Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1920212223 24>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)
    Αποστολή: 30/Αυγούστου/2016 ώρα 04:35
Αυτά τα άμυαλα παιδιά όμως όταν δουν την σχολή που θέλουν να μην μπορούν να την φτάσουν επειδή έχει 19 ΜΟ λόγο ζήτησης τότε θα νιώσουν τις επιπτώσεις.

Πάντως επιμένω ότι δεν θα φτάσει ποτέ εκεί. Ακόμα και αν το πάρουν απόφαση μέχρι να υλοποιηθεί θα έχει αλλάξει κυβέρνηση η Ελλάδα.

Όσο για τα κανάλια, ίσως είναι το μόνο καλό που έχει κάνει αυτή η κυβέρνηση αλλά επειδή είμαστε εκτός θέματος ας μην το αναλύσουμε εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΓΓΕΛΙΤΣΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒΑΓΓΕΛΙΤΣΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2016 ώρα 23:00
Τι μπορώ να κάνω και που να μπω για να μπω στη διαδικασία σαν ειδικός φρουρός στην Ελληνική Αστυνομία; Δηλαδή πρέπει να δώσω εξετάσεις και που χρειάζεται;
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
  Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2016 ώρα 11:45
Πρωτα απο ολα πρεπει να βγει προκηρυξη που για να γινει αυτο θα αργησει ακομα. Δευτερον με διαφορα κριτηρια μαζευεις μορια οπως ειναι ο βαθμος τ απολυτηριου εαν εχεις παει ειδικες δυναμεις η προεδρικη φρουρα αν εισαι πολυτεκνος η τριτεκνος αν εχες διπλωμα για μηχανακι, αυτοκινητο, μηχανακι εαν εχεις καποιο πτυχιο ξενης γλωσσας. Ολα αυτα ειναι προσοντα π σ δινουν εξτρα μορια.
Επιστροφή στην κορυφή
Pao.... Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 27/Μαΐου/2016
  Παράθεση Pao.... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2016 ώρα 23:48
Αρχικά αποστάλθηκε από ΒΑΓΓΕΛΙΤΣΑ

Τι μπορώ να κάνω και που να μπω για να μπω στη διαδικασία σαν ειδικός φρουρός στην Ελληνική Αστυνομία; Δηλαδή πρέπει να δώσω εξετάσεις και που χρειάζεται;

Αρχικα πρεπει να εισαι 1.70 κ πανω, μετα ασχολείσαι με ολα τ αλλα που ειπε ο wolver
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2016 ώρα 02:17
Και να μην εχεις ξεπερασει την ηλικια των 28 :)
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2016 ώρα 15:23
Αρχικά αποστάλθηκε από ΒΑΓΓΕΛΙΤΣΑ

Δηλαδή πρέπει να δώσω εξετάσεις και που χρειάζεται;

Ακριβώς. Θα πρέπει να δώσεις εξετάσεις. Οι συγκεκριμένες εξετάσεις στην περίπτωσή σου (και όχι μόνο) λέγονται Πανελλήνιες.

’λλος τρόπος εισαγωγής πλέον στην ΕΛ. ΑΣ δεν υπάρχει.

Επιστροφή στην κορυφή
nix15 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2017
  Παράθεση nix15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 12:20
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω μιας και εχω παρει προσφατα ιθαγενεια αν υπαρχει περιπτωση να με παρουν ως ειδικο φρουρο, ειμαι διατεθειμενος να παω αλεξιπτωτιστες για να παρω μορια, στα αθληματα πιστευω να τα περασω μιας και ειμαι γυμνασμενο παιδι, κατεχω και πτυχιο αγγλικων

Θα ηθελα επισης να ρωτηση ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αστυνομικου και ειδικου φρουρου και ποια ειναι τα δυσκολα της δουλειας ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
  Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 12:39
http://policenet.gr/article/δημοτικοί-αστυνομικοί-ελασ-γίνονται-ειδικοί-φρουροί-ή-μόνιμο-πολιτικό-προσωπικό
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 13:48
Αρχικά αποστάλθηκε από osfp7

http://policenet.gr/article/δημοτικοί-αστυνομικοί-ελασ-γίνονται-ειδικοί-φρουροί-ή-μόνιμο-πολιτικό-προσωπικό

Ζητω οι γραφειαδες!
Ειδικοι φρουροι η σπιτια σας επρεπε να ναι το διλημμα!
Τι να πω γι αυτο το σωμα, ακομα και η δασοφυλακη φανταζει JTF2 μπροστα τους.
Ειμαι περιεργος να δω το ποσοστο που θα παει ΕΦ.
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
  Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 13:54
Αυτοί που τους αρέσει να είναι μαχιμοι αν θα πάνε
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilakhs96 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Μαΐου/2017
  Παράθεση Vasilakhs96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2017 ώρα 22:58
Καλησπερα σας, ηθελα να ρωτησω αμα απο νυχτερινο επαλ εχω στο απολυτηριο 18,5 μεσο ορο, μπορουν να με δεχτουν; Και Ποια ομαδα να διαλεξω α η β κυκλου δεν γνωριζω θα ηθελα βοηθεια και αν γνωριζετε ποτε θα κανουν προκυρηξη
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2017 ώρα 00:43
Απο την στιγμη που εισαι απο επαλ πας στην β κατηγορια η οποια παιρνει λιγοτερα ατομα τωρα για το αν θα σε δεχτουν ειναι με το ποσα μορια βγαζεις. Φυσικα ολα αυτα ειναι θεωρητικα γιατι πρεπει να βγει προκηρυξη που απο οτι φαινεται θα χρειαστουν λιγα χρονια ακομη
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilakhs96 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vasilakhs96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2017 ώρα 03:01
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, γνωριζεις ποσα το λιγοτερο μορια χρειαζεσαι στο β κυκλο; Και εαν υπαρξει μεσα στο 18 προκυρηξη?
Επιστροφή στην κορυφή
wolver Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2017 ώρα 10:59
Στο β κυκλο θες περισσοτερα μορια διοτι οι θεσεις ειναι λιγοτερες. Τωρα για προκηρυξη μεσα στο 18 δεν το πιστευω. Παντως εχεις χρονια το 96 εισαι απο οτι καταλαβα.
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilakhs96 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vasilakhs96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2017 ώρα 00:08
Ναι!
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilakhs96 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Vasilakhs96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2017 ώρα 06:34
Καλημερα το τρεξιμο ειναι 1600 η 1000 μετρα σε 4:20, και αν ναι σε ποσο καιρο προπονηση μπορω να πιασω αυτο το χρονο θα παρει 5 μηνες; , εμενα μου ειπαν να δηλωσω στο β κυκλο επειδη ειμαι απο εσπερινο επαλ, αλλα ειδα σε αλλα αρθρα οτι μπορω να διαλεξω Α κυκλο μονο με το απολυτηριο απο το επαλ [γιατι εχω 19 μεσο ορο πιστευω να με παρουνε και εχω περιπου στα 2400 μορια που υπολογισα δεν ειναι καλα; Θελω απαντησεις και γνωμες ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή
JohnTehGreek Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 05/Δεκεμβρίου/2015
  Παράθεση JohnTehGreek Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαΐου/2017 ώρα 07:49
Αρχικά αποστάλθηκε από Vasilakhs96

Καλημερα το τρεξιμο ειναι 1600 η 1000 μετρα σε 4:20, και αν ναι σε ποσο καιρο προπονηση μπορω να πιασω αυτο το χρονο θα παρει 5 μηνες; εμενα μου ειπαν να δηλωσω στο β κυκλο επειδη ειμαι απο εσπερινο επαλ, αλλα ειδα σε αλλα αρθρα οτι μπορω να διαλεξω Α κυκλο μονο με το απολυτηριο απο το επαλ [γιατι εχω 19 μεσο ορο πιστευω να με παρουνε και εχω περιπου στα 2400 μορια που υπολογισα δεν ειναι καλα; Θελω απαντησεις και γνωμες ευχαριστω πολυ!

1000 μέτρα σε 4:20, δεν ειναι τόσο δύσκολο σε 1-2 μήνες έχεις προετοιμαστεί και για αυτό και για τα υπόλοιπα αθλήματα.

Σχετικά με το αν έχεις καλά μόρια μας ζητάς να κάνουμε μια μαντεψιά στα τυφλά.

Θεωρητικά έχεις μαζέψει καλά μόρια, το θέμα είναι ότι αν βγει ξανά προκήρυξη για Ε. Φ είναι δεδομένο ότι θα γίνει της τρελής από συμμετοχές οπότε τα 2400 μπορεί να αποδειχθούν λίγα.

Φαντάσου το 2015 είχε βγει προκήρυξη για Νοσηλευτές και σε 2 μέρες είχε μαζέψει 52.000 συμμετοχές και μιλάμε για προκήρυξη η οποία απαιτούσε πτυχίο πανεπιστημίου ή ΙΕΚ. Σκέψου μόνο τι έχει να γίνει αν βγει προκήρυξη για Ε. Φ που δεν υπάρχουν μεγάλες απαιτήσεις για να πάρεις συμμετοχή.

Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Μαΐου/2017 ώρα 15:29

Γελαει ο κοσμος
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 1920212223 24>