Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 443444445446447 456>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Kirios Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2019
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Kirios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: Από χθες ώρα 14:45
Αρχικά αποστάλθηκε από kyriakos155

Αφού ανακοινωθούν οι λίστες , πότε είναι τα αθλήματα ;
Μετα απο καμια 15ρια μερες
Επιστροφή στην κορυφή
Χ.Ε.Λ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Χ.Ε.Λ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 14:48
Καλησπερα πηγα χτες να καταθεσω τα χαρτια μου και πηγα με βεβαιωση αναβαθμησης διπλωματος σε Α κατηγορια απο 125cc χωρις συμπλεκτη που κατεχω απλα δεν εχω παρει ακομα στα χερια μου εδω και ενα μηνα το καινουργιο διπλωμα και ο αξιωματικος μου ειπε οτι ειναι το ιδιο πραγμα μην μου δινεις την βεβαιωση φερε να βγαλουμε φωτοτυπια το 125. Ειναι δυνατον ρε παιδια να ισχυει αυτο να ειναι το ιδιο το διπλωμα μηχανης με το 125 και να παιρνεις τα ιδια μορια;
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 14:50
Σαν του 2011 αποκλειεται να ειναι.. δε νομιζω πανω απο 2500, δυσκολο!
Το θεμα ειναι σε τι σειρα θα φτασει στους επιλαχοντες! Μπορει και με 2300 να μπει καποιος μετα τα κοψιματα, μπορει και με λιγοτερο δε ξερουμε!
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 14:53
Αρχικά αποστάλθηκε από Billysapo

Η βάση φιλε μ λες να περάσει τα 2500 μόρια; Η θα ειναι σαν του 2011 που μπήκε σε θέση 1450 με 2280;

Η βάση δεν έχει να κάνει με τους επιλαχόντες. Η βάση κλειδώνει στον αριθμό που ορίζει η προκήρυξη σε κάθε κατηγορία.

Το 2011 ο 960ος είχε 2360. ’ρα τόσο ήτανε η βάση. Ο τελευταίος από τους επιλαχόντες του 2011 ήτανε σε θέση 1700+ και είχε 2220 μόρα.

Το 2011 έτρεχαν 3 προκηρύξεις μαζί. Οι περισσότεροι έφυγαν από τις σχολές για να πάνε στην Πυροσβεστική κυρίως και στο Λιμενικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Kirios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 14:55
Παντως αυτα που ακουγοντε απο τα ΑΤ πανελλαδικα πολλες ετισης αλλα οι ποιο πολλες μεχρι 2400
Επιστροφή στην κορυφή
Vicop Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: Από χθες
  Παράθεση Vicop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:01
Αρχικά αποστάλθηκε από HELLENICROWER

Καλησπερα παιδια σημερα πηγα και κατεθεσα τα χαρτια μου, η αστυνομικος ηταν πολυ εξυπηρετικη η διαδικασια μου πηρε γυρω στα 10 λεπτα το πολυ 15. Μου εδωσε και χαρτι με το τι χαρτια εχω προσκομισει. Τα μορια μου δεν μου τα εβγαλε και μου ειπε γενικα οτι δεν ειχανε περασει πολλα ατομα. Καλη επιτυχια σε ολους και ολες!

Τι εννοείς σου έδωσε χαρτί με τι χαρτιά προσκόμισες. Εμένα μου έδωσε μόνο ένα χαρτί υπογεγραμμένο που παει οτι παρέλαβε την αίτηση.
Επιστροφή στην κορυφή
nick521 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
  Παράθεση nick521 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:02
Όντως τα αποτελέσματα θα βγούνε τέλη Σεπτεμβρίου; Και φαντάζεστε να πάρει και επιλαχόντες; Γιατί μερικά σάιτ λένε για επιλαχόντες δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:19
Τα αποτελέσματα μέχρι 20 Σεπτεμβρίου μαξ παιδιά. Αλλιώς δεν βγαίνει το χρονοδιάγραμμα που έχουν στο υπουργείο! Τώρα για επιλαχόντες δεν ξέρει κανένας ποσους θα πάρει!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 20/Μαΐου/2019
  Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:24
Ναι απο οτι διαβαζω μεχρι 20 θα ειναι τα αποτελεσματα.. Τώρα για επιλαχών που λένε τα παιδιά σίγουρα θα καλέσει την καβατζα που έχει απ α κατηγορία 360.. αν δεν βρει θα καλέσει κ άλλους. αλλα κάνεις δεν ξέρει μπορεί να τους βρει μπορεί κ όχι.. Από Δευτέρα πιστεύω θα γίνεται ο κακός χαμός στα ατ.. Τώρα θα γυρίσει κ ο κόσμος
Ο. Π. Κ. Ε
Επιστροφή στην κορυφή
Mathiou1995 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Mathiou1995 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:30
Ρε παιδιά υπάρχει πουθενά ο κανονισμός που λέει ότι το Α1 125 κυβικά πιάνει τα 300 μόρια γιατί θα τρελαθώ...
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Kirios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:32
Αρχικά αποστάλθηκε από Mathiou1995

Ρε παιδιά υπάρχει πουθενά ο κανονισμός που λέει ότι το Α1 125 κυβικά πιάνει τα 300 μόρια γιατί θα τρελαθώ...
τα παντα εκτος του 50ριου 300
Επιστροφή στην κορυφή
Mathiou1995 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Mathiou1995 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:34
Σίγουρα; Θα μπορούσατε να με παραπεμψετε σε κάποιο νόμο ή απόσπασμα της προκυρηξης να το δω ;
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Kirios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:37

Σίγουρα; Θα μπορούσατε να με παραπεμψετε σε κάποιο νόμο ή απόσπασμα της προκυρηξης να το δω ;
Δεν το γνοριζω αυτο ας το πει καποιος που ειναι γνωστης
Επιστροφή στην κορυφή
Commando Squadron B Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 09/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Commando Squadron B Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:38
Διάβασε την προκυρηξη! Αν πάλι δεν βγάζεις άκρη η δεν εισαι σίγουρος ότι παίρνεις τα 300 ανέτρεξε στα αποτελέσματα του 11 και δες όσοι είχαν για 125 πόσα μόρια πήραν! Αλλά είναι σίγουρο όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω!
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:39

Eσύ τι λες να μην υπάρχει νομοθεσία και να βαφτίζει ο καθένας το δίπλωμα μοτοσυκλέτας όπως του έρθει;

Το Α1 δίπλωμα οδήγησης ανήκει στην κατηγορία μοτοσυκλέτας έως 125 κ. Ε. Μέγιστη ισχύς 11 Kw. Όπως διαμορφώνονται με το Π. Δ.51/2012 που ισχύουν από 19/1/2013.

Aυτά όσοι μπείτε και πάτε στην ΔΙ. ΑΣ πρέπει να τα ξέρετε απ'έξω... Οι καγκουροπιτσιρικάδες παραμονεύουν σε κάθε στενό
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:41
’ντε πάλι με τους νόμους. Για να στο εξηγήσω όσο πιο απλά γίνεται. Α1 Α2 και το απεριόριστο είναι διπλώματα τύπου μοτοσυκλέτας. Το 50αρι δηλαδή το ΑΜ είναι τύπου μοτοποδηλατου και είναι το μοναδικό στην κατηγορία του!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Dea pz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:43

Τα διπλώματα κατηγορίας Α1-Α2-Α θεωρούνται ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ... τ λέει η προκ ;300 μόρια σε κατέχων δίπλωμα μοτοσυκλέτας ! ’ρα Α1-Α2-Α... το μοτοποδήλατο...100 μόρια.. μην αρχίσεις πάλι με τους νόμους !
Επιστροφή στην κορυφή
Mathiou1995 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Mathiou1995 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 15:43
Να στε καλά βρε παιδιά!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Να στε καλά
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 443444445446447 456>