Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 434435436437438 510>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Slade7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 12:43
Αρχικά αποστάλθηκε από Avatar

Σάββατο γίνονται αιτήσεις ή μόνο καθημερινές; Πήγε κάνεις;
τώρα αλήθεια περιμένεις απάντηση; διάβασέ την προκήρυξη
Επιστροφή στην κορυφή
lazaros85 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2019
  Παράθεση lazaros85 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 12:55
Αρχικά αποστάλθηκε από giannisiker

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!
Είναι πολύ στενάχωρο να διαβάζω μηνύματα με βρισιές, κοροιδίες κτλπ.
Σε αυτή την προκήρυξη διακιβέβεται το μέλλον και η σταδιοδρομία 1500 ατόμων.
Καλό θα ήταν αντί να κοροιδεύουμε και να λέμε ασυναρτησίες, να προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο δίνοντας πληροφορίες.
Καλό θα ήταν επίσης αν υπάρχουν παιδιά που είναι ήδη στο σώμα αν μπορούσαν να πουν κάποια πράγματα για την ζωή ενός ε. Φ. Στην Αθήνα. Αυτό ίσως να παρότρυνε ή να αποθάρρυνε κάποιον να κάνει τα χαρτιά του.
Καλή επιτυχία σε όλους!
Μισθολογικά τον πρώτο χρόνο θα υπάρξει στενότητα λόγω των κρατήσεων που υπάρχουν. Και ανάλογα σε πιο ασφαλιστικό ταμειο θα σ έχουν. Οι περισσότεροι θα έρθετε ΔΙΑΣ άλλοι σε τομείς που θα κάνετε ζωαρα και άλλοι που θα τρέχετε όλο το εξαωρο. Κάποιοι θα πάνε μεταγωγών και κάποιοι σε τμήματα. Τώρα το αν είναι καλά η αν δεν ειναι, αυτό εξαρτάται πως το βλέπει ο καθένας. Προσωπικά δεν το έχω μετανιώσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Σ.Υ.Α Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σ.Υ.Α Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 12:59
Σειρά πες μ όνομα !!! Μαζί ήμασταν Κρήτη!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Motorhead Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 17/Ιουνίου/2019
  Παράθεση Motorhead Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:03
Όταν εννοείς μπάσκετ, εννοείς σε ομάδα, ερασιτεχνικά;
Επιστροφή στην κορυφή
Spyros D. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Spyros D. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:06
Αρχικά αποστάλθηκε από Dea pz

Το ότι ακούω να λένε θα βάλω μέσον τον υπουργό τον τάδε πολιτικό κτλπ μ Ξεπερνάει... Η μας κοροϊδεύουν η κάτι κάνουμε λάθος εμείς

Αν μπαίνει και βύσμα στα μόρια, μάλλον εμείς κάνουμε κάτι λάθος!

Τώρα θα μου πεις, αν κανείς σκάσει με πιστοποιητικό Σουαχίλι από κανα άκυρο πανεπιστήμιο, θα κάτσει κανείς άραγε να διασταυρώσει αν είναι έγκυρο η το έφτιαξε στο photoshop και το πήγε στο δικηγόρο να ρίξει τις σφραγίδες;
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Dea pz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Αρχικά αποστάλθηκε από giannisiker

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!
Είναι πολύ στενάχωρο να διαβάζω μηνύματα με βρισιές, κοροιδίες κτλπ.
Σε αυτή την προκήρυξη διακιβέβεται το μέλλον και η σταδιοδρομία 1500 ατόμων.
Καλό θα ήταν αντί να κοροιδεύουμε και να λέμε ασυναρτησίες, να προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο δίνοντας πληροφορίες.
Καλό θα ήταν επίσης αν υπάρχουν παιδιά που είναι ήδη στο σώμα αν μπορούσαν να πουν κάποια πράγματα για την ζωή ενός ε. Φ. Στην Αθήνα. Αυτό ίσως να παρότρυνε ή να αποθάρρυνε κάποιον να κάνει τα χαρτιά του.
Καλή επιτυχία σε όλους!
Πρώτα 3 χρόνια 800 με 900 ευρώ μισθο 8-10 Χρόνια χωρίς μετάθεση για κανένα λόγω υπηρεσία ΔΙΑΣ ΔΙΑΣ ΔΙΑΣ σκοπιά άμεση δράση μεταγωγές κτλπ αυτά τα βασικά
8-10 χρόνια χωρίς μετάθεση για κανένα λόγο ! Σοβαρά ; Βλέπω δεν τ γνωρίζεις πολύ καλά όποτε καλό θα ήταν να λες όσα ξέρεις κ όχι απλά για να πέις κάτι !!! Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας όταν είδικα κάποια άτομα θα πάρουν σοβαρά το μήνυμα σ που μπορεί να τους αποτρέψει να κάνουν την αίτηση τους κτλπ... εννοείτε πως πας Αθήνα αλλά δεν εννοείτε πως 8-10 χρόνια μένεις εκεί σίγουρα.. υπάρχουν κ τ κοινωνικά κριτήρια... επίσης μην ξεχνάτε πως οι εφ μπορούν μα μετατεθούν μόνο ο σε θέσεις εφ ! Όποτε ερωτώ εγώ τώρα : από Νοέμβρη Δεκέμβρη δεν θα υπάρχει παλιά σειρά εφ άρα. Στις μεταθέσεις θα παίζει μεταξύ των 1500 της 2019 σειράς !
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Dea pz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:11
Αρχικά αποστάλθηκε από Spyros D.

Το ότι ακούω να λένε θα βάλω μέσον τον υπουργό τον τάδε πολιτικό κτλπ μ Ξεπερνάει... Η μας κοροϊδεύουν η κάτι κάνουμε λάθος εμείς
Αν μπαίνει και βύσμα στα μόρια, μάλλον εμείς κάνουμε κάτι λάθος! Τώρα θα μου πεις, αν κανείς σκάσει με πιστοποιητικό Σουαχίλι από κανα άκυρο πανεπιστήμιο, θα κάτσει κανείς άραγε να διασταυρώσει αν είναι έγκυρο η το έφτιαξε στο photoshop και το πήγε στο δικηγόρο να ρίξει τις σφραγίδες;
Πολλές. Φορές γίνετε διασταύρωση στοιχείων.. πχ απολυτήριο μπορεί να πάρουν. Τηλ στο σχολείο π ήσουν η γ γλώσσα στο αντίστοιχο οργανισμό ... μόνο έτσι μπορείς να δεις αν είναι έγκυρα είδωλως όχι πιστεύω
Επιστροφή στην κορυφή
Spyros D. Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Spyros D. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:14
Ε κι εγώ έχω ένα κάρο γνωστούς που παλεύουν για μια μετάθεση και με παιδιά και 10+ χρόνια στο σώμα και δεν μπορούν.

Χρειάζεται τύχη, κοινωνικά κριτήρια, βύσμα (Ιδανικά και τα 3!) Πράγματι δεν χρειάζεται να είναι απόλυτος κανείς, αλλά ούτε και να πηγαίνει με το δεδομένο της σίγουρης μετάθεσης. Λίγοι θα καταφέρουν να την πάρουν. Αυτή είναι η ουσία.

Το ελπίζω κι εγώ ως προς τα δικαιολογητικά, αλλά απ'την άλλη δεν ξέρω αν θα μπουν σε αυτή τη διαδικασία για τον όγκο χαρτούρας που θα δεχτούν για ξέρω γω 20.000+ αιτήσεις...
Επιστροφή στην κορυφή
MMA Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση MMA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:17
Motorhead από Βόλο είσαι;
Επιστροφή στην κορυφή
DOKIMOS 334 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Ιουνίου/2019
  Παράθεση DOKIMOS 334 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:23
Να ξερετε η μεταθεση ειναι δυσκολο πραγμα. Μην ακουτε αυτους που λενε μεταθεση σε 100 χρονια και τα σχετικα. Απο την σειρα του 11 εχω 2-3 ατομα που γυρισαν στις πολεις τους, το θεμα ειναι το εψαξαν πολυ και το κυνηγησαν. Δεν λεω οτι ειναι στανταρ αλλα υπαρχουν πιθανοτητες δεν ειναι απιθανο. Οπως ειπε ο φιλος παραπανω τυχη, σωστο timing, σωστες προυποθεσεις και γινεται. Αλλα συνηθως επειδη πολλοι τα παρατανε επειδη αποθαρρυνοντε και ετσι λισωνουν στην αθηνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 19/Οκτωβρίου/2011
  Παράθεση Avatar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:24

Αρχικά αποστάλθηκε από Avatar

Σάββατο γίνονται αιτήσεις ή μόνο καθημερινές; Πήγε κάνεις;
τώρα αλήθεια περιμένεις απάντηση; Διάβασέ την προκήρυξη

Την έχω διαβάσει δεν είδα κάπου να το διευκρινίζει
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Επιστροφή στην κορυφή
Lenoula Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Lenoula Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:28
Β κατηγορία παιδιά τι παίζει ; Τι μόρια ;
Επιστροφή στην κορυφή
lazaros85 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2019
  Παράθεση lazaros85 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 13:40
Περί μεταθέσεων
Για την ΕΝΝΑΤΗ σειρα που θα μπει τα πράγματα θα είναι πολύ πιο εύκολα γιατί απλά δεν υπάρχουν αλλοι στους πινακες μεταθεσεων εκτος απο καποιους πρώην δημοτικους στυνομικους και όσοι επανήλθαν από διαθεσιμότητα. Οσοι από εσάς αφού με το καλό μπείτε στην αστυνομια και ειστε παντρεμένοι η έχετε και παιδι τα πράματα απλοποιούνται ακομη περισσότερο. Το θεμα είναι να ανοίγει θέσεις για επαρχία. Μετα την αστυφυλακοποιηση πέφτει κλαμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 14:00

8-10 χρόνια χωρίς μετάθεση για κανένα λόγο ! Σοβαρά ; Βλέπω δεν τ γνωρίζεις πολύ καλά όποτε καλό θα ήταν να λες όσα ξέρεις κ όχι απλά για να πέις κάτι ! Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας όταν είδικα κάποια άτομα θα πάρουν σοβαρά το μήνυμα σ που μπορεί να τους αποτρέψει να κάνουν την αίτηση τους κτλπ... Εννοείτε πως πας Αθήνα αλλά δεν εννοείτε πως 8-10 χρόνια μένεις εκεί σίγουρα. Υπάρχουν κ τ κοινωνικά κριτήρια... Επίσης μην ξεχνάτε πως οι εφ μπορούν μα μετατεθούν μόνο ο σε θέσεις εφ ! Όποτε ερωτώ εγώ τώρα : Από Νοέμβρη Δεκέμβρη δεν θα υπάρχει παλιά σειρά εφ άρα. Στις μεταθέσεις θα παίζει μεταξύ των 1500 της 2019 σειράς !
Ρε φίλε είσαι στο σώμα και μιλάς; Δεν βρίσκεις Ε. Φ στην επαρχεία ούτε με σφαίρες ΔΕΝ ΠΑΊΡΝΕΙΣ μετάθεση εκτός Αθήνας για 8-10 ΧΡΌΝΙΑ ΕΚΤΟΣ αν κάνεις 2 3 παιδιά σταματήστε να λέτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι ενώ είστε απέξω έλεος πια με τον κάθε έναν εδώ μέσα
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 14:03
Αρχικά αποστάλθηκε από Spyros D.

Ε κι εγώ έχω ένα κάρο γνωστούς που παλεύουν για μια μετάθεση και με παιδιά και 10+ χρόνια στο σώμα και δεν μπορούν.

Χρειάζεται τύχη, κοινωνικά κριτήρια, βύσμα (Ιδανικά και τα 3!) Πράγματι δεν χρειάζεται να είναι απόλυτος κανείς, αλλά ούτε και να πηγαίνει με το δεδομένο της σίγουρης μετάθεσης. Λίγοι θα καταφέρουν να την πάρουν. Αυτή είναι η ουσία.

Το ελπίζω κι εγώ ως προς τα δικαιολογητικά, αλλά απ'την άλλη δεν ξέρω αν θα μπουν σε αυτή τη διαδικασία για τον όγκο χαρτούρας που θα δεχτούν για ξέρω γω 20.000+ αιτήσεις...
Πέστα όταν τα λέω εγώ με λένε κακό
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 14:06
Στην υπηρεσια του πατερα μου παντως υπαρχουν 3 φρουροι οι οποιοι ειχανε μπει το 2009. Και εχουν κανα 2 χρονια που ηρθανε επαρχια. Δεν ειναι απιθανη η μεταθεση απλα πολυ δυσκολη!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Dea pz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 14:07

Ρε φίλε είσαι στο σώμα και μιλάς; Δεν βρίσκεις Ε. Φ στην επαρχεία ούτε με σφαίρες ΔΕΝ ΠΑΊΡΝΕΙΣ μετάθεση εκτός Αθήνας για 8-10 ΧΡΌΝΙΑ ΕΚΤΟΣ αν κάνεις 2 3 παιδιά σταματήστε να λέτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι ενώ είστε απέξω έλεος πια με τον κάθε έναν εδώ μέσα
Αν διαβάσεις Παλαιότερα μ Πόστ θα καταλάβεις γιατί το λέω ! ’σε τώρα εσυ εσυ τις εξυπνάδες γιατί βλέπω γενικά τρομοκρατείς κόσμο ! Χαλάρωσε απλά κ ’σε τον Καθένα ν Κρίνει κ να ψάξει μόνος Τ Το ότι θέλει να μάθει. Εχυ κοιτά Τον εαυτό σ
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασίλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2019 ώρα 14:09
Παιδιά μετά και τη φετινή προκήρυξη ανοίγει ο δρόμος και για επόμενες ειδικών φρουρών στην επόμενη τετραετία; Τι πιστεύετε;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 434435436437438 510>