει να τρολλαρει.
Από εμένα τα ξανά λέμε όταν βγουν οι πίνακες. Καλα μυαλά και καλά αποτελέσματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Dias Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 17:09
Η προκυρηξη ήταν ανοιχτή είκοσι μέρες περίπου... τις πρώτες 17 μέρες έγιναν 9000 αιτήσεις. τις 3 τελευταιες 9000αιτησεις. Ξαφνικαολοι οι καλοί σε μόρια αποφάσισαν να κάνουαχαρτια... ; ειπαν τζάμπα είναι και δε κάνουμε δε ξες τι παίζει;
Επιστροφή στην κορυφή
Dias Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 17:02
Αρχικά αποστάλθηκε από Anastasios123

Ο Αξιωματικός που λαμβάνει τις αιτήσεις των υποψηφίων, ακολουθεί πιστά την κανονιστική της προκήρυξης, χωρίς καμμία παράκληση... Διαφορετικά είναι νομικά εκτεθειμένος, και ελέγχεται πειθαρχικά και ποινικά για παράβαση καθήκοντος... Τέλος...
. Δώσε μας την εκτίμηση η πληροφορία για την βάση. Υ/α. Του νομου
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 17:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Commando Squadron B

Πραγματικά δεν αξίζει να ξανά γράψει κανείς σε αυτό το νήμα. Δεν σέβεστε ο ένας τον άλλον. Δεν σέβεστε και τα άτομα που έκαναν το φόρουμ και πιθανόν να είναι 40 και χρόνων πλέον. Τουλάχιστον εγω διάβαζα εδώ μέσα από το 11. Τραγικό παιδιά να ρωτάτε τον κάθε ανώνυμο κολλητέ με 2600 έχω ελπίδες; Τραγικό να λέμε κάθε μέρα 2600 η 2100 η βάση. Απλά τραγικό. Σε λίγες μέρες βγαίνουν οι πίνακες. Το 85% των παιδιών εδώ μέσα έχουν κάτω από 2600 αλλά δεν το σκεφτήκατε ποτέ. Όλοι οι υπόλοιποι δλδ και αυτοί που έκαναν 5 χλδς αιτήσεις σε 3 μέρες έχουν πάνω από 2600 δλδ και αυτοί εδώ μέσα που τα μάζευαν με κόπο έχουν κάτω από 2600. Οκ όπως το βλέπει ο καθένας τι να πω. Ακούστε την πηγή του καθενός λοιπόν και καλάψτε τη μοίρα σας. Χθες ήταν όλα καλά που έλεγαν για βάση 2300 σύμφωνα με πηγή κάποιου. Σήμερα πετάχτηκαν άλλοι δύο και λένε 2600 και καθεστε και μυξοκλαίτε.
Κανένας δεν ξέρει και κανένας δεν μπορεί να ξέρει. Ούτε αυτοί που τα μετράνε αυτή τη στιγμή. Τίποτα δεν τελείωσε ακόμη. Δώστε πάτημα εσείς στον κάθε ένα εδώ να σας χαλάει την ψυχολογία η να μπαίνει να τρολλαρει.
Από εμένα τα ξανά λέμε όταν βγουν οι πίνακες. Καλα μυαλά και καλά αποτελέσματα.

Αμήν!

Παίδες, πλέον δεν γίνεται να συνεχίσει αυτό το νήμα, κατάντησε συζήτηση καφενείου. Με το καλό όταν ανακοινωθούν οι πίνακες θα ανοιχθεί καινούργιο. Συνεχίστε με ΠΜ μεταξύ σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Anastasios123 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 22/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 16:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Όχι βέβαια αυτό λέω εγώ δεν πιστεύω ότι δέχτηκαν αιτήσεις από πάνω των 28
Ο Αξιωματικός που λαμβάνει τις αιτήσεις των υποψηφίων, ακολουθεί πιστά την κανονιστική της προκήρυξης, χωρίς καμμία παράκληση... Διαφορετικά είναι νομικά εκτεθειμένος, και ελέγχεται πειθαρχικά και ποινικά για παράβαση καθήκοντος... Τέλος...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 642643644