Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΠροκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 608609610611612 644>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Πολιτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:18
Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος να περασεισ το αλμα εις υψος; ή οπως τον βολευει τον καθενα?

επισης υπαρχει κανεισ να προτινει καποιο ασκησιολογιο για το αλμα εις μηκος... ειμαι στα ορια "

ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:18
Παιδιά οι ζυγαριές που εχουν στα Α. Τ είναι παλιές και χάνουν.. λοιπόν οποίος θέλει να "ψηλώσει" έστω και δύο πόντους μονόζυγο... όλοι καμπουριαζουμε λίγο πολύ με ένα καλό γυμναστη γινόμαστε δύο μέτρα 😂
Επιστροφή στην κορυφή
Asdorf Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 30/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 23:01
Αρχικά αποστάλθηκε από Spyros D.

Επειδή κι εγώ το είχα άγχος έψαξα το παράρτημα το οποίο αναφέρει επί του θέματος: "Τίτλοι, πιστοποιητικά και βεβαιώσεις της αλλοδαπής, που απαιτούνται από την ανακοίνωση, πρέπει απαραιτήτως να συνοδεύονται από επίσημη μετάφρασή τους στην ελληνική γλώσσα.

Η επίσημη μετάφρασή τους γίνεται από αρμόδια κατά νόμο αρχή του Υπουργείου Εξωτερικών ή την Πρεσβεία ή το Προξενείο της ξένης χώρας στην Ελλάδα ή από δικηγόρο ή από άμισθο ερμηνέα διορισμένο βάσει του ν.148/26-12-1913/1-2-1914.Ειδικώς όμως μετά τον νέο «Κώδικα Δικηγόρων» (άρθρο 36 ν.4194/2013/ΦΕΚ 208/27.09.2013/τ. Α’), μεταφράσεις ξενόγλωσσων εγγράφων που γίνονται από δικηγόρο μετά την 27.09.2013, γίνονται δεκτές, εφόσον ο δικηγόρος βεβαιώνει ότι ο ίδιος έχει επαρκή γνώση της γλώσσας από και προς την οποία μετέφρασε.

Τα ανωτέρω (τίτλοι, πιστοποιητικά και βεβαιώσεις) γίνονται υποχρεωτικά αποδεκτά σε ευκρινή φωτοαντίγραφα από αντίγραφα εγγράφων που έχουν εκδοθεί από αλλοδαπές αρχές και έχουν επικυρωθεί από δικηγόρο. Γίνονται υποχρεωτικά αποδεκτά ευκρινή φωτοαντίγραφα από αντίγραφα ιδιωτικών εγγράφων, τα οποία έχουν επικυρωθεί από δικηγόρο. "
Ακριβώς φίλε μου αν έχεις πάει σε δικηγόρο είσαι καλυμμένος...
Επιστροφή στην κορυφή
1μαλιτης Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:39
Παιδιά από τι μέρα που κατέθεσα τα χαρτιά εδώ 5 μέρες προθεσμία να καταθέσω το πτυχίο αγγλικών; Επειδή το χω χάσει, πείτε μου ντε φακτο να ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Asdorf Δες τη Λίστα

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 23:00
Φίλε εγώ δεν διάβασα τπτ τέτοιο για την απόδειξη της αγγλικής γλώσσας στην προκήρυξη αν είμαι στραβος ας μου βρείτε την παραγραφο
Επιστροφή στην κορυφή
TITO Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:19
Αρχικά αποστάλθηκε από Johny311

Ποσο ειναι ο μισθος στους ειδικούς φρουρούς; στη σχολή πληρώνεσαι κανονικά;
ο μισθός είναι 850 για πρώτος μισθός και για 1000 μετά από κάποια χρόνια. Στην σχολή δεν ξέρω. Μπορώ να μάθω όμως
Επιστροφή στην κορυφή
1μαλιτης Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:50
Όχι φίλε, εαν κάνω ένσταση δε γίνεται με τπτ ε; Λόγω απώλειας δε θα βρω το δίκιο μου;
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:43
Αρχικά αποστάλθηκε από 1μαλιτης

Παιδιά από τι μέρα που κατέθεσα τα χαρτιά εδώ 5 μέρες προθεσμία να καταθέσω το πτυχίο αγγλικών; Επειδή το χω χάσει, πείτε μου ντε φακτο να ξέρω.
Δηλωσες οτι θα το προσκομισεις εντος 5 ημερων;
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 20/Μαΐου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:18
Ούτε εγώ δεν ξέρω τι έγραψα..250 με 300 με 280.. Παναγία μου.. συγχωρέστε με...250 με 280.. περίπου..
Ο. Π. Κ. Ε
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 23:01
Αρχικά αποστάλθηκε από shootman92

Καλησπερα σε ολους! Οσον αφορα την ξενη γλωσσα να σας πω τι ετυχε σε εμενα. Πηγα στο τμημα το πτυχιο λοουερ το οποιο χρειαζεται μεταφραση απο δικηγορο... Αφου δινω στον ανθυπαστυνομο τα χαρτια μου τα βλεπει και ειναι ολα οκ εκτος του λοουερ το οποιο επρεπε να εχει και σφραγιδα απο τον ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ και να γραφει και κατι ακομη επανω. Το ξαναπηγα στο γραφειο που κανουν τις μεταφρασεις και ολα ενταξει! Καλη επιτυχια σε ολους μας!
Η σφραγίδα τ Δικηγόρικου συλλόγου δεν είναι απαραίτητη ίσως. Ο δικηγόρος να μην είναι νομιμοποιημένος κ γ αυτό ν την ζήτησαν.. στην ουσία τους ενδιαφέρει να λέει πως είναι επικυρωμένο μ υπόδειξη τ πρωτότυπου κ πως ξέρει τις δυο γλώσσες ! Υπογραφή δικηγόρου Βάση νόμου σφραγίδα κ είστε πιπίλα
Επιστροφή στην κορυφή
shootman92 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Φεβρουαρίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:51
Καλησπερα σε ολους! Οσον αφορα την ξενη γλωσσα να σας πω τι ετυχε σε εμενα. Πηγα στο τμημα το πτυχιο λοουερ το οποιο χρειαζεται μεταφραση απο δικηγορο... Αφου δινω στον ανθυπαστυνομο τα χαρτια μου τα βλεπει και ειναι ολα οκ εκτος του λοουερ το οποιο επρεπε να εχει και σφραγιδα απο τον ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ και να γραφει και κατι ακομη επανω. Το ξαναπηγα στο γραφειο που κανουν τις μεταφρασεις και ολα ενταξει! Καλη επιτυχια σε ολους μας!
Επιστροφή στην κορυφή
Spyros D. Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:58
Αρχικά αποστάλθηκε από shootman92

Επειδή κι εγώ το είχα άγχος έψαξα το παράρτημα το οποίο αναφέρει επί του θέματος: "Τίτλοι, πιστοποιητικά και βεβαιώσεις της αλλοδαπής, που απαιτούνται από την ανακοίνωση, πρέπει απαραιτήτως να συνοδεύονται από επίσημη μετάφρασή τους στην ελληνική γλώσσα.

Η επίσημη μετάφρασή τους γίνεται από αρμόδια κατά νόμο αρχή του Υπουργείου Εξωτερικών ή την Πρεσβεία ή το Προξενείο της ξένης χώρας στην Ελλάδα ή από δικηγόρο ή από άμισθο ερμηνέα διορισμένο βάσει του ν.148/26-12-1913/1-2-1914.Ειδικώς όμως μετά τον νέο «Κώδικα Δικηγόρων» (άρθρο 36 ν.4194/2013/ΦΕΚ 208/27.09.2013/τ. Α’), μεταφράσεις ξενόγλωσσων εγγράφων που γίνονται από δικηγόρο μετά την 27.09.2013, γίνονται δεκτές, εφόσον ο δικηγόρος βεβαιώνει ότι ο ίδιος έχει επαρκή γνώση της γλώσσας από και προς την οποία μετέφρασε.

Τα ανωτέρω (τίτλοι, πιστοποιητικά και βεβαιώσεις) γίνονται υποχρεωτικά αποδεκτά σε ευκρινή φωτοαντίγραφα από αντίγραφα εγγράφων που έχουν εκδοθεί από αλλοδαπές αρχές και έχουν επικυρωθεί από δικηγόρο. Γίνονται υποχρεωτικά αποδεκτά ευκρινή φωτοαντίγραφα από αντίγραφα ιδιωτικών εγγράφων, τα οποία έχουν επικυρωθεί από δικηγόρο. "
Επιστροφή στην κορυφή
Spik Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 07/Αυγούστου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:22
Αρχικά αποστάλθηκε από Kirios

Αρχικά αποστάλθηκε από TITO

Να ρωτήσω κάτι παιδιά. Τελικά όσοι περάσουν,7 Οκτωβρίου θα είναι στις σχολές; Είναι σίγουρο;
ετσι ακουγεται τπτ δν ειναι συγουρο

Σίγουρο είναι, αφού βγήκε προκήρυξη για εταιρία catering να ταίζει ειδικούς φρουρούς απ'τις 7 Οκτώβρη στην Κομοτηνή.
Επιστροφή στην κορυφή
lucky97 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:21
Β κατηγορία 2580 έχω ελπίδες ; Τι λέτε;
Επιστροφή στην κορυφή
Tilemos Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 31/Ιουλίου/2019
Αρχικά αποστάλθηκε από 1μαλιτης

Δεν μπορείς να καταθέσεις τίποτα άλλον πλέον. Μόνο αν είχες κάνει υπεύθυνη δήλωση ότι θα το προσκομισεις εντός προθεσμίας.
Επιστροφή στην κορυφή
Asdorf Δες τη Λίστα

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:50
Αρχικά αποστάλθηκε από iceman2

Επιστρεφω στις αναλυσεις... αμα ισχυουν τα λεγομενα του lamdar92 που συμφωνα με προηγουμενη αναλυση μου βλεπω οτι ισχυουν καθως εδω και 3 μερες πριν μιλουσα για βαση 2170-2220 μεσω στατιστικης αναλυσης που το επιβεβαιωσε και ο anastasios123 που ειναι στο σωμα, μη σας φανει καθολου παραξενο που η βαση θα κουνηθει ελαχιστα προς τα πανω πχ 30 μορια max. Καθως απο τις σκαρτες 5000 που μενουν να ανοιχτουν μονο οι 300 θα "περασουν" την τωρινη βαση! Και ομως μονο τοσες, αυτη ειναι η μαγια των μαθηματικων!
Αρα αμα εχουμε βαση 2180 τωρα για την 1200 θεση, τοτε τα 2180 θα τα εχει ο 300στος επιλαχων δηλ η 1500 θεση και θα παρουν και αλλους 60 ακομα με τη βαση να πηγαινει στα 2170 μαζι με τους επιλαχοντες.
Για τους 1200 επιτυχοντες θα ειναι 2210 max

Περιμενω τα αποτελεσματα... Ειναι προσωπικο στοιχημα
Μου έφτιαξες το βράδυ 2340 πάμε δυνατα
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 20/Μαΐου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2019 ώρα 22:21
Είναι κ από το. μυστικο άντε σήμερα θα ξεφύγω κα θα λαλακιστω λίγο να πάω για τούφα.. ένα είναι το μυστικό για τους ελεύθερους.. μονόζυγο συνεχώς κ όταν θα βγαίνετε έξω θα προσπαθείτε να τσιμπάτε πολύ ψιλές γυναίκες.. ωστε στην κατάλληλη στάση να. μην καμπουριαζεται να είστε συνεχώς στην τεντα...(Για όποιον πονηρό το καταλαβε)κ συγγνώμη αν βλέπουν γυναίκες αλλά πρέπει να τους ξελαμπικαρω λίγο.
Ο. Π. Κ. Ε
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2019
Ότι κατέθεσες , κατέθεσες..
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 608609610611612 644>