Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για Σωφρονιστικούς (2019)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 155156157158159 210>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
S10_2019 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 13/Μαρτίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση S10_2019 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Προκήρυξη για Σωφρονιστικούς (2019)
    Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 23:11
Από μόνο του σαν χάρτι είναι άχρηστο αν υπάρχει προϋπηρεσία άπο πίσω μετράει. Καθώς το στέλνεις μαζί με τα δικαιολογίτικα σαν άδεια εργασίας
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2019 ώρα 01:07
Και εγω γι αυτο το λεω! Απο την μια το υπουργειο θελει να επισπευσει την διαδικασια και απο την αλλη δεν υπαρχει τιποτα στον ΑΣΕΠ και εαν σκεφτεις πως σε ουτε 6 μηνες εχουμε εκλογες δεν νομιζω να προλαβαινει να βγει!
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2019 ώρα 00:45
Αρχικά αποστάλθηκε από wolver

Ρε παιδες τελικα η προκηρυξη για το 19 θα βγει; Η μας δουλευουν?

Οι συνδικαλιστές και των σωφρον και υεφκκ, ζήτησαν επιλαχόντες της 6Κ για τις θέσεις της νέας προκήρυξης για να μπουν άμεσα όταν βγουν τα οριστικά, και το υπουργείο δεν έχει απαντήσει ακόμα αν και το πιθανότερο είναι να αρνηθεί.
Πάντως στον προγραμματισμό του ασεπ δεν την βλέπω πουθενά.
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 23:43
Ρε παιδες τελικα η προκηρυξη για το 19 θα βγει; Η μας δουλευουν?
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
REDMAN316 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουνίου/2016
  Παράθεση REDMAN316 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2019 ώρα 15:15
Αρχικά αποστάλθηκε από ARN

Είναι κάποιος που δεν έχει κληθεί ακόμα για εξετάσεις στο υπουργείο;
Εγώ που είμαι εξωτερικος στο Κορυδαλλό δεν έχω λάβει ειδοποίηση
Ούτε και εγώ έχω λάβει. Υποθέτω ότι αφού εμείς θα περάσουμε εκπαίδευση πρώτα και αυτή είναι προγραμματισμένη για αρχές Ιουνίου θα μα καλέσουν στις τελευταίες επιτροπές τέλη του μηνός, εξάλλου οι θέσεις των εξωτερικών εν συνόλο είναι 98 αν έχουν δεχθεί το 8μηνο οι 70 τότε με δύο ομάδες των 35 ατόμων τελειώσαμε (30-40 άτομα περνάνε κάθε φορά από το υπουργείο). Οι εσσωτερικοί φύλακες θα πιάσουν δουλειά πριν από εμάς 15-20 Μαίου οπότε θα περάσουν αυτοί πρώτα και μετά τις 20 εμείς. Δική μου εκτίμηση.

Επιστροφή στην κορυφή
ARN Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Μαΐου/2018
  Παράθεση ARN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2019 ώρα 15:00
Επιστροφή στην κορυφή
Ανθρωποφύλακας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ανθρωποφύλακας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2019 ώρα 23:42
Έχουν μπει στην ομάδα σας στο fb παλιοί σωφρονιστικοί υπάλληλοι , θα συμφωνήσω με το προηγούμενο ότι καλό θα είναι να έχετε αυστηρός κλειστή ομάδα στο fb για δικό σας καλό.. Μάγκες θα έρθετε μεσα και θα τα δείτε, θα φτιάξετε με αυτά που γίνονται σε αυτό το μπουρδελο που λέγετε σωφρονιστικό σύστημα... Έχουν φυτέψει Ίδη μάτια να σας παρακολουθούν μιλάμε για πολύ ρουφιανιά, προστατέψτε τους εαυτούς σας... καλή τύχη και καλό κουράγιο στα παιδιά του κορυδαλού
Επιστροφή στην κορυφή
zoupis87 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Μαρτίου/2019
  Παράθεση zoupis87 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 09:00
Και να έχουν φυτέψει ματιά το θέμα είναι να μην εριστικός εκεί μέσα και να σαι εντάξει άτομο αλλιώς θα έχεις αλλά απ έξω που βέβαια και στη κοινωνία μας είναι πάλι επικίνδυνα απ έξω
Επιστροφή στην κορυφή
charlemagne Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 17/Απριλίου/2019
  Παράθεση charlemagne Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 10:09
Αρχικά αποστάλθηκε από zoupis87

Και να έχουν φυτέψει ματιά το θέμα είναι να μην εριστικός εκεί μέσα και να σαι εντάξει άτομο αλλιώς θα έχεις αλλά απ έξω που βέβαια και στη κοινωνία μας είναι πάλι επικίνδυνα απ έξω

δεν ειναι ετσι φιλε, δυστυχως. Το επιπεδο των συναδελφων Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ χαμηλο και θα δειτε οτι στην πλειοψηφια των περιπτωσεων θα ειναι αυτοι οι οποιοι θα σας κανουν τη ζωη δυσκολη και οχι οι κρατουμενοι. Ξερω οτι σας φαινεται περιεργο αλλα θα τα δειτε κι απο μεσα. Σε καθε περιπτωση, μην ξεγελαστειτε απο τα εγκαρδια καλωσορισματα, ιδιως των συνδικαλιστων. Γι'αυτους ειστε ψηφοι με ποδια και τιποτε αλλο.
Επιστροφή στην κορυφή
George80 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Απριλίου/2019
  Παράθεση George80 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 14:45
Οι συνδικαλιστές είναι μόνο για να λένε ιστορίες του τύπου θα σας παρέχουμε στολές και λοιπά επιδόματα. Όταν με το καλό έρθετε θα νιώσετε. Τους περισσότερους παλιούς συναδέλφους θα τους λουστείτε και θα καταλάβετε με τι έχετε μπλέξει όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Λίγες κοινές υπηρεσίες ενας προς ενας θα καταλήξετε σε συμεράσματα όπως,IQ υπό του μηδενός, συνομοσιολόγοι, εριστικότατοι, κακοπροαίρετοι, αγράμματοι και μια κατάσταση κοινώς για κλάματα. Είναι καλό να αναλάβει κάποιος σαν συμβασιούχος για να τα δει οσο και αν προσπαθήσουν να σας χρυσώσουν την κατάσταση. Πρέπει να συνηδειτοποιησετε οτι δεν έρχεστε στο Κολόμπια αλλά σε ένα ένστολο σώμα τύπου μεταγωγών αστυνομίας και πρέπει να προσέχετε και απο κρατούμενους και απο συναδέλφους.
Επιστροφή στην κορυφή
Sofr Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Sofr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 12:47
Αρχικά αποστάλθηκε από charlemagne

δεν ειναι ετσι φιλε, δυστυχως. Το επιπεδο των συναδελφων Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ χαμηλο και θα δειτε οτι στην πλειοψηφια των περιπτωσεων θα ειναι αυτοι οι οποιοι θα σας κανουν τη ζωη δυσκολη και οχι οι κρατουμενοι. Ξερω οτι σας φαινεται περιεργο αλλα θα τα δειτε κι απο μεσα. Σε καθε περιπτωση, μην ξεγελαστειτε απο τα εγκαρδια καλωσορισματα, ιδιως των συνδικαλιστων. Γι'αυτους ειστε ψηφοι με ποδια και τιποτε αλλο.

Αυτο έχω παρατηρήσει και εγώ, οι μισοί στην ομάδα είναι συνδικαλιστές και οι άλλοι μισοί πρόεδροι κτλπ, τι όφελος έχουν από αυτά;
Γλιτώνουν υπηρεσίες;
Επιστροφή στην κορυφή
Miron Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 10/Μαΐου/2018
  Παράθεση Miron Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 16:09
Το ΚΕΜΕΑ απο μονο του οχι, μονο η εμπειρια σαν φυλακας. Προσωπικο ασφαλειας,security που για να εχεις αυτη την εμπειρια θελεις την αδεια εργασιας που εκει χρειαζεται η πιστοποιηση του ΚΕΜΕΑ για να βγει η αδεια αυτη. Αυτα τα εχουμε πει πολλες φορες ψαξε αμα θες και πιο πισω σε παλια ποστ
Επιστροφή στην κορυφή
Coro Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Coro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2019 ώρα 23:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Thanos888

Ιουνιο με Ιουλιο πανω κατω.

Σεπτέμβρη με Οκτώβρη
Επιστροφή στην κορυφή
Giorgos.g Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 05/Ιουνίου/2018
  Παράθεση Giorgos.g Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2019 ώρα 16:03
Arn και redman εγώ πήγα με το πρώτο γκρουπ ήμουν μέσα στα 10 άτομα που πήγαμε στο υπουργείο.5 εσωτερικοί 5 εξωτερικοί. Όλοι Κορυδαλλό. Τώρα παίρνουν από ότι φαίνεται περισσότερα άτομα. Αν θα μπείτε με προσωρινά και έχετε ενημερώσει ότι θα πάτε θα σας καλέσουν σύντομα. Και από ότι λένε εκπαίδευση σε μας περίπου αρχές Ιουνίου.
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Στρατής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 16:16
Κατάλαβα οπότε είναι αχριστο να μην το βγάλω για ένα επιπλέον προσόν ;
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατής Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Στρατής Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2019 ώρα 15:05
Καλησπέρα παιδιά ξέρουμε αν το κεμεα δίνει μορια για την προκήρυξη;
Επιστροφή στην κορυφή
Thanos888 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 13/Μαρτίου/2019
  Παράθεση Thanos888 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2019 ώρα 21:58
Ιουνιο με Ιουλιο πανω κατω.
Επιστροφή στην κορυφή
Mike Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Mike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2019 ώρα 15:22
Αρχικά αποστάλθηκε από ARN

Αν έχεις κάνει τις εξετάσεις που χρειάζονται και τους έχεις ενημερώσει τηλεφωνικά δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Ωστόσο Μπορείς να τους καλέσεις ξανά για να ενημερωθείς σχετικά αν θες. Κορυδαλλό εξωτερικός είμαι και εγώ και είχα πάει στο πρώτο γκρουπ που καλέσανε.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 155156157158159 210>