Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 426427428429430 495>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 24/Μαΐου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:50
700 άτομα από 2700 κ πάνω μου φαίνεται απίθανο αλλά εδώ θα είμαστε πρώτα ο Θεός να τα λέμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Glock 19 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Glock 19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:53
Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος;
Το τηλέφωνο για πληροφορίες στην προκυρηξη 213-1520169 μπορείς να το καλείς και απόγευμα η είναι μόνο πρωινές ώρες;
Επιστροφή στην κορυφή
SGT Frost Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SGT Frost Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:53
Μηπως ξερει κανενα απο τα παιδια που υπηρετουν τι υπηρισιακα πιστολια δινει η αστυνομια.
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:56
Πάντως αν το πάμε αυστηρά με τν λιγικη του 11 και ότι έχει να βγει 8 χρόνια η βάση πρέπει να είναι 2700 +.
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:57
Αρχικά αποστάλθηκε από SGT Frost

Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω... Αλλά 2200 με τίποτα.
Πιστευεις οτι θα εχουν μεγαλυτερα απολυτιρια γιατι αυτη με μεγαλυτερα απολυτιρια ειναι σε καπιο ΤΕΙ η ΙΕΚ με αναβολες στρατευσης η οτι ολοι θα ειναι ΔΕΑ ΕΔ. ΔΕΑ ΕΔ πηγαινανε βυσματα και λιγοι σε αριθμο ΔΕΑ ΠΖ αν καπιος δεν ειχε βυσμα να παει κοντα στο σπιτι του τα οικονομικα ειναι αποτρεπτικος παραγοντας περα απο την επιπλεον πενταμηννη θητεια.
Επισης λογο του στυλ πολλοι εχουν τατουαζ.

Δεν έχει λογική αυτό που λες για ΤΕΙ/ΑΕΙ, πολλοί πάνε στρατό και είναι ακόμα φοιτητές, επίσης 12 απολυτήριο σε γενικό ή επαλ α είναι κακός βαθμός... Συνήθως οι περισσότεροι έχουν πάνω από 13-14.
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Dea pz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:58
Αρχικά αποστάλθηκε από wolver

Slade μην ξεχνάς όμως ότι και πολλοί πού θα είναι στους επιτυχόντες θα βάλουν βύσμα για να μην κοπούν!
Οποίος έχει θέμα κ βάλει βύσμα δεν θα κοπεί όπως επίσης να κόψουν κ κάποιον στο άσχετο πλ δεν παίζει.. φίλος μ Π μπήκε το 11 μ είπε ήταν πολύ χαλαροί .. πιέζει ανάλογα την επιτροπή π θα πέσεις κ γενικά την στιγμή εκείνη..
Επιστροφή στην κορυφή
Strike13 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Strike13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Vasiliki

Δλδ εσύ ή οποιοσδήποτε έχει κάτι με την υγεία του που μακάρι όλοι να είμαστε υγιεις κ πρέπει να λείψει εγω θα αναρωτιέμαι για το ρεπό μου; Κ η απάντηση είναι όχι. Θα είμαι εκεί για να σε καλυψω
Δεν λες να καταλάβεις, το χεις πάρει επί προσωπικού. Εγώ σου λέω τι βλέπω τα τελευταία 8 χρόνια. Θα τα πω άλλη μια και αν θες να τα καταλάβεις, τα κατάλαβες. Δεν έχω ακούσει από άντρα συνάδελφο να λέει δεν δουλεύω ’γιο φοβάμαι, δεν έχω ακούσει σε μέτρα συνάδελφο να λέει βρες μου wc να κατουρήσω, δεν έχω ακούσει από συνάδελφο κράτα εσύ το mp-5 στην μηχανή εγώ είμαι γυναίκα, δεν έχω ακούσει από συνάδελφο δεν κάνω βράδυ αύριο έχω νύχια. Τι άλλο να σου πω; Ξανά λέω για τελευταία φορά εξαιρέσεις υπάρχουν. Μακάρι να μπεις και να είσαι εσύ και το κλείνω εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:03
Αρχικά αποστάλθηκε από Strike13

Αρχικά αποστάλθηκε από Vasiliki

Δλδ εσύ ή οποιοσδήποτε έχει κάτι με την υγεία του που μακάρι όλοι να είμαστε υγιεις κ πρέπει να λείψει εγω θα αναρωτιέμαι για το ρεπό μου; Κ η απάντηση είναι όχι. Θα είμαι εκεί για να σε καλυψω
Δεν λες να καταλάβεις, το χεις πάρει επί προσωπικού. Εγώ σου λέω τι βλέπω τα τελευταία 8 χρόνια. Θα τα πω άλλη μια και αν θες να τα καταλάβεις, τα κατάλαβες. Δεν έχω ακούσει από άντρα συνάδελφο να λέει δεν δουλεύω ’γιο φοβάμαι, δεν έχω ακούσει σε μέτρα συνάδελφο να λέει βρες μου wc να κατουρήσω, δεν έχω ακούσει από συνάδελφο κράτα εσύ το mp-5 στην μηχανή εγώ είμαι γυναίκα, δεν έχω ακούσει από συνάδελφο δεν κάνω βράδυ αύριο έχω νύχια. Τι άλλο να σου πω; Ξανά λέω για τελευταία φορά εξαιρέσεις υπάρχουν. Μακάρι να μπεις και να είσαι εσύ και το κλείνω εδώ.

Yπάρχουν εξαιρέσεις οι 10 γυναίκες που είναι στην ΔΙ. ΑΣ
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:04
Usp compact δίνει η αστυνομία. Και πιο σπάνια ένα άλλο δεν θυμάμαι το όνομα του.
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Themisvg Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Themisvg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:06
Η βάση πιστεύω θα ειναι 2400 με 2500 βάση αυτών που ακούω από γνωστούς μου σε όλη την Ελλάδα. Σήμερα φίλος πήγε για να καταθέσει και ήταν μπροστά του 20 άτομα, οι 15 είχαν κάτω από 2200 μόρια οι 4 από 2200 μεχρι 2400 και μόνος ο δικός μου 2700. Οι 10 ήταν πάνω από 100 κιλά. Ρωτάει τον αστυνομικό τι παίζει και τι έχει δει από μόρια του λέει καμία 10αρια είσαστε με καλά μόρια. Συνολικά στο συγκεκριμένο τμήμα περίπου 200 αιτήσεις (πόλη με 50.000 κατοίκους). Σε μεγάλο νησί που ρώτησα έχουν γίνει 50 αιτήσεις μόνο(60.000 κάτοικοι) με μόρια στο περίπου 2200 με 2500
Εγώ με 2430 η θα είμαι από τους τελευταίους επιτυχοντες η στους πρώτους επιλαχοντες
Καλή επιτυχία παιδιά...
Επιστροφή στην κορυφή
Motorhead Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 17/Ιουνίου/2019
  Παράθεση Motorhead Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:08
Bill931 Συγκριτικά με τη προκυρηξη του 11 και αν πολλαπλασιασουμε από την κορυφή ανά 100 μόρια τους υποψήφιους x8 που είναι και τα χρόνια που έχει να πάρει τότε η βάση βγαίνει εκεί στα 2700...
Νομιζω λίγο τραβηγμένο μου ακούγεται...
Επιστροφή στην κορυφή
Strike13 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Strike13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:11

Yπάρχουν εξαιρέσεις οι 10 γυναίκες που είναι στην ΔΙ. ΑΣ
Ναι στις γραμματείες και σηκώνουν τα τηλέφωνα !
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:13
Επίσης δν έχει τρέξει άλλη μεγάλη προκήρυξη οπότε με αυτή τη λογική 2730... Δν στέκουν αυτά κατά τν ταπεινή μου άποψη.
Επιστροφή στην κορυφή
SGT Frost Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SGT Frost Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:14

Δεν έχει λογική αυτό που λες για ΤΕΙ/ΑΕΙ, πολλοί πάνε στρατό και είναι ακόμα φοιτητές, επίσης 12 απολυτήριο σε γενικό ή επαλ α είναι κακός βαθμός... Συνήθως οι περισσότεροι έχουν πάνω από 13-14.
Γιατι καπιος φοιτητης να μην τελειωσει τη σχολη και να τρεχει να γινει Ε. Φ. Οι περισσοτεροι το εχουν ριξει στης αναβολες.
Επιστροφή στην κορυφή
Vasiliki Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Vasiliki Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:16
Αρχικά αποστάλθηκε από Strike13

Αντιλαμβάνομαι απόλυτα το τι λες κ πως το λες αφού είσαι ήδη μέσα κ βλέπεις πράγματα. Η συζήτηση είναι πάνω στον διαχωρισμό που θέτεις άντρες γυναίκες κ όχι επί προσωπικού. Η ένσταση από την αρχή ή δική μου είναι δεν είμαστε όλοι το ίδιο είτε άντρας είτε γυναίκα. Αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή
lazaros85 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2019
  Παράθεση lazaros85 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:26
Γιατι καπιος φοιτητης να μην τελειωσει τη σχολη και να τρεχει να γινει Ε. Φ. Οι περισσοτεροι το εχουν ριξει στης αναβολες.
[/QUOTE

επαγγελματική αποκατάσταση ίσως!
επαγγελματική αποκατάσταση ίσως!
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:29

Ξεχνάς κάτι, είναι πολλά παιδιά που έδωσαν πανελλήνιες 2-3 ακόμα και 4 φορές για αστυνομία. Έβγαζαν 15000 μόρια και δεν έμπαιναν. Αυτά τα παιδιά έχουν απολυτήριο από 15 και πάνω. Πήγαν υπηρέτησαν Ε. Δ ή Δόκιμοι ακόμα και Π. Φ. Έβγαλαν δίπλωμα για αμάξι και μηχανή (δεν είναι δύσκολο) και θα κάνουν το όνειρο τους πραγματικότητα.

Υπάρχουν πολλοί συνδυασμοί που σε βάζουν Ε. Φ.

Κάποτε το 2007,2008 και 2009... Δείτε με τι μόρια έμπαιναν.
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Dea pz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 16:34
Αν δείτε μ τ όσα λέμε κ ακούμε υπάρχει συμμετοχή αλλά όχι μ μεγάλα μόρια.. όποτε όλα θα παιχτούν σίγουρα..
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 426427428429430 495>