Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΠροκήρυξη για Σωφρονιστικούς (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 172173174175176 223>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουνίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Σωφρονιστικούς (2019)
    Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 23:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Διασωστης31

Αρχικά αποστάλθηκε από Xris

Παιδιά με λιγα λογια δεν θα έχουμε αμε στην σχολή Επεδη δεν υπεγραψε το υπουργείο οικονομικών λογο διαφωνίας. Θα πρπει να ξανα υπογράψουν όλα τα υππργεια απο την αρχή μετα της εκλογές όπως αναφερει ο κ. Κωστικας προεδ εξ φρ.
Έρχομαι εγω τωρα και λεω αμα ειναι ετσι καλυτερα να ψηφίσω ΝΔ τοτε τι λέτε εισεις ; Θα ειναι καλυτερα η μπα;

Δε πρόκειται να τρέξει η σχολή για τους συμβασιουχους, με την νέα κυβέρνηση. Ασε να λένε οι συνδικαλιστές.
Θα περιμένουν τα οριστικά του ασεπ, υγειονομικα, αθλήματα κλπ

Εγώ πάλι πιστεύω ότι θα τρέξει με την ΝΔ και μάλιστα γρήγορα γιατί έχει δώσει έμφαση στην ασφαλεια και δεν τα χρήματα για εμάς είναι ήδη εξασφαλισμενα. Αν δεν το κάνει δείνει καλό πάτημα στην αντιπολίτευση να πει ότι η ΝΔ κολυσιεργει σε έκτακτη ανάγκη ασφαλείας.
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 23:11
Αρχικά αποστάλθηκε από REDMAN316

[QUOTE=Xris]Παιδιά με λιγα λογια δεν θα έχουμε αμε στην σχολή Επεδη δεν υπεγραψε το υπουργείο οικονομικών λογο διαφωνίας. Θα πρπει να ξανα υπογράψουν όλα τα υππργεια απο την αρχή μετα της εκλογές όπως αναφερει ο κ. Κωστικας προεδ εξ φρ.
Έρχομαι εγω τωρα και λεω αμα ειναι ετσι καλυτερα να ψηφίσω ΝΔ τοτε τι λέτε εισεις ; Θα ειναι καλυτερα η μπα;

Δε πρόκειται να τρέξει η σχολή για τους συμβασιουχους, με την νέα κυβέρνηση. Ασε να λένε οι συνδικαλιστές.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι θα τρέξει με την ΝΔ και μάλιστα γρήγορα γιατί έχει δώσει έμφαση στην ασφαλεια και δεν τα χρήματα για εμάς είναι ήδη εξασφαλισμενα. Αν δεν το κάνει δείνει καλό πάτημα στην αντιπολίτευση να πει ότι η ΝΔ κολυσιεργει σε έκτακτη ανάγκη ασφαλείας.
[/QUO
Φυσικά αν δεν βγει και πάμε σε εκλογές τον Αύγουστο τότε σίγουρα θα μπούμε με τα οριστικα
Επιστροφή στην κορυφή
Xris Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 27/Μαρτίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2019 ώρα 00:33

Εγώ λόγω χρημάτων πιστεύω δε θα γίνει.
Επειδή βλέπω τι μανούρα θέλει, κονδύλια, να υπογράψει το ενα υπουργείο να παει στο άλλο, να δώσει το οκ το οικονομικων και το προστασίας του πολιτη για να δεσμευτεί η σχολή αστυφυλακων κλπ.
Και όλα αυτά για 55 νομίζω άτομα που δέχτηκαν την σύμβαση.
Δηλαδή πρέπει να ξαναγίνει όλο αυτό μετά για 40 τουλάχιστον άτομα μπορεί και παραπάνω αν κοπούν κάποιοι. Ακούγεται και ότι θα πάρει επιπλέον 100 εξωτερικους επιλαχόντες.
Γνώμη μου καλύτερα για όλους η σχολή να γίνει μετά τα οριστικά,2μηνη κανονικά, ούτε ταχύρυθμα 20 ημερών ούτε τίποτα. Αυτά είναι προχειρότητες.
Καλυτερα ετσι όπως τα λες να γίνει, το θεμα ειναι να μην μας παγώσουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Xris Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2019 ώρα 03:10
Αρχικά αποστάλθηκε από REDMAN316

Μπορεί να δείχνει φασαρία με τόσες υπογραφές αλλά να σκεφτεις ότι έγιναν όλα σε μια εβδομάδα εκτός από την υπογραφη του υπουργείου οικονομικών. Μακάρι να βγουν γρήγορα τα αποτελέσματα και να μας πάρουν όλους δύο μήνες εκπαίδευση όπως λες να. γινει σωστά. Πιστεύω πάντως ότι τα οριστικά θα βγουν Αύγουστο και μετά από αυτά πρέπει να κάνουμε εξετάσεις και αθλήματα που σημαίνει ότι από Σεπτεμβρίο η σχολή...
Σεμπτέμβριο θα πάνε οι αστυφύλακες για εκπαίδευση. Οποτε 2020 η σε αλλη σχολή...
Επιστροφή στην κορυφή
sakalom Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2008
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 20:36
Αρχικά αποστάλθηκε από βαλαντης

Αρχικά αποστάλθηκε από Thanos888

αυτό που λένε οι σωφρονιστικοι θα ανήκουν στο προστασίας του πολίτη είναι καλό ή κακό;

Μόνο Καλό. Ειδικά εφόσον γίνει σώμα

γιατί πολύ διαμαρτυρονται πολύ
θα μπορούν να οπλοφορουν και οι εσωτερικοί?

Όχι βέβαια. Επειδή θα ανήκουν στο ίδιο υπουργείο δεν σημαίνει ότι θα είναι αστυνομικοί. Στα καθήκοντα δεν αλλάζει κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή
βαλαντης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2019 ώρα 21:39
αυτό που λένε οι σωφρονιστικοι θα ανήκουν στο προστασίας του πολίτη είναι καλό ή κακό;
Επιστροφή στην κορυφή
Rory13 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2019 ώρα 18:43
Παιδια καλησπερα. Θελω να ρωτησω κατι και εφοσον γνωριζει καποιος ας δωσει μια απαντηση.
Εχω δεχτει και εγω απ την πλευρα μου να δουλεψω με την ΙΔΟΧ. Οπως ειχε διευκρινιστει εξαρχης, οποιος επιθουμουσε, μπορουσε να μην δεχτει χωρις να εχει επιπτωση στα οριστικα αποτελεσματα.
Εγω που εχω υπογραψει, αν σταματησω τωρα την συμβαση και φυγω μεχρι να περιμενω τα οριστικα, θα εχω καποια επιπτωση στους πινακες; Ρωταω επειδη δεν ξερω τι γινεται σ αυτη την περιπτωση.
Απ το υπουργειο, μου διαβεβαιωσαν οτι δεν υπαρχει καμια επιπτωση, σαν να μην δεχτηκα την συμβαση θεωρειται.
Ευχαριστω εκ των προτερων οποιν τυχον γνωριζει.
Επιστροφή στην κορυφή
Mizax Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Μαρτίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2019 ώρα 20:43
Τα οριστικά λένε θα βγούνε αμέσως μετά τον σχηματισμό κυβέρνησης. ελπιζω να μην αλλάξουν πολλά πράγματα γιατί οι περισσότεροι δέχτηκαν τις σοχ
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2019 ώρα 12:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Ι' ΜΑΚ 5ο ΕΤΕΘ

Γνωριζει καποιος, εαν οντως εν τελει μπουμε, ισχυει οτι θα ειναι 5ετης η συμβαση που θα υπογραψουμε και μετα το περας αυτης θα υπαρξει μονιμοποιηση... Οποιος γνωριζει παρακαλω ειναι σημαντικο.

Η σύμβαση που υπέγραψαν οι σωφρονιστικοί, είναι 8μηνη και απαγορεύεται να ανανεωθεί παραπάνω. Οσοι δεν είναι στα οριστικά η κοπούν στις εξετάσεις, η σύμβαση τους λήγει εκείνη την στιγμή.
Αυτό θα ισχύει και για τους εξωτερικούς αν τους πάρουν με σοχ.
Μετά την τελική πρόσληψη για 2 χρόνια είσαι δόκιμος, και μετά γίνεσαι μόνιμος.
Επιστροφή στην κορυφή
Bill931 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 24/Μαΐου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 09:45
Μακάρι να γίνει σώμα. Αυτό σημαίνει οτ σε ενδεχόμενη προκήρυξη μπορεί να γίνει με εποπτεία και όχι εξ ολοκληρου από τν ασεπ. Οπότε ίσως προσθέσουν και κάτι άλλο στην μοριοδοτηση εκτός από ιεκ κ ξένες γλώσσες.
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 21:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Xris

Παιδιά με λιγα λογια δεν θα έχουμε αμε στην σχολή Επεδη δεν υπεγραψε το υπουργείο οικονομικών λογο διαφωνίας. Θα πρπει να ξανα υπογράψουν όλα τα υππργεια απο την αρχή μετα της εκλογές όπως αναφερει ο κ. Κωστικας προεδ εξ φρ.

Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 23:50
Εγώ λόγω χρημάτων πιστεύω δε θα γίνει.
Επειδή βλέπω τι μανούρα θέλει, κονδύλια, να υπογράψει το ενα υπουργείο να παει στο άλλο, να δώσει το οκ το οικονομικων και το προστασίας του πολιτη για να δεσμευτεί η σχολή αστυφυλακων κλπ.
Και όλα αυτά για 55 νομίζω άτομα που δέχτηκαν την σύμβαση.
Δηλαδή πρέπει να ξαναγίνει όλο αυτό μετά για 40 τουλάχιστον άτομα μπορεί και παραπάνω αν κοπούν κάποιοι. Ακούγεται και ότι θα πάρει επιπλέον 100 εξωτερικους επιλαχόντες.
Γνώμη μου καλύτερα για όλους η σχολή να γίνει μετά τα οριστικά,2μηνη κανονικά, ούτε ταχύρυθμα 20 ημερών ούτε τίποτα. Αυτά είναι προχειρότητες.
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 13/Μαρτίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 07:53

Επιστροφή στην κορυφή
charlemagne Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 17/Απριλίου/2019
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 14:27
Το να γινει σωμα συγκεντρωνει λιγες πιθανοτητες αυτη τη στιγμη. Η μεταφορα στο υπ. Π. Πο. Γινεται κυριως διοτι το υπ. Δικαιοσυνης το λυμαινονται εδω και 40 χρονια 2-3 συγκεκριμενα ατομα με την κουστωδια τους και οι οποιοι δεν καταλαβαινουν ουτε απο αλλαγες κυβερνησεων ουτε τιποτα. Μονο ετσι ισως παταχθει η σωφρονιστικη κληρονομικη ολιγαρχια.
Επιστροφή στην κορυφή
Ι' ΜΑΚ 5ο ΕΤΕΘ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2019 ώρα 03:12
Γνωριζει καποιος, εαν οντως εν τελει μπουμε, ισχυει οτι θα ειναι 5ετης η συμβαση που θα υπογραψουμε και μετα το περας αυτης θα υπαρξει μονιμοποιηση... Οποιος γνωριζει παρακαλω ειναι σημαντικο.
Επιστροφή στην κορυφή
βαλαντης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 16:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Thanos888

γιατί πολύ διαμαρτυρονται πολύ
θα μπορούν να οπλοφορουν και οι εσωτερικοί?
Επιστροφή στην κορυφή
Xris Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιουλίου/2019 ώρα 20:52
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2019 ώρα 02:47
Μπορεί να δείχνει φασαρία με τόσες υπογραφές αλλά να σκεφτεις ότι έγιναν όλα σε μια εβδομάδα εκτός από την υπογραφη του υπουργείου οικονομικών. Μακάρι να βγουν γρήγορα τα αποτελέσματα και να μας πάρουν όλους δύο μήνες εκπαίδευση όπως λες να. γινει σωστά. Πιστεύω πάντως ότι τα οριστικά θα βγουν Αύγουστο και μετά από αυτά πρέπει να κάνουμε εξετάσεις και αθλήματα που σημαίνει ότι από Σεπτεμβρίο η σχολή...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 172173174175176 223>