Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Σωφρονιστικούς (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 174175176177178 189>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουνίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Σωφρονιστικούς (2019)
    Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 20:01
Αρχικά αποστάλθηκε από Thanos888

Τέλη του μήνα με αρχές του Αυγούστου το αργότερο λογικά θα έχουν βγει.

Σημαντικο επισης είναι πόσο καιρό θα μας πάρει μέχρι να κάνουμε και τις υπόλοιπες διαδικασίες μέχρι την εκπαίδευση
Επιστροφή στην κορυφή
ARN Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 12/Μαΐου/2018
Κατάσταση: Online
  Παράθεση ARN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιουλίου/2019 ώρα 22:12
Και αν θα προλάβουμε την σχολή αστυφυλακων χωρίς να υπάρχουν οι σπουδαστές. Αν και να υπάρχουν δεν μου μοιάζει αδύνατο να μας παραχωρησουν ένα χώρο για να πραγματοποιηθεί η εκπαίδευση μας
Επιστροφή στην κορυφή
zoupis87 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Μαρτίου/2019
  Παράθεση zoupis87 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιουλίου/2019 ώρα 22:20
Ρε παιδιά ισχύει ότι θα γκρεμίσει τις φυλάκες στο Κορυδαλλό; Και που θα τις πάει ο κουλης;
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Μαρτίου/2019
  Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2019 ώρα 08:40
Αρχικά αποστάλθηκε από zoupis87

Ρε παιδιά ισχύει ότι θα γκρεμίσει τις φυλάκες στο Κορυδαλλό; Και που θα τις πάει ο κουλης;

Καλά μέχρι να γίνει αυτό θα έχουμε πάλι εκλογές, και δε νομίζω να έχουν προλάβει. Κατ' αρχάς δε μας έχουν πει σε ποια περιοχή εκτός πολης θα γίνουν οι νέες φυλακές; Πολύ στον αέρα ακούγεται όλο αυτό. Εκτός αν δεν έχουμε μάθει ακόμα τις λεπτομέρειες. Παρόλα αυτά θέλει χρόνια για να υλοποιηθεί όπως και να έχει.
Επιστροφή στην κορυφή
Giorgos.g Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 05/Ιουνίου/2018
  Παράθεση Giorgos.g Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2019 ώρα 13:42
https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/asep-6k2018-etoimes-oi-exetaseis-ton-neon-ypallilon
Επιστροφή στην κορυφή
S10_2019 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση S10_2019 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2019 ώρα 15:44
Σοβαρά μέσα στο κατακαλοκαιρο τα οριστικά; Ούτε καν.. τελευταίο μηνό του 8μηνου πιστεύω θα βγουν
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2019 ώρα 17:58
Αρχικά αποστάλθηκε από S10_2019

Σοβαρά μέσα στο κατακαλοκαιρο τα οριστικά; Ούτε καν.. τελευταίο μηνό του 8μηνου πιστεύω θα βγουν

Φυσικά και θα έχουν βγει το αργότερο μέσα στο Α' δεκαπενθημερο του Αυγούστου. Το Ασεπ δεν εμπλέκεται στη διαδικασία πρόσληψης, απλά βγάζει αποτελέσματα. Επίσης δε δεσμεύεται κανένα υπουργείο να κινήσει τις διαδικασίες πρόσληψης την επόμενη μέρα. Το ότι θα βγουν τα αποτελέσματα λοιπόν δε σημαίνει τίποτα. Οι διαδικασίες θα τρέξουν από φθινοπωρο.
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2019 ώρα 21:01
Τι κόλλημα είναι αυτό με το φθινοπωρο. Κανένα αρμοδιο δεν τον νοιάζει αν έχει ζεστη και το τεξιμο γινεται πιο δύσκολο, αν την έχεις την έχεις και με ζεστή την φυσική κατασταση και κανένας αρμοδιοε δεν καιγεκαί για αυτό. Σε όλα τα σωματα το καλοκαίρι δίνουν αθλήματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουλίου/2019 ώρα 09:07
Αρχικά αποστάλθηκε από REDMAN316

Τι κόλλημα είναι αυτό με το φθινοπωρο. Κανένα αρμοδιο δεν τον νοιάζει αν έχει ζεστη και το τεξιμο γινεται πιο δύσκολο, αν την έχεις την έχεις και με ζεστή την φυσική κατασταση και κανένας αρμοδιοε δεν καιγεκαί για αυτό. Σε όλα τα σωματα το καλοκαίρι δίνουν αθλήματα.

Κατ' αρχήν δεν είσαι σωμα, τουλάχιστον ακομα. Το τι θα γίνει στο εξής με το καθεστώς των σωφρονιστικών δεν εχει ξεκαθαρίσει στο ελάχιστο.
Και δεύτερον αν νομίζεις πως θα δώσεις Αύγουστο αθλήματα που δεν λειτουργεί τίποτα σχεδόν στο δημοσιο, είσαι γελασμένος. Δε μίλησε κανείς για ζεστες και καύσωνες, ούτε για κρύο και χιόνια.
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουλίου/2019 ώρα 16:27
Δεν αναφέρω τα σώματα για να κάνω την σύγκριση αλλά για να επισημανω ότι μια χαρά διενεργούνται τέτοιες διαδικασιες τον Αύγουστο. Η Βουλή κλείνει δεν μένουμε χωρίς κυβέρνηση...
Επιστροφή στην κορυφή
Reddot Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 16/Απριλίου/2019
  Παράθεση Reddot Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουλίου/2019 ώρα 16:36
https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/asep-6k2018-oristika-apotelesmata-tis-prokiryxis-poioi-diorizontai
Πλησιάζουν σιγά σιγά και τα ΔΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
ARN Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 12/Μαΐου/2018
Κατάσταση: Online
  Παράθεση ARN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουλίου/2019 ώρα 19:27
https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/asep-kayto-paraskinio

Ο Νεκτάριος Μαντζώρος, σωφρονιστικός υπάλληλος του υπ. Προστασίας του Πολίτη, σηκώνει αυτή την περίοδο τον «σταυρό του μαρτυρίου». Ορίστηκε μέλος της επιτροπής για τις ψυχοτεχνικές – αθλητικές δοκιμασίες της 6Κ. Και λέω για «σταυρό», γιατί η επιτροπή πήρε δυο (άνωθεν) εντολές: Να κάνει πρώτη συνεδρίαση αυτή την εβδομάδα, και το συντομότερο δυνατό να κάνει τις ψυχοτεχνικές εξετάσεις. Μέσα στον Αύγουστο; Μάλλον…
Επιστροφή στην κορυφή
20196k Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 20196k Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουλίου/2019 ώρα 20:02
Παιδια εγω εκεινη την περιοδο δεν θα εχω μια να κατεβω αθηνα ξανα να πληρωνω εισητηρια και διαμονη. Λιγο ποιο μετα δεν γινεται να τα κανουν. Εχω κλεισει διακοπες και τα εχω υπολογισει ολα ακριβως
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουλίου/2019 ώρα 20:35
Αρχικά αποστάλθηκε από ARN

https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/asep-kayto-paraskinio

Ο Νεκτάριος Μαντζώρος, σωφρονιστικός υπάλληλος του υπ. Προστασίας του Πολίτη, σηκώνει αυτή την περίοδο τον «σταυρό του μαρτυρίου». Ορίστηκε μέλος της επιτροπής για τις ψυχοτεχνικές – αθλητικές δοκιμασίες της 6Κ. Και λέω για «σταυρό», γιατί η επιτροπή πήρε δυο (άνωθεν) εντολές: Να κάνει πρώτη συνεδρίαση αυτή την εβδομάδα, και το συντομότερο δυνατό να κάνει τις ψυχοτεχνικές εξετάσεις. Μέσα στον Αύγουστο; Μάλλον…

Αυτά είναι θεωρίες του εν λόγω σαιτ, άλλαξε το μέλος της επιτροπής απλώς. Δε λέει τίποτα για χρόνο διεξαγωγής αυτό από μόνο του.
Επιστροφή στην κορυφή
Panos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Panos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2019 ώρα 01:20
Μια ερωτηση: Στην αίτηση που έκανα για την πρόκυρηξει δεν έβαλα αριθμό τηλεφώνου ούτε email, και στα αποτελέσματα είμαι στους πρώτους επιλαχόντες, εάν χρειαστεί να με καλέσουν πως μπορούν να με βρουν;
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2019 ώρα 01:31
Αρχικά αποστάλθηκε από 20196k

Παιδια εγω εκεινη την περιοδο δεν θα εχω μια να κατεβω αθηνα ξανα να πληρωνω εισητηρια και διαμονη. Λιγο ποιο μετα δεν γινεται να τα κανουν. Εχω κλεισει διακοπες και τα εχω υπολογισει ολα ακριβως

Να μας πεις ποτέ γυρνάς από διακοπές να κανονισουμε όλοι μαζί να στείλουμε αίτημα στο υπουργείο να γίνουν τότε τα αθλήματα, κριμα να είναι αφού το κανόνισες!
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2019 ώρα 13:35
Ο άλλος θα πάει διακοπές και δε θα έχει λεφτακια να ερθει, ο άλλος το εχει δεσει σκοινί κορδόνι πως θα γίνουν Αύγουστο ενώ δεν έχουν βγει καλα καλα τα οριστικά ακόμα, αυτό είναι το νοητικό επίπεδο των περισσότερων;
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2019 ώρα 14:27
Αρχικά αποστάλθηκε από Thanos888

Ο άλλος θα πάει διακοπές και δε θα έχει λεφτακια να ερθει, ο άλλος το εχει δεσει σκοινί κορδόνι πως θα γίνουν Αύγουστο ενώ δεν έχουν βγει καλα καλα τα οριστικά ακόμα, αυτό είναι το νοητικό επίπεδο των περισσότερων;

Θα τα αξιολογηθουμε όλοι από κοντά όταν βτεθοθμε για τα αθλήματα. Το νοητικό επιπεδο του καθενος δεν μπορεί να φσνει μέσα από ανωνυμα μηνύματα σε ένα φορουμ που και ο καθένας τρολαρει ανελέητα. Εγώ που τα λέω αυτά μπορεί να είμαι 130 κιλά και εσύ μου φαινεσεα νοήμον μπορεί να είσαι 35 χρονων.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 174175176177178 189>