Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΠροκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 436437438439440 644>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:46
Θα συμφωνήσω σε ολα. Αλλά στο θέμα φαγητού υπάρχουν και οι λέσχες που σου έρχεται πολύ φθηνότερα. Γενικά ρ παιδιά πρέπει να κάνουμε θυσίες όσοι το γουστάρουμε έτσι είναι τα πράγματα. Προσωπικά όσοι είμαστε πιτσιρικαδες δεν δικαιούμαστε να γκρινιάζουμε, ξέρουμε πως έχουν τα πράγματα και που πάμε δεν μας έβαλε κανένας το μαχαίρι στον λαιμό!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
lazaros85 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:48
Ρε συ Θάνο λες ότι έχεις μόνιμη δουλειά σε νοσοκομείο, και οτι θέλεις να μπεις στην αστυνομία να παίρνεις και καλα λιγότερα. Η γυναίκα μου με δεκα χρόνια προυπερεσια και δεν μπορεί να μπει σε δημόσιο νοσοκομείο εσύ πως τα κατάφερες μπήκες και τώρα θέλεις να φύγεις; Αν με το καλό μπεις στην αστυνομία θα εκπλαγεις με το πόσοι ειναι από επαρχία.
Επιστροφή στην κορυφή
lazaros85 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 16:06
Αρχικά αποστάλθηκε από Dea pz

Αν έχεις σπίτι την πάλευεις αν όχι θέλει ζορίσμα... επίσης με τον εξοπλισμό υ παίζει ; Επαρκεί αυτός της υπηρεσίας ;
Θα δεις πρώτα τι θα σου χρεωσουνε και από εκεί και περαα θα κρίνεις εσυ τι θα αγοράσεις και τι οχι. Πχ στολές παραλλαγής σίγουρα θα αγορασεις. Για τα άλλα τα παρελκόμενα θα τα δεις σιγά σιγά.
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:57
Αν έχεις σπίτι την πάλευεις αν όχι θέλει ζορίσμα... επίσης με τον εξοπλισμό υ παίζει ; Επαρκεί αυτός της υπηρεσίας ;
Επιστροφή στην κορυφή
Katsaplias Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 16:17
Συγγνώμη για την παρέμβαση αλλα μπαίνω καθημερινά να διαβάσω για την προκήρυξη, τα μόρια, τα αθλήματα κλπ (οτι δηλαδή μας αφορά αμεσα) και βλέπω πλέον συζήτηση καφενείου.
Ανοιξτε αλλο τοπικ για ενοίκια, σπίτια κλπ.
Κουρασε να γεμίζουν σελιδες τσαμπα.
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Φεβρουαρίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 16:17
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια συμβουλή δίχως προσωπικό συμφέρον. Είμαι εποχικος πυροσβέστης, αν κάνω αίτηση για φρουρός έχω πανω από 3000 μόρια, η μία θέση είναι μόνιμη αλλά Αθηνα η άλλη εποχιακά αλλά στο σπίτι μου επαρχία.. Τι συμφέρει καλύτερα;
Επιστροφή στην κορυφή
Δελτας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 16:28
ΛΟΚ μην ακούσεις κανέναν κάνε την επιλογή σου.. Η μία είναι μόνιμη δουλειά αλλά Αθήνα για ελάχιστα 8 χρόνια η άλλη είναι στο σπίτι σου αλλά εποχική.. Το θέμα είναι αν εσύ αντέχεις την επιβίωση με πολύ λίγα λεφτά να μενουν τσεπη την επικίνδυνοτητα και γενικά την Αθήνα 8 χρόνια μίνιμουμ.. Η αστυνομία το θετικό είναι ότι είσαι μόνιμος μετά την 5ετια από την άλλη δεν ξέρω μήπως κάποια στιγμή σε κάνουν μόνιμο και στη πυροσβεστική αυτό πρέπει να το δεις εσύ λοιπόν ότι και να κάνεις σου εύχομαι τα καλύτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Θανος2468 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 21/Ιουλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:31
... εννοω ότι μόνο εκει είχε αδερφέ δεν εννοώ ότι έψαχνα εκει και δούλευα πλατια βικτοριας επί 4 χρόνια αστο
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 17:25
Ρς παιδια ειδα εναν που εγραψε οτι ειναι 1.81 υψος και στο τμημα τον εβγαλαν 1.77 γιατο ειναι αυστηροι λεει.
Πως γινεται να σου φανε 4 ποντους; ή δε ξερετε πραγματικα ποσο υψος εχετε ή τα γραφετε επιτηδες δεν εξηγειται αλλιως.
4 ποντοι ειναι πολλοι, πως τους εφαγαν του ειπαν σκυψε; !
Εμενα με εβγαλαν κανονικα οσο ειμαι!
Επιστροφή στην κορυφή
lazaros85 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:29
Αρχικά αποστάλθηκε από Θανος2468

Ψανθε οταν ελεγα εγώ για επιδόματα λευτα βραδινά ρεπο. αδειες με πρηζανε και λέγανε θα τα δείτε μετα αυτα λες και είμαστε τπτ παιδάκια που δεν. ξερουμ τι τους γινετε εγώ πρωσοπικα δουλευω σε νοσοκομείο νοσιλευτης με αργιες ειμαι στα 900 με δωρα ολα μονιμη δουλεια! Αλλά μαρεσει πιο πολυ αστυνομία ονοιρο ζωης ! Είμαι αθηναίος νοικιάσω σπιτι Γαλάτσι 300 ευρο ανακαινισμενο 45 τετραγωνικά με την κοπέλα μ... τρυπα στην. ουσια δεν βρίσκεις σπιτι πραγματικά απορώ οπιοι έρθουν από αλλού που σκέτα θα βρουν σπιτι Εγώ έψαχνα 8 μηνες ολο σάπια εβρισκα πλατια βικτοριας και Αχαρνών εσεις ξέρετε παιδια
Αλήθεια τώρα είσαι Αθηναιος και έψαχνες σπίτι στην πλατεία Βικτωριας; Πλάκα θα κάνεις τωρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Σταύρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 16:29
Γεια σας παίδες!!!
Χρόνια πολλά!
Είμαι 25 χρόνων
Έχω τελειώσει προεδρική φρουρά
Έχω 16 απολυτήριο Λυκείου
Δίπλωμα αυτοκινήτου και μηχανής
Και είμαι τρετεκνος
Έχω 2800 μόρια λέτε να είμαι μέσα;
Ευχαριστώ καλή Παναγία σε όλους
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Xanthos

Fsafa εννοείτε αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα. Δηλαδή πόσοι θεωρείς ότι το 2008 το γούσταρα; Περισσότεροι από όσο του 11 η τώρα;

Στην ίδια κλίμακα είναι. Κακά τα ψέμματα λίγοι γουστάρουν τα σώματα ασφαλείας. Οι περισσότεροι την μονιμότητα ψάχνουν... Ένα 10-15% θέλει να γίνει αστυνομικός-πυροσβέστης-λιμενικός κτλπ... Αλλά στην Ελλάδα που περνάει 10 χρόνια κρίση αναγκάζεσαι και προσαρμόζεσαι. Κάποιοι μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα συνηθίζουν στην ιδέα της ένστολης ζωής, μερικοί δεν αντέχουν και παραιτούνται ή βάζουν βύσματα να πάνε σε γραφεία κτλπ.
Επιστροφή στην κορυφή
Δελτας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:34
Ότι καλύτερο Ειδικός φρουρός στην πλατεία Βικτωρίας χαχαχαχαχα... Φαντάζεστε παιδιά
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Θανος2468

Ψανθε οταν ελεγα εγώ για επιδόματα λευτα βραδινά ρεπο. Αδειες με πρηζανε και λέγανε θα τα δείτε μετα αυτα λες και είμαστε τπτ παιδάκια που δεν. Ξερουμ τι τους γινετε εγώ πρωσοπικα δουλευω σε νοσοκομείο νοσιλευτης με αργιες ειμαι στα 900 με δωρα ολα μονιμη δουλεια! Αλλά μαρεσει πιο πολυ αστυνομία ονοιρο ζωης ! Είμαι αθηναίος νοικιάσω σπιτι Γαλάτσι 300 ευρο ανακαινισμενο 45 τετραγωνικά με την κοπέλα μ... Τρυπα στην. Ουσια δεν βρίσκεις σπιτι πραγματικά απορώ οπιοι έρθουν από αλλού που σκέτα θα βρουν σπιτι Εγώ έψαχνα 8 μηνες ολο σάπια εβρισκα πλατια βικτοριας και Αχαρνών εσεις ξέρετε παιδια

Τα δώρα στο δημόσιο έχουν κοπεί πάντως. Πως τα παίρνεις εσύ;
Επιστροφή στην κορυφή
Δόκιμος1995 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 16:02
Μάγκες πρέπει να καταλάβουν ότι η προκήρυξη μιλάει για Αττική και όχι για όλη την Ελλάδα! Αυτό είναι το κακό στην υπόθεση. Μίλησα με τον ξάδερφό μου που ειναι στο σώμα (αξιωματικών) και μου λέει όσοι περασουν και μπουν στην σχολη Η τρεις πρώτη από τα διαγωνίσματα θα πάμε εκεί που θα επιλέξουν οι υπόλοιποι Αθήνα για πάρα πάρα πολύ καιρό εκτός και αν έχουν θείο υπουργό που και πάλι πρέπει να κάτσουν αναγκαστικά 5 Χρόνια Αθήνα.
Επιστροφή στην κορυφή
capten fan Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 19/Μαΐου/2017
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 16:25
Αρχικά αποστάλθηκε από ΛΟΚ

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια συμβουλή δίχως προσωπικό συμφέρον. Είμαι εποχικος πυροσβέστης, αν κάνω αίτηση για φρουρός έχω πανω από 3000 μόρια, η μία θέση είναι μόνιμη αλλά Αθηνα η άλλη εποχιακά αλλά στο σπίτι μου επαρχία.. Τι συμφέρει καλύτερα;

Το. Θεμα ειναι τι θες πραγματικά. Αν μπεις ειδικός φρουρός πρεπει να ξερεις οτι θα είσαι αθηνα για πολλα χρόνια σίγουρα. Σαν εποχικος τώρα εισαι σπιτι σου μαζι σου σε αυτό αλλα για να μπεις σημαίνει οτι σου αρέσει.
Εγω άκουσα οτι ισως μονιμοποιηθούν οι εποχικοί αλλα δε ξέρω. Οτι λεει η καρδια σου
ΔΕΛΤΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Δόκιμος 1995 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 15:41
Μάγκες πρέπει να καταλάβουν ότι η προκήρυξη μιλάει για Αττική και όχι για όλη την Ελλάδα! Αυτό είναι το κακό στην υπόθεση. Μίλησα με τον ξάδερφό μου που ειναι στο σώμα (αξιωματικών) και μου λέει όσοι περασουν και μπουν στην σχολη Η τρεις πρώτη από τα διαγωνίσματα θα πάμε εκεί που θα επιλέξουν οι υπόλοιποι Αθήνα για πάρα πάρα πολύ καιρό εκτός και αν έχουν θείο υπουργό που και πάλι πρέπει να κάτσουν αναγκαστικά 5 Χρόνια Αθήνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Σταύρος δρ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 16:25
Γεια σας παίδες!!!
Χρόνια πολλά!
Είμαι 25 χρόνων
Έχω τελειώσει προεδρική φρουρά
Έχω 16 απολυτήριο Λυκείου
Δίπλωμα αυτοκινήτου και μηχανής
Και είμαι τρετεκνος