Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 424425426427428 465>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:32
Αρχικά αποστάλθηκε από I5emploki

Καλησπέρα, Ρωταω παλικαρια που βλεπω πως ενδιαφερονται και γραφουν πολυ εδω μεσα να μουν πουν την αποψη τους. Λογω του οτι περιμενω μεταφραση c2 αγγλικων απο δικηγορο δεν τα εχω κανει τα χαρτια. Τα μορια μου ειναι 2300 θεωρω πως δεν περναω ουτε απεξω στην Α κατηγορια. Λετε να κανω τη "βλακεια" να δηλωσω για β κατηγορια; Εχω 14 γελ απολυτ.- ειδικες- c2- διπλωμα αυτοκινητου απο μορια. Τι μου προτεινουν οι ειδικοι επι του θεματος. Ευχαριστω και καλη επιτυχια

Β με απολυτήριο από γενικό λύκειο; Δεν θα σε αφήσουν ή θα στην βγάλουν άκυρη την αίτηση,
Επιστροφή στην κορυφή
Νίκος4 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:36
Καλημέρα σε όλους.. θα ήθελα να ρωτήσω αν οι ειδικοι φρουροι πριν την πενταετία και πριν πάρουν τον βαθμό του αστυφύλακα μπορούν να παίρνουν αποσπασεις όπως 2μηνες η 3μηνες σε νησια και αν περνούν αποσπασεις μειώνονται μηπως τα μόρια της μετάθεσης που θα έπαιρναν; σας ευχαριστώ πολύ !
Επιστροφή στην κορυφή
Motorhead Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 17/Ιουνίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Motorhead Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:37
Είναι ξεκάθαρο όπως αναγράφεται...
Το 80% καλύπτεται μόνο από απολυτήρια όλων των λυκείων και το εκτός των ΤΕΕ α κύκλου, ΕΠΑΣ, ΤΕΣ ΚΑΙ ΟΑΕΔ...
Το 20% καλύπτεται από τα πτυχία (όχι απολυτήρια) των λυκείων αυτών...
*Σημείωση ότι όσοι έχουν ΤΕΕ Β ΚΎΚΛΟΥ στους οποίους αποδίδεται και απολυτήριο και πτυχίο ειδικότητας μπορούν να κάνουν αίτηση και στις 2 κατηγορίες, στην Α με το απόλυτηριο και στην Β με το πτυχίο αντίστοιχα...
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:38
Εγώ θα σου πρότεινα β όπως και σε όποιον έχει πτυχιο καλύτερο βαθμό από απολυτήριο έστω και λίγο γιατί στην β δεν βλέπω να συμπληρώνονται άτομα θα το δείτε
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Vasiliki

Με αυτά τα παραδειγματα που εδωσες ίσως είμαι σε καλό δρόμο.
Πόσα μόρια συγκεντρώνεις;
Και Όσο για το. Παλικαρι που ρώτησε για β η Α πιστεύω φίλε μου η Α Είναι πιο ασφαλή επιλογή πιστεύω
Επιστροφή στην κορυφή
CASTILLO Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2019
  Παράθεση CASTILLO Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:42
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΙ Η ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ.
Επιστροφή στην κορυφή
Φωτης_Ε.Δ_2.ΜΑΛ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Φωτης_Ε.Δ_2.ΜΑΛ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:42
Παιδιά μια ερώτηση στο νοσοκομείο για τους γιατρούς σε εμένα δεν έχει οφθαλμίατρο και ψυχίατρο μόνο ιδιώτες θα υπάρξει θέμα αν είναι από εξωτερικούς;
Επιστροφή στην κορυφή
Vasiliki Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vasiliki Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Πόσα μόρια συγκεντρώνεις;
Και Όσο για το. Παλικαρι που ρώτησε για β η Α πιστεύω φίλε μου η Α Είναι πιο ασφαλή επιλογή πιστεύω
Δεν τα έχω υπολογίσει σου απάντησα με βάση τα παραδείγματα που εφερες
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 20/Μαΐου/2019
  Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:48
Εντάξει είστε σοβαροί τώρα δεν θα βρεθούμε 300 άτομα για την β κατηγορία; Για πλάκα.. Υπάρχουν πολύ βάρβαρα πτυχία παιδιά κ οι βάσεις εκεί θα είναι στα ταρταρα!! Ακόμη κ μια στο εκατομμύριο να μην βρεθούν θα καλυφθούν από την Α όπως αναφέρει κ η προκήρυξη... Ναι η Λάρισα έχεις τις περισσότερες αιτήσεις κ σήμερα που πήγα εγώ να καταθέσω ήταν αρκετά άτομα.. αν εξετάσεις οι 5 κοιμόντουσαν στο τραπέζι 2 παιδιά ένα αγόρι μια κοπέλα τατουαζ σε καρπό κ ένας πολύ πολύ αρκουδιαρης... γενικότερα δεν υπάρχουν πολλά μόρια.. Υπάρχουν καλά απολυτηρια πχ του τύπου 16 κ 17 αλλά όχι ότι μοριοδοτητε από στρατό κ διπλώματα.. κύριος έχουν 16 ένα lower κ άμα 1 στους 5 δίπλωμα μηχανής αυτοκινήτου.
Ο. Π. Κ. Ε
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
  Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:51
Αντε να βγει και η προκηρυξη του Λιμενικου μπας και πανε και εκει, ειδικα αυτοι με τα μεγαλα απολυτηρια!
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:54
Αν βγει κ του λιμενικού εννοείτε ότι θα είναι καλύτερα. αλλα. μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν κ τα άτομα που περιμένουν μόνο αυτή κ είναι έτοιμη μόνο για του λιμενικού.. Κ είναι αρκετοί λόγο των λίγων θέσεων που υπάρχει..
Ο. Π. Κ. Ε
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:56
Όπως και να έχει βασιλικη Κάνε τα χαρτιά σου όλοι πρέπει να τα κάνουν ανεξαρτήτως πόσα μαζεύεται διότι θα κοπούν πάρα πολλοί ψυχοτεχνικα ιατρικά ακόμα και αθλητικά εγώ πιστεύω ότι θα μπουν όλοι οι 360 επιλαχών
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτηρης Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 09/Φεβρουαρίου/2010
  Παράθεση Σωτηρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Vasiliki

Με αυτά τα παραδειγματα που εδωσες ίσως είμαι σε καλό δρόμο.
Εδώ μάγκες θα διαφωνήσω μαζί σας αν και η αλήθεια είναι ότι για πολλούς συναδέλφους οι γυναίκες είναι ανεπιθύμητες. Υπαρχουν γυναίκες που δείχνουν ζήλο και μπορούν να είναι πολύ παραγωγικές και να προσφέρουν στην δουλειά μας συνεπώς προσωπική μου άποψη είναι ότι υπάρχει χώρος και για το άλλο φύλο. Οσο για τα γραφεία ουκ ολίγοι είναι εκείνοι που παρακαλάνε για μια τέτοια θέση και είναι ντροπή ειδικά όσοι δεν έχουν κάποια αιτιολογία (πχ τραυματισμό η κάποια ασθένεια) που και στην τελική το να το επιδιώξει μια γυναίκα δεν το βρίσκω τόσο παράλογο ειδικά όταν το απαιτούν οι περιστάσεις (πχ μητρότητα) και σκεφτείτε το παραπάνω να είχατε την σύζυγό η την σύντροφό σας μιας που έτσι και αλλιώς έχουμε και πάρα πολλά ζευγάρια στο σώμα. Ολα αυτά βέβαια επαναλαμβάνω είναι η άποψη Βασιλική κάνε τα χαρτιά σου και καλή επιτυχία!
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:58
Πιστεύω α κατηγορία αφού πέρνεις 1200+360 1560 θα φτάσει σειρά μαζί με επιλαχών να συμπληρώσουν μέχρι 1850 κάπου εκεί.. θα κοπούν αρκετοί.. Κ με αυτά που άκουγα σήμερα αν έκοβαν κ για λογο βλακείας θα πήγαινε ακόμη πιο πολύ
Ο. Π. Κ. Ε
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:58
Στο τμήμα της πόλης μου τα περισσότερα μόρια τα συγκεντρώνει μια υποψήφια με 2800 μόρια. Από κει κ πέρα 1-2 με 2700+ και όλοι οι υπόλοιποι κάτω από 2600. Σας μεταφέρω ότι Μ είπε ο πατέρας Μ που είναι στο σώμα και ρώτησε τον αξιωματικό σήμερα!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 14:59
Το αντίθετο θα γίνει. Αυτοί με τα πολλά μόρια θα μπουν ΕΦ τώρα και οι βάσεις για λιμενικο και 250 υεφκκ εξωτερικους θα πέσει.
Τα αποτελέσματα των ΕΦ παίζει να βγουν και οι αιτήσεις στο λιμενικο να μην έχουν κλείσει ακόμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Dea pz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:03
Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Όπως και να έχει βασιλικη Κάνε τα χαρτιά σου όλοι πρέπει να τα κάνουν ανεξαρτήτως πόσα μαζεύεται διότι θα κοπούν πάρα πολλοί ψυχοτεχνικα ιατρικά ακόμα και αθλητικά εγώ πιστεύω ότι θα μπουν όλοι οι 360 επιλαχών
Κ οι 360 επιλαχόντες πιστεύεις θα μπούνε... Γ πόλλα άτομα τ δύσκολο είναι να πιάσουν τ μόρια από εκεί κ πέρα τι βύσμα παίζει στα ψυχοτεχνικα αθλητικά ιατρικά κλυπ δεν πάει ο νου σ.. κ μην μ πεις π τ ξέρω.. τ είδα π όταν έδινα πανελλαδικές αλλά κ από γνωστούς μ π μπήκαν εφ... φυσικά κάποιοι επιλαχόντες θα πάνε δεν το συζητάμε
Επιστροφή στην κορυφή
Vasiliki Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vasiliki Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 15:04
Αρχικά αποστάλθηκε από Σωτηρης

] Εδώ μάγκες θα διαφωνήσω μαζί σας αν και η αλήθεια είναι ότι για πολλούς συναδέλφους οι γυναίκες είναι ανεπιθύμητες. Υπαρχουν γυναίκες που δείχνουν ζήλο και μπορούν να είναι πολύ παραγωγικές και να προσφέρουν στην δουλειά μας συνεπώς προσωπική μου άποψη είναι ότι υπάρχει χώρος και για το άλλο φύλο.

Οσο για τα γραφεία ουκ ολίγοι είναι εκείνοι που παρακαλάνε για μια τέτοια θέση και είναι ντροπή ειδικά όσοι δεν έχουν κάποια αιτιολογία (πχ τραυματισμό η κάποια ασθένεια) που και στην τελική το να το επιδιώξει μια γυναίκα δεν το βρίσκω τόσο παράλογο ειδικά όταν το απαιτούν οι περιστάσεις (πχ μητρότητα) και σκεφτείτε το παραπάνω να είχατε την σύζυγό η την σύντροφό σας μιας που έτσι και αλλιώς έχουμε και πάρα πολλά ζευγάρια στο σώμα. Ολα αυτά βέβαια επαναλαμβάνω είναι η άποψη Βασιλική κάνε τα χαρτιά σου και καλή επιτυχία!
Ευχαριστώ πολύ κ εύχομαι σε όλους να τους έρθουν τα πράγματα όπως επιθυμούν. Κ ελπίζω όσοι μπουν να το αξίζουν.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 424425426427428 465>