Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 421422423424425 462>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Νίκος4 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:22
Καλημέρα σε όλους.. θα ήθελα να ρωτήσω αν οι ειδικοι φρουροι πριν την πενταετία και πριν πάρουν τον βαθμό του αστυφύλακα μπορούν να παίρνουν αποσπασεις όπως 2μηνες η 3μηνες σε νησια και αν περνούν αποσπασεις μειώνονται μηπως τα μόρια της μετάθεσης που θα έπαιρναν; σας ευχαριστώ πολύ !
Επιστροφή στην κορυφή
Στέλιος44 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 31/Ιουλίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Στέλιος44 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:30
Α ωραία γιατί νόμιζα έπρεπε 2... ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:30
Το ξέρετε έτσι οτι το ΕΠΑΛ πλέον ανήκει ΚΑΙ στην Α κατηγορία ; φανταστείτε το έχει να γίνει από αυτούς που πήγαν επαλ σε κάτι χωρία και πήραν 17 18 19 από δικούς καθηγητές αντίο βάση!2700-2800 καθαρά πλέον δεν το είχα δει αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Slade7

Αρχικά αποστάλθηκε από Λοκ200

Φίλε Λευτέρη είσαι σίγουρος ότι οι ειδικοί φρουροί έχουν δικαίωμα να κόψουν κλήση ;
Γιατί να μην έχουν;
Περιμένω απάντηση πραγματικά και μην μου γράψει κάνεις " Δεν είναι ανακριτικος υπάλληλος"

Επειδή δεν είναι ανακριτικοι.
Εκτός και αν μετράς να την γράφει, και να υπογράφει με άλλο όνομα γιατί κλήση με υπογραφή : Ειδικός Φρουρός Τάδε δεν έχω δει.
Όσες φορές με γράψανε μη ανακριτικοι υπαρχιφυλακας αρχιφυλακες κιόλας, υπέγραγαν στο όνομα του αξιωματικου που ήταν παρόν.
Επιστροφή στην κορυφή
3η ΜΑΛ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 05/Απριλίου/2015
  Παράθεση 3η ΜΑΛ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:34
Έκανα και γω τα χαρτιά μου σήμερα αφού παρέλαβα πρώτα το (δεύτερο) πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης στο οποίο αναγραφόταν αυτή τη φορά η σωματική ικανότητα.

Η πόλη μου έχει πληθυσμό περίπου 23.000 κατοίκους και ο αστυνομικός μου είπε πως οι αιτήσεις μέχρι τώρα ήταν 23 στο σύνολο.

Με τα μόρια δεν ασχολήθηκε καν. Απλώς μου είπε ότι εμείς στέλνουμε τα χαρτιά την επόμενη μέρα της αίτησης και γίνεται ο έλεγχος.

Think less..Live more...
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:34
Αρχικά αποστάλθηκε από Διασωστης31

Επειδή δεν είναι ανακριτικοι.
Εκτός και αν μετράς να την γράφει, και να υπογράφει με άλλο όνομα γιατί κλήση με υπογραφή : Ειδικός Φρουρός Τάδε δεν έχω δει.
Όσες φορές με γράψανε μη ανακριτικοι υπαρχιφυλακας αρχιφυλακες κιόλας, υπέγραγαν στο όνομα του αξιωματικου που ήταν παρόν.
δεν χρειάζεται να είναι παρών κάνεις αξιωματικός τυπικά είναι αυτά ποσες φορές είναι 4 φρουροί μόνοι τους σε 2 μηχανές των Δίας; Πάρα πολλές σταματάνε γράφουν κανονικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Γρηγόρης π Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γρηγόρης π Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:35
Ο Β κύκλος οαεδ σε ποια κατηγορία ανήκει; Η δεν ανήκει σε καμια;
Επιστροφή στην κορυφή
Kirios Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Kirios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:36

Το ξέρετε έτσι οτι το ΕΠΑΛ πλέον ανήκει ΚΑΙ στην Α κατηγορία ; φανταστείτε το έχει να γίνει από αυτούς που πήγαν επαλ σε κάτι χωρία και πήραν 17 18 19 από δικούς καθηγητές αντίο βάση!2700-2800 καθαρά πλέον δεν το είχα δει αυτό.
Και το 11 ετσι ηταν λαρωσε γαυρακο
Επιστροφή στην κορυφή
Σωτηρης Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 09/Φεβρουαρίου/2010
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Σωτηρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:42

δεν χρειάζεται να είναι παρών κάνεις αξιωματικός τυπικά είναι αυτά ποσες φορές είναι 4 φρουροί μόνοι τους σε 2 μηχανές των Δίας; Πάρα πολλές σταματάνε γράφουν κανονικά.
Κανονικά και με τον νόμο μπορούμε να βεβαιωσουμε παραβάσεις ΚΟΚ οι ΕΦ χωρίς παρουσία είτε αξιωματικού/υπαξιωματικού πλην του να αφαιρέσουμε πινακίδες το οποίο απαιτείται να είσαι ανακριτικος. Απλα στην Αττική δεν έχουμε χρεωμένα μπλοκ παραβάσεων και πρέπει να καλέσουμε όχημα της άμεσης δράσης η κάποιον βαθμοφόρο που φέρει μπλόκ στην κατοχή του.
Επιστροφή στην κορυφή
Dea pz Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 19/Ιουλίου/2019
  Παράθεση Dea pz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Commando Squadron B

Αδερφέ είσαι σίγουρος για την μετάφραση; δεν έγραφε μετάφραση στην ελληνική. Απλά λέει πιστοποιητικό η βεβαίωση αγγλικής γλώσσας. Ενώ σε άλλες προκυρηξεις το ξεκαθαρίζει μετάφραση στην ελληνική. Ας μας πουν παιδιά που το κατέθεσαν ήδη..
Φίλε μ Έχω καταθέσει ήδη τ χαρτιά .. κ θέλει μετάφραση έκτος αν έχεις 2 πτυχία συγκεκριμένων πανεπιστημίων.. δες την προκ εκεί π αναφέρει αναλυτικά τ πτυχία αγγλικών
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Γρηγόρης π

Ο Β κύκλος οαεδ σε ποια κατηγορία ανήκει; Η δεν ανήκει σε καμια;
δεν έχεις δικαίωμα συμμετοχής με ΟΑΕΔ
Επιστροφή στην κορυφή
Κωστακης99 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωστακης99 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Storm

Και για να τελειωνει το πανηγυρι, απαντηση τηλεφωνηματος απο το ασεπ επι λεξη...
Δεν εχουμε ιδεα για προκηρυξη της ΕΛ. ΑΣ, ειναι με δικα τους κριτηρια, δεν συμμετεχουμε πουθενα..
Οταν τον ρωτησα για τις ενστασεις, που αναγραφεται οτι θα πηγαινουν στην ταδε διευθυνση, λεει αυτο γινεται μαλλον για λογους νομιμοτητας, εμεις δεν εχουμε καμια σχεση, δε συμμετεχουμε πουθενα!
Οποιος θελει ας παρει, στην ιστοσελιδα του υπαρχει και το τηλεφωνο επικοινωνιας!

Δηλαδη χωρις ΑΣΕΠ πρεπει να βρουμε κανεναν να μεσολαβησει για να μπουμε. Μεχρι χθες εψαχνα να τα βρω ολα να τα εχω στην πενα και τωρα τα γνωστα του δημοσιου χωρις βοηθεια ουτε πρωσοπικο στο Δημο.

Επιστροφή στην κορυφή
ypopsifios Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 01/Αυγούστου/2019
  Παράθεση ypopsifios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:55
Αρχικά αποστάλθηκε από 3η ΜΑΛ

Έκανα και γω τα χαρτιά μου σήμερα αφού παρέλαβα πρώτα το (δεύτερο) πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης στο οποίο αναγραφόταν αυτή τη φορά η σωματική ικανότητα.

Η πόλη μου έχει πληθυσμό περίπου 23.000 κατοίκους και ο αστυνομικός μου είπε πως οι αιτήσεις μέχρι τώρα ήταν 23 στο σύνολο.

Με τα μόρια δεν ασχολήθηκε καν. Απλώς μου είπε ότι εμείς στέλνουμε τα χαρτιά την επόμενη μέρα της αίτησης και γίνεται ο έλεγχος.

ετσι ακριβως, εγω κατέθεσα σε λιγότερο πληθυσμό και ήταν καμιά 15ρια με λίγα μορια ο καθενας
Π. Φ 344
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 11:56
Αρχικά αποστάλθηκε από Kirios

Εσύ πρώτον μάθε ορθογραφία στο έχω ξαναπεί σε παλαιότερα και δεύτερον ούτε ανάγνωση δεν ξέρεις τράβα στη προκήρυξη του 11 και βάλε κάποιον να στην ΔΙΑΒΑΣΕΙ καλά Διευκρινίζεται ότι οι κάτοχοι πτυχίων Τ. Ε. Λ. ή Ε. Π. Λ. ή ΕΠΑ. Λ. ή απολυτηρίων Ε. Π. Λ. με κλάδο σπουδών που δεν αντιστοιχεί σε δέσμη, καθώς και πτυχίων Τ. Ε. Ε. Β΄ κύκλου συμπληρώνουν τον κωδικό αριθμό 2 στην αντίστοιχη ένδειξη της αίτησης. Οι λοιποί, συμπληρώνουν τον κωδικό αριθμό 1.
Ε ρε θα γεμίσει το σώμα με κάτι γιώτα 4 και 5 !
Επιστροφή στην κορυφή
Ιερωνυμος Αιγαλεω Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ιερωνυμος Αιγαλεω Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 12:00
Καλυ επιτυχια σε ολους. Εγω θελω να παω ΕΚΑΜ γινεται
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΤΤ TEAM Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΑΤΤ TEAM Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 12:06
Απορώ Γιατι έχουνε Ύψος 1,70 η να το κάνουν 1,80 η να το βγάλουν τελειως
Επιστροφή στην κορυφή
Slade7 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Slade7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 12:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Kirios

Ευτυχώς είχες γράψει ότι έχεις κάτω απο 2700 μόρια ωστόσο δεν θα μπεις θα στην φάει την θέση ο τσοπάνης από το Καρπενήσι με πτυχίο επαλ 19
Επιστροφή στην κορυφή
Δελτας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δελτας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2019 ώρα 12:15
Κάτσε θα γελάσουμε στην Β κατηγορία είναι μόνο πτυχία από ΕΠΑΛ.. σε ένα τμήμα του κέντρου τις Αθήνα από τις 64 αιτήσεις υπάρχει μια για την Β.. επίσης στο Νησί που είμαι στα κεντρικά γραφεία τις αστυνομίας από έχεις 45 και καμιά στην Β κατηγορία.. είμαι έτοιμος να πάω να ζητήσω να αλλάξω και να πάω στην Β κυριολεκτικά
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 421422423424425 462>