Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΠροκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 620621622623624 644>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
pantzos4 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 03/Σεπτεμβρίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa

Υπάρχουν αρκετοί γεννηθείς του 1991-92 που είχανε κάνει τα χαρτιά τους και το 2011. Και είχανε περιθώρια να αυξήσουν τα μόρια τους, άμα δεν το παράτησαν μπορούσαν άνετα από το 2011 που είχανε 2200 μόρια τώρα να έχουν 2500 (δεν είχανε δίπλωμα για μηχανή).

To 2011 παιδιά του 92 ήταν 19 χρονών ωστόσο το 90% ήταν μέσα Στο στρατό η ακόμα δεν είχε μπει του 91 μπορούσαν να μπουν στρατό από Αύγουστο του 2010 ωστόσο Γ , Δ ΕΣΣΟ του 2010 θα μπορούσαν να κάνουν τα χαρτιά τους ( Όχι οι δόκιμοι όμως) Από την Α ΕΣΣΟ 2011 δηλαδή Φεβρουάριο δεν μπορούσαν διότι περνάν απολυτήριο Νοέμβριο. Συμπέρασμα ότι η προκήρυξη η φετινή είναι πολύ δίκαιη για τους 91 και 92 που δε είχαν ποτέ την ευκαιρία να συμμετάσχουν Στην προκήρυξη του 2011 ενώ οι 90αριδες αν έμπαινες 2009 Αύγουστο που μπορούσαν ακόμα και δόκιμος να έμπαινες έβγαινες τέλη του 2010 είχαν την ευκαιρία τους τότε, απλά τελικά επωφελήθηκαν αρκετά 91 ,92 Διότι είχαν μόρια ειδικών δυνάμεων- ΔΕΑ κτλπ από το 2012 Και είχαν χρόνο να μαζεύουν χαρτιά συνέχεια και συνέχεια ώστε να περιμένουν μια προκήρυξη ήρθε το 2019 7 χρόνια λοιπόν μάζευαν μόρια.
Συμπέρασμα : οι πιο πολλές θέσεις της προκηρύξεις θα πιαστούν από παιδιά 91 - 92
Αδερφέ του 1991 είμαι μπήκα με σειρά 309 δλδ 09 Δ εσσο πήγα δεα κανονικά και μπηκα με την 7η σειρά άνετα 2600+ είχα 190~ θέση. περιπου του 91 δεν πρόλαβαν να κάνουν χαρτιά μόνο όσοι επερνα την αναβολές χωρίς λόγο
Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Επιστροφή στην κορυφή
Νικ1992 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 09/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:55
Τελικα με τα τατουαζ ξερουμε ποια ειναι τα κρητηρια πως θα κοβονται
Επιστροφή στην κορυφή
pantzos4 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 03/Σεπτεμβρίου/2011
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:51
Αρχικά αποστάλθηκε από KatadromeasAR!

Μπορεί να μας πει κάποιος στα ψυχομετρικά τεστ κάποια αρνητικά και κάποια θετικά του χαρακτήρα του; Τι θα μπορούσαμε να πούμε σαν αρνητικό;
Εγώ 2 φορές π περασα έγραψα ανορθόγραφος. Μηλαω δυνατά και γρήγορα λεμαργος και κάτι ακόμα άκυρο δεν θυμαμαι
Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Επιστροφή στην κορυφή
basayevgr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 23/Ιουλίου/2019
Αρχικά αποστάλθηκε από KatadromeasAR!

Μπορεί να μας πει κάποιος στα ψυχομετρικά τεστ κάποια αρνητικά και κάποια θετικά του χαρακτήρα του; Τι θα μπορούσαμε να πούμε σαν αρνητικό;

Θα πεις αρνητικά του εαυτού σου. Και κοίτα να είναι σωστά γιατί είναι ψυχολόγοι στην επιτροπή και θα κάνεις και συνέντευξη μόνος σου, οπότε οτιδήποτε γράψεις θα εξεταστεί και θα ταυτοποιηθεί
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΠΟΚΟΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:56
Και εγώ 2 φορές που το πέρασα είχα βάλει πεισματάρης και τελειομανής

Επιστροφή στην κορυφή
TITO Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:58
Παιδιά συγνώμη για αυτό που θα πω αλλά ένας ειδικόςφ που μπήκε το 11 μου είπε πριν 5 λεπτά πως μπορεί να δωθεί παράταση σε μέρες που θα καταθέσει και άλλος κόσμος τα χαρτιά και πως οι αιτήσεις μέχρι τώρα είναι 18.000. απλά το αναφέρω χωρίς βέβαια να το πιστεύω. Ακούω γνωμες.
Επιστροφή στην κορυφή
OMADADIASPOWER Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:59
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ
Δυστυχώς σε πολλούς δεν θα τους αρέσουν αυτά που θα πώ αλλά απο ΈΓΚΥΡΗ ΠΗΓΉ οι αιτήσεις είναι ανάμεσα στις 19 με 20.000 και τα μόρια θα κυμανθούν από 2500 μέχρι 2600
Όταν υπάρξει κάτι νεότερο για τα ακριβές Μόρια θα σας ξαναγράψω εδώ
Αυτά για κάποιους γελοίους εδώ μέσα που αναφέρουν συνέχεια Πως οι αιτήσεις από '' ΈΓΚΥΡΕΣ ΠΗΓΈΣ '' είναι το πολύ 14.000 και για κάποιους ακόμα χειρότερους που λέγανε οτι είναι 9 με 10.000

Εδώ μέσα εκτός απο λίγα άτομα οι πιο πολλοί είστε ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΚΑΤΑΛΗΛΟΙ γιατί συνεχώς λέτε ΒΛΑΚΙΕΣ και αγχώνεται τους πάντες με τα τρολλ σας

Είναι τελείως διαφορετικό να λέτε τι πιστεύετε όπως αρκετοί κάνουν και ΜΠΡ’ΒΟ ΤΟΥΣ Απο το να λέτε ΣΥΝΕΧΩΣ κάποιοι πως είστε σίγουροι για τον αριθμό των αιτήσεων και για τα μόρια που θα εισαχθεί ο τελευταίος

Πολλοί μπορεί να πείτε οτί και εγώ είμαι ένας από αυτούς Και σας τρολλάρω τώρα αλλά αυτό θα το καταλάβετε όταν επαληθευτούν αυτά που μόλις είπα

Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:31
Αρχικά αποστάλθηκε από shootmann

Καλησπερα αλανια μου 2370 στην β κατηγορια περιμενουμε το ονειρο της ζωης να γινει! Καλη επιτυχια σε ολους!

Καλή επιτυχία και σε εσένα φίλε... Όλοι με αυτό το όνειρο ζούμε τόσα χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
E'MK Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 16/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:59
Φιλαράκι ακου να δεις πως έχει η κατάσταση. Η προκήρυξη μοριοδοτεί περισσότερο αυτούς που έχουν κάνει ειδικές δυνάμεις διότι η θητεία εκεί είναι δύσκολη και θέλει να δώσει κίνητρο στους μελλοντικούς στρατεύσιμους να υπηρετήσουν εκεί. Τώρα οσον αφορά την προεδρική φρουρά, αποτελεί την attraction της χώρας μας και έχει κυρίως συμβολικό χαρακτήρα.(βλέπε υποδοχές αρχηγών κρατών απο τους τσολιάδες με παρουσία του προέδρου της Δημοκρατίας) Δεν λέω οτι η θητεία εκεί δεν είναι δύσκολη αλλά προφανώς δεν συγκρίνεται με αυτή των ειδικών δυνάμεων. Όσον αφορά τους ΔΕΑ κ μόνο απο το γεγονός οτι υπηρετούν 14 μήνες, δηλαδή 5 μήνες περισσότερο απο τους υπόλοιπους, πρέπει να υπάρχει κ κάποιο κίνητρο εκτός απο τα ελάχιστα χρήματα που παίρνουν που δεν φτάνουν ούτε για νοίκι. Δεν ξέρω για τους ΣΕΑ αλλά εάν όντως είναι σαν τους ΔΕΑ όπως λες κ υπηρετούν 14 μήνες κ δεν μοριοδοτούνται, τότε καταλαβαίνω την απορία σου.
Επιστροφή στην κορυφή
δημητρης98 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός
Απενεργοποιημένο μέλος

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2017
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Kirios

Αρχικά αποστάλθηκε από δημητρης98

Μια απορια παιδια οι ΣΕΑ δηλαδη οι αντιστοιχοι δεα του στρατου αλλα αυτοι ειναι του πολεμικου ναυτικου μπορουσαν να επερναν τα 500 μορια;
οχι αναγραφεται καταγραμμα μονο δεα

και υπαρχει καποιος λογος που εχουν δεα μονο;
Επιστροφή στην κορυφή
‘Θ’ ΜΑΚ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 14:00
Ρε Νικ αν ειναι δυνατόν ρε αδερφέ εχει τελειώσει η προθεσμία και εσυ ρωτάς ακόμα για αυτονόητα πράγματα τα οποία αναγράφονται ξεκάθαρα στην προκυρηξη... οποίος εχει ταττοο λαιμό ή χέρια σε σημείο που φαίνονται με το κοντομάνικο απλά κόβονται.. Ρωτάτε ποιο ουσιώδη πράγματα!!
Επιστροφή στην κορυφή
shootmann Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 28/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:34
Ετσι κυριακο να σαι καλα φιλε!
Επιστροφή στην κορυφή
basayevgr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 23/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:36
Μην πιάνεται συζήτηση για την αστυνομία της Αμερικής και το πώς περνάνε εκεί...1ον εκεί δεν πάει κανείς στην αστυνομία γιατίη νομοθεσία τους δεν έχει καμία σχέση με της Ελλάδας..2ον όσοι πάνε είναι κυρίως άτομα που δεν μπόρεσαν ούτε το σχολείο να βγάλουν και 3ον που είδα κάτι για τον μισθό τους, είναι από τους χειρότερους μισθούς που υπάρχουν στην Αμερική...

Μην μιλάτε αν δεν ξέρετε.. και επίσης το 90% που δηλώνει να περάσει στην αστυνομία στην Αμερική περνάει...
Επιστροφή στην κορυφή
E'MK Δες τη Λίστα

Μέλος από: 16/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:36
Καλή επιτυχία σε όλους αλάνια μου (Πλην τους βυσματίες). Έχουμε πεθάνει απο την αγωνία, μακάρι να βγουν τα αποτελέσματα όσο πιο σύντομα γίνεται. Έχω μια ερώτηση: Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς να μιλάμε για τέτοια αλλά ξέρει κανείς αν οι αθλητικές εξετάσεις δίνονται και στην Θεσσαλονίκη;
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατιώτης 333 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Παιδιά με 2790 μόρια στη β ομάδα τι πιστεύετε είμαι μέσα?
Επιστροφή στην κορυφή
KatadromeasAR! Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:48
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:57
Όποιος έχει τατουάζ σε εμφανή σημείο κάτω από το μπράτσο δηλαδή ή σε σημείο το οποίο φαίνεται με την θερινή στολή, κόβεται.

Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 13:38
Αρχικά αποστάλθηκε από E'MK

Καλή επιτυχία σε όλους αλάνια μου (Πλην τους βυσματίες). Έχουμε πεθάνει απο την αγωνία, μακάρι να βγουν τα αποτελέσματα όσο πιο σύντομα γίνεται. Έχω μια ερώτηση: Ξέρω ότι είναι ακόμα νωρίς να μιλάμε για τέτοια αλλά ξέρει κανείς αν οι αθλητικές εξετάσεις δίνονται και στην Θεσσαλονίκη;

Πιθανότατα για τους βορειους να γίνουν στην Θεσσαλονίκη ναι. Σκέψου 1500 άτομα στην Αθήνα. Ο Χαμός θα γίνει.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 620621622623624 644>