Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 51>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
glock Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση glock Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2019)
    Αποστολή: Σήμερα - ώρα 05:49
Ρε φασφα να διώξει άτομα από την ερτ. να μην ανανέωσει σύμβασεις κτλ έτσι θα βρεθούν τα λεφτά. Η δεξιά πάντα θέλει τους ενστολους.
Επιστροφή στην κορυφή
Νίκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νίκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Σήμερα - ώρα 03:37
Όσον αφορά το Π. Ε. Ι.: Σύμφωνα με το άρθρο 63 του Ν.4530/2018, του Π. Δ.56/2012 και του άρθρου 3 του Π. Δ.74/2008 προβλέπεται ότι δεν χρειάζονται ΠΕΙ οι οδηγοί που οδηγούν οχήματα που ανήκουν στις ένοπλες δυνάμεις και στα σώματα ασφαλείας. Επομένως, ένας όρος σε μελλοντική προκήρυξη που θα θέτει την υποχρέωση κατοχής ΠΕΙ, ενώ βάσει Π. Δ. Απαιτείται, δεν μου φαίνεται δόκιμος!
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
  Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 23:47
Ψηφιζω ΝΔ για να φυγει απο τη καρεκλα ο αναρχικος, εχει διαφορα αυτο! Επισης δε βαζω σταυρο σε βουλευτες οποτε ακυρο αυτο που λες!
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 23:18
Αρχικά αποστάλθηκε από Ι' Μ. Α. Κ

Ρε fsafa αφου δεν ενδιαφερεσαι για την προκυρηξη γιατι μπαινεις και γραφεις; Τι σε νοιαζει για ποιον λογο θα ψηφισουμε κουλη; Εχουμε καψα να μπουμε στην Αστυνομια οποιος και αν ειναι κυβερνηση. Και για να σου λυσω την απορια εγω θα ψηφιζα Κουλη ακομα και αν δεν εβγαζε προκυρηξη, διοτι δεν ανεχομαι να με κυβερναει ο αναρχικος!

Εσύ θα στείλεις τον καιριδη, τον ψαριανό, τον Τατσόπουλο και λοιπούς ανθέλληνες στην βουλή μην παραπονιέσαι μετά.
Τέτοιους γενιτσαρους η αλήθεια είναι, θα τους ζήλευε και ο συριζα.
Μου ψηφίζεται νδουλα, που ψήφισε τζαμί, σύμφωνα συμβίωσης, ιθαγένεια και νομίζεται ότι κάτι θα αλλάξει.
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
  Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 23:05
Ρε fsafa αφου δεν ενδιαφερεσαι για την προκυρηξη γιατι μπαινεις και γραφεις; Τι σε νοιαζει για ποιον λογο θα ψηφισουμε κουλη; Εχουμε καψα να μπουμε στην Αστυνομια οποιος και αν ειναι κυβερνηση. Και για να σου λυσω την απορια εγω θα ψηφιζα Κουλη ακομα και αν δεν εβγαζε προκυρηξη, διοτι δεν ανεχομαι να με κυβερναει ο αναρχικος!
Επιστροφή στην κορυφή
βαλαντης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση βαλαντης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 22:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Xanthos

Δεν υπαρχει ειδικοτητα.. στελνεις η το πτυχιο η το απολυτηριο.. κοιτα αν παρει πχ 1500 ατομα που λεει με το απολυτηριο πας α κατηγορια που ειναι 80% αρα διεκδηκεις μια θεση απο τις 1200 θεσεις.. στην β κατηγορια με το 20% διεκδηκεις μια θεση αναμεσα στις 300.. αυτο θα τι κρινεις αναλογα με το βαθμο που εχεις αναμεσα σε απολυτηριο κ πτυχιο κ αναμεσα σε ολα τα μορια που μαζευεις ειτε στην α ειτε στην β κατηγορια.. για να δεις που σε συμφερει κ που εχεις περισσοτερες πιθανοτητες

αφού δεν περνουν ειδικότητα γιατί έχουν ξεχωριστή κατηγορία;
αν στείλω 2 φακέλους για να καταχωρηθω θα αποκλειστω?
απολυτήριο έχω 12,9 και πτυχίο 12,8 δεν έχω ελπίδες; η ανεργία θα μετρήσει;
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 20/Μαΐου/2019
  Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 22:28
Τον fsafa δεν το εχω δει να κατηγορει μονο τον κουλη.. για ολους τα χωνει.. αλλα κοιτα σε καποια δεν εχει κ αδικο.. εγω για το μονο που μιλησα ηταν οτι οπου εχουμε συμφερων. εχει κ αυτος τα δικια του κ τα αδικα του οπως ολοι μας.. αν το παρω προσωπικα εμενα μ φταιει κ ο κουλης κ ο τσιπρας..
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 22:26
Εγω εχω μαθει οτι δινουμε κανονικα δεν υπαρχει θεμα.. αμα εισαι απο μεγαλη πολη πχ αθηνα κ λοιπα λιγο δυσκολο γιατι νομιζω παιζουν κ τα ατομα π περιμενουν τοσο καιρο.. γιατι ρωτησα αν μπορω να το βγαλω μεχρι τον αυγουστο κ μ ειπε ναι.. τωρα τι να πω...
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Μαΐου/2019
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 22:08
Έτσι ακριβώς... ’λλος θέλει να γίνει μόνιμος με ανανέωση συμβάσεων άλλος αναμένει τν προκήρυξη κτλ.O fsafa κάθε φορά κατηγορεί τν κουλή αλλά ένα σχόλιο για τν απαξίωση τς αστυνομίας από τν τσιπρα δεν είδα να γράφει... Όταν αναφέρεται κάτι γ ΝΔ κατευθείαν αρχίζει Ν κατηγορεί... Θα χει τους λόγους του μαλλον
Επιστροφή στην κορυφή
PAPAXITOS Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2019
  Παράθεση PAPAXITOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 22:03
Παίδες μόλις μίλησα με σχολη οδηγών για την γ κατηγορία. Μου ειπε εξετάσεις γινοττε Θεωρητικές αλλά οι εξετάσεις οδηγήσεις ακομα δεν πηρανε μπρος και περιμένουν είναι λεει άγνωστο αν ξεκινήσουν τουλάχιστον αυγουστο. Δηλαδη στην ουσία δεν προλαβαίνουμε να το παρουμε αν βγει αυγουστο και σεπτεμβριο η προκήρυξη. Να παρακαλαμε να αρχισουν οι εξετάσεις τζαμπα και τα λεφτα μας θα πετάξουμε και χρονο στο διάβασμα για την θεωρία.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:48
Xanthos.. Ευχαριστω πολυ φιλε καλη τυχη σε ολους... Ειμουν και ΔΕΑ ΕΔ γιαυτο μου πανε τοσα... εχω lower Α, Β, Γ επαγγελματικο και απολ. λυκειου 14,4 και πτυχιο επαλ 15,6... Εσυ πισα βγαζεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:45
Οσο πιανουμε τα κομματικα εδω μεσα παιδες αστα να πανε.. εγω ενα εχω να πω απο ολους εχουμε. συμφερων ειτε λιγο ειτε πολυ.. ειτε λεγετε κουλης π κανει ταζει προσληψεις σε αστυνομια ειτε λεγετε τσιπρας και θελει να φτασει το μισθο 800 πχ.. ο καθε ενας ψιφηζει με δικα του κριτηρια κ τι των συμφερει πλεων ασχετος αν αυτο θα ειναι μια προκυρηξη για να κερδισει μια θεση.. εδω π μας φτασανε τοσα χρονια ετσι λειτουργουμε φιλε fsafa. κανεις δεν ειναι σωστος απο αυτους κανεις δεν θα τα κανει ολα τελεια. ουτε ο κουλις θα λυση τι προβλημα νε 2000 χιλιαδες προσληψεις ουτε ο τσιπρας με τα 800 ευρω.. ολα τα γουρουνια την ιδια μουρη εχουν..
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:41
Εσυ φιλε με τα μορια π εχεις αν τα βγαζεις οντος και στις 2 εισαι μεσα... εισαι ζαχαρη!!! μπραβο σου!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Xanthos Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση Xanthos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:39
Δεν υπαρχει ειδικοτητα.. στελνεις η το πτυχιο η το απολυτηριο.. κοιτα αν παρει πχ 1500 ατομα που λεει με το απολυτηριο πας α κατηγορια που ειναι 80% αρα διεκδηκεις μια θεση απο τις 1200 θεσεις.. στην β κατηγορια με το 20% διεκδηκεις μια θεση αναμεσα στις 300.. αυτο θα τι κρινεις αναλογα με το βαθμο που εχεις αναμεσα σε απολυτηριο κ πτυχιο κ αναμεσα σε ολα τα μορια που μαζευεις ειτε στην α ειτε στην β κατηγορια.. για να δεις που σε συμφερει κ που εχεις περισσοτερες πιθανοτητες
Επιστροφή στην κορυφή
βαλαντης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση βαλαντης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:16
Αρχικά αποστάλθηκε από Xanthos

Με το απολυτηριο στην Α και με το πτυχιο στην Β κατηγορια

δηλαδή στέλνω 2φακελους; ή το πτυχίο το στέλνω εφόσον ζητάει την ειδικότητα;
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 20:54
Παιδια εγω εχω ΕΠΑΛ.. Στην Α κατηγορια βγαζω 3040 μορια... και στην Β κατηγορια βγαζω 3160... Που θα ηταν καλυτερα να δηλωνα; Ευχαριστω πολυ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 20:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Bill931

Fsafa θα κόψει τους συμβασιουχιυς και από εκεί θα βρει λεφτά για μηχανές κτλ... Κατάλαβες;8000 πήρε στο Δήμο και άλλους τόσους κράτησε με συμβάσεις και σε πείραξαν τα 1500 άτομα στν αστυνομία μετά από 8 χρόνια; Τρελές προλήψεις τα τελευταία χρόνια στο δημόσιο εκτός απ τα σώματα ασφαλείας. Προφανής ο λόγος που τ γράφεις... Θα σου περάσει

Ο Κούλης φίλτατε 2013-2015 είχε κόψει από την αστυνομία. Τόσα ξέρεις τόσα λες :)

Επίσης τόσα χρόνια πριν που γινότανε πανηγυράκι. Έπαιρνε στην αστυνομία 2000 (εφ και αστ) κάτι 600αρες στο Λ/Σ... Τα ξεχνάς. Δεν πειράζει. Είσαι μικρός.

Δεν με πείραξε ρε φίλε η αστυνομία. Ξεκόλλα ίσα ίσα που για να στα γράφω αυτά για μηχανές, εξοπλισμό. Σημαίνει πως γνωρίζω. Δεν είμαι άσχετος που ξύπνησα μια μέρα και είπα να γράψω.
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Μαΐου/2019
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 19:35
Fsafa θα κόψει τους συμβασιουχιυς και από εκεί θα βρει λεφτά για μηχανές κτλ... Κατάλαβες?;8000 πήρε στο Δήμο και άλλους τόσους κράτησε με συμβάσεις και σε πείραξαν τα 1500 άτομα στν αστυνομία μετά από 8 χρόνια; Τρελές προλήψεις τα τελευταία χρόνια στο δημόσιο εκτός απ τα σώματα ασφαλείας. Προφανής ο λόγος που τ γράφεις... Θα σου περάσει
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 51>