Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 427428429430431 465>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Kirios Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Kirios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Dea pz

Αν δείτε μ τ όσα λέμε κ ακούμε υπάρχει συμμετοχή αλλά όχι μ μεγάλα μόρια.. όποτε όλα θα παιχτούν σίγουρα..
Με τα ος τορα δεδομενα απο παιδια που πηγανε σε. ΑΤ συμφονω μαζι σ πολλες συμμετοχες οι ποιο πολλοι με 2300 και κατω
Επιστροφή στην κορυφή
SGT Frost Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SGT Frost Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:01
Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa

Ξεχνάς κάτι, είναι πολλά παιδιά που έδωσαν πανελλήνιες 2-3 ακόμα και 4 φορές για αστυνομία. Έβγαζαν 15000 μόρια και δεν έμπαιναν. Αυτά τα παιδιά έχουν απολυτήριο από 15 και πάνω. Πήγαν υπηρέτησαν Ε. Δ ή Δόκιμοι ακόμα και Π. Φ. Έβγαλαν δίπλωμα για αμάξι και μηχανή (δεν είναι δύσκολο) και θα κάνουν το όνειρο τους πραγματικότητα.

Υπάρχουν πολλοί συνδυασμοί που σε βάζουν Ε. Φ.

Κάποτε το 2007,2008 και 2009... Δείτε με τι μόρια έμπαιναν.
Αυτοι που ειναι καλα προετοιμασμενοι, ο αριθμος δεν θα ειναι πανω απο 100. Οσο για αυτους που θελουν να κανουν το ονειρο τους πραγματικοτιτα αυτοι κι αν δεν θα ειναι μετρημενοι.
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2019
  Παράθεση kyriakos155 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:05
Γράφετε, γράφετε και ξανά γράφετε ορισμένοι και κάνετε προβλέψεις. Οι περισσότεροι έξω θα πέσετε. Το κάνατε πανελλαδικές εξετάσεις. Ο αυξημένος αριθμός υποψηφίων δεν σημαίνει αυτόματα και αύξηση των βάσεων.

Αράξτε, κάντε κανα μπάνιο και λίγο υπομονή.

Το απολυτήριο είναι αυτό που θα κάνει την ανατροπή.

Παρ'όλα αυτά ας μου λύσει απλά κάποιος μια απορία. Οι επιλαχόντες πόσοι θα είναι για Α κατηγορία ; Επίσης ο αριθμός αυτός, είναι + από τους 1200 ή είναι μέσα σε αυτούς και οι επιλαχόντες ;

Ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Kirios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:08
Αρχικά αποστάλθηκε από kyriakos155

Γράφετε, γράφετε και ξανά γράφετε ορισμένοι και κάνετε προβλέψεις. Οι περισσότεροι έξω θα πέσετε. Το κάνατε πανελλαδικές εξετάσεις. Ο αυξημένος αριθμός υποψηφίων δεν σημαίνει αυτόματα και αύξηση των βάσεων.
Παρ'όλα αυτά ας μου λύσει απλά κάποιος μια απορία. Οι επιλαχόντες πόσοι θα είναι για Α κατηγορία ; Επίσης ο αριθμός αυτός, είναι + από τους 1200 ή είναι μέσα σε αυτούς και οι επιλαχόντες ;
Ευχαριστώ πολύ.
360 θα ειναι θα δωσουν αυληματα και θα περιμενουν τηλεφωνο
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:09
Είναι κρίμα και ταυτόχρονα παράλογο να μην μοριοδοτούνται έξτρα άτομα με πτυχία ΑΕΙ κ ΤΕΙ. Από ότι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής θέλουνε άτομα χαμηλής η μέτριας μόρφωσης για να μπορούνε να τους χειριστούνε πιο εύκολα. Ελλάδαρα μουυυ
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση kyriakos155 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:09
1200+360 δηλαδή ;
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση kyriakos155 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Κώστας

Είναι κρίμα και ταυτόχρονα παράλογο να μην μοριοδοτούνται έξτρα άτομα με πτυχία ΑΕΙ κ ΤΕΙ. Από ότι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής θέλουνε άτομα χαμηλής η μέτριας μόρφωσης για να μπορούνε να τους χειριστούνε πιο εύκολα. Ελλάδαρα μουυυ

Θέλουν στρατιώτες στους δρόμους, γραφιάδες έχει...
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Kirios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:13

1200+360 δηλαδή ;
ναι
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:13
Δηλαδη οσοι δεν εχουμε πτυχια ΑΕΙ και ΤΕΙ ειμαστε απο μετριας μορφωσης και κατω; Πολλοι απο εμας δεν προλαβαμε να φτασουμε καν στο 4ο ετος της σχολης μας, μιας που και η προκηρυξη ηρθε τωρα. Και κατα δευτερον την μορφωση και το επιπεδο ενος ανθρωπου δεν το οριζουν τα πτυχια του. Εχω δει γραβατομμενους αξεστους, και εχω δει ανθρωπους φτωχους που τους βλεπεις και τους ζηλευεις για το ηθος τους!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση kyriakos155 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:14
Ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakos155 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση kyriakos155 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:16
Αρχικά αποστάλθηκε από wolver

Δηλαδη οσοι δεν εχουμε πτυχια ΑΕΙ και ΤΕΙ ειμαστε απο μετριας μορφωσης και κατω; Πολλοι απο εμας δεν προλαβαμε να φτασουμε καν στο 4ο ετος της σχολης μας, μιας που και η προκηρυξη ηρθε τωρα. Και κατα δευτερον την μορφωση και το επιπεδο ενος ανθρωπου δεν το οριζουν τα πτυχια του. Εχω δει γραβατομμενους αξεστους, και εχω δει ανθρωπους φτωχους που τους βλεπεις και τους ζηλευεις για το ηθος τους!

Ποιος σου είπε ότι η ζωή είναι δίκαιη ;

Το ύφος και το ήθος ενός ανθρώπου δεν μοριοδοτείται, δυστυχώς !
Επιστροφή στην κορυφή
SGT Frost Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SGT Frost Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:21

Ναι ρε φιλε ειδαμε και τους μορφωμενους που μπαινουν στο στρατο για την βολεψη. Το μαχητικο πνευμα και η πειθαρχια πανε περιπατο γιατι τους κυριους που τους ενδιαφερει το μινιατικο. Αυτος που εβαλα τα σωματα ασφαλειας στης κολοπανεληνιες κατεστρεψε με τον πιο υπουλο τροπο την μαχητικοτιτα του στρατου.
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Contractor

Κάνω πρόβλεψη για 2580 και εξηγώ.3000+ 100 υποψήφιοι 2900-2999 100 υποψήφιοι (10 άτομα ανα δεκάδα) 2800-2899 200 υποψήφιοι (20 άτομα ανα δεκάδα) 2700-2799 300 υποψήφιοι (30 άτομα ανα δεκάδα) 2600-2699 400 υποψήφιοι (40 άτομα ανα δεκάδα) 2580-2599 100 υποψήφιοι (50 άτομα ανα δεκάδα)
    Μ'αρέσει η ανάλυση όπως την έκανες
    Επιστροφή στην κορυφή
    Slade7 Δες τη Λίστα
    Επιλοχίας
    Επιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:33
    Αρχικά αποστάλθηκε από SGT Frost

Μηπως ξερει κανενα απο τα παιδια που υπηρετουν τι υπηρισιακα πιστολια δινει η αστυνομια.
    άστο εσύ είσαι έξω από τώρα
    Επιστροφή στην κορυφή
    Slade7 Δες τη Λίστα
    Επιλοχίας
    Επιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:39

Ναι ενώ άμα. εχεις τελειώσει τει λογιστικής η αει μαθηματικό είσαι μορφωμένος για να αντιμετωπίσεις το έγκλημα πολύ σωστά τα λες και Ε ρε με την γκρίνια του καθενός δεν σας φταίει κανείς που πήγατε πεζικό στο γες με βύσμα και βαριοαααταν να βγάλετε δίπλωμα μηχανής
    Επιστροφή στην κορυφή
    SGT Frost Δες τη Λίστα
    Πολίτης
    Πολίτης
      Παράθεση SGT Frost Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:41
    Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

άστο εσύ είσαι έξω από τώρα
    Γιατι δηλαδη να ειμαι εξω. Σε πληροφορω οτι εγω θα ειμαι μεσα.
    Επιστροφή στην κορυφή
    Spyros D. Δες τη Λίστα
    Υποψήφιος Βαθμοφόρος
    Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
      Παράθεση Spyros D. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:45

Αυτή η άποψη πάντως δεν αντιστοιχεί σε άτομο υψηλής (!) μόρφωσης.

Τα παρόντα μόρια και πολύ ακαδημαϊκά είναι μη σου πω, αν λάβουμε υπόψη και τη φύση της δουλειάς. Κάποιος πχ με απολυτήριο 18+, κανά 2 γλώσσες και διπλώματα φτάνει πόσο,2600-2700 μόρια και λογικά θα είναι μέσα, μόνο με "χαρτιά". Πιο λογικό θα ήταν να μοριοδοτούνταν οι αθλητικές επιδόσεις πχ, ή αν κάποιος μπορεί να πιστοποιήσει γνώσεις σε πολεμικές τέχνες κλπ. Και αυτό το λέει απόφοιτος ΑΕΙ :)
    Επιστροφή στην κορυφή
    Slade7 Δες τη Λίστα
    Επιλοχίας
    Επιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 17:46

Ευχαριστώ πολύ.

1560 Α κατηγορία (1200 + 360 επιλαχών)
    360 Β κατηγορία (300 + 60 επιλαχών)
    Επιστροφή στην κορυφή
     Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 427428429430431 465>