Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 7891011>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 01/Σεπτεμβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)
    Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2018 ώρα 09:23
Αρχικά αποστάλθηκε από mcs

Κινητο χωρις καμερα ναι (στην προηγουμενη εσσο σιγουρα). Ξερει κανεις αν θα ειναι μεγαλη εσσο; Ολοι θα παρουσιαστουν 19;

Θα είναι μεγαλη ΕΣΣΟ, πάνω από 1000 άτομα.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
jk Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση jk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2018 ώρα 10:16
Είσαι σίγουρος για το κινητό; Όλοι λένε ότι απαγορεύονται με κάμερα και όταν τα δούνε τα παίρνουν.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2018 ώρα 10:24
Παιδιά, η ταπεινή μου άποψη είναι, να μην μπείτε μέσα με αυτή την λογική.
Αν το πάνε κατά γράμμα (μην ξεχνάτε ότι έχει να κάνει με το ποιους θα "πετύχετε"), τότε τα κινητά με κάμερα απαγορεύονται ρητά και δια ροπάλου.
Συνεπώς, αγοράστε κανένα κινητό με 15 ευρώ και αφού δείτε τι παίζει, πείτε στους δικούς σας να σας φέρουν τα κανονικά κινητά σας, στο πρώτο επισκεπτήριο κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2018 ώρα 15:47
Για να μην επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια:

Κινητά με κάμερα: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ
Κινητά με βγαλμένη κάμερα: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ
Κινητά χωρίς κάμερα: ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ

Αν τα κατάσχουν την μέρα που παρουσιάζεστε τα παίρνετε πίσω τη μέρα της ορκωμοσίας.
Αν σας πιάσουν με κινητό την πρώτη εβδομάδα απλά κατάσχεται.
Αν σας πιάσουν τις επόμενες εβδομάδες έχει στέρηση εξόδου.

Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2018 ώρα 19:19
Καλησπερα παιδια, δυο ερωτησεις θελω να κανω, το κινητο της πλακας χωρις καμερες κτλπ και να το βρουν δεν το κατασχουν; Και κατι ακομα, μετα την τριπολη μεσολαβει και ενας μηνας που σε στελνουν καπου για εκπαιδευση και μετα απ αυτο πας στη μοναδα σου ή δεν ισχυει για ολες τις ειδικοτητες κατι τετοιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Christos21417 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση Christos21417 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2018 ώρα 21:21
Μετά την ορκομωσία επιστρέφουν Τρίπολη μόνο όσοι έχουν πάρει ειδικότητα για Τρίπολη ή όλοι για να πάρουμε φύλλο πορείας για την μονάδα; Επίσης την μετάθεση πότε την μαθαίνουμε;
Επιστροφή στην κορυφή
K23 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση K23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Νοεμβρίου/2018 ώρα 23:47
Έλα να ετοιμαζόμαστε μαγκεςςςς
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος1 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος1 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 00:04
Θέλω αφού ορκιστουμε να πάρω μετάθεση παραμεθόριο. Κατά πόσο είναι εφικτό αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 00:19
Είναι σίγουρο ότι θα πάρουμε τα κινητά μας πίσω στο τέλος ή παίζει να τα χάσουν και να πουν "δεν φταίμε εμείς";
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 09:28
Αρχικά αποστάλθηκε από Κώστας

Είναι σίγουρο ότι θα πάρουμε τα κινητά μας πίσω στο τέλος ή παίζει να τα χάσουν και να πουν "δεν φταίμε εμείς";

Θα τα παρετε σίγουρα, δίνουν ένα αποδεικτικο όταν το κατασχουν
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 09:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Christos21417

Μετά την ορκομωσία επιστρέφουν Τρίπολη μόνο όσοι έχουν πάρει ειδικότητα για Τρίπολη ή όλοι για να πάρουμε φύλλο πορείας για την μονάδα; Επίσης την μετάθεση πότε την μαθαίνουμε;

Την μετάθεση την μαθαίνετε μετά την ορκωμοσία.
Τρίπολη πηγαίνουν για εκπαιδευση όσοι πάρουν ειδικότητα άμυνα αεροδρομίων (συνήθως εκεί παίρνουν οποιον δεν εχει πτυχιο). Από αυτους κάποιοι θα μείνουν εκεί και μετά την εκπαίδευση, οι περισσότεροι όμως θα πάρουν μετάθεση για τον τοπο που έχουν δηλωσει.

Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 09:32
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος1

Θέλω αφού ορκιστουμε να πάρω μετάθεση παραμεθόριο. Κατά πόσο είναι εφικτό αυτό;

Δεν ξέρω κανέναν να εχει δηλωσει παραμεθόριο και να μην έχει παει.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 21:48
Η καθε ειδικοτητα εχει εκπαιδευση σε συγκεκριμενο στρατοπεδο π. Χ. Τριπολη, αθηνα κτλπ ή μπορει να σε στειλουν και στη μοναδα σου και λαμβανεις εκει εκπαιδευση?
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 21:52
Επίσης απο ειδικοτητες, η αμυνα αεροδρομιων στην τριπολη ειναι το χειροτερο να φανταστω?
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:16
Αρχικά αποστάλθηκε από KamiRai

Η καθε ειδικοτητα εχει εκπαιδευση σε συγκεκριμενο στρατοπεδο π. Χ. Τριπολη, αθηνα κτλπ ή μπορει να σε στειλουν και στη μοναδα σου και λαμβανεις εκει εκπαιδευση?

Μπορεί να γινει κι αυτο, πχ οι υγειονομικοί πάνε όλοι ΓΝΑ για εκπαίδευση και πολλοί παραμένουν εκεί.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:16
Αρχικά αποστάλθηκε από KamiRai

Επίσης απο ειδικοτητες, η αμυνα αεροδρομιων στην τριπολη ειναι το χειροτερο να φανταστω?

Θεωρειται ζορικη μονάδα, ναι.
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:27
Και παιρνουν ατομα που δεν εχουν πτυχιο στην αμυνα αεροδρομιων ή ατομα που δε σπουδαζουν γενικα; Γιατι για παραδειγμα πτυχιο εγω δεν εχω ακομα ειμαι φοιτητης οπου να ναι τελειωνω
Επιστροφή στην κορυφή
Christos21417 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση Christos21417 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2018 ώρα 22:55
Κάπως έτσι κι εγώ. Έχω τελειώσει, η ορκομωσία μου είναι 29/11 αλλά δε θα ειμαι επειδη είμαι από μακριά και δεν προλαβαίνω να πάω και να έρθω σε μια μέρα. Να απαντήσει κάποιος αν ξέρει.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 7891011>