Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8283848586 96>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2019)
    Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 20:08
Μπράβο ρε φρέντο εσπρέσο ακριβώς τα ίδια λέω και εγώ... ευτυχώς που με κατάλαβες... Κ πολύ σωστά είπες ντροπή είναι να έχουμε τελειώσει σχολές που απαιτούσαν πολύ κόπο και να δουλεύουμε για 500 ευρω η να είμαστε αναγκασμένοι να πάμε στο εξωτερικό... πλέον τα σώματα αυτά θα αναβαθμιστούν και ειδικα όπως είπες ένα παιδί μορφωμένο μπορεί να κάνει προσφέρει πολλά περισσότερα από έναν που έχει μόνο ένα απολυτήριο Λυκείου!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 20:09
Ναι απλα αυτο που θελω να πω εγω και ο αλλος δε το καταλαβαινει... ειναι οτι δεν ειναι δεδομενο καποιος που εχει 18 απολυτηριο και εχει τελειωσει πανεπιστημιο οτι ειναι και καταλληλος για τα σωματα ασφαλειας! Απλα αυτο λεω και ο αλλος μου λεει για κομπλεξ και τετοια.
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 20:15
Ναι ρε φίλε Ι μακ άμα το πάμε έτσι ούτε εσύ είσαι κατάλληλος που δεν έχεις τελειώσει μια σχολή και έδωσες 3 φορες πανελλήνιες για να μπεις με το στανιό στην αστυνομία!!! Τέλος πάντων μη δίνουμε άλλη συνέχεια σε αυτά μακαρι να βγει και Αφού το θες τόσο πολύ και πιστεύεις ότι είσαι ο καταλληλότερος όλων σου εύχομαι να μπεις πρώτος να ηρεμήσεις!!! ας πιάσουμε αλλο θέμα καλύτερα λέω εγώ όπως για παράδειγμα αν ακούσαμε τιποτα αν βγει η Όχι...
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 20:54
Εγω εχω τελειωσει αυτο που χρειαζεται για τη δουλεια που κανω.. και γω στο πανεπιστημιο περασα με τα μορια ποθ εβγαλα αλλα δε πηγα διοτι δε με. ενδιεφερε
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 20:59
Καλα έκανες αρκεί που κάνεις αυτό που σου αρέσει και σου εύχομαι τα καλύτερα!!! μάθε καμια πληροφορία γενικά και γράψε ότι πάρει το αυτί σου γιατί σε βλέπω ψάχνεις αρκετά!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 21:08
Επισης δεν. ενδιαφερομαι για τη προκυρηξη του λιμενικου.
Και γιατι δε μου ταιριαζει ρε μεγαλε?
Με 16 απολυτηριο Λοχιας Ειδικων δυναμεων,lower και ecdl δε θα εμπαινα δλδ; Αντε κανε μας τη χαρη που θα μου πεις για ντελιβερι, το μισθο που παιρνω τωρα δε θα το δεις ποτε ουτε στο λιμενικο αν μπεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 21:44
Ναι αυτή η χώρα πάει μπροστά..
Αφού πήρε όλους τους επιλαχόντες με 10 απολυτηριο ο συριζα, τον έπιασε ο πόνος μετά να παρει πτυχιούχους μουσικούς για την μπάντα του ΛΣ που πανε απευθείας στο υπουργείο με μετάθεση, και να δώσει 120 μόρια σε οποιοδήποτε πτυχίο ΑΕΙ ΤΕΙ.
Ρε θα μας τρελανετε εδώ μέσα?
Πιο φωτογραφικη δεν γινόταν να βγει.
Να πάρεις μόρια επειδή τελείωσες δηλαδή φυτική παραγωγή που μπήκες με 4.500 μόρια?
Οι μόνες σχολές που θα έπρεπε να δίνουν μόρια για ΛΦ είναι του εμπορικού ναυτικού.
Παλι καλά θα τροποποιηθεί και δεν πρόκειται να βγει έτσι.
Μην βάλει κυρίους και επικουρικους πίνακες, και να προηγούνται οι εμποροπλοιαρχοι μόνο... Γιατί βλέπω να κλαίνε με μαύρο δάκρυ μετά τα παιδιά του πολυτεχνείου.
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 22:09
Διασωστη31 και το 2011 που πήρε σημαιοφόρους από οποιαδήποτε ΑΕΙ επερνες μόρια και μπήκανε οι πιο πολύ δάσκαλοι με μεγάλα πτυχία σε βαθμό!!! κ εσυ λες ότι σε συμφέρει μου φενεται!!!
Επιστροφή στην κορυφή
guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 22:25
Αρχικά αποστάλθηκε από Ι' Μ. Α. Κ

Επισης δεν. ενδιαφερομαι για τη προκυρηξη του λιμενικου.
Και γιατι δε μου ταιριαζει ρε μεγαλε?
Με 16 απολυτηριο Λοχιας Ειδικων δυναμεων,lower και ecdl δε θα εμπαινα δλδ; Αντε κανε μας τη χαρη που θα μου πεις για ντελιβερι, το μισθο που παιρνω τωρα δε θα το δεις ποτε ουτε στο λιμενικο αν μπεις!

παιδιά σταματήστε έχουμε τον σταλλονε
και αφού περνεις τέτοιων μισθό γιατί θες να μπεις ειδικός φρουρός;
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 23:06
Δε λέω για τους αξιωματικους, αλλά για τους ΛΦ.
Η προκήρυξη των αξιωματικων θα είναι με ποσοστα και κυρίως θα μπουν νομικοί ( τέρμα οι νηπιαγωγοι, δασκαλοι σημαιοφόροι).
Για λιμενοφυλακες ποτέ δεν έδωσε μορια σε αει τει, μόνο ναυτική υπηρεσία μοριοδοτουσε για τα παιδιά του εμπορικού ναυτικού. Που αυτό είναι το σωστό, καμία άλλη σχολή δεν έχει συνάφεια με το λιμενικο.
Επίσης μουσικούς δεν χρειάζεται ούτε έναν.
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 23:28
Σωστά τα λες και γενικά με τους μουσικούς δεν ξέρω τι παίζει... Αλλά το να δώσει μόρια σε κάποιον που έχει ένα πτυχίο που είναι το κακο; εσυ πιστεύεις Επειδή στο ΦΕΚ εδωσε μόρια σε ΑΕΙ ΤΕΙ θα ήταν φωτογραφική; μπορεί να το έκανε για να ανεβάσει το επίπεδο... Τι να πω ρε φίλε δε ξέρω ας βγει και ότι γίνει έγινε...
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2019 ώρα 05:49
Ετσι γιατι γουσταρω αστυνομια... δε μπαινω για να σωθω απο το μισθακο του δημοσιου υπαλληλου οπως ανυπομονειτε εσεις! Απλα μ αρεσει.
Επιστροφή στην κορυφή
kandakos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση kandakos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2019 ώρα 09:42
Επειδη εχω παρακολουθησει την συζητηση να σου πω εγω γιατι θελεις να μπεις στην αστυνομια;
Γιατι κατι τυποι σαν κι εσενα εχουν πανω τους ολα τα κομπλεξ του κοσμου και νομιζεις οτι αμα βαλεις στολη θα γινεις καποιος και θα διαταζεις και το παιζεις κομανταρας λες και εχεις παει στο αφγανισταν. Σταλλονε τα πραγματικα κομμαντα εγω ξερω δεν τα ξερει κανενας κρατανε χαμηλο προφιλ χωρις να λενε πολλα γτ κανουν αυτο που τους αρεσει πραγματικα και οχι για να καλυψουν τις ανασφαλειες τους
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2019 ώρα 11:27
Μαλλον ο ιδιος εισαι με αλλο προφιλ... ειδες πουθενα να λεω οτι ειμαι κομμανταρας για αυτο θελω να μπω; Εξηγω οτι επειδη καποιος εχει τελειωσει Πολυτεχνειο και εχει παολυτηριο 18-19 δε σημαινει οτι ειναι και καταλληλος για λιμενικο και αστυνομια! Αλλα μαλλον δε καταλαβαινετε!
Α και δε χρειαζομαι τη στολη για να γινω καποιος... ειμαι ηδη Καποιος!
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2019 ώρα 13:55
Δεν είμαι άλλος ρε ι μακ δεν απάντησα εγώ... Εγώ ότι ήταν να σου πω στο είπα και σου ευχήθηκα καλή επιτυχία κιόλας... άλλος απάντησε!!! ας πούμε κάτι αλλο προτείνω εγώ...
Επιστροφή στην κορυφή
dx Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση dx Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2019 ώρα 15:01
Δεν μπορώ να καταλάβω προς τι οι συγκρούσεις εδώ.
Στη προκήρυξή υπάρχουν θέσεις και για τους μεν και για τους δε.
Ειδικές θέσεις λιμενοφυλάκων για ειδικές δυνάμεις και άλλες θέσεις για τους υπόλοιπους. Προς τι η κόντρα;
Ας βγει η προκήρυξη και βλέπουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2019 ώρα 15:14
Επειδή παρακολουθώ το θέμα από την αρχή, ξεκίνησαν αρχικά να λένε ότι στο λιμενικό δεν θα δώσουν θέσεις για τα ΕΠΑΛ πανελλήνιες, τελικά έδωσαν. Αργότερα έλεγαν ότι η ηλικία θα είναι ίδια με την αστυνομία, τελικά μετράει 1 χρόνο παραπάνω από αστυνομία. Τώρα πάλι κάποια άτομα κάνουν υποθέσεις όπως ο διασώστης και λέει κατηγορηματικά ότι θα γίνει τροποποίηση και δεν θα μετράνε πτυχία ΑΕΙ-ΤΕΙ. Αυτό που κάνετε ορισμένοι κάνοντας υποθέσεις και σενάρια με το πως σας βολεύει να βγει η προκήρυξη, πρέπει να καταλάβετε ότι δεν είναι σωστό. Κανείς δεν ξέρει τι τροποποίηση θα γίνει και τι θα παραμείνει στην προκήρυξη.
Επιστροφή στην κορυφή
Vegeta1993 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2017
  Παράθεση Vegeta1993 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2019 ώρα 15:19
Αναφέρει επίσης, ότι καμιά σχολή δεν έχει συνάφεια με τους λφ πλην του εμπορικού ναυτικού. Το λιμενικό π. Χ. Σε κάθε λιμεναρχείο έχει το τμήμα διαχείρισης όπου εκεί διαχειρίζονται τα οικονομικά, δηλαδή εκεί δεν έχει θέση κάποιος που έχει τελειώσει οικονομικών επιστημών ή λογιστική;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8283848586 96>