Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 134>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ARN Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Μαΐου/2018
Κατάσταση: Online
  Παράθεση ARN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Λιμενοφύλακες (2019)
    Αποστολή: Σήμερα - ώρα 10:51
Εσύ πως θα κάνεις τα χαρτιά σου εφόσον είσαι 1,69;
Στους Ε. Φ τους κόβανε κατευθείαν στην υψομετρηση και δεν τους άφηναν να κάνουν τα χαρτιά
Επιστροφή στην κορυφή
Liontarina Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Liontarina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Σήμερα - ώρα 07:29
Αρχικά αποστάλθηκε από Laskaris

Liontarina Μακράν το πιο δύσκολο σημείο στα αθλήματα Ε. Δ. είναι οι 10 έλξεις. Ο μέσος ανδρας σε καμία περίπτωση δεν βγαζει 10 strict έλξεις με ανοιχτή λαβή. Είδα ανδρες στις καταδρομές απο 2-3 έλξεις να βγάζουν 6-7 μετά από δύο μήνες αλλά 10 με τίποτα. Χρειάζεται να έχεις ένα υπόβαθρο αλλιώς δεν... Μιλάμε για strict πάντα οχι kipping και partials.
Και εγώ για αυστηρές μιλάω (πηγούνι πάνω από τη μπάρα και τεντωμένοι αγκώνες στο κατέβασμα) και λαβή οι παλάμες να κοιτάνε προς τα έξω. Κανονικές όχι σαν αυτές που κάνουν στ κροσφιτ. Τεσπα εγω είπαμε δεν είμαι η μέση κοπέλα, αλλά ένας άντρας μπορεί πολύ πιο εύκολα να τις κάνει από εμένα. Όποιος προσπαθήσει θα τ καταφέρει. Ούτε εγώ γεννήθηκα να μπορώ να κάνω έλξεις κτλ, αλλά γεννήθηκα με γονίδια για 169 και όχι 170 και αυτό με κάνει ακατάλληλη.
Επιστροφή στην κορυφή
Player7 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Player7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Σήμερα - ώρα 05:46
Νομιζω δεν απαραιτητο να κανεις ανοιχτη λαβη.. οπως θες.. και εσωτετικη κλειστη λαβη μπορεις!
Επιστροφή στην κορυφή
Laskaris Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Laskaris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Σήμερα - ώρα 00:46
Liontarina Μακράν το πιο δύσκολο σημείο στα αθλήματα Ε. Δ. είναι οι 10 έλξεις. Ο μέσος ανδρας σε καμία περίπτωση δεν βγαζει 10 strict έλξεις με ανοιχτή λαβή. Είδα ανδρες στις καταδρομές απο 2-3 έλξεις να βγάζουν 6-7 μετά από δύο μήνες αλλά 10 με τίποτα. Χρειάζεται να έχεις ένα υπόβαθρο αλλιώς δεν... Μιλάμε για strict πάντα οχι kipping και partials.
Επιστροφή στην κορυφή
Liontarina Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Liontarina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Σήμερα - ώρα 00:01
Αρχικά αποστάλθηκε από Delta

Αρχικά αποστάλθηκε από Geokr

Αρχικά αποστάλθηκε από Player7

Παιδια απο ποσα μορια και πανω θεωρειτε οτι υπαρχουν ελπιδες για την κατηγορια ειδικων δυναμεων; Πειτε ενα νουμερο..
1250 τουλ
. Τα αθλήματα ειδικών δυνάμεων... είναι αρκετά δύσκολα νομίζω..
Εγώ κοπέλα είμαι και τα βγάζω πάντως, αλλά δεν είμαι η μέση κοπέλα. Ένας μέσος άντρας τα βγάζει χωρίς πολλή προσπάθεια θεωρώ.
Εδώ είναι τα πολ για λφ. Γενική σειρά http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=19831 Ειδικές δυνάμεις http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=19832
Επιστροφή στην κορυφή
Geokr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 05/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση Geokr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 23:24
Αρχικά αποστάλθηκε από Delta

Παιδια απο ποσα μορια και πανω θεωρειτε οτι υπαρχουν ελπιδες για την κατηγορια ειδικων δυναμεων; Πειτε ενα νουμερο..
1250 τουλ
Σωστά το είχα ξεχάσει αυτό... ψυχομετρικά καθώς ειδικά στα αγωνίσματα κόβουν αρκετά γιαυτο είπα άντε να πάει στη χειρότερη 1200 αντί για 1250
Επιστροφή στην κορυφή
Geokr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση Geokr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 23:19
Αρχικά αποστάλθηκε από Tetras

Φίλε μου δεν έχω κανένα λόγο να λέω πράγματα στον αέρα... Μπήκα στη διαδικασία να διαβάσω τη προκυρηξη, είδα τη μοριοδότηση, έκανα κάποιους υπολογισμούς στο αν έκανα εγώ αίτηση και μετά έβαλα τη λογική σύμφωνα και με τον αριθμό που ζητάει η προκυρηξη... Και είπα με πλήρη αντικειμενικότητα... Είμαστε σε επίπεδο που από τους 155 σίγουρα ένα παρά πολύ μεγάλο ποσοστό θα έχει μεγάλο απολυτήριο, πτυχίο, δίπλωμα υπολογιστών,1 άριστη ξένη γλώσσα και ένα β2... Ακόμα και ταχύπλοο! Εγω παράδειγμα έβγαζα 1250 χωρίς ειδικές δυνάμεις, θες να μου πεις σε όλη τη Ελλάδα δεν βρίσκονται 40 άτομα γενική κατηγορία με τα παραπάνω και 60 ΕΔ;
Πάντα στις ειδικές Δυνάμεις ήταν χαμηλή η βάση δεν είναι το ίδιο ειδικές δυνάμεις με γενική σειρά... Είσαι ειδικές δυνάμεις;
Δες λίγο τον πίνακα των ειδικών
Το κοίταξα πριν λίγο όπως είπα 1250, με επιλαχόντες άντε να πέσει 1200 και στις δυο κατηγορίες γενική και ΕΔ
Επιστροφή στην κορυφή
Sailor123 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 27/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση Sailor123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 22:51

Φίλε μου δεν έχω κανένα λόγο να λέω πράγματα στον αέρα... Μπήκα στη διαδικασία να διαβάσω τη προκυρηξη, είδα τη μοριοδότηση, έκανα κάποιους υπολογισμούς στο αν έκανα εγώ αίτηση και μετά έβαλα τη λογική σύμφωνα και με τον αριθμό που ζητάει η προκυρηξη... Και είπα με πλήρη αντικειμενικότητα... Είμαστε σε επίπεδο που από τους 155 σίγουρα ένα παρά πολύ μεγάλο ποσοστό θα έχει μεγάλο απολυτήριο, πτυχίο, δίπλωμα υπολογιστών,1 άριστη ξένη γλώσσα και ένα β2... Ακόμα και ταχύπλοο! Εγω παράδειγμα έβγαζα 1250 χωρίς ειδικές δυνάμεις, θες να μου πεις σε όλη τη Ελλάδα δεν βρίσκονται 40 άτομα γενική κατηγορία με τα παραπάνω και 60 ΕΔ;
Πάντα στις ειδικές Δυνάμεις ήταν χαμηλή η βάση δεν είναι το ίδιο ειδικές δυνάμεις με γενική σειρά... Είσαι ειδικές δυνάμεις;

Φέτος θα είναι ψηλά μεγάλε. Δε ξέρω πόσο ψηλά αλλά θα είναι ψηλά. Μην κοιτάς προηγούμενες προκυρηξεις δεν έχουν σχέση με αυτή. Σου μιλάω για την ΕΔ κατηγορια.
"Θαρσείν Χρή" ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
Tetras Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 06/Σεπτεμβρίου/2019
  Παράθεση Tetras Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:56

Επιστροφή στην κορυφή
Geokr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση Geokr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:49

Ξέχασα δίνουν μόνο τα παιδιά από το φόρουμ και είναι και πολλές οι θέσεις
Αναλογικά να το βλέπεις... Εγώ δεν είδα τόσο ανεβασμένα μόρια εδώ μέσα το φορούν είναι η μικροεικονα των αποτελεσμάτων... Και το λέω εγώ που έχω 1260 μόρια. Απλά μιλάω αντικειμενικά.
[/QUOTE] Φίλε μου δεν έχω κανένα λόγο να λέω πράγματα στον αέρα... Μπήκα στη διαδικασία να διαβάσω τη προκυρηξη, είδα τη μοριοδότηση, έκανα κάποιους υπολογισμούς στο αν έκανα εγώ αίτηση και μετά έβαλα τη λογική σύμφωνα και με τον αριθμό που ζητάει η προκυρηξη... Και είπα με πλήρη αντικειμενικότητα... Είμαστε σε επίπεδο που από τους 155 σίγουρα ένα παρά πολύ μεγάλο ποσοστό θα έχει μεγάλο απολυτήριο, πτυχίο, δίπλωμα υπολογιστών,1 άριστη ξένη γλώσσα και ένα β2... Ακόμα και ταχύπλοο! Εγω παράδειγμα έβγαζα 1250 χωρίς ειδικές δυνάμεις, θες να μου πεις σε όλη τη Ελλάδα δεν βρίσκονται 40 άτομα γενική κατηγορία με τα παραπάνω και 60 ΕΔ;
Επιστροφή στην κορυφή
Delta Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Delta Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 21:10

1250 τουλ
Επιστροφή στην κορυφή
Tetras Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Tetras Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 20:58

[Ξέχασα δίνουν μόνο τα παιδιά από το φόρουμ και είναι και πολλές οι θέσεις

Αναλογικά να το βλέπεις... Εγώ δεν είδα τόσο ανεβασμένα μόρια εδώ μέσα το φορούν είναι η μικροεικονα των αποτελεσμάτων... Και το λέω εγώ που έχω 1260 μόρια. Απλά μιλάω αντικειμενικά.

Επιστροφή στην κορυφή
Geokr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση Geokr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 20:53

Εξάλλου να δείτε και στο Πολ το μέσο όρο των βαθμολογιών...
Ξέχασα δίνουν μόνο τα παιδιά από το φόρουμ και είναι και πολλές οι θέσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Tetras Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Tetras Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 20:49

1250 τουλ

Μπούρδες που θα είναι 1250... Το πολυ 1150... Τι είναι τα μόρια στραγάλια?

Εξάλλου να δείτε και στο Πολ το μέσο όρο των βαθμολογιών...
Επιστροφή στην κορυφή
Tetras Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Tetras Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 20:48

1250 τουλ

Μπούρδες που θα είναι 1250... Το πολυ 1150... Τι είναι τα μόρια στραγάλια?
Επιστροφή στην κορυφή
Geokr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση Geokr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 18:50

1250 τουλ
Επιστροφή στην κορυφή
Player7 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2019
  Παράθεση Player7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 18:45
Επιστροφή στην κορυφή
Geokr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Παράθεση Geokr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 18:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Liontarina

Αρχικά αποστάλθηκε από Σαραντος

Παιδιά 1000 της 100 θα φύγουν όλοι νησιά και κύριος εκεί που είναι οι μεταναστες
Ελατε Λέσβο να δείτε τι παιζει. Υπάρχει μέρα που έρχονται πάνω από 500 μετανάστες από απεναντι*. Και δεν τα βγάζω από το μυαλό μου τα νούμερα. Μια αναζήτηση στο γκουγκλ θα σας πείσει.
*Όταν λέω απέναντι εννοώ Τουρκία, γιατί τα παράλια φαίνονται από εδω καθαρά.
Αυτό ισχύει συμφωνώ, υπάρχει μεγάλο πρόβλημα σε αρκετα νησιά, ούτε οι βαρδιεσ δεν βγαίνουν! γιαυτο ξαναλέω ότι οι περισσότεροι θα πάνε νησιά
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 134>