Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Σωφρονιστικούς (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 163164165166167 189>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Coro Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Μαΐου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Coro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Σωφρονιστικούς (2019)
    Αποστολή: 19/Μαΐου/2019 ώρα 20:06
Αρχικά αποστάλθηκε από Thanos888

Μπετοστοκοι ελεος πια

Δηλαδη η διαχείριση επιτρεπει καποιον να μας βριζει ολους ανεξεραιτως;
Ελεος. Αναλαβετε τις ευθυνες σας
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Μαρτίου/2019
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2019 ώρα 20:32
Αρχικά αποστάλθηκε από Coro

Αρχικά αποστάλθηκε από Thanos888

Μπετοστοκοι ελεος πια

Δηλαδη η διαχείριση επιτρεπει καποιον να μας βριζει ολους ανεξεραιτως;
Ελεος. Αναλαβετε τις ευθυνες σας

Έχεις τη μύγα και παραδέχεσαι τη βλακεία που σε κυβερνάει. Αυτογνωσία διαθέτεις τουλάχιστον
Επιστροφή στην κορυφή
charlemagne Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 17/Απριλίου/2019
  Παράθεση charlemagne Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2019 ώρα 22:41
Ας σταχυολογησουμε μερικα πεπραγμενα του thanos888:
  • Αρχικα θα εδινε αθλητικες δοκιμασιες {Επίσης αν για οποιοδήποτε λογο δε περάσω τις αθλητικές δοκιμασίες κτλ για τα τελικά, θα κοπω και πάλι δε θα με πειράξει καθόλου, διότι αυτό θα ειναι το δίκαιο. Όσοι καίγονται για τους δικους τους λόγους έχουν άγχος. Για ένα 8μηνο εσυ φιλαρακι (ίσως και ισοβίως) θα έχεις τους βαρυποινιτες να σε απασχολουν και όχι τον "πολυξερο και εριστικο" thanos888 } {Κι εγώ δε το χω με τα αθληματα διότι η φυσική κατάσταση μου ειναι σχεδον ανύπαρκτη, αλλά δε περιμένω να με περάσουν αν δε πιασω τα όρια.} {Εκεινη τη μερα θα κληθουν και επιλαχοντες; Διοτι αν πχ ειναι 700 ατομα θα τρεχουμε ανα ποσοι ;}
  • φυσικα εχει εμπειρια με ΣΟΧμετα τις 5 ΣΟΧ προλαβε και εγινε μονιμος κοντα 20 χρονια {Είμαι μονιμος 20 χρόνια κοντά, εσένα ποια η σχέση σου ;}
  • μαλλον σε αρχαιολογικους χωρους {Δουλευω σε Αρχ. Χωρους και το ίδιο ισχύει παντου}
  • το οποιο 'κοντα 20 χρονια' με τη σειρα του θα ελεγε καποιος οτι θυμιζει το {Αν νομιζεις ότι ξερεις παραπανω απο ενα μέλος του ΔΣ της ΠΟΥΕΦ με 19 χρονια υπηρεσια πραγματικα δεν εχω να σχολιασω κατι.}
  • βεβαια παντα ειχε καλη πληροφορηση απο την ΠΟΥΕΦ και την εξωτερικη φρουρα γενικοτερα {Ο πρόεδρος της ΠΟΥΕΦ μου ανέφερε μόλις πως... Μίλησα μολις με εν ενεργεια εξωτερικο απο Κορυδαλλο... Εδω η απάντηση του ιδιου του προέδρου της ΠΟΥΕΦ διότι μιλησα και με τον ίδιο... Μίλησα μαλιστα με μέλος του ΔΣ πριν λίγο απο τη ΠΟΥΕΦ και μου είπε πως... Μην υπολογιζει κανεις τις 8μηνες που ταζουν ειδικά οι Εξωτερικοί.}
  • μεχρι και τι οπλα εχουν 'εκει που εχει περασει θεωρητικα' {Εκεί που εχω περασει θεωρητικα εγώ, δινουν το usp compact της HK.}
  • αλλα και σχολια σαν να εχει και ιδια αποψη περι της καταστασης στις φυλακες {Ενα ατελείωτο χαοτικό μπουρδελο τα σωφρονιστικα καταστήματα και τα παραπήγματα τους, ειδικά αυτή η φυλακή μαζί με μερικές ακόμη θέλει "γκρέμισμα" μεταφορικά και ολική αναμόρφωση.}
  • καπου ενδιαμεσα μαλλον ειχε και μια κριση ειλικρινειας (;) {Δεν εχω περασει και απλα βγαζω χολη Στελιτσα}
  • και αφου ερωτηθη σε δυο περιπτωσεις αν ειναι επιλαχων κ μεταγενεστερα αν εργαζεται σε φυλακες, δεν απαντησε ποτε. Αντιθετως λιγο αργοτερα ανηρτησε το εξης σχολιο {Εδώ μέσα δηλώνει ο καθένας ο, τι γουστάρει. Και για να γράφω εδώ κάποια σχέση έχω με το θέμα. Το τι κάνω ή τι θα κάνω όσον αφορά τα επαγγελματικά μου είναι δικός μου λογαριασμός. Αυτό για όσους έχουν καψα για να μάθουν για μένα λες κι εγώ ρωτάω για το καθένα.}
  • οπως ειδαμε παραπανω βεβαια ρωτησε και παραρωτησε {Είμαι μονιμος 20 χρόνια κοντά, εσένα ποια η σχέση σου ;}

• παντα ομως ειναι μελιρρυτος {Ρουφα το αυγουλακι σου και γλειψε το αγγουρακι Παυλακη... Αφου ειστε κορόιδα και δε μπορειτε να διαβάσετε μια προκηρυξη... Όταν κάποιος είναι εριστικος, προσβλητικός και άσχετος, και Τολμάει Να το παίζει ιστορία απέναντί σου χωρίς να γνωρίζει τη τύφλα του και εσένα προσωπικά, το ύφος μου θα ειναι αναλογο... Κι εγώ είμαι σίγουρος ότι έχεις καιρό να... Αλλά θα έρθει και σένα η ώρα σου να ξελαμπικαρεις κάποια στιγμή. Μπορεί και όχι. Στο εύχομαι πάντως... Συνεχίζεις να λες παπαριές... Να πουμε στα ηλιθια παιδακια... Ειμαι αλλεργικος στη βλακεια... Μήπως είναι κάποιος απο εσας τους "ξυπνιους" τοσο αφελης; ... Καλά Ρε μαλακες... Ούτε για σκουπιδιαρηδες δε κάνετε οι περισσότεροι... Μπετοστοκοι ελεος πια... Παραδέχεσαι τη βλακεία που σε κυβερνάει}

• για να μην αναφερουμε την προτροπη να μη δεχτουν οι επιτυχοντες να πανε με ΣΟΧ κ την δικη του 'τυχη' που δε θα παει {Μπάχαλο. Τυχεροι όσοι δε δεχτούμε.}
  • ουτε και τις ειρωνιες σε αλλους χρηστες, το οτι δε θα γινοταν καν ΣΟΧ, το οτι οσοι πανε θα πληρωθουν 'μετα απο 2,5 με 5 μηνες' και λοιπες ανοησιες.
  • εγω παντως κραταω ενα ανοιχτο στοιχημα που εχει θεσει, με την ελπιδα να τα δωσει στο παιδι αν το χασει {Τραβα με ΣΟΧ και αν τα παρεις σε 15 μερες σου δίνω 12 μισθούς. Σε παραπεμπω πιο πανω να κανεις παρεα με τον αλλον}
φιλακια
Επιστροφή στην κορυφή
Στέλλα. Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Στέλλα. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2019 ώρα 23:14

Καλά ε δεν παίζεσαι χαχχα χαχχα
Επιστροφή στην κορυφή
Rambo432 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 08/Μαρτίου/2019
  Παράθεση Rambo432 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 05:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Στέλλα.

Καλά ε δεν παίζεσαι χαχχα χαχχα
Xaxaxaxaxaxxa
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 08:59
Κουνηστε και τ' αυτακια τώρα χαχες.
Να ξέρατε μόνο τι σας περιμένει..
Επιστροφή στην κορυφή
Φανης 95 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Απριλίου/2019
  Παράθεση Φανης 95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 14:25
Κανα νεο απ τ παιδιά π εχουν ξεκινησει ηδη κορυδαλο; Πως βλεπουν τ πραγματα κλπ να ξερουμε κ εμεις π θ ξεκινησουμε σ αλλες φυλακές τι παίζει περίπου
Επιστροφή στην κορυφή
Thodorisk Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 24/Απριλίου/2019
  Παράθεση Thodorisk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 14:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Φανης 95

Κανα νεο απ τ παιδιά π εχουν ξεκινησει ηδη κορυδαλο; Πως βλεπουν τ πραγματα κλπ να ξερουμε κ εμεις π θ ξεκινησουμε σ αλλες φυλακές τι παίζει περίπου

Φωτιές, πλημμύρες, φίδια και ακρίδες έπεφταν απο τον ουρανό! Κλαίγαν οι χήρες εξω απο τα Κ. Κ που βλεπαν τα παιδιά να μπαίνουν στην δουλειά! Ασε που παραιτήθηκαν απο τα 250 ατομα που μπήκαν τα 267! Αυτά σύμφωνα με τα λεγόμενα του Θάνου... Όλα είναι μια χαρά γενικά, φυλακή είναι, την δυσκολία του την έχει αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά
Επιστροφή στην κορυφή
Φανης 95 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Απριλίου/2019
  Παράθεση Φανης 95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 14:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Thodorisk

Φωτιές, πλημμύρες, φίδια και ακρίδες έπεφταν απο τον ουρανό! Κλαίγαν οι χήρες εξω απο τα Κ. Κ που βλεπαν τα παιδιά να μπαίνουν στην δουλειά! Ασε που παραιτήθηκαν απο τα 250 ατομα που μπήκαν τα 267! Αυτά σύμφωνα με τα λεγόμενα του Θάνου... Όλα είναι μια χαρά γενικά, φυλακή είναι, την δυσκολία του την έχει αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά
Χαχααχαχαχχαα οκ αδερφε ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 15:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Thodorisk

Ειδικά μέσα είναι γαμάτα. Όπως τη βρίσκει κανείς παίδες...
Επιστροφή στην κορυφή
Teo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Teo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 16:08
Απ οτι είδα κόπηκαν πολλα άτομα αμεα απο το υπουργείο δεν ξερω τι θα κανει ο ΑΣΕΠ πάντως να έχετε στα υπόψιν σας οτι αν και εφόσον με το καλό βγουν τα τελικά αποτελέσματα υπάρχει περίπτωση να έχουμε και ανακατατάξεις στις θέσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 16:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Teo

Απ οτι είδα κόπηκαν πολλα άτομα αμεα απο το υπουργείο δεν ξερω τι θα κανει ο ΑΣΕΠ πάντως να έχετε στα υπόψιν σας οτι αν και εφόσον με το καλό βγουν τα τελικά αποτελέσματα υπάρχει περίπτωση να έχουμε και ανακατατάξεις στις θέσεις

Έχουν κοπεί τουλάχιστον 5 άτομα που το έχουμε μάθει.
Προφανώς και θα κοπούν και από τον ασεπ, αφού δεν μπορούν να δώσουν αθλήματα οι περισσότεροι.
Επιστροφή στην κορυφή
6καπας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 6καπας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 21:04
Δεν θέλω να δώσω τα στοιχεία μου αλλά με το υφακι πολλών παλιών θα ήθελα τον θανο στην ομάδα του fb.. τους χρειάζεται..
Επιστροφή στην κορυφή
charlemagne Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 17/Απριλίου/2019
  Παράθεση charlemagne Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2019 ώρα 23:11
Εγνοια σου και αν δεν ειχε το θεμα του οτι θα φαινεται το ονομα του θα το ειχε κανει ηδη.
Επιστροφή στην κορυφή
Reddot Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 16/Απριλίου/2019
  Παράθεση Reddot Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2019 ώρα 02:36
Πριν κάποιες ώρες αναρτήθηκε στο δικαιολογητικά, ενημέρωση σύμφωνα με την οποία τα αποτελέσματα της 3κ θα βγουν στο διαστημα 3-9 Ιουνιου (απομενουν ακομη 30 επιτυχοντες ωστε να κλειδωαουν τα οριστικα) παρακατω παραθετω τον σχετικο συνδεσμο:

ttps://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/theseis-ergasias/255992/asep-aftes-einai-oi-imerominies-pou-tha-vgoun-ta-telika-apotelesmata-tis-3k-2018/amp
Αυτό σημαίνει ότι έπειτα οι διαδικασίες "φουλαρουν" για την δικια μας προκήρυξη, που ως γνωστόν είχε "μπλοκαριστει" και είχε καθυστερήσει πολλές φορές, λόγω των ψευδων δικαιολογητικων που αφορουσαν την περιβόητη 3κ. Θέλω να πιστεύω ότι μέσα Ιουλίου θα έχουν εκδοθεί τα τελικά αποτελεσματα για εμάς και έπειτα θα οριστούν και οι ημερομηνίες για τις επιπλέον διαδικασίες όπως αγωνίσματα κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Miron Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 10/Μαΐου/2018
  Παράθεση Miron Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2019 ώρα 13:30
Ναι και για να τελειωσουν ολες οι διαδικασιες θα εχει παει Σεπτεμβριος- Νοεμβιος. Αραγε το παγωμα προσληψεων ισχυει και εδω για τους επιτυχοντες οριστικα διοριστεους λογω εθνικων εκλογων;
Επιστροφή στην κορυφή
Wolf Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Wolf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2019 ώρα 16:52
Παιδια αν καποιος περασει σωφρωνιστικος υπαλληλος, μετα μπορει να συμμετασχει σε προκυρηξη ειδικων φρουρων αν βγει; Ενω δλδ ειναι ηδη Σωφρονιστικος να κανει τα χαρτια του για αλλη προκυρηξη!! Επιτρεπεται αυτο γενικα;
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2019 ώρα 17:15
MΠορείς να συμμετέχεις σε οποιαδήποτε προκήρυξη ΑΣΕΠ αλλά αν Προσληφθείς εκεί θα πρέπει να δηλώσεις παραίτηση απο σωφρονιστικός υπάλληλος.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 163164165166167 189>