Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 425426427428429 456>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:07
Ναι Διασωστη31 αλλα καποιος που εχει μεγαλο απολυτηριο, ειδικες δυναμεος και αγγλικα ξερει οτι θα μπει σιγουρα λιμενικο.. οποτε μπορει να ριξει ακυρο στην αστυνομια οταν βγουν τα οριστικα αποτελεσματα! Αμα εχει καποιος 18 απολ, ειδ. δυναμεις, αγγλικα και ecdl μπαινει λιμενικο ανετα!
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Ι' Μ. Α. Κ

Ναι Διασωστη31 αλλα καποιος που εχει μεγαλο απολυτηριο, ειδικες δυναμεος και αγγλικα ξερει οτι θα μπει σιγουρα λιμενικο. Οποτε μπορει να ριξει ακυρο στην αστυνομια οταν βγουν τα οριστικα αποτελεσματα! Αμα εχει καποιος 18 απολ, ειδ. Δυναμεις, αγγλικα και ecdl μπαινει λιμενικο ανετα!

Με 2400 μπαίνει και Ε. Φ. Και αν ειναι Αθηναίος δεν πάει με τίποτα Λιμενικό.
Επιστροφή στην κορυφή
SGT Frost Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση SGT Frost Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:15
Η βαση στην Α κατηγορια θα παει καπου στα
2200 εξηγο 12 απολυτιριο ΓΕΛ διπλωμα Ι. Χ. μηχανης B2 αγγλικα και ειδικες δυναμεις.
Τα απολυτιρια θα παιξουν μεγελο ρολο ειδικα στα δεκατα πχ 12,56 αυτοματως το 2200 παει 2256 ετσι θα παιχτουν πολλες θεσεις

Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 24/Μαΐου/2019
  Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:17
Fsafa με 2400?; Αισοδοξο σε βρίσκω... Οι εκτιμήσεις εδώ μέσα τν περισσότερων είναι 2580 και πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:23
Αρχικά αποστάλθηκε από Bill931

Fsafa με 2400; Αισοδοξο σε βρίσκω... Οι εκτιμήσεις εδώ μέσα τν περισσότερων είναι 2580 και πάνω.

Εκεί θα είναι η βάση. ’ντε να είναι στα 2430-2450. Παραπάνω θα είναι έκπληξη για μένα και για να μην βγει κανένας και πει. "έχει τόσα μόρια και λέει ο, τι τον συμφέρει" καμία σχέση.
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:27
Αρχικά αποστάλθηκε από SGT Frost

Η βαση στην Α κατηγορια θα παει καπου στα
2200 εξηγο 12 απολυτιριο ΓΕΛ διπλωμα Ι. Χ. Μηχανης B2 αγγλικα και ειδικες δυναμεις.
Τα απολυτιρια θα παιξουν μεγελο ρολο ειδικα στα δεκατα πχ 12,56 αυτοματως το 2200 παει 2256 ετσι θα παιχτουν πολλες θεσεις

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω... Αλλά 2200 με τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:28
Δε ξερω πως παει η μοριοδοτηση στο λιμενικο, αλλα υποθετω οτι ενας με 18 απολυτηριο, ειδ. δυναμεις, αγγλικα και ecdl μπαινει με 200 ατομα που θα παρει!
Επιστροφή στην κορυφή
Spyros D. Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Spyros D. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:29
Δυστυχώς όπως το παρακολουθώ, δεν παίζει να βγει το λιμενικό πριν κλείσουν οι δικές μας αιτήσεις.

Ακόμα κι έτσι μιλάμε για διαφορετικά pools υποψηφίων για να πεις πως το ένα επηρεάζει το άλλο σημαντικά. Ας μην ξεχνάμε πως το λιμενικό θα πάει κυρίως σε νησιά και γενικά μακριά από Αθήνα(Κοινώς, θα το κυνηγήσουν περισσότερο επαρχιώτες/νησιώτες) οι ΕΦ θα είναι αποκλειστικά Αθήνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:32
Ειδικα οι νησιωτες ολοι λιμενικο θα θελουν να μπουν. Απλα αν βγαλει για 200 ατομα θα μπουν μονο μεγαλα απολυτηρια!
Επιστροφή στην κορυφή
Contractor Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 29/Ιουνίου/2019
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Contractor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:33
Κάνω πρόβλεψη για 2580 και εξηγώ.3000+ 100 υποψήφιοι 2900-2999 100 υποψήφιοι (10 άτομα ανα δεκάδα) 2800-2899 200 υποψήφιοι (20 άτομα ανα δεκάδα) 2700-2799 300 υποψήφιοι (30 άτομα ανα δεκάδα) 2600-2699 400 υποψήφιοι (40 άτομα ανα δεκάδα) 2580-2599 100 υποψήφιοι (50 άτομα ανα δεκάδα)
    Επιστροφή στην κορυφή
    Slade7 Δες τη Λίστα
    Επιλοχίας
    Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
      Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:34
    Αρχικά αποστάλθηκε από Dea pz

Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Όπως και να έχει βασιλικη Κάνε τα χαρτιά σου όλοι πρέπει να τα κάνουν ανεξαρτήτως πόσα μαζεύεται διότι θα κοπούν πάρα πολλοί ψυχοτεχνικα ιατρικά ακόμα και αθλητικά εγώ πιστεύω ότι θα μπουν όλοι οι 360 επιλαχών
    Κ οι 360 επιλαχόντες πιστεύεις θα μπούνε... Γ πόλλα άτομα τ δύσκολο είναι να πιάσουν τ μόρια από εκεί κ πέρα τι βύσμα παίζει στα ψυχοτεχνικα αθλητικά ιατρικά κλυπ δεν πάει ο νου σ.. κ μην μ πεις π τ ξέρω.. τ είδα π όταν έδινα πανελλαδικές αλλά κ από γνωστούς μ π μπήκαν εφ... φυσικά κάποιοι επιλαχόντες θα πάνε δεν το συζητάμε
    Ειμαι από τους πρώτους που είπα ότι θα πέσει βύσμα στα Ψυχομετρίκα για να μπουν επιλαχών
    Επιστροφή στην κορυφή
    fsafa Δες τη Λίστα
    Πολίτης
    Πολίτης
      Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:35
    Αρχικά αποστάλθηκε από Contractor

Κάνω πρόβλεψη για 2580 και εξηγώ.3000+ 100 υποψήφιοι 2900-2999 100 υποψήφιοι (10 άτομα ανα δεκάδα) 2800-2899 200 υποψήφιοι (20 άτομα ανα δεκάδα) 2700-2799 300 υποψήφιοι (30 άτομα ανα δεκάδα) 2600-2699 400 υποψήφιοι (40 άτομα ανα δεκάδα) 2580-2599 100 υποψήφιοι (50 άτομα ανα δεκάδα)

’σε το poll αρχηγέ. Εκεί μπορώ να ψηφίσω και εγώ πχ που δεν θα είναι καν υποψήφιος και να βάλω για πλάκα ο, τι έχω 2900... Μην δίνεις σημασία στο poll. Βλέπε τι γίνεται και στο θέμα εδώ με τους απίθανους που στέλνουν!
      Επιστροφή στην κορυφή
      Strike13 Δες τη Λίστα
      Αρχιλοχίας
      Αρχιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
        Παράθεση Strike13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:35
      Αρχικά αποστάλθηκε από Vasiliki

Αυτή η άποψη περι φυρας υπάρχει γενικότερα σε ανδροκρατουμενες υπηρεσίες όπως αυτή αλλά δεν την εστερνιζομαι διότι υπάρχουν γυναίκες που μπορούν κ άντρες που δεν μπορούν. Οπότε ας αφήσουμε στην άκρη τα μητρικα που αναφέρεις. Κανένας φαντάζομαι που θέλει να κάνει τα χαρτιά του είτε άντρας είτε γυναίκα έχει την ψευδαίσθηση ότι θα κάτσει σε γραφείο. Τουλάχιστον εγώ δεν την έχω.
      Εγώ είπα και πριν αν προσβάλλεσαι συγνώμη. Αλλά μια ερώτηση όταν η συνάδελφος θα μείνει έγκυος που θα την έχουν πάνω στην μηχανή (αν δεν πάρει άδεια στον 2μηνο λόγω τοκετού όπως κάνει το 99% πριν γεννήσει) ; Θα ζητήσει να μπει κάπου να μην έχει επιπλοκές και καλά θα κάνει αλλά αυτό θα έχει αντίκτυπο σε μένα. Αφού στην ομάδα της θα χρειαστεί εγώ ή κάποιος συνάδελφος να καλύψω/ουμε το κενό της, σε μένα/αυτόν Θα κοπεί το ρεπό κ. Α και θα περιμένω 1,2 χρόνια να γυρίσει. ’ρα τι μου λες; Αυτό δεν είναι φύρα; Εξαιρέσεις μπορεί να υπάρχουν εγώ προσωπικά δεν τις έχω δει κάποιος άλλος συνάδελφος ίσως ναι. Δεν είμαι απόλυτος. Κάνε τα χαρτιά και καλή επιτυχία.
      Επιστροφή στην κορυφή
      SGT Frost Δες τη Λίστα
      Πολίτης
      Πολίτης
        Παράθεση SGT Frost Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:37
      Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω... Αλλά 2200 με τίποτα.
      Πιστευεις οτι θα εχουν μεγαλυτερα απολυτιρια γιατι αυτη με μεγαλυτερα απολυτιρια ειναι σε καπιο ΤΕΙ η ΙΕΚ με αναβολες στρατευσης η οτι ολοι θα ειναι ΔΕΑ ΕΔ. ΔΕΑ ΕΔ πηγαινανε βυσματα και λιγοι σε αριθμο ΔΕΑ ΠΖ αν καπιος δεν ειχε βυσμα να παει κοντα στο σπιτι του τα οικονομικα ειναι αποτρεπτικος παραγοντας περα απο την επιπλεον πενταμηννη θητεια.
      Επισης λογο του στυλ πολλοι εχουν τατουαζ.

Επιστροφή στην κορυφή
      wolver Δες τη Λίστα
      Αντισυνταγματάρχης
      Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
        Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:43
      Slade μην ξεχνάς όμως ότι και πολλοί πού θα είναι στους επιτυχόντες θα βάλουν βύσμα για να μην κοπούν!
      ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
      Επιστροφή στην κορυφή
      Vasiliki Δες τη Λίστα
      Στρατιώτης
      Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
        Παράθεση Vasiliki Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:44
      Αρχικά αποστάλθηκε από Strike13

Αρχικά αποστάλθηκε από Vasiliki

Αυτή η άποψη περι φυρας υπάρχει γενικότερα σε ανδροκρατουμενες υπηρεσίες όπως αυτή αλλά δεν την εστερνιζομαι διότι υπάρχουν γυναίκες που μπορούν κ άντρες που δεν μπορούν. Οπότε ας αφήσουμε στην άκρη τα μητρικα που αναφέρεις. Κανένας φαντάζομαι που θέλει να κάνει τα χαρτιά του είτε άντρας είτε γυναίκα έχει την ψευδαίσθηση ότι θα κάτσει σε γραφείο. Τουλάχιστον εγώ δεν την έχω.
      Εγώ είπα και πριν αν προσβάλλεσαι συγνώμη. Αλλά μια ερώτηση όταν η συνάδελφος θα μείνει έγκυος που θα την έχουν πάνω στην μηχανή (αν δεν πάρει άδεια στον 2μηνο λόγω τοκετού όπως κάνει το 99% πριν γεννήσει) ; Θα ζητήσει να μπει κάπου να μην έχει επιπλοκές και καλά θα κάνει αλλά αυτό θα έχει αντίκτυπο σε μένα. Αφού στην ομάδα της θα χρειαστεί εγώ ή κάποιος συνάδελφος να καλύψω/ουμε το κενό της, σε μένα/αυτόν Θα κοπεί το ρεπό κ. Α και θα περιμένω 1,2 χρόνια να γυρίσει. ’ρα τι μου λες; Αυτό δεν είναι φύρα; Εξαιρέσεις μπορεί να υπάρχουν εγώ προσωπικά δεν τις έχω δει κάποιος άλλος συνάδελφος ίσως ναι. Δεν είμαι απόλυτος. Κάνε τα χαρτιά και καλή επιτυχία.
      Δλδ εσύ ή οποιοσδήποτε έχει κάτι με την υγεία του που μακάρι όλοι να είμαστε υγιεις κ πρέπει να λείψει εγω θα αναρωτιέμαι για το ρεπό μου; Κ η απάντηση είναι όχι. Θα είμαι εκεί για να σε καλυψω
      Επιστροφή στην κορυφή
      Contractor Δες τη Λίστα
      Λοχίας
      Λοχίας

Μέλος από: 29/Ιουνίου/2019
        Παράθεση Contractor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:47
      Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa

Αρχικά αποστάλθηκε από Contractor

’σε το poll αρχηγέ. Εκεί μπορώ να ψηφίσω και εγώ πχ που δεν θα είναι καν υποψήφιος και να βάλω για πλάκα ο, τι έχω 2900... Μην δίνεις σημασία στο poll. Βλέπε τι γίνεται και στο θέμα εδώ με τους απίθανους που στέλνουν!
        Με τη λογική και κοιτώντας την πυκνότητα ανα 10αδα στην προκυρηξη του 11 το έβγαλα. Νομίζω έτσι θα είναι ο κόσμος ανα 10αδα
        Επιστροφή στην κορυφή
        Σταυρος7 Δες τη Λίστα
        Στρατιώτης
        Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2019
          Παράθεση Σταυρος7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:47
        Καλησπερα παιδια σημερα εκανα και εγω την αιτηςη. Εδωσαν σε κανεναν αριθμο πρωτοκολλου;
        Επιστροφή στην κορυφή
         Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 425426427428429 456>