Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8182838485 96>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Γκαλόπ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γκαλόπ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2019)
    Αποστολή: 18/Ιουλίου/2019 ώρα 18:34
17280 μόρια είναι αυτά που έχεις και λες ότι είναι η βάση γιατί εγώ ξέρω ότι θα έχει 19000 μόρια... είσαι ότι νάνε
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2019 ώρα 20:35
Τι λες ρε φίλε που θα φτάσει η βάση στο λιμενικό 19000 μόρια είσαι σοβαρός θα περάσει και την ιατρική Αθηνών; ελα σοβαρεψου
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 24/Μαΐου/2019
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2019 ώρα 20:44
Σου λέω ότι έχω όλους τους επιτυχόντες των πκε σε pdf.. Σε ποιο νησί είσαι και ποια σειρά;
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουλίου/2019 ώρα 21:42
Η ΜΘ σειρά μπήκε το 2016;
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 00:42
Η εκπαιδευτική σειρά ΜΘ ορκίστηκε 25/10/2017 101 επιλαχόντες... καλα λέει λοιπόν ο ΜΘ 1 χρόνο λιμενοφυλακας(ίσως και λίγο παραπάνω από χρόνο κοντα 2)... προφανώς λοιπόν καλα τα λέει κάτι θα ξέρει αλλά γιατί όμως Αφού έχει μπει γράφει στο φόρουμ; ας μας απαντήσει ο ίδιος!! ΜΘ δώσε μας τα φώτα σου θα βγει τελικά η Όχι;
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 06:19
Να μας πει και σε ποιο νησάκι... Αν φυσικά θελει
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 11:32
ΜΘ μην ντρέπεσαι φίλε πες το νησάκι που είσαι σίγουρα θα χουμε κοινούς γνωστούς από τν σειρά σου. Α και στην Ευελπίδων και στην σσασ δεν υπάρχει λίστα ξεχωριστά για επιτυχόντες μόνο συγκεντρωτικη λίστα... λες να παίξει και εκεί βισμα; Πάντως αν θες όλους τους επιτυχόντες κάθε ομάδας ξεχωριστά του λιμενικού κάνε εγγραφή να στα στείλω
Επιστροφή στην κορυφή
Kall Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Kall Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 12:01
Ρε πας καλά; γιατί να πει που υπηρετεί; Δεν είναι υποχρεωμένος!!! Λέει τι γνώμη του και το τι πιστεύει μέσα σε ένα φόρουμ που καιρό τώρα ο κάθε ένας λέει το χίλια δυο άσχετα και ανούσια ! Αν γουστάρεις καλός, εδώ ακούγαμε τόσο καιρό χίλιες δυο ***** σου για το ύψος και δεν σου είπαμε ενα κόψε ρε μας τα ζαλισες!!! Και αν είναι ένα χρόνο λιμενοφύλακας η 20 χρόνια δεν σε αφορά. Λες και αν μάθεις ποιος είναι θ αλλάξει κάτι !!! Παρακολουθώ τι γράφει και εγώ έχω φίλους στη ΜΘ σειρά αλλά δεν μου έκανε κάνω αίσθηση να κάνω την αδιάκριτη ερώτηση που υπηρετείς και μάλιστα με ειρωνικό ύφος (ποιο νησάκι και ποιο νησάκι) μπορεί να ναι κωλοβυσμα και να μην είναι καν σε νησάκι ρε φίλε στο κάτω κάτω! Αναφορά θα σου δώσει. Για προσγειωθητε λίγο εδώ μέσα γιατί λέμε και κρίνουμε τα πάντα και τους πάντες δίχως να κοιτάμε αυτό που πραγματικά μας ενδιαφέρει!
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση Bill931 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 18:15
Τι λες ρε?; Βγαίνει ένας ηλιθιος γράφει ότι ένα τσίου του είπε ότι θα βγει τν Πέμπτη και θα τν αφήσω να λέει χαζομάρες?; Χθες έλεγε κάτι ασυναρτησίες για επιτυχόντες των πκε κτλ. Ο τύπος δεν είναι λιμενοφυλακας.. φαντασμενος είναι που γράφει με διαφορετικά ονόματα. Καλά δεν του είπα να μου πει που μένει, ηρέμησε.. Αν θεωρείς ότι μια γενική συζήτηση για τ υψος είναι ίδιο με το να σου λέει κάποιος ότι σε 10 μέρες βγαίνει προκήρυξη δίνοντας ψεύτικες ελπίδες τότε οκ.
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 18:52
Φανταστείτε να είστε εσείς συνάδελφοι στο σώμα... ακόμα δεν έχει βγει η προκυρηξη και τρωγεστε σα τα σκυλιά... Α ρε Ελλαδάρα... και να ξερεται κάτι αυτοί που τελικά θα μπουν δεν ασχολούνται καν με το φόρουμ έχουν τα 18αρια Κ τα 19αρια Κ τα πολυτεχνεία γτ η συγκεκριμένη προκυρηξη θα τα ζητάει εάν όντως βγει και άντε γεια... εσείς ακόμα θα τσακωνεσται εδω μεσα...
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιουνίου/2019
  Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 19:47
Οι μονες προσληψεις που ανακοινωσε ο Μητσοτακης, ηταν για 2.450 νοσηλευτες και 1500 ειδικους φρουρους. Για λιμενικο δεν εχουν πει κατι αρα αποκλειεται να βγει προκυρηξη τωρα συντομα!
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 20:00
Αρχικά αποστάλθηκε από Ι' Μ. Α. Κ

Οι μονες προσληψεις που ανακοινωσε ο Μητσοτακης, ηταν για 2.450 νοσηλευτες και 1500 ειδικους φρουρους. Για λιμενικο δεν εχουν πει κατι αρα αποκλειεται να βγει προκυρηξη τωρα συντομα!

Οι προσλήψεις αυτές είναι στον προϋπολογισμό του 2019 και το κονδύλιο είναι δεσμευμένο από την προηγούμενη κυβέρνηση.
Το είπε ο Πλακιωτακης ότι θα γίνουν οι προσλήψεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Ιορδάνης Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 29/Αυγούστου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Ιορδάνης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 20:07
Το θέμα είναι πότε θα γίνουν !
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 09:17
Το οτι εχουν 18αρια,19αρια και πολυτεχνεια δεν σημαινει οτι ειναι και καταλληλοι για τη θεση του λιμενοφυλακα ή του σημαιοφορου! Μπραβο τους που εβγαλαν το πανεπιστημιο αλλα το λιμενικο το βλεπουν ως σιγουρο μισθο, δεν ειναι πορωμενοι με αυτο! Γι αυτο και στην αστυνομια ηταν χωμενοι τοσοι αστυνομικοι σε κατι ακυρες υπηρεσιες και τους ξετρυπωσε ο Χρυσοχοιδης. Διοτι μπηκαν μονο για το μισθο.
Δε σημαινει οτι επειδη ειναι σπουδαγμενοι κανουν και για αυτα τα επαγγελματα. Αλλωστε αν ηθελαν οταν εδιναν πανελληνιες θα δηλωναν Σχολες Αξιωματικων, αλλα προτιμησαν τα πανεπιστημια! Τωρα που ειδαν τα δυσκολα, σου λεει ας χωθουμε στο λιμενικο ή στην αστυνομια και οτι φερει ο ανεμος!
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 09:34
Ναι και; ας μάθαινες και εσυ γράμματα και να ήσουν καλός μαθητής να έμπαινες... συνέχεια αυτά γράφεις ότι αυτός που έχει μόρια Κ πτυχία είναι ανίκανος Κ εδώ και στο φόρουμ των Ε. δ. παλιά έμπαιναν με δημοτικό και γυμνάσιο στην αστυνομία Κ πυροσβεστική πριν γίνουν με πανελλήνιες αυτό τι σημαίνει ότι αυτοί ήταν οι καταλληλότεροι Κ τα παιδιά που μπαίνουν τώρα με τόσα πτυχία δεν κάνουν; φίλε έχεις πολλά κόμπλεξ μέσα σου τραβα κάπου να τα λύσεις η τραβα στρωσε το πισινό σου να διαβάσεις να πάρεις ένα πτυχίο μπας και σου φύγουν...
Υ. Γ μπραβο που αυτή τη φορά μέτρησαν τα πτυχία και πήγε το απολυτήριο 12 και μπράβο που έχουν μπει όλα πανελλήνιες να μπουν αυτοί που πρέπει με τις βάσεις κοντα στο 17 και 18...
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' Μ.Α.Κ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση Ι' Μ.Α.Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 17:47
Καλα εσυ εισαι βλημμα.. δε καταλαβανεις το ευρυτερο νοημα αυτου που λεω! Εγω αυτο που λεω ειναι οτι δε σημαινει οτι ειναι και καταλληλοι για τη συγκεριμενη δουλεια επειδη ειναι αριστουχοι! Εννοειται οτι ειναι μαγκες και μπραβο τους που εβγαλαν πολυτεχνιο!
Ισα ισα ειναι ξεπεσμος για αυτους ενω ειναι τοσο σπουδαγμενοι να γινουν λιμενοφυλακες μονο και μονο για το μισθο, ενω δε τους αρεσει!
Επισης τι κομπλεξ να χω εγω βρε ηλιθιε; Εγω αμορφωτος ειμαι που εχω απολυτηριο 16; Και ο αλλος με 18 ειναι μορφωμενος; Τετοιες πιπες γραφετε μερικοι.3 φορες εδωσα πανελληνιες για Αστυφυλακων και εγραψα μεχρι και 15.800. Που θα μου πεις να μαθαινα γραμματα αμα ηθελα.. λεκε της κοινωνιας!
Επιστροφή στην κορυφή
!!! Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση !!! Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 18:26
Ντάξει μείνε με τα 15800 και ξέχνα το λιμενικο τραβα delivery θα σου πηγαίνει!!! Η προκυρηξη αυτή έτσι όπως είναι διαμορφωμένη δεν είναι για σένα... Επιτέλους αυτή η χώρα να πάει μπροστά αρκετά είχε αργήσει
Επιστροφή στην κορυφή
Freddo_Espresso Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Αυγούστου/2017
  Παράθεση Freddo_Espresso Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 19:47
Ι' ΜΑΚ λιμενοφύλακας δεν είναι μόνο σκάφος, περιπολίες και τροχονομία στο λιμάνι. Αλλά και ΒΕΜς, ναυτολογία, επιστασία, αλιεία, Λ. Α.(το κυριότερο) και άλλα πολλά, που θέλουν μπόλικο διάβασμα και τριβή με το αντικείμενο. Ένα επίπεδο κατάρτισης ανώτερο του μέσου που περιγράφεις θα διευκολύνει κατά πολύ την υπηρεσία και θα λύσει τα χέρια του εκάστοτε λιμενάρχη. Έχε επίσης στο νου σου φιλαράκι μου, ότι για έναν πτυχιούχο ξεπεσμός σε καμία περίπτωση δεν είναι να αποτελεί στέλεχος του Λ. ς, Αλλά να δουλεύει για 4 κατοστάρικα το μήνα ανασφάλιστος ή να περιμένει τα voucher μια στα τρία χρόνια. Πάνε οι ευτυχώς οι εποχές που στο λιμενικό έμπαινες με ένα τενεκέ λάδι, με το σύστημα των Πανελλαδικών θα ανέβει το επίπεδο του Λ. Σ. Όπως ανέβηκε το αντίστοιχο του Στρατού και της ΕΛ. ΑΣ. Και μην ακούσω κουβέντες τους στυλ "ναι αλλά οι του 10 - 11 το θέλουν πιο πολύ, είναι πιο μάχημοι" και λοιπές ανοησίες. Και αντίστοιχες ΣΜΥ, Ευελπίδων κλπ. Βγάζουν βατράχια και κομμάντα μια 30ετία τώρα και μιλάμε για μαθητές του 16 και άνω.
"Όλοι θέλουν το καλό σου, αρκεί να μην είναι καλύτερο από το δικό τους."
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 8182838485 96>