Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΠροκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 636637638639640 644>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Tzivis1997 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:29
Έμαθα χθες από τον πατέρα μου ο οποίος υπηρετεί στο σώμα ότι στην Αμφισσα πολη 10000 κατοίκων γίνανε 130 αιτήσεις περίπου οι 70 κάτω από 2100 μορια παιδιά και οι υπόλοιπες από 2400 έως 3100 35 άτομα άνω τον 2500! Μόνο στην αμφισσα οπότε φανταστείτε κάπου αλλου σε μια πόλη με περισσότερους κατοίκους 1000 τις εκατό έγκυροι πηγή!2570 έχω εγώ ! Υπηρετώ ήδη σαν σωφρονιστικος με την σοχ! Ανεβασμένη η βάση παιδιά 35 άτομα σε 10000 κατοίκους πάνω από 2500!! Και 2 με 3000 και... Το 11 μόλις 10 η 15 είχαν 3000 και τώρα έχουν ήδη δύο στην αμφισσα ! Καλή επιτυχία σε όλους τα Λέω αυτά για να βοηθήσω λίγο την κατάσταση
Επιστροφή στην κορυφή
Θανος2468 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 21/Ιουλίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:35
Εγώ πήρα απεριόριστο και κατέθεσα το α1 που και αυτό άδικο ειναι κανονικα να δίνει 300 μορια
Επιστροφή στην κορυφή
KostasDea342 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:30
Ρε μάγκες αφήστε τι είναι άδικο και τι όχι σχετικά με την μοριοδοτηση. Έχω Α2 και έχω τα ίδια μορια με κάποιον που έχει απεριόριστα. Οκ άδικο μεν έτσι είναι όμως. ’δικο θεωρώ και το απολυτήριο να παίζει τόσο ρόλο. Δίκιο θεωρώ τα μόρια πολυτεκνειας και τριτεκνος. Το ξέρω πως κάποιοι θα με δαγκώσουν δυστυχώς με αυτό που θα πω αλλά είμαι πολύτεκνος και αντικείμενα η μάνα μου έχει βγάλει στην Ελλάδα 8 εργατικά χέρια. Όπως και έχει δώσει παραπάνω χρήματα από ένα μοναχοπαίδι. Το λέω γιατί το ζω. Κάποιοι θα το παρεξηγήσουν. Δεν με πολύ νοιάζει να σας μιλήσω αντρικια τα μόρια τα πήρα , όπως και κάποιοι από επαρχία με βαρβατα απολυτήρια. Το ξέρουμε το ΦΕΚ. Μην το κρίνεται. Έχασα για 4 μέρες τα μόρια του ΙΕΚ. ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΡΕΧΑ ΣΤΟ ΙΕΚ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΉ . Και επειδή τελειώνω την πρακτική μεθαύριο δεν μπορώ να το δηλώσω. ’τυχος πολύ . Ας χαλαρώσουμε με ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ foroum Είτε ένας φίλος. Ασ μην κλείσει πάλι να είμαστε εδώ όταν βγουν τα μόρια να πούμε την θέση μας
Επιστροφή στην κορυφή
Επιλοχίας
Επιλοχίας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:39
Ορίστε. Νταξει έτσι είναι η προκήρυξη τι να κάνουμε ; Όλοι σκαμε όλοι το θέλουμε. Τα μόρια που έχει ο καθένας δεν τα έκλεψε από άλλον. Ασ ηρεμήσουμε ασ προπονηθούμε να μαστε έτοιμοι να δούμε τα αποτελέσματα
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 20/Μαΐου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:50
Τίποτα δεν είναι άδικο στην προκήρυξη ούτε στη ζωή.. όποιος θέλει παλεύει κ όποιος θέλει τον παλεύουν είναι απλά τα πράγματα.. εις γνώσεις σας κ εις γνώσεις μου να βγάζαμε καλύτερο βαθμό στο σχολείο να βγάζαμε διπλώματα η να πηγαίναμε αγγλικά η οτιδήποτε σχετίζεται με κάτι τέτοιο. ειτε τα έχεις είτε όχι στο δικό σου χέρι ήταν κ είναι ξ μιλάω ειδικά γι'αυτούς που έχουν χρόνια μπροστά ν τους πέρνει για μια τέτοια προκήρυξη γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.. κ μην μου απαντήσει κάνεις για το οικονομικό. γνωριζω πολύ καλά ότι δεν είναι όλοι λεφτάδες κ ούτε έχουν πλάτες όπως δε έχω κ εγώ. αλλα κ εγώ έχω οικογένεια κ σπίτι κ ξόδεψα 1500 ευρώ να βγάλω ένα προφισιενσι κ ένα δίπλωμα γ κατηγορίας το οποίο μόνο το δίπλωμα έχω στα χέρια μου το άλλο πάει στράφι.. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η προσπάθεια μετράει αυτά έχουμε αυτά πορευόμαστε. ειδικα για τους μικρούς.. Γιατί κάποτε μίλησα για μόρια να τον βοηθήσω 20 χρόνον παιδί που έχει 8 χρόνια μπροστά του κ του μίλησα να βγάλει γ.. κ τι μ είπε; μα δεν θέλω να δουλέψω φορτηγώ.. σου είπε κάνεις ρε μεγάλε να δουλέψεις; το έχεις απλά για ν έχεις κάποτε... αυτά από εμένα καλή πορεία σε όλους λεβεντοπαιδα
Ο. Π. Κ. Ε
Επιστροφή στην κορυφή
poliths Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Dea pz

Αρχικά αποστάλθηκε από Player7

Slade7 αν καποιος κοπει στα ψυχοτεχνικα γιατι την αλλη μερα να παει για αθληματα; Κανονικα δε πρεπει να σου πουν αν κοβεσαι εκεινη την ωρα;
Για να μη στο λενε σημαινει οτι τα "μαγειρευουν", αρα παλι στο βυσμα καταληγουμε!
Στην αστυφυλακων παντως οταν εδινα, οποιος κοβοταν πρωτη μερα στους γιατρους δε συνεχιζε τη διαδικασια!
Εφόσον κριθείς την μια μέρα κατάλληλος συνεχίζεις γ την επόμενη. Μην τ μπερδεύετε κ λέτε λάθος πληροφορίες

Στις ΠΚΕ των ΑΣΕΙ ΑΣΣΥ με το πέρας κάθε τμήματος (ψυχοτεχνικών, υγειονομικά, αθλήματα) βγαίνει λίστα και λέει ποιοι περάσανε και ποιοι κόπηκαν όσοι είχαν κοπεί την επόμενη μέρα δεν τους βλέπαμε
Επιστροφή στην κορυφή
Επιλοχίας
Επιλοχίας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:51
Μα δεν μπορούμε να κάνουμε τιποτααααα. Ηρεμία και θετική σκέψη. Όλοι εμείς είμαστε σε θέση να κάνουμε τα χαρτιά μας. Στα αρχιδια σας τα μόρια. Έχετε την υγεία σας. Πόσα παιδιά ξέρω με πραγματικά κοτσια , μυαλό και ευγένεια που δεν μπορούν να τα κάνουν. Μην είστε αχάριστοι λοιπόν. Κάντε τον σταυρό σας πριν κοιμηθητε που έχετε την υγεία σας και αφήστε τριτεκνους πολύτεκνους γυναίκες και οοοοτι άλλο σας φταίει
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:21
Κακα τα ψεμματα πολλα παιδια με κατω απο 2400 αναθαρισαν της τελευτεες μερες και αυτα που λενε μερικοι τους κακοφενονται οτι ειναι να γινει θα γινει
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Αρχικά αποστάλθηκε από PAPAXITOS

https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/eidikoi-froyroi-mahi-gia-tin-ekdosi-ton-apotelesmaton
Σάββατο λέγανε για 10.500 και σε 2 μέρες έγιναν 19.000 αιτήσεις χαχα πολύ απλά ισχύει ότι Σάββατο είχαν 14 15 και έγιναν κάνα 3αρη την Δευτέρα και είναι 18000. Κοιτάξτε να δείτε που θα εκπλαγούμε όλοι με την βάση έρχεται βόμβα!!!
δλδ ποσο λες ;
Επιστροφή στην κορυφή
Storm Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 10/Ιουνίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:22
Σε περιπτωση που εχουν γινει ας πουμε 18000 αιτησεις, το 7% αυτων ειναι 1260...
Για ολοκληρη την ελλαδα, εμενα παντως δε μου φαινεται και τοσο δυσκολο να βρεθουν αυτοι οι 1260 με μορια πανω απο 2500 καθως δε θελει και τρελα χαρτια για να τα φτασεις...
Τωρα βεβαια ποσο θα ναι τελικα η βαση κανεις δεν ξερει και δεν εχει και σημασια γτ δεν μπορει κανεις να κανει κατι γι αυτο ουτε να το ελεγξει...
Ξεκολλατε απο τη βαση κτλ και πειτε κατι πιο εποικοδομητικό και σχετικο με την προκηρυξη...
Τα χσρτια τα δωσαμε, η προθεσμια εληξε οποτε οτι και να λετε δεν εχει σημασια ουτε αλλαζει τπτ..
Σε μερικες μερες ολοι θα μαθουμε ποσο θα ναι, αλλοι θα ναι οκ αλλοι θα στεναχωρηθουν...

Επιστροφή στην κορυφή
Ηρακλης10 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:22
Είναι δύσκολο να παει η βάση 2500! Λέτε παρά πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:26
Αν παντως ισχυει ο μεγαλος αριθμος των γυναικων, μονο καλο μπορει να κανει στους επιλαχοντες και στη τελικη βαση.

Επιστροφή στην κορυφή
Spyros D. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:28
Κάτσε ρε Μάθιου γιατί μας προβλημάτισες τώρα, εμείς με τα 2500 να κάνουμε καμιά προπόνηση ή να πάμε για καμιά βουτιά καλύτερα; !
Επιστροφή στην κορυφή
nick521 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:25
Περιπου οπως του 11 θα ειναι η βαση, προσωπικη μου αποψη
Επιστροφή στην κορυφή
Θανος2468 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 21/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:42
Ωραίος Κώστα ετσι πρεπει παιδιά θετική σκέψη και έχει Η Παναγία
Επιστροφή στην κορυφή
PAPAXITOS Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:47
https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/eidikoi-froyroi-mahi-gia-tin-ekdosi-ton-apotelesmaton
Επιστροφή στην κορυφή
Johnny94 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:20
Μαθιου ρε φίλε εξήγησε μου όταν λες 2500 και πάνω εννοεις βάση 2500 και μένουν 5000 αιτήσεις; η η βάση θα ναι 2600;
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2019 ώρα 14:52
Αρχικά αποστάλθηκε από PAPAXITOS

Σάββατο λέγανε για 10.500 και σε 2 μέρες έγιναν 19.000 αιτήσεις χαχα πολύ απλά ισχύει ότι Σάββατο είχαν 14 15 και έγιναν κάνα 3αρη την Δευτέρα και είναι 18000. Κοιτάξτε να δείτε που θα εκπλαγούμε όλοι με την βάση έρχεται βόμβα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 636637638639640 644>