Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 9495969798 178>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2019)
    Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 11:57
Αρχικά αποστάλθηκε από δημητρης98

@fsafa ναι εχει να βγαλει 10 χρονια και τι, θα εκανε ο αλλος το 1000αρι σε 10λεπτα και θα τον περνουσαν;

Ήτανε η εποχή των βυσμάτων τότε έπαιρνε μόρια ο άλλος από συνέντευξη, στο έχω ξαναγράψει και ρωτάς τα ίδια και τα ίδια, δεν φαίνεται να θέλεις να καταλάβεις.

Επιστροφή στην κορυφή
δημητρης98 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός
Απενεργοποιημένο μέλος

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση δημητρης98 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 12:06
Αρχικά αποστάλθηκε από fsafa

Αρχικά αποστάλθηκε από δημητρης98

@fsafa ναι εχει να βγαλει 10 χρονια και τι, θα εκανε ο αλλος το 1000αρι σε 10λεπτα και θα τον περνουσαν;

Ήτανε η εποχή των βυσμάτων τότε έπαιρνε μόρια ο άλλος από συνέντευξη, στο έχω ξαναγράψει και ρωτάς τα ίδια και τα ίδια, δεν φαίνεται να θέλεις να καταλάβεις.

να γραψω κατι τελευταιο, ειμαστε και σε λαθος θεμα
εχω παει στρατο και εχω δει κατι εποπ λες αυτους που τους βρηκαν ουτε λυκειο δεν πρεπει να ειχαν τελειωσει
Επιστροφή στην κορυφή
fsafa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση fsafa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 12:08
Υπήρχαν ειδικότητες που ήθελαν μόνο απολυτήριο γυμνασίου, τέλος τα άκυρα ερωτήματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 12:51
Εποπ το 2008, τους περνούσαν έτσι και οι θέσεις πάλι δεν ειχαν συμπληρωθεί.

Επιστροφή στην κορυφή
δημητρης98 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός
Απενεργοποιημένο μέλος

Μέλος από: 14/Αυγούστου/2017
  Παράθεση δημητρης98 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 13:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Διασωστης31

Εποπ το 2008, τους περνούσαν έτσι και οι θέσεις πάλι δεν ειχαν συμπληρωθεί.

παιδια αν ειναι να μεταφερουμε την κουβεντα στο αντιστοιχο θεμα, για να μην χαλαμε αυτο
Επιστροφή στην κορυφή
Βασιλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασιλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 13:41
Ποια θεωρείτε θα είναι η βάση της γενικής κατάταξης; Τα παιδιά πιο πάνω αναφέρθηκαν πάνω από 1000 είναι καλά άλλοι είπαν για 1050 με 1100 .. Τι πιστεύετε; Μοριοδοτειται και το αει δίπλωμα με 120 μόρια σύμφωνα με το ΦΕΚ αν δεν κάνω λάθος...
Επιστροφή στην κορυφή
Garlik Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Garlik Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 19:09
Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια προσπαθώ να δω τι μορια έχω. Έχω 15 απολυτήριο, ειδικές δυνάμεις αγγλικά β2, υπολογιστές, διπλωματα μηχανής αυτοκινήτου, φορτηγού, και νταλίκας, και άδεια ταχύπλοου. Μπορει κάποιος να μου πει πόσα μορια βγάζω και αν έχω ελπίδες;
Επιστροφή στην κορυφή
Georgels Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Georgels Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 19:31
Πειτε μορια μεχρι να βγει η προκηρυξη να περασει η ωρα. Εγω γενικη σειρα απολυτηριο 17.8, αγγλικα γερμανικα σκαφος υπολογιστες 1209 μορια με την παλια προκηρυξη. Και το τονιζω αυτο γτ αν αλλαξει η μοριοδοτηση κ κανουν καποια διπλωματα προαπαιτουμενα δεν ξερω.
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασίλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 21:29
Μπορείς να μου εξηγήσεις τη μοριοδοτηση φίλε; Επίσης προσμετρας το πτυχίο αει εάν έχεις; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Liontarina Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Liontarina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 22:01
Αρχικά αποστάλθηκε από Georgels

Πειτε μορια μεχρι να βγει η προκηρυξη να περασει η ωρα. Εγω γενικη σειρα απολυτηριο 17.8, αγγλικα γερμανικα σκαφος υπολογιστες 1209 μορια με την παλια προκηρυξη. Και το τονιζω αυτο γτ αν αλλαξει η μοριοδοτηση κ κανουν καποια διπλωματα προαπαιτουμενα δεν ξερω.
Η κάτι μετρήσεις λάθος η κάτι ξέχασες να βάλεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Liontarina Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Liontarina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 22:11
Αρχικά αποστάλθηκε από Georgels

Εγώ τα βγάζω 1159 έτσι που τα λες.
17.8×55 +60+60+30+30
Υπέθεσα άριστη γνώση σε Αγγλικά και Γερμανικά. Αλλιώς βγαίνουν ακόμα πιο λίγα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δημήτρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημήτρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2019 ώρα 23:23
Που πιστεύεται θα κυμανθεί η βάση; Στην προκήρυξη του 11 στη γενική κατηγορία ο τελευταιος μπήκε με 17900, και στη σειρά των πολυτέκνων/ τριτεκνων 15500. Στην κατηγορία των ειδικών δυνάμεων ο τελευταίος με 11900. Όποιος ενδιαφέρεται να υπολογίσει μόρια και να δει αποτελέσματα εδώ:http://www.hcg.gr/node/2011 (αποτελέσματα) και http://www.hcg.gr/system/files/docs/files/prokiriksi_lf_lselakt.pdf (προκήρυξη)
Επιστροφή στην κορυφή
Georgels Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Georgels Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2019 ώρα 00:04
Σορρυ ξεχασα να πω οτι εργαζομαι ως αρχαιολογος... συν το πτυχιο ιστορικο αρχαιολογικο... αγγλικα αριστη γνωση Γ2 και γερμανικα β2... απλα προπονηση σε αθληματα παιδια αλμα σε μηκος ειναι τεχνικο αθλημα...3.40με το ζορι πηδαω ενω π. χ το 1000 το κανω σε 4.04... χοντρη βλακεια να κοπεις σε αθλημα
Επιστροφή στην κορυφή
Georgels Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Georgels Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2019 ώρα 11:29
Αρχικά αποστάλθηκε από Δημήτρης

Που πιστεύεται θα κυμανθεί η βάση; Στην προκήρυξη του 11 στη γενική κατηγορία ο τελευταιος μπήκε με 17900, και στη σειρά των πολυτέκνων/ τριτεκνων 15500. Στην κατηγορία των ειδικών δυνάμεων ο τελευταίος με 11900. Όποιος ενδιαφέρεται να υπολογίσει μόρια και να δει αποτελέσματα εδώ:http://www.hcg.gr/node/2011 (αποτελέσματα) και http://www.hcg.gr/system/files/docs/files/prokiriksi_lf_lselakt.pdf (προκήρυξη)

Δημητρη για υπολογισμο μοριων καλυτερα δες το καινουριο φεκ του 2019 του κουβελη γιατι εχει αλλαξει ο υπολογισμος μοριων και λογικα δεν θα τροποποιηθει απο τον πλακιωτακη γιατι ετσι θα βγει του χρονου η προκηρυξη.
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βασίλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2019 ώρα 20:35
Παιδιά σος ερώτηση.. εάν έχουμε περάσει σε κατηγορία διπλώματος πχ η η ταχύπλοου και μέχρι την ημερομηνία λήξης υποβολής των δικαιολογητικών δεν έχουμε το δίπλωμα στα χέρια αλλά μια αίτηση βεβαίωση που να αναφέρει ότι εχουμε περάσει μπορούμε να στείλουμε την αίτηση γίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή
Δημήτρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημήτρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2019 ώρα 21:13
Εγώ έχω 1196 με πολυτεκνία (τα υπολόγισα με το καινούργιο ΦΕΚ που μου είπες Georgels) και θα κάνω τα χαρτιά στην κατηγορία Ε. Δ. Φαντάζομαι έχω αρκετές πιθανότητες...
Επιστροφή στην κορυφή
NAVY Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση NAVY Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2019 ώρα 08:38
Καλημερα σε ολους

Επιστροφή στην κορυφή
Contractor Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 29/Ιουνίου/2019
  Παράθεση Contractor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2019 ώρα 09:43
Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με προκυρηξεις λιμενικού, με 1753 κατηγορία ΕΔ κάνω τίποτα; Σύμφωνα με το καινούριο ΦΕΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 9495969798 178>