Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 45678 11>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
KamiRai Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση KamiRai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2018 ΣΤ ΕΣΣΟ - 124 ΠΒΕ (Τρίπολη)
    Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 03:00
Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εξοδους στην αεροπορια αφου εχεις μετατεθει στη μοναδα. Θα μπω νοεμβρη και φιλος που ειναι αεροπορια απο σεπτεμβρη και ειναι 3 μεσα 5 εξω, αυτες τις 5 δεν παρουσιαζεται καν στο στρατοπεδο, ειναι λες και εχει αδεια οποτε γυρναει σπιτι του κανονικα! Ειναι απλα μεγαλο το βισμα του ή ισχυει τιποτα τετοια στην αεροπορια; Πολυ ακραιο μου ακουγεται
Επιστροφή στην κορυφή
XristosVolos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση XristosVolos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:57
Φίλε σου βγήκε ημερομηνία γιατί είμαι ίδια περίπτωση με εσένα και δεν μου έχει βγει ακόμα τιποτα
Επιστροφή στην κορυφή
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση XristosVolos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 13:47
Φίλε είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση με εσένα και ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες στο site μου έβγαζε πως είμαι υποχρεως κατάταξης με την 2018 στ εσσο Νοεμβρίου τώρα δεν βγάζει τίποτα πήρα και στην στρατολογια και πάλι δεν βγάζει τίποτα και είμαι σε αναμονή. Σου ήρθε χαρτί εσένα; Αν ξέρεις κάτι πάνω σε αυτό παρακαλώ απαντήσε μου ή οποίος άλλος ξέρει γιατί είμαι σε δύσκολη θέση. Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Χρήστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Χρήστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:39
Αρχικά αποστάλθηκε από kostas25

Φεύγει κανένας από Λάρισα με τη ΣΤ'?
Εγώ! και εσύ από Λάρισα είσαι?
Επιστροφή στην κορυφή
Χρήστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Χρήστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:47
Μπαίνω τώρα τον Νοέμβριο; μπορείς να μου πεις λίγο για την καθημερινότητα πως θα είναι; τι ώρες έχει αναφορά γεύματα οτιδήποτε.. γενικά πως θα είναι; Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
kostas25 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση kostas25 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:59
Από Λάρισα ναι!
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 01/Σεπτεμβρίου/2018
  Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 16:44
Αρχικά αποστάλθηκε από KamiRai

Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τις εξοδους στην αεροπορια αφου εχεις μετατεθει στη μοναδα. Θα μπω νοεμβρη και φιλος που ειναι αεροπορια απο σεπτεμβρη και ειναι 3 μεσα 5 εξω, αυτες τις 5 δεν παρουσιαζεται καν στο στρατοπεδο, ειναι λες και εχει αδεια οποτε γυρναει σπιτι του κανονικα! Ειναι απλα μεγαλο το βισμα του ή ισχυει τιποτα τετοια στην αεροπορια; Πολυ ακραιο μου ακουγεται

Εξαρτάται, εκεί που είμαι εγώ πηγαίνω 7 το πρωί και βγαίνω 3 το μεσημέρι αν δεν έχω υπηρεσία
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Panos Lamia Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Panos Lamia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:12
Είμαι ακριβός ίδια περίπτωση με εσένα
Επιστροφή στην κορυφή
Panos Lamia Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση Panos Lamia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:16
Είμαι ίδια περίπτωση με εσένα και πάω να τρελαθω
Επιστροφή στην κορυφή
Christos21417 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση Christos21417 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 17:33
Υπάρχει ακόμα η κατάσταση επιβίβασης για να έχουμε δωρεάν μετακίνηση στο κέντρο; Όσον αφορά το χαρτί πήρα στην αστυνομία και μου είπαν μάλλον αυτή την εβδομάδα θα είναι. Μην ξεχνάμε ότι πλησιάζει η 28η οπότε μπορεί να ασχολούνται και με αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή
Nikolis123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 22/Ιουλίου/2018
  Παράθεση Nikolis123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:13

Παιδιά η ιστοσελίδα της stratologias γενικά έχει θέματα. Έμενα μου εμφάνιζε στην αρχή Τρίπολη, μετά δεν βρέθηκε πρόσωπο και μπήκα πάλι σήμερα πρωί 9 ώρα και με εμφάνιζε κανονικά. Οπότε μην αγχώνεστε δεν θα αλλάξει κάτι στην παρουσίαση σας. Σε κάθε περίπτωση επικοινωνήστε στα τηλέφωνα της Στρατολογίας.

Για δωρεάν μετακίνηση στο κέντρο είχα διαβάσει ότι πρέπει να προμηθευτούμε την κάρτα επιβίβασης απο το τοπικό Φρουραρχείο έχοντας μαζί μας φωτοτυπία του δελτίου κατάταξης. Τώρα εάν κάποιος ξέρει στα σίγουρα κάτι ας ενημερώσει.

Για την καθημερινότητα κ το χαρτί υπάρχουν απαντήσεις σε προηγούμενα ποστς.
Επιστροφή στην κορυφή
Christos95 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση Christos95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 20:25
Παιδιά τι έγγραφα θα πρέπει να έχω μαζί μου; χρειάζεται και και το δίπλωμα οδήγησης γιατί κάτι τέτοιο διάβασα. πρεπει να έχω και μαζί μου και κάποιο χαρτί που να δηλώνει την κατάταξη μου η απλά μόνο την ταυτότητα?
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2018 ώρα 21:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Christos95

Παιδιά τι έγγραφα θα πρέπει να έχω μαζί μου; χρειάζεται και και το δίπλωμα οδήγησης γιατί κάτι τέτοιο διάβασα. πρεπει να έχω και μαζί μου και κάποιο χαρτί που να δηλώνει την κατάταξη μου η απλά μόνο την ταυτότητα?

Τα εξηγει όλα πάνω στο χαρτί. Λεει τι να φερετε και τι όχι. Μην αγχώνεστε! Τέλη Οκτωβρίου με αρχες Νοεμβρίου να το περίμενετε
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Τάσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τάσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2018 ώρα 12:01
Βλέπω ότι αρκετοί ρωτάτε για το πότε έρχεται το χαρτί της κατάταξης. Εμένα με πήραν χθες τηλεφωνο από το τοπικό αστυνομικό τμήμα για να πάω να το παραλαβω. Συνελως, αν δεν σας έχουν καλέσει κάντε ένα τηλέφωνο στο αστυνομικό τμήμα που ανηκετε για να δείτε αν έχει έρθει και για εσάς.
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση XristosVolos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2018 ώρα 13:21
Πότε θα ξέρουμε εμείς οι προτακτοι αν θα μας πάρουν στην στ εσσο ξέρει κάποιος;
Επιστροφή στην κορυφή
paschalisb Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Παράθεση paschalisb Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:25
Αρχικά αποστάλθηκε από XristosVolos

Πότε θα ξέρουμε εμείς οι προτακτοι αν θα μας πάρουν στην στ εσσο ξέρει κάποιος;

Φανταζομαι μέσω στρατολογίας
Ε 18 - 124 ΠΒΕ - 251 ΓΝΑ
Επιστροφή στην κορυφή
death4glory Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2015
Κατάσταση: Online
  Παράθεση death4glory Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2018 ώρα 15:33
Φωτοτυπία ταυτότητας και φωτοτυπία του σημειώματος κατάταξης για να πάρετε κάρτα επιβίβασης μέσω φρουραρχειου
Επιστροφή στην κορυφή
Christos21417 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Οκτωβρίου/2018
  Παράθεση Christos21417 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Οκτωβρίου/2018 ώρα 18:48
Σήμερα μου ήρθε το χαρτί. Έπαιρνα χθες τηλέφωνο και τελικά με πήραν αυτοί χθες το μεσημέρι για να το παραλάβω σήμερα. Από Βόλο είμαι οπότε στρατολογική υπηρεσία Θεσσαλίας.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 45678 11>